Автор Тема: Какво ще се случи после?  (Прочетена 14705 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Xoddoth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
  • I want to believe
Какво ще се случи после?
« -: Януари 19, 2011, 13:40:15 pm »
Мислех доста, и сметнах че това е най-удобното място за пускане на подобна тема.

В този форум всички си чешем езиците за консипрации, инвазии, инсцинирани инвазии, края на света и какво ли още не. А като се случат тези неща, вие как бихте реагирали? Интересно ми е поросто.

Например идва 2012. Най-вероятно нищо няма да се случи тогава, но мнозинството от хора са наплашени, че ще е края на света. По-уплашени от предните дати 1999-2000 и т.н.

Уплашения човек е глупав човек, а глупавия човек е опасен човек. Мен не ме е страх, че догодина небето ще падне ами че някой обезумял ще тръгне да гърми с пушка по улиците и край  :---

Това да речем е най-лекия пример. Ако проекта Блу Рей, или подобен влезе в действие. Тогава лудия няма да е един. Да речем, че сме до толкова осведомени тук, че да знаем горе-долу за какво иде реч. Да речем, че знаем повече от един обикновен гражданин. Това какво предимство ни дава? Ще се барикадираш в къщи, заобиколен от консерви и туби с вода? Или газ към планината, барикадиран по същия начин. Или просто ще станеш сутринта и ще тръгнеш за работа, както всеки друг ден.

Във всичките фантастики и подобни, до сега са обяснени тоооолкова много вариации на един по-горе описан сценарии, че човешките действие в последствие се изчерпват. И както един вика "ами то тва само по филмите става", така ще се наложи да се случи и на истина. Малко оф топик като лек пример - преди години бях много изненадан, когато от гимназията ни водеха в един затвор и как той и обитетелите му бяха 1:1 с тези по филмите. Помня още как всичките момичета се бяха струпали в кръг като овце и пищяха :D.

Смятам, че тази тема е толкова невероятна и нужна, колкото доста голяма част от останалите във форума.

Бихте ли седяли със скръстени ръце/с пуканки на терасата и да чакате и вас да ви целнат в десятката или ще предприемете нещо драстично?
daku ilu

Неактивен suchko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re:Какво ще се случи после?
« Отговор #1 -: Януари 19, 2011, 14:35:36 pm »
До колкото знам според календара на маите ние сме в най - тъмните времена  и 2012 тази ''тъмнина'' се махала ! Всичко е само загадки и всеки си измисля какво ли не, има много теории, всеки може да вярва в тази, която му звучи най - правдоподобнo . :yes:
« Последна редакция: Януари 19, 2011, 19:34:55 pm от Mirotvorec »

Неактивен Culak

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re:Какво ще се случи после?
« Отговор #2 -: Януари 19, 2011, 15:43:15 pm »
Ами аз честно смятам да посрещна два варианта,ако единия от тях се състой.

1. Ако дойдат така очакваните от всички така наречени извънземни си мисля че те ще диктуват новия ред

2. Ако пък се сбъднат всички конспирации относно новия световен ред, бих организирал някаква съпротива знам ли.

и


3. Ако нищо не се случи продължаваме да се учим и да търсим това незнайното което ни очаква.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Re:Какво ще се случи после?
« Отговор #3 -: Януари 19, 2011, 16:31:40 pm »
Първото което смятам че ще се случи е да спре подаването на тока перменентно поради изригванията на слънцето или Бог знае от какво.
От там нататък батрийте ще са от голямо значение и всички уреди които ще могат да работят с механизъм за произведен ток от друга енергия било механична или топлинна или на пара и т.н. и разбира се най-важното ще е механизъм за произвеждане на ток с физическа сила с който да се захранва акумулкираща батерия, това ще бъде много голям плюс за всеки който го има и аз направо предлагам да се разтърсим по нета за такъв уред или няколко уреда които да създават такава верига, аз пробвах но за сега не съм успял нищо съществено да намеря, а бих дал не малко пари за да се сдобивам с такова нещо.
А по въпрос за диващината която се очаква при такова бедствие и паника, определено ще трябва да се групират хората, по десет петнадесет семейства да се изселват по селата които са поне 500-600 метра над морско равнище и с поне двама трима от тези семейства които да имат разрешително за оръжие и съответното оръжие, един или двама лекари, механик, агроинжинер и колкото висшисти повече толкова по добре.
« Последна редакция: Януари 19, 2011, 16:33:00 pm от Salito »
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Какво ще се случи после?
« Отговор #4 -: Януари 19, 2011, 16:39:01 pm »
Днес мексикански учени, изследователи на културата на маите, заявиха че няма такова нещо- край на света в технита послания през 2012 г.Просто тогава им свършва календара.
        А как стои въпроса с азиатските календари? Те отдавна са я минали 2012. А и коя година сме в същност сега, след като толкова пъти са сменяли календарите? Пак май мирише на манипулация.

Неактивен RevolvE

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Какво ще се случи после?
« Отговор #5 -: Януари 19, 2011, 17:54:23 pm »
Според мен календара ,не свършва 2012 и ще се обоснова ,защо?Ако трябва да вярваме на една от теориите е ,че маите за били унищожени от конкистадорите и както знаете са били унищожени много записи,книги и е напълно възможно и календара да е бил засегнат.А като цивилизацията им е била унищожена е нямало кога да се довършва календара!

Неактивен suchko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re:Какво ще се случи после?
« Отговор #6 -: Януари 19, 2011, 18:24:56 pm »
Знаеш ли коя година е написан ? Само да подчертая че, твоето също е теория. ;)
« Последна редакция: Януари 19, 2011, 19:37:03 pm от Mirotvorec »

Неактивен Xoddoth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
  • I want to believe
Re:Какво ще се случи после?
« Отговор #7 -: Януари 19, 2011, 20:43:26 pm »
Първото което смятам че ще се случи е да спре подаването на тока перменентно поради изригванията на слънцето или Бог знае от какво.
От там нататък батрийте ще са от голямо значение и всички уреди които ще могат да работят с механизъм за произведен ток от друга енергия било механична или топлинна или на пара и т.н. и разбира се най-важното ще е механизъм за произвеждане на ток с физическа сила с който да се захранва акумулкираща батерия, това ще бъде много голям плюс за всеки който го има и аз направо предлагам да се разтърсим по нета за такъв уред или няколко уреда които да създават такава верига, аз пробвах но за сега не съм успял нищо съществено да намеря, а бих дал не малко пари за да се сдобивам с такова нещо.
А по въпрос за диващината която се очаква при такова бедствие и паника, определено ще трябва да се групират хората, по десет петнадесет семейства да се изселват по селата които са поне 500-600 метра над морско равнище и с поне двама трима от тези семейства които да имат разрешително за оръжие и съответното оръжие, един или двама лекари, механик, агроинжинер и колкото висшисти повече толкова по добре.

Динамо :)

А относно това за селата. България няма да бъде залята от някакво цунами или масово разтапяне на ледовете. Поне не цялата. Черноморието и Тракийската низина са най-уязвими.

Какъвто и сценарии да се случи, един човек трябва да е подготвен. Дори да не става дума за края на света. Електричеството ти е най-малкия проблем. Ти гледай вода и храна да намериш първо, после да ти свети крушката над главата. Доста евтино вървят разни преносими водни филтри.

Честно казано доста често мисля по тази тема, не толкова коя конспирация и дата е вярна а как бих реагирал аз. Не като се случи да се бия по гърдите и да крещя "Аз ви казах!" и после да се почесвам и оглеждам като маймуна.
daku ilu

Неактивен JDeel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re:Какво ще се случи после?
« Отговор #8 -: Януари 28, 2011, 00:30:42 am »
На мен ми е много интересно защо разбрах за този така прословут календар на Маите буквално преди не повече от 3 години, и като добавя още толкова заради евентуалното закъснение с което съм разбрал... струва ми се че за календара се заговори от скоро, в този век. Преди 2000 година се говореше за потоп през 2000... до моите детски уши бяха достигнали такива слухове и аз това очаквах  :flag_of_truce: Имаше Нострадамус, Ванга, все такива светила. След 2000 Маите дойдоха на мода. Някой да е чувал за тях преди 2000 ??
« Последна редакция: Януари 28, 2011, 00:32:33 am от JDeel »

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Какво ще се случи после?
« Отговор #9 -: Януари 28, 2011, 02:18:52 am »
Е чували сме ги, има филми от преди 20-30 години, в които се разказва за маите.
Колкото до това дали щял да става потоп, края на света...може, НО не съм много сигурен в точността на "специалистите", които претендират, че са разгадали пророчествата на Ванга, Нострадамус, маите и т.н.
Това е като да се опитваш да четеш примерно египетски йероглифи. Даваш предположение, но не си сигурен какво в действителност са искали да напишат древните човеци или който друг там ги е издялкал/написал.

Та какво друго ни остава освен да си караме работата, пък каквото стане! Времето ще покаже. ;)
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Какво ще се случи после?
« Отговор #10 -: Януари 28, 2011, 03:46:13 am »
Затова да живеем така, че да не се срамуваме от себе си, пък да става каквото ще.
Защото каквото посеем, това ще пожънем.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Какво ще се случи после?
« Отговор #11 -: Януари 28, 2011, 11:28:46 am »
Някой да е чувал за тях преди 2000 ??
Ами питай тея дето са живяли преди 2000 години..

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Какво ще се случи после?
« Отговор #12 -: Януари 28, 2011, 12:38:48 pm »
Много е вероятно нищо да не се случи 2012. Според мен е възможно това да е просто сплашване на хората. Също като 1999 и 2000 година. Целта е много проста - да накарат хората да претръпнат към конспиративните теории и да приемат всичко за измислица. И като мине 2012 и нищо не стане - всички ще си кажат - "Баси тъпнята, само се опитваха да ни сплашат."

Това всичко се прави за да може НСР да ни пороби постепенно и неусетно, а ние да си мислим, че всичко е преминало.


В случая е много уместна една метафора за жабата и врящата вода:

Ако сложиш една жаба в гореща вода - тя ще се опари и ще изскочи навън.

Ако сложиш жабата във хладка вода и започнеш постепенно да я загряваш - жабата ще се свари жива, без да избяга.


Правете си изводите.
« Последна редакция: Януари 28, 2011, 12:51:16 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Какво ще се случи после?
« Отговор #13 -: Януари 28, 2011, 12:59:04 pm »
Е да, ако тези, които искат да въведат Новия Световен Ред не са алчни и са способни да налагат промените постепенно примерно още 100 години, лека-полека ще постигнат целта си без да бъдат забелязани.
Dreams are messages from the deep.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Какво ще се случи после?
« Отговор #14 -: Януари 28, 2011, 13:44:10 pm »
Целта е много проста - да накарат хората да претръпнат към конспиративните теории и да приемат всичко за измислица.

Monolith, и това е вариянт но помисли защо сергиите, а и не само те(те дори са на последно място) са претъпкани с книжки за 2012 и пр. бла бла. Така, че по-скоро целта е да създане едина критична маса дезинформационнен бъркоч у малко поразбудилите се овчици така, че да приемат всичко за истина. В този случай каквато и щуротия да спретнат покрай 2012 да се приеме за истина и по този начин промивката и контрола да бъдат в завършен вид.


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27