Автор Тема: Телевизията - най-сериозната и опасна обществена промивка на съзнания !  (Прочетена 34221 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен globaldeejays

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
На вашето внимание представям една интересна статия, публикувана в интернет пространството още преди няколко месеца (и може би отдавна вече забравена и прашасала в архивите)  която не мисля, че има смисъл да коментирам допълнително, тъй като съм напълно съгласен с абсолютно всяка една идея заложена в  нея....затова ще публикувам съдържанието и в оригинален и неподправен вид.


"Ако има подходящо сравнение на гледането на телевизия от децата, то това е тютюнопушенето. Според американски изследователи на детската психика в това направление децата не могат да спрат, защото самата телевизия е опиат. За разлика от цигарите обаче, телевизията използва специални начини и там, зад камерите, стоят хора. Тези хора напълно преднамерено проучват всяка и най-дребна подробност на психиката. И всичко това с единствената цел да задържат всекиго пред екрана.
За да бъдат обяснени тези методи на „зарибяване” и „наркотизиране” ще са необходими цели научни трактати.
В общи линии обаче психолозите алармират, че телевизията бърка в подсъзнанието с безброй непозволени средства. Освен да накарат детето да поиска закупуване на някаква играчка, да се прави на Спайдърмен, да харесва това, да харесва онова, да харесва, каквото му кажат от „малкия екран”, телевизията непрекъснато цели и затвърждаване на мястото си в живота на хората. Резултатите го доказват – хората поверяват на телевизията децата си, себе си и всичко. Даже сядат да ядат с нея и си лягат с нея. Лошото е, че на масата с пуснат телевизор хората са сами. Всеки един е с телевизора поотделно.
Така че от телевизора няма откъсване. Това е вече утвърждаващ се начин да ни промиват мозъците, така че децата са обречени.
Не, има надежда. Както винаги, тя е в знанието. Но е много трудно всеки да знае всичко, така че надежда ще има за най-просветените – те ще знаят, че телевизията е нещо, което трябва да избегнат така, както цигарите, алкохола, наркотиците и т.н., затова те ще са предпазени само.
Прекъсваме за реклама. След рекламата ще разберете какви са ползите от телевизията.
Ползи от телевизията:
- не се налага да се чудите от коя марка да си купите в магазина, защото предварително ви се казва;
- свободни сте да си изберете от 100 еднакви канала/програми;
- образователни програми могат да са полезни за децата, защото там ще научат за лъвовете, вместо да се занимават с тъпите уроци по математика. Също децата ще разберат колко е велика Америка, защото и без това България е смотана държава и мама и татко казват същото (и баба, и дядо, и всички);
- новините винаги информират хората какво се случва по света. Нищо не пропускат. Винаги и всичко;
- можете да хванете хубаво филмче, с което да занимаете децата, докато си правите нещо друго. Например „Полярен експрес”, където коледният дух предлага кафе на главния герой – малко момче, което показва страхотно удоволствие от поемането на чашата;
- тя ще спести на майките да показват на момиченцата си как трябва да се държат прилично, да се обличат изискано, да са интелигентни и добри. Има си канал – „Пайнер” (да, мръсен канал, но какво от това, на кого му пука);
- не е нужно да обяснявате нещата, свързани със секса. Просто сложете едно малко телевизорче в стаичката на децата. Телевизията ще направи останалото.
Отново рекламна „пауза”. "

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
globaldeejays, все пак би било коректно да посочиш източника!    Изключи си телевизора!

<a href="http://video.rutube.ru/2c2720dad1353caf00f027edd98f5f70]" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://video.rutube.ru/2c2720dad1353caf00f027edd98f5f70]</a>

Нека да не подценяваме и Тоталният контрол на Гугъл !!!
« Последна редакция: Февруари 09, 2011, 05:36:27 am от Hacko »

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Телевизията е опиум за народите. Най-големия манипулатор.

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Рекламите, умопомрачаващите сапунки, са абсолютна манипулация, но телевизияти си има и добре страни, държи те информиран, научаваш нови неща, макар че някой пъти натоварва съзнанието с постоянното бомбардиране на лоши новини.
" Trust no one."

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Айде ся...чак пък такова гръмко заглавие..ми то и с ножа можеш да режеш хляб,ама можеш и да убиеш,нали?

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Телевизията те държи информиран?!?!!?!    Дооообре :))

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Телевизията те държи информиран?!?!!?!    Дооообре :))

Пфф, имам предвид ако знаеш какво да гледаш, и това "добре" вече е банално...ако гледаш турски серияли няма как да си информиран, но ако гледаш CNN...ако схващаш.
" Trust no one."

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Да бе, те в CNN никога не манипулират.
А пък в бТВ и Нова - изобщо.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Телевизията - най-сериозната и опасна обще
« Отговор #8 -: Февруари 09, 2011, 23:11:12 pm »
Не съм казал че не манипулират, казах че ако гледаш турски серияли не можеш да си информиран...няма телевизия която да не манипулира, такива са медиите просто.
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 08:13:11 am от Mirotvorec »
" Trust no one."

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Благодарение,на тая телевизия,вече имаме"достъп"до такава огромна информация.Айде да не е CNN,или бтв,и въобще..повечето предавания и формати,барабар с"водещите новини",не са много за гледане,щото то реално няма и кво толкова да се"види"де,освен манипулации и заблуди..Ама замислете се де..Кога детето ми щеше да види пирамидите,океана,космоса..Пустинята...Ниагара..Великденските острови..
Телевизията е нож с две остриета.
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 11:25:41 am от konstantin2007 »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Цитат
Кога детето ми щеше да види пирамидите,океана,космоса..Пустинята...Ниагара..Великденските острови..
Има книжарници, енциклопедии, фотоалбуми и пр. Ще се лишиш примерно два месеца от (кабелна/цифрова)теле-визия и ще му купиш една хубава енциклопедия. Хем ше си я чете, когато иска, хем ще ти е благодарно, хем и спомен ще му остане и т.н.
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 13:44:14 pm от fishbone »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Хубаво е да се уточни, телевизията като цяло ли е вредна или конкретни кaнали (жанрове). Елемент на манипулация и внушение може да се вкара и в реклама по Дискавъри. Телевизията създава честотно пристрастяване, яде от времето ти, създава лоши навици на заседнал начин на живот. И ако разчитаме да сме информирани само от телевизията и взимаме всичко за чиста монета, тешко и горко ни.

Някъде бях чел, че в откровението на Йоан пише - "И дяволът ще нахлуе в домовете на хората, затулен в кутия."

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Благодарение,на тая телевизия,вече имаме"достъп"до такава огромна информация.Айде да не е CNN,или бтв,и въобще..повечето предавания и формати,барабар с"водещите новини",не са много за гледане,щото то реално няма и кво толкова да се"види"де,освен манипулации и заблуди..Ама замислете се де..Кога детето ми щеше да види пирамидите,океана,космоса..Пустинята...Ниагара..Великденските острови..
Телевизията е нож с две остриета.

Евала, наистина поздравления за този коментар. Телевизията може да е каквато и да е, но не можеш да отречеш че ти показва неща които може и да не видиш (на живо имам предвид).
" Trust no one."

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Телевизията - най-сериозната и опасна обще
« Отговор #13 -: Февруари 10, 2011, 15:05:01 pm »
И до кога ще се задоволяваме да ги гледаме само по телевизията тия неща? Ти на почивка по телевизията можеш ли да идеш? Аз искам да видя големия каньон на живо, не по телевизията.
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 16:50:36 pm от Mirotvorec »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Телевизията - най-сериозната и опасна обще
« Отговор #14 -: Февруари 10, 2011, 15:11:05 pm »
Цитат
Кога детето ми щеше да види пирамидите,океана,космоса..Пустинята...Ниагара..Великденските острови..
Има книжарници, енциклопедии, фотоалбуми и пр. Ще се лишиш примерно два месеца от (кабелна/цифрова)теле-визия и ще му купиш една хубава енциклопедия. Хем ше си я чете, когато иска, хем ще ти е благодарно, хем и спомен ще му остане и т.н.

Ами..книжката дали ще покажа акта на раждане на едно кенгуро примерно(мен лично това винаги ме е удиявавало)?Това в книгата не можеш го види.Само ще го прочетеш..Както и движението на сперматозоидите...полета на ястреба..гонитбата между хищника и жертвата..Разпукването на каквидата..Огромните цунамита дори...Едно е да го прочетеш,друго е да го видиш и да добиеш онагледена представа,па кой квото ще да ми говори.

И до кога ще се задоволяваме да ги гледаме само по телевизията тия неща? Ти на почивка по телевизията можеш ли да идеш? Аз искам да видя големия каньон на живо, не по телевизията.
Ами именно де.Колцина са тези които имат възможността да посетят някое място..И не ми казвайте,че ако пестя от кабеларка,ще стане...Дори да е така..парите ще стигнат за една дестинация..за съжаление,това е факт.И ако не беше тв-то,нямаше и да знаем(повечето хора поне)че има Голям каньон.Камо ли пък как изглежда,че да ти се прииска да отидеш да го видиш и на живо..Тъй,че..засега се задоволявам и с това
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 16:51:31 pm от Mirotvorec »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27