Автор Тема: Грешка в Стария завет  (Прочетена 17067 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Change the World

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
  • Ние вече не спим!
Грешка в Стария завет
« -: Януари 11, 2011, 16:58:11 pm »
Преводачите на Стария завет, независимо по чия поръчка са работили, очевидно са направили голям фокус, превеждайки името на Бог неправилно. По изчисления в Стария завет има 23 места, където юдейското Ani ha El Shaddai ("Аз съм Ел Шадай") е преведено с "Аз съм Бог Всемогъщий". Още по-хубавото е, че местата, където е изпозвана думата YHWH, са преведени с "Бог" или "Господ" (= Адонай, YHWH). Не става дума обаче за титла, а за името ЯХВЕ- за конкретна личност. :hi:
Ето защо е толкова важно да кажем какво се разиграва на тази планета, за да се ориентираме и решим К

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #1 -: Януари 11, 2011, 18:42:24 pm »
Е,че то тва да беше единствената грешка там.. :)
А дали е Адонай,Яхве или Йехова..все за една и съща шизоидна личност става въпрос
« Последна редакция: Януари 11, 2011, 18:43:27 pm от konstantin2007 »

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #2 -: Януари 11, 2011, 19:06:13 pm »
Боже, колко заблудени хора има по света. ???

Когато Моисей е питал Бог как да го наричат, Бог отговорил "YHWH" - което е съкращение от "Аз съм този, който съм".

Изобщо гледайте тази поредица:

<a href="http://www.youtube.com/v/tRwFNpIiShw?fs=1&amp;amp;hl=bg_BG&amp;amp;rel=0" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/tRwFNpIiShw?fs=1&amp;amp;hl=bg_BG&amp;amp;rel=0</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/8NI1VYBD2ug?fs=1&amp;amp;hl=bg_BG&amp;amp;rel=0" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/8NI1VYBD2ug?fs=1&amp;amp;hl=bg_BG&amp;amp;rel=0</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/wYYUrLo0Zws?fs=1&amp;amp;hl=bg_BG&amp;amp;rel=0" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/wYYUrLo0Zws?fs=1&amp;amp;hl=bg_BG&amp;amp;rel=0</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/9qrxEQ5Xg4Y?fs=1&amp;amp;hl=bg_BG&amp;amp;rel=0" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/9qrxEQ5Xg4Y?fs=1&amp;amp;hl=bg_BG&amp;amp;rel=0</a>
« Последна редакция: Януари 11, 2011, 19:48:46 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен Change the World

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
  • Ние вече не спим!
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #3 -: Януари 11, 2011, 21:12:48 pm »
Според мен трябва да прочетеш Откровението на Йоан, глава 13, стихове 13-18, защо винаги трябва да вярваш на youtube или други такива източници  ??? защо не прочетеш нещо и да го анализираш, вместо да гледаш и слушаш youtube ili google и т.н. :)
Ето защо е толкова важно да кажем какво се разиграва на тази планета, за да се ориентираме и решим К

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #4 -: Януари 12, 2011, 08:50:24 am »
Тези стихове, които ми даваш за пример - Откровение 13:13-18 - са тотално неадекватни по отношение на темата, която обсъждаме. Ти просто искаш да ме впечатлиш, че уж си "запознат", обаче в случая по никакъв начин не оборваш тезата ми.

Аз вярвам на каквото преценя - защото You Tube, Vimeo и всякакви други сайтове за споделяне на информация са свободни. Има и пълни глупости, има и полезни материали, но можеш да изразяваш свободно мнението си там и да качваш видеота, поне докато не ти затворят профила. :P

Пък ти ако искаш вярвай на вечерните новини по БТВ - защото са "официален" :rofl2: и "реномиран" :rofl2: източник на информация и си въобразявай, че казват истината. :bad:
« Последна редакция: Януари 12, 2011, 08:55:05 am от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #5 -: Януари 12, 2011, 09:54:19 am »
Самият Стар завет е една огормна грешка и забатачи тотално християнството.
Той го превърна в една юдео-християнска секта.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #6 -: Януари 12, 2011, 11:14:42 am »
Боже, колко заблудени хора има по света. ???

Когато Моисей е питал Бог как да го наричат, Бог отговорил "YHWH" - което е съкращение от "Аз съм този, който съм".

Е и?Това,че "YHWE"е абревиатура някаква,пречи ли на хората да я произнасят като"яхве"?

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #7 -: Януари 12, 2011, 11:32:30 am »
@ konstantin2007 - коментарът ми беше насочен към Change the World, не към теб. Аз казвам какво е значението на самата дума YHWH, а това как се произнася е ясно, че е Яхве.

Изобщо забелязал съм, че в този форум най-лесното нещо е да се хули Бог. Ако някой защитава християнството - едва ли не го замерват с камъни; а ако някой каже, че е видял марсианец - всички му се радват. ???

YHWH е името на Бог. Всичко останало е титли - Elohim, Shaddai, Adonai...
« Последна редакция: Януари 12, 2011, 20:11:04 pm от Mirotvorec »
Бъди Слънце!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #8 -: Януари 12, 2011, 11:59:41 am »
И аз така...забелязвам някои неща дето много ме изумяват,ма кво да правиш..Хулиме бог викаш?Кой бог?Какъв бог?За какво изобщо говориш?Защитник на хриситянството?Кое християнство?Онова дето извира от сърцето(и ако е така,какво изобщо олицетворява то според теб/твоето сърце)Или онова"християство"дето някой си е играл да превърне в смрадлива и воняща секта със всичките нелепи писаници,от сорта на библии,евангелия и т.н.?

Цялата християнска религия(не,че другите са по-читави де)е една огромна ГРЕШКА.
« Последна редакция: Януари 12, 2011, 20:12:15 pm от Mirotvorec »

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #9 -: Януари 12, 2011, 12:52:51 pm »
"Грешки" в стария завет няма :), поради просата причина, че той е Юдаизъм проникнал в учението на Христа.
Създадени са умишлено, поради това което ни налага Рим, Вавилон и изобщо техните жреци които все още са на власт, по този начин създават объркване.
Това обаче си е за друга тема. Просто искам да поставя едно съзнателно разграничение, което да ви помогне в разнищването тази тема и заговор.

Неактивен Change the World

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
  • Ние вече не спим!
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #10 -: Януари 12, 2011, 13:12:53 pm »
Тези стихове, които ми даваш за пример - Откровение 13:13-18 - са тотално неадекватни по отношение на темата, която обсъждаме. Ти просто искаш да ме впечатлиш, че уж си "запознат", обаче в случая по никакъв начин не оборваш тезата ми.

Аз вярвам на каквото преценя - защото You Tube, Vimeo и всякакви други сайтове за споделяне на информация са свободни. Има и пълни глупости, има и полезни материали, но можеш да изразяваш свободно мнението си там и да качваш видеота, поне докато не ти затворят профила. :P

Пък ти ако искаш вярвай на вечерните новини по БТВ - защото са "официален" :rofl2: и "реномиран" :rofl2: източник на информация и си въобразявай, че казват истината. :bad:


Според мен ти си неадекватния, може би не си прочел тези стихове или си прочел грешния превод за да мислиш така,а дали искам да те впечатля!? Фактите сами говорят и аз лично много съм впечатлен от тоя фокус дето са го направили в Стария завет.
Ето защо е толкова важно да кажем какво се разиграва на тази планета, за да се ориентираме и решим К

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #11 -: Януари 12, 2011, 13:17:04 pm »
Change the World - айде сега като си толкова отворен обясни на всички подробно и ясно какво общо има Откровение 13:13-18   с темата, която обсъждаме?!


Откровение 13:13-18 (Bulgarian Bible)

13И вършеше големи знамения, до там щото да направи и огън да излиза от небето на земята пред човеците.

    14И мамеше живеещите на земята чрез знаменията, които му беше позволено да извърши пред звяра, като казваше на живеещите на земята да направят образ на звяра, който беше ранен от сабята и оздравя.

    15И позволи му да се даде дишане на звяровия образ, така щото звяровия образ да продума: също и да направи да бъдат избити ония, които не се покланят на звяровия образ.

    16И принуждаваше всички, малки и големи, богати и сиромаси, свободни и роби, да им се тури белег на десницата или на челата им;

    17за да не може никой да купува или да продава, освен оня, който носи за белег името на звяра или числото на неговото име.

    18Тук е нужно мъдрост; който е разумен, нека сметне числото на звяра, защото е число на човек; а числото му е шестстотин шестдесет и шест.
« Последна редакция: Януари 12, 2011, 13:22:47 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен Change the World

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
  • Ние вече не спим!
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #12 -: Януари 12, 2011, 13:25:39 pm »
@ konstantin2007 - коментарът ми беше насочен към Change the World, не към теб. Аз казвам какво е значението на самата дума YHWH, а това как се произнася е ясно, че е Яхве.


Когато Моисей е питал Бог как да го наричат, Бог отговорил "YHWH" - което е съкращение от "Аз съм този, който съм".




Откъде знаеш значението, като в Стария завет ясно и точно тетраграматонът YHWE е преведен с "БОГ"
Цпоред Тамплиерите Яхве е сатаната. Аз не мога да се съглася с тях."Яхве идва от небето с дим, огън и гръм, запложда земни жени и прелита с "всевиждащото си око" над своя избран народ". Съжалявам, но това не звучи като описание на духовно, а на съвсем физическо същество. Бихте могли да се съгласите с мен или просто да приемете, че това си е лично мое мнение.  :)
« Последна редакция: Януари 12, 2011, 20:02:51 pm от Mirotvorec »
Ето защо е толкова важно да кажем какво се разиграва на тази планета, за да се ориентираме и решим К

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #13 -: Януари 12, 2011, 13:39:32 pm »
Аз съм този, който съм = AHIH AShR AHIH (ехие ащер ехие) – това всеки дори и повърхностно запознат с Кабала би трябвало да го знае. Т.е. IHVH не е абревиатура на Аз съм този, който съм. Все пак това не пречи между двете да има тъждественост.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Грешка в Стария завет
« Отговор #14 -: Януари 12, 2011, 13:45:04 pm »
О,да.Аз лично напълно споделям мнението ти,че яхве си е обикновен психар,нямащ нищо общо с Главният Архитект

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27