Автор Тема: За духовността и църквата като "нейния носител"  (Прочетена 48161 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #15 -: Февруари 25, 2011, 12:25:44 pm »
Успокой се.Ще ти мине :empathy2:

Ама никога не забравяй,че светлината в тунела може и да е от идващият влак ;D
« Последна редакция: Февруари 25, 2011, 12:27:00 pm от konstantin2007 »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #16 -: Февруари 25, 2011, 13:25:01 pm »
Първо да те питам кое му е лошото да осиновиш дете?
Ти препочиташ ли да си един сирак ядящ всяка сутрин нишесте в някой изгнил дом за сираци, без родители ако си оживял, след като си бил изхвърлен в кофата за смет?
И още нещо ще те замоля да уточняваш, коя точно църква измъчва своите светци докато не ги убие. Коя? Католическата ли? Баптиската ли, Източноправославната ли? Коя?
Цитат
у нас също вече е въведен вечерен час за децата.

Ами да защо не...

       Много  лошо  е  не  самото  осиновяване  на  дете, а  защото  първо  то  е  изхвърлено  от  родителите  си  (израз  на  висок  морал)  второ  роднините  му  са  отказали  да  го  приемат (висок  морал) и  т.н.  Въпрос  е  и  защо  някои  хора  осиновяват,  поради  невъзможност  да  имат  свои  деца  и  същите  хора  биха  ли  осиновили  дете  ако  имаха  свое??  Колко  хора  познаваш  които  имат  свое  и  са  осиновили  чуждо  (е  това  са  истински  стойностни  хора  и  аз  се  гордея,  че  познавам  един  такъв  човек  тук  от  форума  е)?
       Защо  се  въвежда  административно  вечерниат  час,  защото  родителското  тяло  се  е  отказало  от  възпитанието  на  отрочетата  си  и  държавата  може  да  спечели  от  това.  Ние  сме  държава  издържаща  се  от  глоби  акцизи,  но  не  и  от  производство,  нали?  
      Фишбоне,  влюбен  си  в  църквата,  но  аз  съм  срещал  мъже  влюбени  в  проклети  жени  и  обратно  и  знам,  че да  накараш  влюбен  да  прогледне  е  почти  невъзможно!    
« Последна редакция: Февруари 25, 2011, 16:13:34 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Liubo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #17 -: Февруари 25, 2011, 15:37:45 pm »
Така си е  >:(
Хората казват, "жената е като куфар без дръжка: тежко е да го носиш и жалко е да го изхвърлиш." Същото и със църквата, с "научни" и псевдодуховни знания, на придобиването на които някой е похарчил половин, а то и цял живот и му е жалко да се раздели с тях, а и да ги преразгледа и да изхвърли вече ненужното, а нужното да пренареди, също е жал ... И пред другите е неудобно: как ли ще признаем, че цял живот вярвахме в лъжи, още повече, че учихме на лъжите децата ни.
Помня на един рожден ден на дъщерята ми, вместо да я заведа на въртележки и сладкарница, направих й друг подарък - возих цялото семейство по свети места, по църкви, извори със светена вода и т.н. Трудно ми беше след време да й призная, че бях идиот...
« Последна редакция: Февруари 25, 2011, 15:42:20 pm от Liubo »

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 154
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #18 -: Февруари 25, 2011, 18:51:47 pm »
Така си е  >:(
Помня на един рожден ден на дъщерята ми, вместо да я заведа на въртележки и сладкарница, направих й друг подарък - возих цялото семейство по свети места, по църкви, извори със светена вода и т.н. Трудно ми беше след време да й призная, че бях идиот...


А може би тя след време би казала същото за теб  ;D

Баща ми бе голям "чревоугодник", водеше ме само по сладкарници, панаири и въртележки, нищо не научих от него, как искате да съм духовно израслъл/а, след като той самият бе твърде далеко от тези неща.

Неактивен Liubo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #19 -: Февруари 26, 2011, 03:32:27 am »

А може би тя след време би казала същото за теб  ;D

Баща ми бе голям "чревоугодник", водеше ме само по сладкарници, панаири и въртележки, нищо не научих от него, как искате да съм духовно израслъл/а, след като той самият бе твърде далеко от тези неща.

И да, и не. Преди щях да кажа така. Но всичко се промени, когато разбрах, че цялата религия и купища духовни книги са построени на лъжа. Признавам, че се стреснах. Защото не очаквах, че просто ВСИЧКО – Е ЛЪЖА. Виж книгата «Библейские картинки, или Что такое “Божья благодать”?»   http://www.1-sovetnik.com/books/Archives/DBaida-1.zip на Дмитрий Байда, и на 2-ри том на книгата на Николай Левашов «Зеркало моей души» http://www.levashov.info/Books/Archives/About-2.zip или само 5-та и 6-та глави на български език «Огледалото на душата ми» http://www.levashov.byethost16.com/Books/About-2bg.zip .  А няма нищо по-зле от това, децата ти да растат с лъжовни ценности. Освен там, общи приказки, че те не прощават и т.н.

Има друго:
Тайната е в мозъка ни и неговото своевременно развитие – по-подробно виж книгата на Николай Левашов „Същност и Разум”, засега са преведени само 1 и 2 глава и са качени на българския вариант на страницата му http://www.levashov.byethost16.com/books.html#02  Книгата е преведена изцяло, редактира се.

Важно е всички ние още от деца да попиваме истинските качествени знания и колкото се може повече,  защото Душата (Същност) е нищо друго освен холографски запис на информацията, предадена по физическите нейрони на мозъка ни във вид на йонния код.

Когато на определеното ниво на планетата ни (разграничават – ефирно, долноастрално, горноастрално, 1-во ментално до 4-то ментално) обемът на информация на Същността ни е достатъчен, се отваря планетарната бариера и се започва да се формира копие на Същността ни на друго планетарно ниво. Това ново тяло ни позволява да контактуваме с планетарното ниво, на което то е създадено.

 Така излиза, че всеки човек е като матрешка – физическото тяло и телата на Същността – неделимо цяло, а когато той умира Същността напуска физическото ни тяло. Тогава тя преминава в състояние, приличащо на замразено. Защото не се подхранва от потенциала на физическото тяло, може да съществува и при загуба на енергия – бавно се възстановява от потоци на първичните материи, преминаващи през планетарните нива. По-подробно виж книгата http://www.levashov.byethost16.com/books.html#02

Тъй – когато човекът расте и се развива мозъкът му , той има строго лимитирано време, през което се отваря еволюционния прозорец на определено планетарно ниво. Същността трябва да е развита до това планетарно ниво – това е билетът. В противен случай – влакът заминава и повече до края на живота не минава през тази наша спирка, дори и да сме вече задминали това ниво. Това е като с боровинка. Бяхме на Витоша и детето ме попита, защо узрелите боровинки са тъй малки. Казах така – че когато тя трябваше да расте е нямало дъждове (в нашия случай – не учихме в училището качествени знания), а дойде време да зрее и е узряло това, което порасна. Така и с нейроните на мозъка (Същностите ни).
 
Мечтата на социалните паразити – нашите нейрони да са развити на не по-високо ниво от нивото на горния астрал – разумни животни, които не правят проблеми.

А сега да се запитаме – какво ни дава своевременно разкритие на Същността ни на определено планетарно нивоНЕОГРАНИЧЕНИ ВЪЗМОЖНОСТИНИЕ ВСИЧКИ ПО ПРИРОДА СМЕ МАГЬОСНИЦИ, САМО ЧЕ НЕ ЗНАЕМ ТОВА, а ако знаем, то не знаем как се активират наши възможности. Е това е начинът. За подробности – виж „Същност и разум” на Н.Левашов. http://www.levashov.byethost16.com/books.html#02


А значи ли това, че след като сме закъснели с развитието си и пропуснахме отварянето на еволюционните прозорци – че вече е безполезно да се развиваме. Отговорът е  - НЕ, ИМА СМИСЪЛ В РАЗВИТИЕТО ДО КРАЯ НА ДНИТЕ НИ. Тъй като всичко се пише в структурите на Същността ни във вид на холографски запис, отварят се планетарните бариери, пропуснахме вече да сме магьосници, но трупаме потенциал за следващия ни живот и за по-лесно развитие в него, както и възможността да се намираме след смъртта ни на по-високо еволюционно ниво, влизане в по-добро тяло в следващия живот и т.н.
Със здраве!
« Последна редакция: Февруари 26, 2011, 03:45:03 am от Liubo »

Неактивен blagovest89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #20 -: Февруари 26, 2011, 14:54:27 pm »
Защо религията и библейските книги да са лъжа? Как стигнахте до това "просветление"? Смятате, че Христос и евангелията са лъжа? Интересно ми е на какви лъжовни ценности учат те-в тях се проповядват най-благородните, човеколюбиви и морални ценности!! И какво - прочели сте някакви книги и материали НА ИЗМИСЛЕНИ АВТОРИ, и отхвърлихте всичко? Как можете да сте сигурни, че това, което казват, е вярно? Ако всичко беше лъжа, едва ли християнството щеше да оцелее 2000 години! И НЯМА ПРЕРАЖДАНЕ, колкото и на много хора да им се иска-животът ни е един-единствен, и от това как ще го изживеем зависи съдбата ни за вечността! И накрая ще завърша с един цитат от Библията:

"Пазете се да не ви заблуди някой,  защото в последните дни ще се появят много лъжеучители и лъжепророци, които, ако е възможно, да заблудят и избраните".

Тъмните Сатанински сили, които ръководят света, искат точно това - да накарат хората да повярват, че всичко е лъжа. Явно с вас са постигнали целта си! ХРИСТОС Е В СЪРЦАТА НА ВЯРВАЩИТЕ И В МОЕТО, НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МЕ ЗАБЛУДИ В ПРОТИВНОТО!!!!!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #21 -: Февруари 26, 2011, 15:10:23 pm »
Защо религията и библейските книги да са лъжа? Как стигнахте до това "просветление"?
!
Защото у всеки един от нас има един вътрешен радар наречен интуиция,и това няма нищо общо с"просветлението".




Тъмните Сатанински сили, които ръководят света, искат точно това - да накарат хората да повярват, че всичко е лъжа. Явно с вас са постигнали целта си! ХРИСТОС Е В СЪРЦАТА НА ВЯРВАЩИТЕ И В МОЕТО, НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МЕ ЗАБЛУДИ В ПРОТИВНОТО!!!!!
Споко и на теб ще ти мине...някой ден :empathy2:
« Последна редакция: Февруари 26, 2011, 15:14:34 pm от konstantin2007 »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #22 -: Февруари 26, 2011, 15:22:15 pm »
   Кротко  Благовесте!
Тема: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...  
    В тази  тема  се  разискваха  противоречията  в  библията.  Може  да  подискутираме  дали  библията  е  достоверното  и  директно  слово  на  Христос  или  на  Константин.  
     Църквата  не  е  духовна  институция,  тя  е  търговско  ООД -  изключително  печелившо  при  това!  Ще  ти  ли  е  удобна   тази  дискусия??
    
« Последна редакция: Февруари 26, 2011, 22:55:27 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 154
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #23 -: Февруари 26, 2011, 21:07:45 pm »
Liubo, тъй като си автор на темата ще се опитам да ти задам някой въпроси свързани определено с размислите ти върхо живота и книгата на Левашов, който виждам определено че е заел "култово" положение в съзнанието ти.

Цитат
А значи ли това, че след като сме закъснели с развитието си и пропуснахме отварянето на еволюционните прозорци – че вече е безполезно да се развиваме. Отговорът е  - НЕ, ИМА СМИСЪЛ В РАЗВИТИЕТО ДО КРАЯ НА ДНИТЕ НИ. Тъй като всичко се пише в структурите на Същността ни във вид на холографски запис, отварят се планетарните бариери, пропуснахме вече да сме магьосници, но трупаме потенциал за следващия ни живот и за по-лесно развитие в него, както и възможността да се намираме след смъртта ни на по-високо еволюционно ниво, влизане в по-добро тяло в следващия живот и т.н.Със здраве!

Визирам те с последното ти изречение!

 Значи следваш еволюционното си ниво  и потенциал благодарение на книгите на Левашев, и смяташ че влизайки в по-добро тяло в следващия си живот евоюлираш космически!  :lol:

Ама ти наред ли си с информацията?

 Знаеш ли че точно в християнството няма "прераждане", а има освобождение и "покой" за душата(прераждат се само такива, като Христос,от които има нужда човечеството).

 Единственно "индуизма" и теориите за Висшите Азове тласкат, неориентираната "душа" към подобни въплащения,прераждания,преживявания, и многобройни инкарнации и авантюри на "духа"за да могат те самите да преживеят космическата си еволюция, но без гаранция за индивидуално оцеляване.
Също ако преценят, че ще им служиш вярно ще ти предоставят всякакви тела по твой избор, стига да движеш прогресивно човечеството ;D 

Неактивен Liubo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #24 -: Февруари 26, 2011, 21:14:07 pm »
Защо религията и библейските книги да са лъжа? Как стигнахте до това "просветление"? Смятате, че Христос и евангелията са лъжа? Интересно ми е на какви лъжовни ценности учат те-в тях се проповядват най-благородните, човеколюбиви и морални ценности!! И какво - прочели сте някакви книги и материали НА ИЗМИСЛЕНИ АВТОРИ, и отхвърлихте всичко? Как можете да сте сигурни, че това, което казват, е вярно? Ако всичко беше лъжа, едва ли християнството щеше да оцелее 2000 години!

Ще отговоря с цитат от книга на един от така наречените от Вас "ИЗМИСЛЕНИ АВТОРИ":
" Доказателството, за това че Йерусалим в Новия Завет е бил град Константинопол, може да се намери в самия Новия Завет http://religia.shumenbg.com/center.php?wform=h&p=n&s=d9dae2a2e07b2418a6a4898955d284f8- Библиа -он-лайн:
45. А от шестия час настана тъмнина по цялата земя до деветия час;
46. а около деветия час Иисус извика с висок глас: Или'! Или'! лама' савахтани'? сиреч, Боже Мой, Боже Мой! Защо си Ме оставил?
47. Някои от стоещите там, като чуха, казваха: Той вика Илия.
48. И веднага един от тях се затече, взе гъба, натопи я в оцет и, като я надяна на тръст, даваше Му да пие;
49. другите пък думаха: чакай, да видим, дали ще дойде Илия да Го избави.
50. А Иисус, като извика пак с висок глас, изпусна дух.
51. И ето, храмовата завеса се раздра на две, отгоре додолу; и земята се потресе; и скалите се разпукаха;

От този откъс от Новия Завет явно следва, че след като Иисус Христос е разпънат, се е случило ПЪЛНОТО СЛЪНЧЕВО ЗАТЪМНЕНИЕ!  От шестия час до деветия… [/b]пълното слънчево затъмнение се е случило по време на тези три часа, не трае три  часа, а се случва по време на тези три часа. В момента, когато Иисус Христос изпуска дух, става доста мощно земетресение: … и земята се потресе… Съчинителите на Новия Завет и тяхната цензура са били малограмотни хора и не са разбирали, че подобно описание дава възможност достатъчно точно да се изчисли мястото и времето на описаните в Новия Завет събития. А едновременно случващи се събития като пълно слънчево затъмнение и земетресение са уникален феномен и поради това са лесни за определяне във времето.
За съжаление по време на моята първа и дори и втора американски школи аз нямах точно доказателство за написаното по-горе. Значително по-късно намерих пълно потвърждение на това в книгата на Носовский Г.В. и Фоменко А.Т. „Новая хронология Руси, Англии и Рима” [http://www.chronologia.org/rusangl/rusangl.htm] (от мен - виж още трудовете на Йордан Табов)
 , където авторите отчетливо показват, че през 33 година на нашата ера пълното слънчево затъмнение НЕ СЕ Е СЛУЧИЛО и НЕ МОЖЕ ДА СЕ Е СЛУЧИЛО на територията на съвременния Йерусалим! Видимо авторите на Новия Завет решават, че фактите като пълното слънчево затъмнение и земетресението, случващи се когато Иисус Христос умира разпънат на кръста, само ще засилят религиозния трепет на последователите, защото подобното явление на природата само би подчертало божествена същност на ставащото! Но малко са сгрешили! В онези времена хората не са могли да изчислят времето и мястото на слънчевите затъмнения, благодарение на това тяхното невежество те оставят в Новия Завет информация, която напълно разобличава този фалшив документ! Работата е в това, че съгласно летописите и изчисленията на математиците, пълно слънчево затъмнение се е случило в Константинопол през 1086 година, а с помощта на същите летописи може да се „привърже” напълно времето на разпятието на Иисус Христос към Константинопол, защото пълно слънчево затъмнение и земетресение стават едновременно именно в Константинопол на 16 февруари 1086 година!
Пълните слънчеви затъмнения макар и доста редки явления периодично се случват във всяка точка на нашата Мидгард-Земя, но … кога пълно слънчево затъмнение е съпътствано от достатъчно мощно земетресение  - такова природно явление е уникален и неповторим феномен и поради това множеството от пълни слънчеви затъмнения престават да бъдат аргумент в спора!
В новия Завет има страшно много подобни грешки! Да вземем например последните думи на Иисус Христос преди смъртта му...." - чети повече от книгата на Николай Левашов "Огледалото на душата ми" том 2, 5-та и 6-та глави са на български - http://www.levashov.byethost16.com/books.html#08

И НЯМА ПРЕРАЖДАНЕ, колкото и на много хора да им се иска-животът ни е един-единствен, и от това как ще го изживеем зависи съдбата ни за вечността!

Цитат от 6-та глава на книгата на Николай Левашов "Огледалото на душата ми" том 2[/color] - http://www.levashov.byethost16.com/books.html#08 :
"Все пак социалните паразити са успели да постигнат много чрез създаденото от тях социално оръжие. Първото нещо, което са направили създадените от тях и разпространените между хората религии, основани на принципите на иудаизма, е било пълно унищожаване на силните хора, носителите на алфа-генетика. А останалите хора са ги накарали да бъдат пасивни, същността на което се състои в това, че човек трябва смирено да приема робската си съдба и тогава ... след смъртта му Господ Бог ще го възнагради с райския живот!
По този начин социалното оръжие на паразити е свършило своето мръсно дело! Много хора са станали носители на последствията му. Благодарение на социалното оръжие са се появили социални болести, предизвикали развитието на “социални усложнения” с различна тежест и с различна степен на последствията. СОЦИАЛНАТА И ИНДИВИДУАЛНАТА ПАСИВНОСТ е едно от тези тежки “социални усложнения”! На хората е било внушено и те са приели позицията, че те самите не трябва да правят нищо! А трябва само да чакат милост от небето! От Бог или от който и да е друг - няма значение от кого. Просто е внушено, че ТРЯБВА САМО ДА БЪДЕШ ГОТОВ ДА ПРИЕМЕШ БЛАГОДАТ В ЗАВЪРШЕН ВИД! Без значение какво да приемеш - райски живот или самореализация, важно е само, че някой или нещо ще го направят вместо теб! А ти само трябва да бъдеш търпелив и с благодарност да приемаш този “ДАР”!
След като се разболеят от тази “социална болест”, хората започват с часове да възхвалят или Господ Бог, като му се кълнат в робската им преданост и покорността на съдбата само за да получат в награда, поне след смъртта им, “ВЕЧЕН” РАЙСКИ ЖИВОТ, или възхвалят поредния “Велик Гуру” за да постигнат себереализация посредством усещането на “хладина” по гръбначния стълб! В резултат на което доста много хора сами са придобили някои черти на социалните паразити. Може да се каже, че тези хора са се заразили с паразитизъм от тях! Тъй като са убедени, че някой и нещо просто са задължени всичко да им дадат. Те казват на ум или на глас: “Погледни – ние сме такива розови и пухкави, ние сме толкова добри, правихме всичко, което ти си искал ние да правим, а сега дай ни това, което си ни обещал!”
Но се налага да се почака за получаването на обещаното! На някои им се налага да чакат до смъртта си, за да получат в наградата райски живот. Но тези, които “са получили” райски живот вече няма да се върнат и няма да разкажат за него, защото за да е така, в християнството, например, е измислен много умен ход. По време на Вселенския събор през 1082 идеята за прераждането е била осъдена. Тази идея е била отразена в писанията на богослов Иоанн Итала, учението на който и самият него този Събор е предал на анатема!..."

Със здраве!

Неактивен Liubo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #25 -: Февруари 26, 2011, 21:21:19 pm »

Ама ти наред ли си с информацията?

 Знаеш ли че точно в християнството няма "прераждане", а има освобождение и "покой" за душата(прераждат се само такива, като Христос,от които има нужда човечеството).

 Единственно "индуизма" и теориите за Висшите Азове тласкат, неориентираната "душа" към подобни въплащения,прераждания,преживявания, и многобройни инкарнации и авантюри на "духа"за да могат те самите да преживеят космическата си еволюция, но без гаранция за индивидуално оцеляване.
Също ако преценят, че ще им служиш вярно ще ти предоставят всякакви тела по твой избор, стига да движеш прогресивно човечеството ;D  

Току що отговорих, гледай последния цитат, вече има куп документи, доказващи лъжите на църквата. Трябва да кажа, че не съм сляп фен на Н.Левашов, всичко проверявам, търся там сям. Ей сега след малко ще дам нещо, мое собствено. Само да искаш. Просто не сте запознати с основата - как ще давам доказателства на не знам какво?..
А "с по-хубаво тяло" - нямах предвид - красиво тяло, то не пречи, но по-важно е съвсем друго. Там има тънкости, не в този смисъл, в който разбирате. Трябва да се чете 3-та глава на "Същност и Разум" на Левашов - преводът й още не е качен на сайта му, но и от 2-ра ще стане ясно- при определени обстоятелства Душата влиза в тяло с по-развита генетика, даваща по-голям потенциал на Душата(Същност) за развитие.
« Последна редакция: Февруари 26, 2011, 21:27:24 pm от Liubo »

Неактивен Liubo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #26 -: Февруари 26, 2011, 21:38:34 pm »
През 2008 г. бях в командировка в Англия. През почивката ходих до град Честър, влезнах в католически храм с цел да намеря потвърждение на думите на Н.В. Левашов, който е казвал, че на Запад реалните данни не са били унищожавани до край, т.к. живущите там хора са били зомбирани много по-отрано. Дори и да е останало нещичко, западняците или не забелязват нищо или, дори и да го забелязват, не го разбират.
Намерих. Жалко, че снимките не са качествени – снимах с GSM.
1. Витраж, намиращ се доста нагоре, в близост до тавана. Добре се вижда, как царската особа с короната на главата си се прекланя пред мадона с младенец. Нищо общо с влъхвите, показвани по TV;
2. Родовият герб, от който добре се вижда, че в датата 1775 – цифрата 1 е по-малка от останалите и по-скоро прилича на латинската буква - i, което е означавало преди 775 година от Иисус.
По стените на храма също така често се срещат дати, които се започват от буква, която прилича на гръцката буква – χ. Вероятно, това също е едно от обозначения на дата от раждането на Христос.

На сайта на Уикипедия http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%8A%D1%80 пише, че “...В сегашния си вид катедралата е построена между 1250 и 1540...” Правени са много ремонти... Вероятно с цел колкото може повече неща да се скрият, но не са скрили всичко...

Неактивен Liubo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #27 -: Февруари 26, 2011, 21:41:14 pm »
Още две снимки - не са качествени, снимах с GSM. 

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 154
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #28 -: Февруари 26, 2011, 21:55:17 pm »
Цитат
при определени обстоятелства Душата влиза в тяло с по-развита генетика, даваща по-голям потенциал на Душата(Същност) за развитие.

Ами аз  точно това  се опитвах до сега да ти обясня, че стремежът ти към прераждане в тяло с по-развита генетика, говори за грешната ти представа и ориентираност, както на "духа" ти така и на "тялото" ти, а да не говорим че същевременно отричаш и "Църквата", която е главният трансформатор и проводник на свръзката "дух" - "тяло" - "генетика", особенно католическата  :)

 


Неактивен Liubo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re:За духовността и църквата като "нейния носител"
« Отговор #29 -: Февруари 26, 2011, 22:39:48 pm »
Цитат
при определени обстоятелства Душата влиза в тяло с по-развита генетика, даваща по-голям потенциал на Душата(Същност) за развитие.

Ами аз  точно това  се опитвах до сега да ти обясня, че стремежът ти към прераждане в тяло с по-развита генетика, говори за грешната ти представа и ориентираност, както на "духа" ти така и на "тялото" ти, а да не говорим че същевременно отричаш и "Църквата", която е главният трансформатор и проводник на свръзката "дух" - "тяло" - "генетика", особенно католическата  :)

 


 За да не се изопачава смисъла, Първо давам цитат от 2-ра страница на Раздел "Видео" - http://www.levashov.byethost16.com/video-2.html
"Думата Вяра е означавала да ВЕдаш РАПросветлението със Знанието - придобиване на Знанията на боговете ...
(Бележка на преводача: Под думата ВЕдам авторът има предвид древния й смисъл – когато човекът не само знае нещо, но и осмисля, и разбира това, което знае – виж определението от главната страница на сайта. А думата РА – означава светлина, просветление. Така предците ни във всяка дума са влагали дълбок смисъл, който се е разкривал като разчлениш думата на отворените срички (срички, завършващи с гласна буква) и я прочетеш сричково отзад напред.) "

Душата в тяло с по-развита генетика е хубаво за всички. При Просветление със знания , хората ще знаят, че при зачеването на дете в пияно състояние, в надрусано състояние, при изнасилване - води до това, че в тялото, дори и с добра генетика, - влиза Душа с много низко ниво на развитие- често от долния астрал. Да не се чудим, нали, че обществото ни на това дередже. Преди обществото - е давало отвари на леките жени, за да станат стерилни и да нямат деца. А мъжете, изнасилили жена, са били кастрирани. Предците ни са знаели, че тези индивиди вече са с увреден ген и не бива да имат деца- които неминуемо ще ги тегли да извършат това, което върщат и родителите им.
Между другото - в Чехия, знам това от новините - още кастрират насилниците по техния закон или доживотен затвор.



"Църква - проводник...." Ну, какво да ти кажа- konstantin2007 каза на blagovest , че "Споко и на теб ще ти мине...някой ден"
Аз не знам, какво да ти кажа - май, са те зомбирали доста, Социалните паразити използват генератори, в Библия  също са заложени програмки - махаш я, пак четеш същата Библия и видиш всичко съвсем с други очи.
Понякога, е трудно да се измъкнеш от капана - Въход - ами трябва да поискаш да видиш повече. В противен случай така и ще блуждаеш в стаята, в която си се затворил или някой те е затворил. Каква е разлика - там си и това е ...
« Последна редакция: Февруари 26, 2011, 22:41:23 pm от Liubo »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
37707 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
1 Отговора
8413 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
7 Отговора
12104 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 02:21:19 am
от Peacekeeper
0 Отговора
6080 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2010, 12:42:15 pm
от Astronomer
4 Отговора
7758 Прегледи
Последна публикация Октомври 04, 2010, 21:53:13 pm
от Unlock_the_Light

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27