Автор Тема: Филмът K-PAX / Кей Пакс  (Прочетена 12462 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен moonlight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 119
  • "Only God can judge me!"
Филмът K-PAX / Кей Пакс
« -: Февруари 05, 2011, 19:30:27 pm »
Здравейте, не знам дали в този подфорум е мястото на темата, но все пак я пускам тук, ако сметне админа може да я премести :) Та сега по темата...гледах наскоро този филм, уникален е и останах с моите си впечатления.Интересни ми е, какво мислите вие за филма?Чак ме е яд че е от 2001 и съм го пропуснала  :)

Неактивен foest

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re:Филмът K-PAX / Кей Пакс
« Отговор #1 -: Февруари 06, 2011, 18:22:51 pm »
Аз за първи път го виждам този филм.  :unknown: Ще го гледам и ще си изкажа мнението  :dance:
.... And slowly, and surely They drew their plans against us

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Филмът K-PAX / Кей Пакс
« Отговор #2 -: Февруари 06, 2011, 18:28:25 pm »
нищо не ми говори.дай ако обичаш повече инфо.

Неактивен moonlight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 119
  • "Only God can judge me!"
Re:Филмът K-PAX / Кей Пакс
« Отговор #3 -: Февруари 06, 2011, 19:14:45 pm »
Ами филма е уникален, има го в замунда, аз съм го качила и във в бокса , няма да го разказвам за да не ви разваля кефа от гледането  ;) Ето ви линк към замунда: http://zamunda.net/browse.php?search=K+-+Pax&cat=0&incldead=1  и към в бокс: http://www.vbox7.com/play:60dd0871 ...приятно гледане от мен, аз останах раздвоена, макар че клоня повече към едната страна, но гледайте и ще коментираме, после ще ви кажа и друг филм  ;D  :-*
« Последна редакция: Февруари 06, 2011, 19:34:51 pm от moonlight »

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Филмът K-PAX / Кей Пакс
« Отговор #4 -: Февруари 07, 2011, 11:43:25 am »
moonlight, благодаря ти за филма и труда, който си вложила.
Изгледах го. Наистина е уникален.
Давам малко инфо за феновете, които още не са го гледали.

Кей Пакс(2001). Режисьор : Йън Софтли.
В ролите : Кевин Спейси, Джеф Бриджис, Мери МакКормак, Алфри Уудърд, Дейвид Патрик Кели, Сол Уилямс, Питър Гарети.

Д-р Пауъл (Джеф Бриджис) е психиатър в клиника за душевно болни. Когато един ден полицията докарва при него Прот (Кевин Спейси) нищо не му подсказва, че този човек ще промени живота му.
Прот твърди, че идва от далечната планета K-PAX и е изпратен с проучвателна мисия. И въпреки че Земята много му харесва, той трябва да се върне на своята планета в края на лятото. Новината за неговото заминаване се разпространява светкавично из клиниката и между пациентите се започва надпревара кой да замине с него.
Д-р Пауъл от своя страна е преследван от мрачни страхове за съдбата на Прот и е решен на всичко, за да му помогне преди да е станало твърде късно.
Но дали нещата са такива каквито изглеждат и дали Прот е това, за което се представя  дори рационалният д-р Пауъл не може да си отговори. И само краят на този завладяващ филм може да разкрие истината, която често е толкова проста, че става незабележима!

Този интригуващ и неповторим филм е комбинация от фантастика, комедия и драма, като е  постигнат един уникален резултат.

Неактивен moonlight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 119
  • "Only God can judge me!"
Re:Филмът K-PAX / Кей Пакс
« Отговор #5 -: Февруари 07, 2011, 20:07:51 pm »
За нищо ;) , правя го защото искам повече хора да го видят :) а аз ти благодаря че представи филма добре, без да разкриваш детайлите, които са важни :) А ти с какви убеждения остана, че е от К Пакс или не? :)
« Последна редакция: Февруари 07, 2011, 22:17:25 pm от moonlight »

Неактивен Georgia

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Re:Филмът K-PAX / Кей Пакс
« Отговор #6 -: Февруари 13, 2011, 16:07:58 pm »
уникален е , много го обичам , прекрасен филм!!! 

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Филмът K-PAX / Кей Пакс
« Отговор #7 -: Февруари 13, 2011, 22:45:17 pm »
И на мен ми хареса. Подсказва много неща. А  и теорията на Айнщайн очевидно подлежи на ревизия.

Неактивен moonlight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 119
  • "Only God can judge me!"
Re:Филмът K-PAX / Кей Пакс
« Отговор #8 -: Февруари 14, 2011, 13:08:59 pm »
И на мен ми хареса. Подсказва много неща. А  и теорията на Айнщайн очевидно подлежи на ревизия.
Определено  ;D

Неактивен reply

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Филмът K-PAX / Кей Пакс
« Отговор #9 -: Март 08, 2011, 01:08:29 am »
Определено много добър и полезен филм :) да не забравим и брилянтен откъм саундтрак и Кевин Спейси...

Неактивен Георги Ангелов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Re:Филмът K-PAX / Кей Пакс
« Отговор #10 -: Март 30, 2011, 10:58:32 am »
Филмва е интересен,благодаря . Ако някой знае подобен филм или филм свързан с луди или шизофреници да пише .

Неактивен Almira

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re:Филмът K-PAX / Кей Пакс
« Отговор #11 -: Юни 24, 2011, 00:56:14 am »
Благодаря на Мунлайт за филма! Много ми хареса. Края всеки може да си го тълкува според неговите разбирания.  Гледах го само един път, може и нещо да съм пропуснала, но филма много ме впечатли.  Може да не се съгласите с мен, но въпреки това споделям с вас моето мнение:
Ако наистина на Земята има извънземен от толкова далечна планета, той до тук няма как да бъде в материално тяло. Може да има единствено телепатична връзка с земните жители. Вероятно е имал такава с Прот, опитвал се е да го вразуми, да предотврати фаталната стъпка, която ще го отведе при смъртта, но не е успял. Възползвал се е от тялото му, когато той се хвърля в реката и изпада в кома.  На определената дата духът му си отива на К-РАХ и в болницата остава увреденото тяло на Гор. Не вярвам, че Прот се е правил на луд и си е измислил тази история за да избегне отговорността за убийството на убиеца на жена му и дъщеря му. Да наистина бил е интелигентен, но едва ли ще може да открие това,  което колектив от учени не са успели  дълги години да разгадаят.  Прот т.е К-РАХианеца през цялото време демонстрира знания които хората нямат.

Неактивен pesh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re:Филмът K-PAX / Кей Пакс
« Отговор #12 -: Юни 28, 2011, 21:55:06 pm »
За мен красотата на филма беше, че всичко можеше да се изтълкува по 2 начина, даже сцената в обсерваторията може да се погледне скептично - той просто изрисува орбитите и написа няколко формули, кой учен може да каже дали това е грешна информация - никой все още не е посещавал звезди в съзвездието Лира. Всъщност най-големият аргумент беше, че не му действаха лекарствата.

Филмва е интересен,благодаря . Ако някой знае подобен филм или филм свързан с луди или шизофреници да пише .

Препоръчвам Луна със Сам Рокуел и..пак.. Кевин Спейси (но той само озвучаваше бордовия компютър).
А ако ви хареса Луна, тогава гледайте и Закопан с любимеца Райън Рейнълдс в този път драматична роля.

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re:Филмът K-PAX / Кей Пакс
« Отговор #13 -: Юли 11, 2011, 15:25:06 pm »
Великолепен филм, рядко гледам филми повече от веднъж. Сцената в обсерваторията силно ме впечатли, както и героя/играта на Кевин Спейси, а и Бриджис е голям.
Ако знаете за подобен филм - споделете.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Филмът K-PAX / Кей Пакс
« Отговор #14 -: Юли 12, 2011, 06:26:40 am »
Имаше една книга "Чоки".
Много подобна история, само дето извънземното не се беше материализирало в тяло.
Имаше си едно момче, с което най-често си общуваше.
Имаше и сериал, филм по нея. Гледах го с голям интерес и нетърпение, като бях дете.
Това ще рече преди 25г някъде. Може да го има по торентите.
http://en.wikipedia.org/wiki/Chocky
(сега гледам, автора е Джон Ундам. Навремето писателите бяха майстори. Не като сегашните, локумджии и филмаджии)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27