Автор Тема: Ще се окаже ли прав Кейси, за трета световна война?  (Прочетена 5744 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Не знам къде да я сложа тази тема,затова да пофилософстваме,над това.
"Въпреки че Кейси разглежда битката на Армагедон преди всичко като символично представяне на битката в духовния свят между Светлината и мрака, той не изключва възможността и за земен конфликт. Предрича размирици в областта на пролива Дейвис, в Либия, Египет, Анкара и Сирия. Пророчеството му за размирици в Персийския залив вече е факт, който ни занимава и ще ни занимава години напред."
За мен лично войната е най големия ужас който можем да сътворим и искрено се надявам да не се случи,но впредвид по горе написаното явно по един или друг начин е започнала. Та кажете вие,какво мислите?

http://www.ivanstamenov.com/2010/06/1845/

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Ще се окаже ли прав Кейси, за трета световна война?
« Отговор #1 -: Февруари 23, 2011, 13:43:46 pm »
Всъщност аз не съм срещала някъде където да се споменаава точно трета световна война,но така бива тълкуван.

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Ще се окаже ли прав Кейси, за трета световна война?
« Отговор #2 -: Февруари 23, 2011, 14:01:35 pm »
Аз тълкувам тези пророчества по следния  начин- Третата световна война е земното отражение на божествения Армагедон, и мисля че са тясно свързани, но не разбирам кои са силите на доброто или злото не мога да разбера.
" Trust no one."

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Ще се окаже ли прав Кейси, за трета световна война?
« Отговор #3 -: Февруари 23, 2011, 14:05:23 pm »
Това неразбиране става всеобщо.Уж знаеш,ама се оказва че съмнението се промъква на всякъде.Това според мен е умишлено,за да може човек според себе си да избере,а не според това което му е казано и научено.При постоянни съмнения в всичко,се предполага че все пак ще последваме зова на душата си,какъвто и да е той.

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Ще се окаже ли прав Кейси, за трета световна война?
« Отговор #4 -: Февруари 23, 2011, 14:41:54 pm »
Мисля че не ме разбра точно, ще ти дам пример, аз живея в България и съм обикновен човек, в Близкия исток има война, м/у Американските сили и например Ал Каида, (тя свърши, но това е само пример) и аз мисля че и двете сили са си виновни, но защо въобще трябва да ги категоризирам като сили на злото и на доброто, или на светлата и тъмната страна, аз не съм религиозен човек, според Америка, те са добрите, според Ирак, тяхните терористи са герой, според мен това е една ужасно глупава война. В това се състои моето неразбиране, в едно безсмислено категоризиране.
" Trust no one."

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Ще се окаже ли прав Кейси, за трета световна война?
« Отговор #5 -: Февруари 23, 2011, 14:47:59 pm »
Напротив разбрала съм те и аз това имам впредвид само че в по житейски смисъл.Например според едни новия световен ред е добро според други лошо,но кое е добро или лошо в случая трябва да реши всеки един по отделно.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Ще се окаже ли прав Кейси, за трета световна война?
« Отговор #6 -: Февруари 23, 2011, 14:55:34 pm »
В този дух си мисля,ако има война в която не искаш да участваш но държавата те призивава,защо да не можеш да избереш да не отидеш?
Да си представим момче на 20 което не само че още не е възмажало,ами е приело за свой светоглед да не наранява другите.Или пък мъж който не иска да оставя семейството си за да умре на фронта? Булшинството хора по света не искат война.Защо тогава би се случила?

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Re:Ще се окаже ли прав Кейси, за трета световна война?
« Отговор #7 -: Февруари 23, 2011, 14:59:04 pm »
Винаги е ставало дума за баланс,няма да дойдат за нас да се бият тука ангели или демони.Баланса е в основата добро=зло,материя=антиматерия, най простия пример :всяка сутрин ставаме и после лягаме.Виж за извънземни съм по склонен да се съглася да се включат но по никакъв начин баланса няма да се наруши ,зло и добро ще има винаги.
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Ще се окаже ли прав Кейси, за трета световна война?
« Отговор #8 -: Февруари 23, 2011, 15:09:21 pm »
Никой не е казал че не е така, просто проблемът е да се определи, кой добър и кой лош. Въпрос на гледна точка.
" Trust no one."

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Ще се окаже ли прав Кейси, за трета световна война?
« Отговор #9 -: Февруари 23, 2011, 15:15:13 pm »
Ама в това е проблема на всички, единна истина тук не съществува.Това преди време така ме отчая че съжалявах че съм се родила.Всичко е въпрос на лична преценка.Ето например едни искат да дойдат извънземни,други не искат,а трети ще ги обявят за богове,четвърти за демони и няма една истина.Така е с всичко,за съжаление,дори да е тривиално.
Наприемер за ченълингите,едни се вдъхновяват и смятат че се свързват с ангели,а други смятат това за шменти и капели.Всички сме в това положение на избор а май ни се иска да няма избор.Да има една Истина и тя да се знае от всички.Това е добро,а това зло и точка по въпроса.
« Последна редакция: Февруари 23, 2011, 15:16:27 pm от eses »

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Ще се окаже ли прав Кейси, за трета световна война?
« Отговор #10 -: Февруари 23, 2011, 16:16:39 pm »
Някои казват че третата война вече се води.Война за духовноста на човешката цивилизация.
:) Доброто и злото май се допълват в този дуалистичен свят.За мен лично злото е когато правиш нещо и вредиш на другите,ако те са съгласни вече може да се спори.
Личния избор определя как ще се обобщи в края действието.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27