Автор Тема: Парадокс ???  (Прочетена 10236 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alf

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 77
Парадокс ???
« -: Януари 16, 2011, 19:39:23 pm »
Винаги съм се питал следното нещо! Българите постоянно се оплакваме ,че сме най-бедният и най-нещастният народ , а кото погледнеш трафика в някой град - коли се нижат ,че чако не можеш да пресечеш улицата сума и време ? Като влезна в някой хипермаркет - блъсканица и количките пълни с храна и разни деликатеси ? Вечер кръчмите пълни - яде народът и пие , а да не говоря за баровете и чалготеките ? Постоянно съобщават по новините за поредният пенсионер ,който бил измамен примерно с 10 000лв.,които му били спестени ? Е как ги спести ? От къде ги има тия пари уж бедният нещастен български народ ? Друго - в България мобилните услуги са най-скъпи от цяля Европа , а всеки българин с мобилен телефон ,че и по два,че и по три и постоянно говори , говори , говори ? Климатици навсякъде по панелки и къщи - бръмчат и работят денонощно ? Абе наистина ли сме беден народ и нещастен ? Вече не вярвам !!! Май само си говорим по инерция колко сме нещастни , какви жертви сме я на съдбата, я на управляващите , я на какво ли не ? Българина му е много кеф да се изживява като жертва си мисля !!!

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re:Парадокс ???
« Отговор #1 -: Януари 16, 2011, 20:25:55 pm »
Беден не винаги означава да не можеш да си позволиш определени стоки и услуги, а това да "трепериш" дали след като си ги позволиш ще имаш достатъчно пари за да изкараш нормално месеца/годината без други лишения и без нерви.
А и 10 000 лв. както и да ги погледнеш не са много пари в днешно време. С тях не можеш да направиш и един приличен ремонт на жилището си. Та това са 5000 евро - 2-3 западно европейски заплати. Това за мен не може да се нарече спестявания.
« Последна редакция: Януари 16, 2011, 20:29:07 pm от sasho90 »
Keep 'em occupied!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Парадокс ???
« Отговор #2 -: Януари 16, 2011, 21:02:00 pm »
Не само ти недоумяваш защо се получава така. Американски математици и икономисти не могат да си отговорят на въпроса вече цели 10 години.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Парадокс ???
« Отговор #3 -: Януари 16, 2011, 21:12:11 pm »
Винаги съм се питал следното нещо! Българите постоянно се оплакваме ,че сме най-бедният и най-нещастният народ , а кото погледнеш трафика в някой град - коли се нижат ,че чако не можеш да пресечеш улицата сума и време ? Като влезна в някой хипермаркет - блъсканица и количките пълни с храна и разни деликатеси ? Вечер кръчмите пълни - яде народът и пие , а да не говоря за баровете и чалготеките ? Постоянно съобщават по новините за поредният пенсионер ,който бил измамен примерно с 10 000лв.,които му били спестени ? Е как ги спести ? От къде ги има тия пари уж бедният нещастен български народ ? Друго - в България мобилните услуги са най-скъпи от цяля Европа , а всеки българин с мобилен телефон ,че и по два,че и по три и постоянно говори , говори , говори ? Климатици навсякъде по панелки и къщи - бръмчат и работят денонощно ? Абе наистина ли сме беден народ и нещастен ? Вече не вярвам !!! Май само си говорим по инерция колко сме нещастни , какви жертви сме я на съдбата, я на управляващите , я на какво ли не ? Българина му е много кеф да се изживява като жертва си мисля !!!

Абсолютно правилни въпроси задаваш.Въпроса е, че в БГ нищо не е нормално.Ами ако се направи статистика за международните екскурзии от БГ в чужбина,само за 2010 г., нещата ще са още по-фрапиращи. :drinks:

Rio

  • Гост
Re:Парадокс ???
« Отговор #4 -: Януари 16, 2011, 21:50:34 pm »
Българите сме духовно бедни. Но на пук на всичко пак оцеляваме.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Парадокс ???
« Отговор #5 -: Януари 16, 2011, 21:57:49 pm »
Българите сме духовно бедни. Но на пук на всичко пак оцеляваме.

Е тук не съм съгласен. :nea: Иначе, ти уважавам мненията :good:
Материално сме бедни, но духовно не!!!!!!!! :drinks: :hi:

Rio

  • Гост
Re:Парадокс ???
« Отговор #6 -: Януари 16, 2011, 23:46:52 pm »
Имам предвид последните 20 години. Например българските класици са на заден план останали, а водеща е чалгата и простотията. Ученическата стачка, че ваканцията им била малко е доказателство за това.
Разбира се смятам, че пъти по-богати духовно от американците.

Неактивен djbooth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
Re:Парадокс ???
« Отговор #7 -: Януари 17, 2011, 00:02:38 am »
Айде да не си чешем клавиатурите с глупости, шкарто сме си и това е!!! Вижте до каде я докарахме....и не са ни виновни държава и управници, а самите ние сме си виновни!!!

Rio

  • Гост
Re:Парадокс ???
« Отговор #8 -: Януари 17, 2011, 00:11:33 am »
Айде да не си чешем клавиатурите с глупости, шкарто сме си и това е!!! Вижте до каде я докарахме....и не са ни виновни държава и управници, а самите ние сме си виновни!!!
За кое сме си виновни. Ние ли сме си виновни, че има новини на турски език по БНТ, че се пускат турски сапунки от сутрид, до вечер.?! Ние ли сме си виновни, че Държавна сигурност през 1989г. направи генно модифицираните партии, като СДС, ВМРО, ДПС и други.!? И на ключови места имаше ченгета. Ние ли сме виновни, че икономическите и финансовите ресурси са в ръцете на шайка престъпници.
Не сме виновни ние, защото ножът и хлябът са при онези горе.
Тези горе създават олигархия, а ни карат да се чувстваме, че има анархия или някаква жалка форма на демокрация в България.

Неактивен hobbs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 121
Re:Парадокс ???
« Отговор #9 -: Януари 17, 2011, 00:13:43 am »
Това че сме виновно го разбрахме . Какво правим в този случай? Ще продължаваме да пишем във форума или пък ще си мълчим ,а може би ще чакаме някой друг нещо да направи?

Неактивен djbooth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
Re:Парадокс ???
« Отговор #10 -: Януари 17, 2011, 00:49:16 am »
Кой дава леба и ножа на тез горе? Кой опита да премахне новините на турски по БНТ? Кой ходи да гласува за тез генно моднати партии? И кой позволи на шайката престъпници да контролира финансовия и икономически ресурс??? Сметам знаеш отговорите  ;)

Неактивен hobbs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 121
Re:Парадокс ???
« Отговор #11 -: Януари 17, 2011, 03:23:54 am »
избрахме ги. И сега какво правим?

Rio

  • Гост
Re:Парадокс ???
« Отговор #12 -: Януари 17, 2011, 05:01:46 am »
избрахме ги. И сега какво правим?
Никой не сме избирали, всички от 1989г. насам си бяха ДС или слуги на външни сили. Изборът е като вица Хитлер пита три еврейчета:
- Ти какво искаш да станеш?
- Ами, аз искам да стана адвокат.
- А ти какво искаш да станеш?
- Искам да стана космонавт.
- А ти какво искаш да станеш?
- Аз искам да стана лекар.
- Пуу, че сте нахални, аз питам сапун или веро.
Това е средата-неблагоприятна за вирена на нормални хора.

Неактивен Alf

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 77
Re:Парадокс ???
« Отговор #13 -: Януари 17, 2011, 10:51:23 am »
България - най-прекрасната страна на света ,но нас никой не ни разбира , а е толкова просто !В България ограничените хора имат неограничени възможности . Само у нас всеки разбира от всичко и работи това , което не може .Българските жени винаги са усмихнати , защото заплатите на мъжете им са смешни . Нашата наука върви толкова бързо напред , че учените ни отдавна работят в чужбина .Затова ние сме ВЕЛИКИ ! Добре дошли в България ! Велика България !

Неактивен zvezdi_malamov

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re:Парадокс ???
« Отговор #14 -: Януари 17, 2011, 11:09:53 am »
Имало едно време един козел, високопланински козел. Нещеш ли настъпила една жестока зима. Било адски студ, въздухът чак се вледенил. На козелът му било адски студено , целият треперил от студ , а и бил много гладен. Той започнал да обикаля наляво надясно и семо това си повтарял:
" Ох много ми е студено ! Ох жесток студ е ! Ох ще умра от студ и глад ! Ох колко съм зле !!! "
Нещеш ли , както си обикалял срещнал един вълк , които чул жалните вопли на козела и му казал:
" А бе козел, я се успокой ! Ти нямаш топлина , но пък за сметка на това имаш студ , ти нямаш храна , но пък за сметка на това имаш глад ! Бъди доволен !Бъди оптимист! Стига страда ! "
Козелът се замислил и дълго размишлявал и накрая започнал да подскача ведро на около и да вика:
" Аз съм щастлив ! Имам си един прекрасен студ ! Имам си един прекрасен глад ! Абе аз съм късметлия ! "
Дълго подскачал козелът радостен и щаслив .

На сутринта вълкът намерил тялото на умрелият от глад и от студ козел. То било толкова замръзнало и вкоченено , че с много голям зор вълкът успял да го разкъса и де се нахрани !!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27