Автор Тема: Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, конспирации!  (Прочетена 393816 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

cdms

  • Гост
Ето снимката с топлинен филтър. Не мисля, че е фейк.

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
или е някакъв вид постановка понеже е показано по CNN ,  странно ?

cdms

  • Гост
или е някакъв вид постановка понеже е показано по CNN ,  странно ?
Каква е гаранцията, че не е снимана в Невада и после малко да е затъмнена.
Може да си е истинска снимка, но е от Марс.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Ъъъ, сигурно изглеждам много тъпо, но какво по-точно и е специалното на тази снимка, че да има подобни истерии по нея?

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
бялото петно което се намира  малко в дясно от центъра на хоризонта
видя ли го ?
« Последна редакция: Юни 06, 2008, 17:56:53 pm от xthing »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Да, още първият път. Предполага се че е сграда ли?

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
не видях предположения но си е странно нямам си идея какво може да е с такава форма някой беше писал че можело да бъде и лед но едва ли според мен а пък може и просто скала или човек или...

cdms

  • Гост
"Феникс" изпрати уникални снимки на марсианската повърхност
Докато се приготвя да търси следи от живот на Марс, космическият апарат "Феникс" изпрати на Земята най-контрастните снимки, правени досега на прах и пясък от повърхността на друга планета, предаде Ройтерс, като цитира учени от НАСА.

Снимките са направени през оптичен микроскоп и показват частици, някои от които са 10 пъти по-малки от диаметъра на човешки косъм. Те са били събрани по време на кацането на "Феникс" върху повърхността на Марс на 25 май.

"Има изображения, които показват разнообразието на марсианските минерали в мащаб, невиждан в досегашните планетарни изследвания", каза Майкъл Хехт от Лабораторията за реактивни двигатели на НАСА в Калифорния по време на брифинг за медиите.

Едно от миниатюрните зрънца е прозрачно и белезникаво, но според учените не е лед, а вероятно минерал, по-точно сол. Други частици са червеникавокафяви като марсианската повърхност или тъмни и лъскави.

Според Том Пайк от лондонския Импириъл колидж, който ръководи геоложкия екип, наблюдаващ "Феникс", белезникавото зрънце не е лед, защото толкова малка ледена частица би се стопила, преди да бъде фотографирана.

Пайк е казал също, че утайките от сол, които често се намират около лед, също ще представляват интерес за екипа на "Феникс".

Спускаемият апарат отново е получил команди от Земята да вземе първата си проба от марсанската повърхност. Ще припомним, че смущение в комуникациите на "Феникс" с изкуствения спътник "Марс Одисей" забави първата "копка" с един ден, защото командите от Земята не можаха да стигнат до "Феникс".

При първоначалните изпитания на роботизираната ръка беше разкрит 4-сантиметров слой близо до мястото на кацането на "Феникс" и учените от НАСА се надяват да изследват проби от това място. БТА

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Вече почвам да се питам, след всички тези лъжи на НАСА, кого се опитват да излъжат, Нас или себе си?!

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
тея вече не мога да ги разбера един път казват че има живот после казват че няма а сега пак се праят че го търсят ще кажат ли нещо вярно най-после

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
тея вече не мога да ги разбера един път казват че има живот после казват че няма а сега пак се праят че го търсят ще кажат ли нещо вярно най-после
Знаеш ли какво, агенцията им трябва да се закрие. И аз не знам защо още съществува :-X

cdms

  • Гост
тея вече не мога да ги разбера един път казват че има живот после казват че няма а сега пак се праят че го търсят ще кажат ли нещо вярно най-после
Знаеш ли какво, агенцията им трябва да се закрие. И аз не знам защо още съществува :-X
Всичко опира до пари.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
тея вече не мога да ги разбера един път казват че има живот после казват че няма а сега пак се праят че го търсят ще кажат ли нещо вярно най-после
Знаеш ли какво, агенцията им трябва да се закрие. И аз не знам защо още съществува :-X
Всичко опира до пари.
До икономически интереси. А НАСА обслужва тези, заради които се вдигат цените!

Неактивен ton

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
това ми изглежда доста fake

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27