Автор Тема: Белите петна в несъзнателните души  (Прочетена 9088 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Славейко

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Белите петна в несъзнателните души
« -: Февруари 17, 2011, 21:31:17 pm »
    Скъпи приятели,искам да ви помоля да поговорим и да коментирате тук една тема-за интуитивните предчувствия.Мисля ,че могат да бъдат спокойно наречени "бели петна".А доколко едно създание е спяща душа,разбира се може да се спори.Поставил съм така именно определението в името на темата,поради причина,че всеки един от нас е спящ по отношение на друг вид по силно вибриращо съзнание.Аз и ние всички тук в това число,сме такива,нали?...Искам да поставя въпросите си:
   1.Как да разграничаваме шепота на интуитивните си предчувствия?
   2.Можем ли да загръщаме в конкретни думи и логически взаимосвързани словосъчетания какво усещаме интуитивно и откъде идва то?
   3.Ако смятаме, че интуицията е правилен пътеводител,как да я развиваме?
   4.Как да гадаем ситуациите "Дежа ву",които мнозина изпитват от нас.По точно как да попаднем в мисловно-причинното поле, когато настъпи"Дежа ву" и как да действаме или да не действаме правилно съобразно този знак?
   5.Моля ,ако има хора ,които биха искали да разкажат тук такива свои преживявания с цел анализ от всички страни,да го сторят,защото мисля, че емпиричния опит от колективен анализ е най-пряк път към логично потвърждение на истинността на фактите на явлението "Дежа ву".
Аз съм българче обичам...

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Белите петна в несъзнателните души
« Отговор #1 -: Февруари 17, 2011, 22:27:47 pm »
Ще говоря от личен опит.
Първо трябва да разбем че имаме такова нещо(интуиция).Следва хигиена на мислите,а след това наблюдаване на чувствата и мислите пораждани от тях.Стигнах до извода че интуицията се проявява първо като чувство и след това като мисъл.
При мен най-често се проявява като предвиждане на събитие което ще се случи всеки момент.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Славейко

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re:Белите петна в несъзнателните души
« Отговор #2 -: Февруари 17, 2011, 22:46:51 pm »
Искам да те помоля да изясним термина:хигиена на мислите ,който въвеждаш.Моля да го охарактеризираш.Разсъждавайки, стигам до извода, че ако съществува хигиена на мислите,следва да съществува и антихигиена на мислите,т.е. нечистота.Но ако допуснем последното ,от него пък следва, че самата идея за мислите -хигиена или не ,е творение от материалния свят,тъй като съществува парадигмата за двойнствеността.От друга страна ми се струва ,че интуицията не е функция на ума ни ,произхождащ от материалната ни вселена.Имено поради това те моля да изясниш какво влагаш в понятието -хигиена на мислите.
  След това казваш, че при теб се появява като чувство най-напред интуицията,а след това като мисъл.Втория ми въпрос към теб е ,дали тази последваща мисъл е обяснение на интуитивното ти усещане или негово описание.т.е.,дали казва какво усещаш или защо?И още един  трети въпрос имам:самото интуитивно разбиране за това какво ще се случи в даден бъдещ момент,задейства ли в теб чувства на съгласие с вече разбраното бъдеще или поражда несъгласие,съпротива на ума ти? :hi:
« Последна редакция: Февруари 18, 2011, 08:38:46 am от Mirotvorec »
Аз съм българче обичам...

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Белите петна в несъзнателните души
« Отговор #3 -: Февруари 18, 2011, 01:19:23 am »
Има предвид че мислите се матариализират, и да не си мислиш лоши неща.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен Славейко

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re:Белите петна в несъзнателните души
« Отговор #4 -: Февруари 18, 2011, 11:44:59 am »
Има предвид че мислите се матариализират, и да не си мислиш лоши неща.
Кажи ми моля те ,как разбра че има точно това предвид?Ако ти е споделил това лично,съгласен съм,ако пък -не,следователно съществува друг метод за комуникация между вас.Бих искал да ми разкажеш за този метод ,ако съществува.Моля!И друг един въпрос имам към теб,опиши ,дай определение,посредством аксиоматични непреходни стойности за нашия ум,какво е това лоши мисли?Кои са лоши? И как става така, че ума ни да ги мисли?Възможно ли е също така,категорията лоши,да е една промелива величина в различни квадранти на временно-пространстранствения континуум.Ако се съгласиш да ми отговориш-предварително балгодаря. :hi:
Аз съм българче обичам...

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Белите петна в несъзнателните души
« Отговор #5 -: Февруари 18, 2011, 13:02:53 pm »
Ако докато вършим обикновените за ежедневието ни дейности (работа,комуникация,наблюдаване на разни неща...)и през това време наблюдаваме мислите минаващи през главата ни ще забележим следните неща:
1.Мисли пораждани от самия индивид(личност)базирани на неговия опит,мироглед и желание за изява в заобикалящата го среда.
2.Мисли произлизащи от подсъзнателната памет.Като такива можем да разбираме информация, която е прапусната от съзнателния анализ.Пример за това са програмите които се вграждат в подсъзнанието от телевизията,музиката,реклами и т.н. имащи за цел да ни водят до действия непривични за нас.Знаем за контрола над съзнанието.
3.Уловени мисли чрез телепатия.Този вид минава през главите ни ежедневно заради контакта ни с хората и се случва при всички.Най-често улавяме такива от приближените ни хора зарадди това че сме тясно обвързани с тях.
По същия начин получаваме смс-и от същества които живеят в други измерения.
Мисля че мозъкът се опитва да разкодира съобщението на интуицията(чувство) чрез логически похвати изразяващи се в подредено смс-че думи.По скоро е опит за обяснение(неточно)на даденото чувство.Такова интуитивно чувство ме кара да се усещам неутрален, до сега не съм се чувствал по друг начин.
Горните два поста нещо не ги разбрах.Когато се концентрираш в дадена мисъл,тогава тя се материализира.Интуициата  съобщава тя не взима страна,просто и ясно.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Белите петна в несъзнателните души
« Отговор #6 -: Февруари 18, 2011, 16:15:00 pm »
Много пъти съм мислила над тази тема защото и мен силно ме вълнува,за съжаление обаче не можах да си извадя много изводи.ези които си извадих все пак са,че:
1. Често можем да сбъркаме интуиция с телепатия.Например често се случва когато мъжа ми разбере нещо,аз също да получа знанието за това нещо,въпреки че сме на километри.
2.Интуицията "казва" само веднъж,не повтаря,повтаря само вътрешния диалог.
3. Можем да се научим да я разпознаваме и тренираме.Това става най лесно с карти.Държиш кари обърнати с гърба нагоре и предполагаш - първата карта е червена,кото се опитваш да запомниш усещането което имаш ,ако е така,трябва да запомниш това чувство.По този начин се и упражняваш,естествено това може да е с много неща,като какъв ще е цвета на първата кола която видя днес и тн.
В последно време моята интуиция я изживявам като твърдо знание и нямам колебание дали е така или не,но в повечето случай я разпознавам след свършен факт.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Белите петна в несъзнателните души
« Отговор #7 -: Февруари 18, 2011, 16:18:14 pm »
Да знание не предположение.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Славейко

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re:Белите петна в несъзнателните души
« Отговор #8 -: Февруари 18, 2011, 16:28:32 pm »
 Благодаря за отговорите дотук.Метода с картите е добър.Един въпрос:има ли орган,в тялото на човека,който да отговаря за интуцията?Ако има-кой е?А знаете ли и други методи за развитието и,малко по-изразени на материален план?По точно казано-изразени с действие повече и по-малко с участие на паметта?Защото запомняне на едно чувство може да стане ,ако самото чувство е добре изразено,детерминирано,нали?А ако не е ,как ще достигнем да развием интуицията си, ако имаме по скоро смътни чувства?Това е и причината да търся друг метод -по явно изразен в материален план.Знаете ли ?
Аз съм българче обичам...

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Белите петна в несъзнателните души
« Отговор #9 -: Февруари 18, 2011, 18:17:22 pm »
Не се сещам,но при всички положения едни смътни чувства са такива, защото са непознати и редки,колкото по често обръщаш внимание на това смътно чувство толкова по изразено става то.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Белите петна в несъзнателните души
« Отговор #10 -: Февруари 19, 2011, 01:16:33 am »
Разучи за махалото на Фуко.Има интересни методи които могат да ти се сторят интересни, но най-добре си  'Махало за начинаещи' от Ричард Уебстър.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Белите петна в несъзнателните души
« Отговор #11 -: Февруари 21, 2011, 00:57:46 am »
има ли орган,в тялото на човека,който да отговаря за интуцията?Ако има-кой е?

Слънчевият сплит :)

Интуиция всеки от нас има и животните също. "Човек е книга, която първо трябва да чете и изучава. Малцина четат книгата на своя живот това е причината, поради която да не се познават. Миналото, настоящето и бъдещето са в ръката на самия човек."
« Последна редакция: Февруари 21, 2011, 01:19:08 am от Iveta »
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Белите петна в несъзнателните души
« Отговор #12 -: Февруари 21, 2011, 22:30:18 pm »
А може и да направиш друго.Просто слушай повече себе си :)
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Белите петна в несъзнателните души
« Отговор #13 -: Февруари 22, 2011, 17:13:43 pm »
има ли орган,в тялото на човека,който да отговаря за интуцията?Ако има-кой е?

Слънчевият сплит :)

Интуиция всеки от нас има и животните също. "Човек е книга, която първо трябва да чете и изучава. Малцина четат книгата на своя живот това е причината, поради която да не се познават. Миналото, настоящето и бъдещето са в ръката на самия човек."

По-скоро е тази част от мозъка, която се води за закърнялото трето око. Забрайх как се викаше ;)
« Последна редакция: Февруари 22, 2011, 17:16:05 pm от Sangre »
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Белите петна в несъзнателните души
« Отговор #14 -: Февруари 22, 2011, 18:31:33 pm »
Говориш за епифизата но не мисля че е закърняла.Ако е така как ще сънуваш(и други дейности когато спим).
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27