Автор Тема: Гигантските НЛО до нашето Слънце  (Прочетена 23129 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mercury

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Гигантските НЛО до нашето Слънце
« Отговор #15 -: Юли 17, 2011, 10:28:29 am »
Ето и нещо ново: . Ако се вярва на клипчето, то е от 16 юли. Виждат се два огромни обекта, наистина огромни, имайки предвид размерите на слънцето.  Забелязах също така, че двата обекта са снимани в период от 7,8,9 часа... обърнете внимание на датата и часа в долния край на клипчето. Макар че, ако първата снимка е била в 8 вечерта, както го показва камерата, а следващата е чак в 3 и нещо, не трябва ли датата да се е сменила? Не знам дали да вярвам на това, защото може и да е фалшификат, но...   :D
"Въображението е по-важно от знанието." Албърт Айнщайн

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Гигантските НЛО до нашето Слънце
« Отговор #16 -: Юли 17, 2011, 13:32:47 pm »
Не знам дали да вярвам на това, защото може и да е фалшификат, но...   :D
http://stereo.gsfc.nasa.gov/browse/2011/07/16/behind/euvi/195/2048/index.shtml
Не е фалшификат. Това е сайта на НАСА - на линка с час 03:45:30 UT се вижда всичко. Че е там нещото - там е. Друг въпрос какво е това?
Напоследък се ровя постоянно там, прави ми впечатление, че от време на време, прескача по някой и друг час инфото. т.е. камерите и на двата сателита трябва да снимат през 10 минути, и в повечето случаи е така. Но тук - там има прескачане от по 1 или повече 10 минутни цикъла. И при двата сателита.
« Последна редакция: Юли 17, 2011, 13:36:46 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Гигантските НЛО до нашето Слънце
« Отговор #18 -: Август 03, 2011, 11:56:40 am »
Леко продължение на темата.

http://oko-planet.su/phenomen/phenomenday/70426-zvezdny-vrata-spryatany-vnutri-solnca.html

Не мисля, че мога да коментирам.

А тук вече имаме пълен,тотален и повсеместен анализ. Статията трябва да се прочете много внимателно без никакви нагласи и предразсъдъци!

http://oko-planet.su/phenomen/phenomenscience/76306-transportnaya-sueta-u-portala-zvezdy-karlika-spektralnogo-klassa-g2-solnca.html

Продължавайте да се сащисвате! Слънчевата система е много интересно място за обитаване!

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Гигантските НЛО до нашето Слънце
« Отговор #19 -: Януари 13, 2012, 15:57:56 pm »
SMSI-H, струва ми се че това е най-доброто по темата. Такива спирали/естествено в много по-малък размер/ бяха наблюдавани над Норвегия и Китай. Обектът определено има изкуствен характер. :hi:

Неактивен xtring

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
Re:Гигантските НЛО до нашето Слънце
« Отговор #20 -: Януари 13, 2012, 23:10:32 pm »
Не знам дали да вярвам на това, защото може и да е фалшификат, но...   :D
http://stereo.gsfc.nasa.gov/browse/2011/07/16/behind/euvi/195/2048/index.shtml
Не е фалшификат. Това е сайта на НАСА - на линка с час 03:45:30 UT се вижда всичко. Че е там нещото - там е. Друг въпрос какво е това?
Напоследък се ровя постоянно там, прави ми впечатление, че от време на време, прескача по някой и друг час инфото. т.е. камерите и на двата сателита трябва да снимат през 10 минути, и в повечето случаи е така. Но тук - там има прескачане от по 1 или повече 10 минутни цикъла. И при двата сателита.
Какво искаш да кажеш - че щом го пуска НАСА - не е фалшификат  :o

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Гигантските НЛО до нашето Слънце
« Отговор #21 -: Януари 14, 2012, 12:06:27 pm »
Искам да кажа, че не е фалшификат, изготвен от някой шегобиец от мрежата. Това е официален сайт, което също не е застраховка от манипулации, но...не мога да знам това дали в случая е така или не.  Ти можеш ли да знаеш това? Аз не.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен buhtaa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
    • шпионски магазин
Re: Гигантските НЛО до нашето Слънце
« Отговор #22 -: Април 10, 2012, 10:56:57 am »
Възможно е да са извънземни или просто някои си и е играл на фотошопа

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Гигантските НЛО до нашето Слънце
« Отговор #23 -: Юни 29, 2012, 21:15:49 pm »
<a href="http://www.youtube.com/v/_myHga4pd8Y?version=3&amp;feature=player_detailpage" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/_myHga4pd8Y?version=3&amp;feature=player_detailpage</a>

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: Гигантските НЛО до нашето Слънце
« Отговор #24 -: Юни 29, 2012, 21:59:26 pm »
Ейиии, ама как не разбрахте и не проумяхте най после, че тези насекоми на кадрите са просто попаднали случайно пред обектива на камерата в момента на заснемане, толкова е очевидно, че няма накъде просто а и освен това записът е направен с мобилен телефон от Земята защото и моят е способен на подобни "фотографии". :D
« Последна редакция: Юни 29, 2012, 22:04:10 pm от x_name41 »
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен noname

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: Гигантските НЛО до нашето Слънце
« Отговор #25 -: Юли 03, 2012, 12:49:11 pm »
Понеже не разбирам руски, може ли да попитам какво са тези "стержни" от първите клипове? Благодаря предварително

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Гигантските НЛО до нашето Слънце
« Отговор #26 -: Юли 03, 2012, 14:10:58 pm »
"Преводача" казва, че "стержни" са "пръчки".
А колкото до "насекомите, попаднали случайно пред обектива на камерата в момента на заснемане"...Проекта "STEREO" - това са два изстреляни в орбита спътника на Слънцето: "Behind" и "Ahead", които правят снимки на всеки 10 минути /и двата/. Това виждаме като отидем на линка на официалния сайт на НАСА. И не мога да си представя за какви "насекоми пред обективите им" става въпрос.   :nea:
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: Гигантските НЛО до нашето Слънце
« Отговор #27 -: Юли 03, 2012, 20:57:09 pm »
Тези кадри във посоченото видео е изключено да са от двата спътника на НАСА защото ясно се вижда характерната аналогията със други снимки на Слънцето снимани от земната повърхност.
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Гигантските НЛО до нашето Слънце
« Отговор #28 -: Юли 03, 2012, 22:07:22 pm »
Съгласих се.  :hi: Видеото не е от сайта на НАСА. Но подобни "неща" има и в сайта на НАСА - те какво са, досега никой смислено не ми обясни. Да не говорим, че станах подозрителна, от момента в който установих, че снимки от сайта на НАСА които съм си ги сейфала на компютъра, като ги погледна след седмица в официалния сайт - и какво да видя: ретуширани! Изтрито тук-там по тях. И още една причина за параноята ми: от време на време липсват кадри от някой от спътниците. А би трябвало да няма прекъсване: твърдо през 10 минути /или през 15, вече не се сещам как точно беше/ трябва да се появява нова снимка и от двата спътника. А тя на места липсва! Т.е. на места снимките, качени в сайта са през 30 минути, или през 40...
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Christina.

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Гигантските НЛО до нашето Слънце
« Отговор #29 -: Август 28, 2012, 10:56:22 am »
Не бях чувала за това досега. Наистина е интересно

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27