Автор Тема: Какво се крие зад мита за рептилите.  (Прочетена 12889 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bai_lun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
Какво се крие зад мита за рептилите.
« -: Февруари 03, 2011, 10:12:47 am »
Има разни истории за големи гущери дето приемали човешки образ. Разправят че Ротшилд, Рокфелер и англиската кралица са гущери. Би трябвало и Симеон ІІ да е гущер като се има впредвид родството му с кралицата. Те са от рода Сакс-Кобур-Гота. ;)
Разбира се който вярва на това трябва да се прегледа.
Но гущери е условно обидно название на определени общности.
Евреите например визират китайците като "змииски синове". Китайците изполват дракона като символ на щастие, берекет и изобилие. Змията пък в китайската традиция е символ на мъдрост, прозорливост и воля.
Евреите казват че вкусилите от змииската мъдрост(китайците са извесни с мъдростта си) били заселени на изток. Разбира се Китай е рай в сравнение с Двуречието,което евреите обявяват за "рай". Така че не е ясно, кои са наказани и кои наградени.
Причините за омразата на евреите срещу китайците е, че последните е предопределено да завладеят света. Евреите го знаят. Знаят че Цион е Цин, Чайна, Китай. И тава не им харесва на ционистите, защтото искат те да владеят целия свят, не китайците.

Християните наричат змии евреите.
Седмоглавата змия/змей от Откровението на Йоан е юдаизма - основния опонент на християнството в ранните му векове. Това е основният символ на юдаизма от това време - седмоглавия свещник - менората.
Именно поради това християнско откровение юдаизма заменя менората като основен символ със позната ни шестолъча звезда заемка от Кабала. А самата Кабала я заема от Индия - Кабала се формира от заемки от персийски, индийски и други мистични учения.
Германците също -змията Йормунганд - заемка от християнството  - Армагедон.

Така някои говорят срещу съперниците си и използват условни названия вместо явни нападки. Така Дейвид Айк се не говори открито срещу евреиските илюминати като Ротшилд, а казва гущери за да избегне обвинения в антисемитизъм. Не е луд, а е хитър.
Така борбата между различни илюминатски групи се прикрива зад басни за гущери и тем подобни.
« Последна редакция: Февруари 03, 2011, 10:54:57 am от bai_lun »
Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Какво се крие зад мита за рептилите.
« Отговор #1 -: Февруари 06, 2011, 18:34:59 pm »
Цитат на Бай Лун: Китайците изполват дракона като символ на щастие, берекет и изобилие. Змията пък в китайската традиция е символ на мъдрост, прозорливост и воля.
Бай Лун, а задаваш ли си въпроса, защо точно дракона е избран за този символ, а не пандата, пумата или друго животно? Ако си отговориш на този въпрос, може би ще имаш отговор и на много други.

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Re:Какво се крие зад мита за рептилите.
« Отговор #2 -: Февруари 09, 2011, 13:20:14 pm »
Опашката на дракона,символизира там, от където идваме, а главата, там, на където отиваме. Това, по спомени.

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Какво се крие зад мита за рептилите.
« Отговор #3 -: Февруари 09, 2011, 18:52:01 pm »
Извинявай Радоне, но това са пълни глупости. Не знам какво си преживял  :unknown:, та си спомняш, но според мен тук нещата са много дълбоки.Рептилия захапала човек или дете на логото на Алфа-Ромео и Берлускони-чиста заплаха какво ни чака. Ако имаш друго тълкувание или обяснение-моля,с много внимание бих го прочел.
« Последна редакция: Февруари 09, 2011, 22:33:44 pm от Mirotvorec »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Какво се крие зад мита за рептилите.
« Отговор #4 -: Февруари 09, 2011, 19:09:49 pm »
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 01:41:28 am от Black Adder »

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Re:Какво се крие зад мита за рептилите.
« Отговор #5 -: Февруари 18, 2011, 15:32:49 pm »
Точно това е. Всичко е астрология, но малцина го разбират. Северния и Южния лунен възел, показват точно, от къде идваме и накъде отиваме в наталната астрологична карта.

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Re:Какво се крие зад мита за рептилите.
« Отговор #6 -: Февруари 18, 2011, 15:35:17 pm »
Извинявай Радоне, но това са пълни глупости.
Не се изхвърляй с подобни словоблудства. Едва ли имаш и най-малка предства, какво е астрология. Сигурно астрологията за теб се изчерпва с написаното в някой ежедневник. Нямаш шансове да разбереш истината.

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Какво се крие зад мита за рептилите.
« Отговор #7 -: Февруари 18, 2011, 18:58:16 pm »
Извинявай Радоне, но това са пълни глупости. Не знам какво си преживял  :unknown:, та си спомняш, но според мен тук нещата са много дълбоки.Рептилия захапала човек или дете на логото на Алфа-Ромео и Берлускони-чиста заплаха какво ни чака. Ако имаш друго тълкувание или обяснение-моля,с много внимание бих го прочел.
Радоне, остави астрологията и звездите на мира.Дошли, отишли-отвлечени неща.Дай да слезем на земята. Отговори ми на горния въпрос за логото. Това ме вълнува, а може би и други хора. Все пак с нас искат да закусват. :hi:

Неактивен Konstantin

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 424
Re:Какво се крие зад мита за рептилите.
« Отговор #8 -: Февруари 20, 2011, 00:10:55 am »
Какво се крие зад мита за рептилите - болни мозъци, развинтени фантазии и печелелбарство  :hi:

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Какво се крие зад мита за рептилите.
« Отговор #9 -: Февруари 20, 2011, 12:20:24 pm »
Какво се крие зад мита за рептилите - болни мозъци, развинтени фантазии и печелелбарство  :hi:
Въх..знаех си,че меркантилието си е черта на човечеството от време оно..ама чак пък таква далновидност у древните... :writer:....Тва..скални рисунки...митове,легенди...Мамка му...предвидили са още преди нам си колко време,че един ден творенията на болните им мозъци,,ще се прервърнат в бестселър!!!!Само дето не ми е ясно,ся как ше си вземат"печалбата",като са се изпонагътали преди стотици години и от тях са останали само"болните им фантазии" :unknown:

Друг е въпросът,как така по цял свят се срещат тези митове?В най-отдалечените краища на света има сходни и аналогични истории и изображения.Интернет е нямало,както и телевизия,радио и т.н.Пътуването от Европа до Африка примерно е било практически невъзможно,по времената от които датират"болните фантазии"...Да не говорим,че сигурно би отнело половин човешки живот изминаването на разстоянието между такива далечни дестинации.Как е станал обменът на инфо тогава? Или цялата планета едновременно  е боледувала от"рептилен синдром"?
« Последна редакция: Февруари 20, 2011, 12:24:05 pm от konstantin2007 »

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Какво се крие зад мита за рептилите.
« Отговор #10 -: Февруари 20, 2011, 13:14:25 pm »
Константа, поздравления за поста. @--- Коцето го остави. Според него сме сами във Вселената, най-развитата цивилизация и изобщо това, което се представя от ортодоксалната наука е светата истина. Виждаш ли, че още не ми е отговорил на въпросите за това, кой е построил пирамидите,платото Наска, Баалбек и т.н. Или не знае или трябва да признае очевидното.Най-вероятно и двете. И Радон нещо се ослушва на въпроса ми за рептилиите/логото на Алфа-ромео/.

Неактивен Konstantin

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 424
Re:Какво се крие зад мита за рептилите.
« Отговор #11 -: Февруари 20, 2011, 22:20:56 pm »
Скални рисунки - кой от вас ще може да нарисува правилно изображение на човек или животно с първобитни и груби камънаци?




Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Какво се крие зад мита за рептилите.
« Отговор #12 -: Февруари 20, 2011, 23:01:11 pm »
Коце, напълно неуспешен опит за отговор, на въпрос който не ти е зададен.Зашо се правиш ,че не знаеш какво има на платото Наска. Не искам да повтарям въпросите - те са по-горе. Опитай пак.Успехи. :hi:

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Какво се крие зад мита за рептилите.
« Отговор #13 -: Февруари 21, 2011, 10:08:40 am »
Скални рисунки - кой от вас ще може да нарисува правилно изображение на човек или животно с първобитни и груби камънаци?

Аз например..Правила съм го с тухла,въглен,дори с парчета камък..Не е трудно..Освен това..повечето изображения(тези които аз съм виждала)не могат да се нарекат шедьовър на изкуството,нито пък са кой знае колко"правилни",макар тва да относително и доста субекивно казано..

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Какво се крие зад мита за рептилите.
« Отговор #14 -: Февруари 21, 2011, 12:08:06 pm »
Константа, какво разбираш под "първобитен и груб камък"? Не виждаш ли, че Коцето шикалкави. Но твоят отговор е на място. @---
« Последна редакция: Февруари 21, 2011, 13:35:15 pm от Mirotvorec »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27