Автор Тема: Парадокс ???  (Прочетена 10237 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Парадокс ???
« Отговор #15 -: Януари 17, 2011, 12:45:51 pm »
Пълни са количките ,защото за храна им стигат парите само, пълни са дискотеките,защото младите си искат своето,вие не го ли искахте когато бяхте на 20?
Не сте прави.На запад хората не се борят за прехраната си,а тук е така.Майка ми взима пенсия 220 лв, с два ампутирани крака е и лекарствата и са 150 лв,мъжа и е в подобно състояние от към пенсия и здравословно състояние.За какво да им стигнат 150-200 лв на месец?За храна ,за отопление,за вода? Стоят на студено и ядат от най гадния кучешки салам и е празник за тях че има салам,щото иначе само на боб,леща и картофи не се кара,купуват кокали и ги варят да направят супа.Не ги гледайте тея дето са им пълни кошниците а се замислете онези които не виждате как я карат?
И духом не сме бедни, поробени сме, всичко е изкривено.Повечето хора в Бг са възрастни и последните им години минават като на псета,а младите в цялата тая простотия избиват комплекси и карат родителите им още повече да изнемогват,такова е времето. Естествено което не ни харесва нека станем и възроптаем,но кво се случва,явно само пенсионерите роптаят и не са чути от никой,даже младите им се присмиват.Опази Боже да достигнем тяхната мизерия.
ПС аз и мъжа ми взимаме общо 2000 лв,стигат ни за храна,за наем и разходи,за транспорт и някоя друга двулитровка в къщи.Нито ходя по кръчми,нито се обличам от бутици,нито на екскурзии.Един път годишно на море и разходка до родното място 2-3 пъти в годината,това е.Това че пълня кошницата с храна, прави ли ме богата? Запасяването с храна е символ на бедност.
« Последна редакция: Януари 17, 2011, 12:50:43 pm от eses »

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Парадокс ???
« Отговор #16 -: Януари 17, 2011, 13:18:11 pm »
Есес,мисля че си отговорила много точно на парадокса. А има и хора,които са много по-зле. Но има и хора с розови очила и не искат да видят истината.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Парадокс ???
« Отговор #17 -: Януари 17, 2011, 14:13:32 pm »
Наскоро в офиса спорихме,дали сме бедни или сме средна класа, някой смятаха че сме бедни,а аз смятам че за България (моето семейство)сме средна класа.Бедни са родителите ни,бедни са безработните,бедни са циганите и тея дето работят на минимална заплата.Вярно е че този стандарт в чужбина е под минимума, но в чужбина много неща са различни.Аз не бих емигрирала само заради това ,че стандарта ми ще се повиши.Защото каквото правя тук това ще правя и там,ще бачкам, само че там ще говоря чужд език,ще пълня чужда хазна,и ще съм далеч от България.За да емигрирам ми трябва друг стимул.
« Последна редакция: Януари 17, 2011, 17:30:28 pm от Mirotvorec »

Неактивен element

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:Парадокс ???
« Отговор #18 -: Май 20, 2011, 20:50:30 pm »
Не броиш и факта, че тук те дебнат полицаите по пътищата за да те глобят за глупости, аз живях в чужбина около 10 години, там няма такова нещо, е като си идвах в България, задължително ми вземаха синьото талонче и не ме питай за какви глупости. Това е една от най-безболезнените простотии в държавата. Така, че дерзай колкото можеш тук и когато можеш се изнасяй от тук.
« Последна редакция: Май 21, 2011, 08:48:46 am от Mirotvorec »
Случайност - това е начина чрез който Господ, се опитва да запази анонимност.

Неактивен GaBOSS

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 165
  • Простак
Re:Парадокс ???
« Отговор #19 -: Май 20, 2011, 21:54:50 pm »
Не броиш и факта, че тук те дебнат полицаите по пътищата за да те глобят за глупости, аз живях в чужбина около 10 години, там няма такова нещо, е като си идвах в България, задължително ми вземаха синьото талонче и не ме питай за какви глупости. Това е една от най-безболезнените простотии в държавата. Така, че дерзай колкото можеш тук и когато можеш се изнасяй от тук.
Имам книжка от 20 години, за последните 10 години са ме спирали само 2 пъти и то за рутинна проверка и 1 път заради говорене по телефон- но не ме глобиха, защото бях любезен, признах си провинението и ги помолих да ми напишат акт. Полицаите се смутиха и ме пуснаха с предупреждението, друг път да не правя така.
В момента съм със Златен талон (т.е - 6 години без акт)и 1 стотинка не съм давал никога подкуп на полицай.
Интересно, теб защо те мразят?

А иначе баш по темата:
А дали съм беден или средна класа - не знам, лишавам се от някой дребни удоволствия, но други пък си ги позволявам. Имам няколко приятели, но верни.
Не гледам телевизия, не чета вестници, а се информирам за всяка новина поне от 3 сайта. Чета обаче книги, в електронен формат, напук на праводържачите.
НЕ слушам чалга и не се прехласвам по Азис и Глория.
Тежат ми данъците и разходите, но си ги плащам и то редовно. Редовно си плащам и сметките за ток, телефон, вода. Пресичам само на пешеходни пътеки и хвърлям отпадъците, само на определените за целта места.
Обичам си Родината, дори тя да не ме обича :)
...
И няма да ида да робувам на някой чужденец заради парите.
...
...

Е, когато повечето хора в България станат като мен, ще се оправят и нещата в държавата.

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Парадокс ???
« Отговор #20 -: Май 20, 2011, 22:27:48 pm »
Наскоро в офиса спорихме,дали сме бедни или сме средна класа, някой смятаха че сме бедни,а аз смятам че за България (моето семейство)сме средна класа.Бедни са родителите ни,бедни са безработните,бедни са циганите и тея дето работят на минимална заплата.Вярно е че този стандарт в чужбина е под минимума, но в чужбина много неща са различни.Аз не бих емигрирала само заради това ,че стандарта ми ще се повиши.Защото каквото правя тук това ще правя и там,ще бачкам, само че там ще говоря чужд език,ще пълня чужда хазна,и ще съм далеч от България.За да емигрирам ми трябва друг стимул.
Колко са семействата като твоето в България? 5000, 10 000? И такава бройка може ли да се приеме за класа? ;D :nea:
Dreams are messages from the deep.

Неактивен element

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:Парадокс ???
« Отговор #21 -: Май 20, 2011, 22:42:35 pm »
Не броиш и факта, че тук те дебнат полицаите по пътищата за да те глобят за глупости, аз живях в чужбина около 10 години, там няма такова нещо, е като си идвах в България, задължително ми вземаха синьото талонче и не ме питай за какви глупости. Това е една от най-безболезнените простотии в държавата. Така, че дерзай колкото можеш тук и когато можеш се изнасяй от тук.
Имам книжка от 20 години, за последните 10 години са ме спирали само 2 пъти и то за рутинна проверка и 1 път заради говорене по телефон- но не ме глобиха, защото бях любезен, признах си провинението и ги помолих да ми напишат акт. Полицаите се смутиха и ме пуснаха с предупреждението, друг път да не правя така.
В момента съм със Златен талон (т.е - 6 години без акт)и 1 стотинка не съм давал никога подкуп на полицай.
Интересно, теб защо те мразят?

А иначе баш по темата:
А дали съм беден или средна класа - не знам, лишавам се от някой дребни удоволствия, но други пък си ги позволявам. Имам няколко приятели, но верни.
Не гледам телевизия, не чета вестници, а се информирам за всяка новина поне от 3 сайта. Чета обаче книги, в електронен формат, напук на праводържачите.
НЕ слушам чалга и не се прехласвам по Азис и Глория.
Тежат ми данъците и разходите, но си ги плащам и то редовно. Редовно си плащам и сметките за ток, телефон, вода. Пресичам само на пешеходни пътеки и хвърлям отпадъците, само на определените за целта места.
Обичам си Родината, дори тя да не ме обича :)
...
И няма да ида да робувам на някой чужденец заради парите.
...
...

Е, когато повечето хора в България станат като мен, ще се оправят и нещата в държавата.
Като започнеш да минаваш по 80-100 000км годишно, ще разбереш защо те "мразят" полицаите, а относно любовта към родината, то тя - любовта към родината, ме връща постоянно тук. От България, няма по-хубво място на света.
Случайност - това е начина чрез който Господ, се опитва да запази анонимност.

Неактивен element

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:Парадокс ???
« Отговор #22 -: Май 20, 2011, 23:24:52 pm »
Това е едно стихотворение, което много добре описва нашата реалност, въпреки, че е написано много години преди днес, това идва да покаже, че днес, не е по-различно от вчера и че все още има хора, които осъзнават реалността, каквато винаги е била. Да се пребориш с това, трябва да жертваш нещо (Човека е жертвал живота си, или поне така ми се струва на мене), ако вникнем в съдържанието, ако приемем, че не знаем кой е автора, със сигурност бихме решили, че е писано преди "2 месеца". Аз лично му свалям шапка, на Христо Ботев, ВЕЛИК!!! Четете и си помислете много добре, кой е виновен? Аз се опасявам, че манипулацията е навсякъде, дори и там, където най-малко можеш да очакваш, не е параноя а реални случки, които ме карат да осмисля отново и отново. Имам познат (психолог), а знам, че повечето които учат психология, го правят за да си решат собствените проблеми, е този, изпитва големи затруднения...няма какво повече да коментирам, помислете си, кое има значение и кое - не! Дано повече хора се осъзнаят.

Поздрави!

Следва:

Христо Ботев

Борба

В тъги, в неволи младост минува,
кръвта се ядно в жили вълнува,
погледът мрачен, умът не види
добро ли, зло ли насреща иде...
На душа лежат спомени тежки,
злобна ги памет често повтаря,
в гърди ни любов, ни капка вяра,
нито надежда от сън мъртвешки
да можеш свестен човек събуди!
Свестните у нас считат за луди,
глупецът вредом всеки почита:
"Богат е", казва, пък го не пита
колко е души изгорил живи,
сироти колко той е ограбил
и пред олтарят бога измамил
с молитви, с клетви, с думи лъжливи.
И на обществен тоя мъчител
и поп, и черква с вяра слугуват;
нему се кланя дивак учител,
и с вестникарин зайдно мъдруват,
че страх от бога било начало
на сяка мъдрост... Туй е казало
стадо от вълци във овчи кожи,
камък основен за да положи
на лъжи святи, а ум човешки
да скове навек в окови тежки!
Соломон, тоя тиран развратен,
отдавна в раят нейде запратен,
със свойте притчи между светците,
казал е глупост между глупците,
и нея светът до днес повтаря -
"Бой се от бога, почитай царя!"
Свещена глупост! Векове цели
разум и совест с нея се борят;
борци са в мъки, в неволи мрели,
но, кажи, що са могли да сторят!
Светът, привикнал хомот да влачи,
тиранство и зло и до днес тачи;
тежка желязна ръка целува,
лъжливи уста слуша със вяра:
мълчи, моли се, кога те бият,
кожата да ти одере звярът
и кръвта да ти змии изпият,
на бога само ти се надявай:
"Боже, помилуй - грешен съм ази",
думай, моли се и твърдо вярвай -
бог не наказва, когото мрази...
Тъй върви светът! Лъжа и робство
на тая пуста земя царува!
И като залог из род в потомство
ден и нощ - вечно тук преминува.
И в това царство кърваво, грешно,
царство на подлост, разврат и сълзи,
царство на скърби - зло безконечно!
кипи борбата и с стъпки бързи
върви към своят свещен конец...
Ще викнем ние: "Хляб или свинец!"
Случайност - това е начина чрез който Господ, се опитва да запази анонимност.

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re:Парадокс ???
« Отговор #23 -: Май 21, 2011, 09:24:17 am »
Оплакват се тези, които разполагат с пари, но алчността ги поддава, а слабостта на личността се изразява най-вече при тях, ако направиш бегъл анализ ще стигнеш до този извод, а всичко останало, на което не намираш отговори това са последиците на алчността и безхаберието, ненавистта и омразата, липсата на самоконтрол и отрицание на всичко, което те прави щастлив.
 
« Последна редакция: Май 21, 2011, 14:48:59 pm от Mirotvorec »

Неактивен ivi2010

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Re:Парадокс ???
« Отговор #24 -: Май 21, 2011, 23:28:35 pm »
Цитат
И няма да ида да робувам на някой чужденец заради парите.
Робство е когато работиш без пари.Както се случва с много българи в България.
Родината на човека е там,където е спокоен,където се чувства щастлив,където работи 6часа и половина сред приятели и отивайки и връщайки се от работа,усмихнато го поздравява цялата улица,където не мисли как ще си плати тока.
Истинската ти първоначална родина вече не те обича,защото и не си спомня,че си там отвън,само се чуди с каква сметка да те срещне,когато се върнеш в родната къща.Не те обича, защото постоянно те нарича роб,за това че ти е писнало да работиш в нея и да плащаш тока и помощите на мързеливите.
И най-накрая истинската ти родина не те обича вече,защото родителите ти не се показват на Скайпа и дори не си го включват вече,макар че плащат интернет,по много важната причина,че ще изпуснат поредния турски сериал...
Всеки има своята истина нали...Аз обичам България, интересувам се от събитията в нея,обичам родния си език и успявам да запазя достойнството си на българин.Дали правят същото и българите в България...

Неактивен GaBOSS

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 165
  • Простак
Re:Парадокс ???
« Отговор #25 -: Май 24, 2011, 18:45:22 pm »
Драга ми ivi2010, от изказването ти си направих извода, че пребиваваш извън България, най-вероятно Испания или Италия, където гледаш някой възрастен човек и се молиш всеки ден да не вземе да се гътне.
Да, сигурно ти е добре така, но да ти кажа ли нещо, скъпа?
И най-накрая истинската ти родина не те обича вече,защото родителите ти не се показват на Скайпа и дори не си го включват вече,макар че плащат интернет,по много важната причина,че ще изпуснат поредния турски сериал...
Моите родители нямат нужда да си пускат Скайп за да се видим, живеем на няколко минути един от друг и общуваме почти всеки ден (И между другото, не гледат турски сериали, за разлика от твоите, явно.)
 Без Интернет общувам и с приятелите си и мога да ги видя винаги когато те или аз имаме нужда.
И още нещо да те питам, аз по празниците бях в Родопите и си починах чудесно, а ти къде беше? Аз лично не си заменям Родината за пари. Но всеки си има цена.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Парадокс ???
« Отговор #26 -: Май 24, 2011, 19:59:04 pm »
мм, точно това си помислих.

Повечето хора в бг, включително и във форума под "емиграция" разбират гурбетчийство без документи, без социално и здравно осигуряване, бранене на банани и портокали и спане в общежития по 10 човека в апартамент, икономии и спестяване.

Спора по тая тема е загубена кауза. Затова и нямам намерение да го започвам.
Само споделям няколко думи информативно, за да се види и другата гледна точка.
Има и емиграции, които включват легални документи, социално, здравно осигуряване, а след някоя и друга година гражданство (аз лично имам и канадско гражданство).
Има и такива емиграции, които включват свободно говорене на местния език, завършване на местно образование в престижен университет, престижна и високоплатена работа (от порядъка на 50-100к$ годишно), самостоятелен апартамент/къща/кола и тн. Спокойствие, ненатоварване на работа, 7 часов работен ден и тн.
Почивките не са в Родопите (за съжаление, защото аз много обичам Родопите), но можеш да си избереш която си точка по света пожелаеш. Да се печеш на белия пясък на Карибите, ски курортите във Ванкувър,  сърфинг в Австралия или подводно гмуркане в южна Азия.

Пак се повтарям, не ми е целта да споря. Споровете по тая тема могат да се водят с години, и пак няма всички да са доволни.

Единственото, което казвам е, че варианти много ...
Да се свързва понятието "емиграция" с гурбетчийството, което е популярно сред масите, е меко казано "проява на неинформираност".
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27