Автор Тема: Философия и Метафизика - курс  (Прочетена 6708 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Искрица

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
  • ученик
    • За търсещите...
Философия и Метафизика - курс
« -: Април 20, 2011, 10:23:42 am »
Здравейте, ако се интересувате от философия, езотерика, древни цивилизации и метафизика, заповядайте  ;)

 

Курс по сравнителна философия
“ФИЛОСОФИЯ И МЕТАФИЗИКА!”

Теми на курса:

1. Човек и Вселена: Седем измерения в човека и в природата. Надвременната етика и морал.

2. Хилядолетна Индия: “Бхагавадгита” – Как да победим себе си? Законите на природата: Дхарма, Карма. Реинкарнация.

3. Тайните на Тибет: Как да чуем своя вътрешен глас? – Вътрешният Път към Мъдростта. Текстът: “Гласът на безмълвието”.

4. Будистка Философия: Как да постигнем освобождение от болката и страданието? Живот и учение на Буда.

5. Конфуций: Универсалният ред в живота на човека и обществото. Редът като ключ към хармонията. Живот и учение.

6. Египет: Ритуален и магически смисъл на живота. Инициационни Мистерии. Публичен морал. Египетските папируси.

7. Сократ: Как да стана философ? – Умението да мислим.

Аристотел: Как да стана щастлив? – Какво е Добро за човека?

8. Платон: Къде живеят Мечтите и Идеалите? Идеалната държава. Митът за безсмъртност на Душата.

9. Практическа Философия: Проблемите на съвременния свят – Как да стана истински Индивид? Справедливото общество. Умението да съжителстваме.

10. Стоицизъм: Как да постигна вътрешно спокойствие? – Становище на мъдреца към живота и смъртта. – Сенека – Епиктет – Марк Аврелий

11. Неоплатонизъм: Живот и учение на Плотин – Какво е Красота? Небесната и земната Любов. Съзерцанието на Душата.

12. Философия на историята: Древността на човечеството. Митовете и историческата памет. Как ще изглежда бъдещето?

13. Човекът и неговите цикли: “Юги” или периоди на света – Митът за вечното завръщане – Астрологически периоди в историята. Криза на нашата ера.

14. Надвременната философия и нейните прояви: философските школи и формирането на философа – Питагорейска философска школа

Допълнителна тема: Практическа психология - как да подобрим своите основни качества: Съзнание, Внимание, Памет, Воля.

21 април 2011 г. от 19:00
София, ул. Ген. Паренсов № 28

На първа лекция - вход свободен
Цената на курса е: 65 лева; за студенти и ученици: 45 лв.

/Извинявам се ако темата е неудачна за форума :blush: /

Неактивен Dean

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Философия и Метафизика - курс
« Отговор #1 -: Април 20, 2011, 20:41:50 pm »
Няма да се плашиш, мацка, на точното място си попаднала ;D
Jensen Ackles acting "Eye of the Tiger" ;D [url=http://www.youtube.com/watch?v=HsyMtYoSkC0&feature=r

Неактивен Искрица

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
  • ученик
    • За търсещите...
Re:Философия и Метафизика - курс
« Отговор #2 -: Април 20, 2011, 20:52:17 pm »
Мерси  :)
Като ти гледам аватара се сещам, че вчера гледах последната сериа от 5 сезон.
Време е да свалям 6.  ;D

Неактивен Dean

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Философия и Метафизика - курс
« Отговор #3 -: Април 20, 2011, 22:20:48 pm »
Крайно време е ;D Ти иначе имаш ли някакво отношение към това мероприятие?
Jensen Ackles acting "Eye of the Tiger" ;D [url=http://www.youtube.com/watch?v=HsyMtYoSkC0&feature=r

Неактивен Искрица

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
  • ученик
    • За търсещите...
Re:Философия и Метафизика - курс
« Отговор #4 -: Април 21, 2011, 09:30:50 am »
Да, имам.  :)
И аз участвам в него  ;)

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Философия и Метафизика - курс
« Отговор #5 -: Април 21, 2011, 12:54:41 pm »
Искрица, а дали издават диплом, грамота или там някакъв документ от тоя род, нали все пак е платен курс?

Неактивен Искрица

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
  • ученик
    • За търсещите...
Re:Философия и Метафизика - курс
« Отговор #6 -: Април 21, 2011, 14:06:12 pm »
Не, не се издават дипломи. Целта е по-скоро вътрешно развитие; да се запознаем с различните учения и да видим кое и как можем да използваме за да подобрим живота си и самите нас.  ;)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Философия и Метафизика - курс
« Отговор #7 -: Април 21, 2011, 17:17:01 pm »
А хубави момичета ще има ли на курса? Или те не ходят по такива места?

Само в тоя случай тия 45 лв ги виждам оправдани.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re:Философия и Метафизика - курс
« Отговор #8 -: Април 22, 2011, 14:45:41 pm »
Интересно време за провеждане на курс. Но аз искам да попитам нещо повече за това. Само програмата не ми е достатъчна. Може да дойда и да се окаже, че лектор ми е Волен Сидеров или проф. Вучков- на втория ден, след безплатната лекция. Питам кои хора ще водят курса? Само за вътрешно удовлетворение имайки излишни 65/45 лева мога да си се усъвършенствам така пред монитора.
И пнеже явно е минал първия ден, обяснете ни нещо за посещаемостта- какви хора са се отзовали.
Това го пиша не защото и грам се заинтригувах- хората цели спецкурсове в СУ правят по астрология- а един курс по философия толкова зле да се предложи на вниманието на хората е само от вреда и за самата Философия...

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Философия и Метафизика - курс
« Отговор #9 -: Април 22, 2011, 15:41:55 pm »
Yoda, ако ще и Папата да го води курса, така или иначе той е минал.
Следващият път ЧЕТИ какво пише, защото така, постфактум зададен, твоя въпрос си е чисто заяждане.
Да си беше задал питанията /тук или на ЛС на авторката на темата/ преди 2 дни, когато е пусната.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re:Философия и Метафизика - курс
« Отговор #10 -: Април 22, 2011, 19:52:06 pm »
Уважаеми, г-н Администратор, МОЛЯ приемете моите извинения, ако мнението ми е препознато като "заяждане". Постарах се да прочета внимателно и доколкото разбирам български, никъде конкретно не е уточнено, че курсът се стои и е в продължение на ЕДИН ден. Дори това да се подразбира по Вашата логика зададох и въпросите си "постфактум", определено, за да разбера нещо повече, при евентуално следващо провеждане на същия курс.
Може би щях да се сетя да попитам вълнуващите ме неща на ЛС, ако не беше подвеждането ми от предходните мнения, които по-скоро са за раздел ЛС, но не и по темата за курса.
Но отново поднасям извиненията си и ще се постарая при следващи мои отговори да мисля като Вас и да разбирам като Вас, за да не нарушавам атмосферата на ведрост и приятелство във форумът.
Поздрави.

Неактивен Искрица

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
  • ученик
    • За търсещите...
Re:Философия и Метафизика - курс
« Отговор #11 -: Април 27, 2011, 20:26:14 pm »
Извинявам се, че отговарям едва сега. Самият курс започва с презентация - на темите, на организаторите и всичко. Иначе си прав, че не става ясно. Мога да те уверя, че никой от споменатите хора няма общо. Иначе самият курс е 13 седмици и ще има и следващ.
Всъщност ако можеш да си се усъвършенстваш така пред монитора - честито! Вероятно нямаш нужда.
Поздрави.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Философия и Метафизика - курс
« Отговор #12 -: Април 27, 2011, 22:27:41 pm »
Цитат
Всъщност ако можеш да си се усъвършенстваш така пред монитора - честито! Вероятно нямаш нужда.
Това вече е малко грубо.
Хората се усъвършенстват от информацията, прочетеното ("монитора") и от опита.
Който иска може да получи информация и от платен курс. Всеки с пътя си.

Неактивен Navigator

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:Философия и Метафизика - курс
« Отговор #13 -: Април 28, 2011, 17:30:33 pm »
Искрица, пишете, че курса е 13 седмици.Това означава ли, че може да се включа допълнително, в следващата тема/седмица?

Неактивен Искрица

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
  • ученик
    • За търсещите...
Re:Философия и Метафизика - курс
« Отговор #14 -: Май 09, 2011, 14:08:38 pm »
Цитат
Всъщност ако можеш да си се усъвършенстваш така пред монитора - честито! Вероятно нямаш нужда.
Това вече е малко грубо.
Хората се усъвършенстват от информацията, прочетеното ("монитора") и от опита.
Който иска може да получи информация и от платен курс. Всеки с пътя си.

Извинявам се, ако е прозвучало грубо. Мисълта ми беше, че вероятно само така пред монитора едва ли ще се получи. Идеята ми е, че много повече от информация се обменя при живото обучение. Нищо повече.  ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27