Автор Тема: Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, конспирации!  (Прочетена 398444 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
... Тя няма вода, няма слънце, няма топло ядро, няма море и т.н.
Според последните доказателства вода на Марс има много и по-голямото й кличество се предполага, че се намира под повърхността.

Нямала била топло ядро. Ами най-високият вулкан в Слънчевата система, къде се намира и как се е образувал? Задай си този въпрос! Нарича се "Олимп" и височината му е внушителна, 26 километра. А в твърдението ти, че Марс нямал топло ядро, да не би да прозират научни доказателства, че ядрото му е студено? Пък и какво общо има топлото ядро с живота на повърхността на планетата? Пределно ясно е, че температурата в дълбоко под почвата е по-висока, впредвид високо налягане на пластовете и за съществуването на живот под повърхността не е необходимо да има топло ядро, защото налягането вдига температурата дълбоко под повърхността. Но не знам да съществуват геологични данни за Марс, че нямал топло ядро.

Марс нямал слънце. И като пристига на Марс по слаба слънчева радиация, какво от това? Имай впредвид, че атмосферата на Марс е по тънка и значи повърхността е обсипвана с по-голям процент радиация от достигащата до горните слоеве на атмосферата, в сравнение с атмосферата и повърхността на Земята, където на повърхността на Земята едва 1 % от слънчевата радиация се усвоява от фотосинтезата на растенията. Което значи, че дебелината на  атмосферата е съществен фактор, колко слънчева радиация ще достига до повърхността на планетата, което пък също не е от значение за живота, защото на него му трябва съвсем малко, за да фотосинтезира.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Олимп не е гаранция за топло ядро. Ядрото на Марс е студено. Ако беше топло, планетата щеше да има силно магнитно поле, като Земята и Юпитер например.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

cdms

  • Гост
"Феникс" се подготвя за тримесечната си мисия
Космическият апарат на НАСА "Феникс", който кацна близо до марсианските арктически равнини, през първия си пълен ден на Червената планета провери инструментите си преди началото на амбициозната си тримесечна мисия.

Целта на мисията е да се установи дали мястото на кацането някога е било годно за живот. "Феникс" е първият космически апарат, който достига полярен район на Марс.

През 1999 г. първият апарат на НАСА, опитал се да кацне в полярния район, срещна проблеми при спускането си през атмосферата. Изпратените от апарата снимки показват, че лакетната става на роботизираната му ръка още не е изцяло освободена от защитната си обвивка.

Тя трябваше да падне изцяло при кацането. Ръководителите на мисията от Лабораторията за реактивни двигатели в Пасадена казаха, че днес ще я освободят, както и че проблемът не е сериозен.

С 2,4-метровата ръка "Феникс" ще копае повърхността на Марс. За пръв път ръката ще гребне пръст от Марс след една седмица. През първата седмица след кацането на "Феникс" ще се проверяват научните инструменти на апарата и ще се изучава районът на кацането.

Научните операции, които се наблюдават от Университета на Аризона в Тусон, се очаква да започнат през юни.

През останалата част от мисията космическият апарат ще преравя почвени пластове, докато достигне до лед, за който се смята, че е на 30 см под повърхността.

НАСА разпространи и зърниста черно-бяла снимка, направена от изкуствения спътник "Марс рикънисънс орбитър", на която като от птичи полет се вижда спускащия се с парашут "Феникс".

Снимката е резултат от грижливо планиране и голям късмет. Парашутът се вижда като бяло петънце, свързано с космическия апарат, който изглежда като точка.

"Тази изумителна снимка е мечтата на инженера", заявиха специалистите, работещи по проекта. "Феникс" се свързва с ръководителите на мисията на Земята чрез двата изкуствени спътника "Марс рикънисънс орбитър" и "Марс Одисей".

Първите няколко десетки снимки, които "Феникс" предаде два часа след кацането си, показват многоъгълни цепнатини в плоския терен. Те вероятно са причинени от многократно замръзване и разтапяне на вода под марсианската повърхност.

Формите на пукнатините представляват интерес за учените, защото "Феникс" ще копае под нещо, което се очаква да е тънък слой почва, за да вземе проба от намиращ се отдолу лед. "Феникс" бе изстрелян миналото лято и за 10 месеца измина 422 милиона км в космоса.

Най-рискованата част от пътешествието му бе 7 минути преди кацането, когато апаратът в режим на автопилот трябваше да използва атмосферното триене, за да разгъне парашута си и да включи дузината си тласкащи устройства, за да забави падането си до скорост 8 км/ч.

Маневрата бе изпълнена почти безгрешно. Единственият недостатък бе, че "Феникс" освободи парашута 7 секунди по-късно от очакваното. Това леко отклони апарата от предвиденото място на кацане.

След кацането апаратът леко се е хлъзнал, разкри главният изследовател на проекта Питър Смит от Тусон. БТА
http://science.actualno.com/new_164057.html

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Аз се питам защо толкова години гледаме едни и същи снимки на "Червената планета", която въобще не е червена ;)


cdms

  • Гост
Ръка погали Марс
Космическият апарат "Феникс", който от една седмица вече е на Червената планета Марс, е погалил марсианската повърхност с ръка, предаде Асошиейтед прес, цитирайки ръководителя на мисията към Лабораторията за реактивно движение на НАСА Дейвид Спенсър.

В неделя "Феникс" е докоснал повърхността на Марс за първи път с роботизираната си ръка и дори е оставил нещо като отпечатък върху марсианската почва.

Докосването е било само пробно, за да се види дали роботизираната ръка ще може да изпълни ефикасно мисията си, да започне да рови из марсианската почва, да взима проби и да ги подава на "Феникс", който ще ги анализира в своята собствена лаборатория.

"Феникс" бе изстрелян 4 август 2007 г. от космическия център Кейп Канаверъл, Флорида. Той измина до Марс над 680 милиона километра и кацна на Червената планета на 26 май тази година.

Роботизираната ръка е от алуминий и титан. Тя може да копае на дълбочина около 60 см в почвата. Апаратът е различен от изпратените по-рано на Марс марсоходи.

"Феникс" ще остане на място и ще копае на по-голяма дълбочина в почвата, докато марсоходите копаеха в скали на повърхността. Освен това "Феникс" е наполовина по-евтин в сравнение с марсоходите, като разработването и изстрелването му струват 420 милиона долара.

Целта на пребиваването на "Феникс" на Марс е да се установи дали там има органични предпоставки за появата на живот. БТА

cdms

  • Гост
Водата на Марс е неподходяща за живот
Ново изследване на марсианска скала, свързвана с признаци за някогашно наличие на вода и следователно с надежди за откриване на минал живот на Червената планета, подсказва, че изглежда става дума за вода, която по-скоро напомня саламура - прекалено солена е и неподходяща за живот, съобщи "Сайънс дейли".

Изследването е на учени от Харвардския университет и университета "Стоуни Брук". Никълъс Тоска от катедрата по еволюционна биология в Харвард и колегите му Андрю Нол и Скот Макленън са анализирали данни за солни депозити в марсианска скала на възраст 4 милиарда години, изследвана от роувъра "Опортюнити" на НАСА.

Именно "Опортюнити" преди време привлече вниманието с информацията, че в древността е имало вода на Марс. Новият анализ обаче подсказва, че дори преди милиарди години, когато несъмнено е имало известно количество вода на Марс, солеността й е надвишавала нивата, при които земният живот се развива.

"Имахме чувството, че макар днес да е неподходяща за живот, в миналото планетата Марс е имала по-голяма прилика със Земята", заяви експертът по земни и планетарни науки в Харвард Андрю Нол.

"Резултатите обаче ясно показват, че дори преди 4 милиарда години марсианската среда е била неподходяща за живот. Независимо колко назад във времето се връщаме, никога няма да открием доказателство, че Червената планета наистина е напомняла Земята", допълни той.

Тоска, Нол и Макленън изследвали минерални депозити в марсианската скала и заключили, че средата е била такава, че изключва възможността за съществуване на познатите ни форми на живот.

Живот, който произхожда от толкова солена среда и оцелява в нея, се нуждае от биохимични процеси, различни от онези, които са характерни за халофилите на Земята.

Учените заявиха, че прадедите на срещащите се в солена среда халофили първоначално са живели в по-чисти води. Изхождайки от онова, което знаят за Земята, учените увериха, че е трудно да си представиш живот в киселинна, оксидирана саламура като тази, за която се загатва, че е съществувала на Марс.

"Хората от стотици години знаят, че солта предотвратява микробийния растеж, и затова са посолявали храната", отбеляза Тоска. БТА
В световния океан също има живот затова може информацията да е точно обратната. Водата на Марс да е подходяща за живот.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Искам да попитам тези които имат толкова тъпи представи за усложия за живот, защо да е невъзможно, хипотетично на някоя планета да се хранят с камъни, да пият сярна киселина и да дишат стъкло ?!?!?!?!?

НЕОБХОДИМО ЛИ Е НЕОБЯТНАТА ВСЕЛЕНА ДА ЖИВЕЯТ 1 КЪМ 1 КАТО НА ТАЗИ НИЩОЖНА ПЛАНЕТА ?!  >:( >:( >:(

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Искам да попитам тези които имат толкова тъпи представи за усложия за живот, защо да е невъзможно, хипотетично на някоя планета да се хранят с камъни, да пият сярна киселина и да дишат стъкло ?!?!?!?!?

НЕОБХОДИМО ЛИ Е НЕОБЯТНАТА ВСЕЛЕНА ДА ЖИВЕЯТ 1 КЪМ 1 КАТО НА ТАЗИ НИЩОЖНА ПЛАНЕТА ?!  >:( >:( >:(

Да, това е невероятно непонятно за "най-умните хора на света"...

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Искам да попитам тези които имат толкова тъпи представи за усложия за живот, защо да е невъзможно, хипотетично на някоя планета да се хранят с камъни, да пият сярна киселина и да дишат стъкло ?!?!?!?!?

НЕОБХОДИМО ЛИ Е НЕОБЯТНАТА ВСЕЛЕНА ДА ЖИВЕЯТ 1 КЪМ 1 КАТО НА ТАЗИ НИЩОЖНА ПЛАНЕТА ?!  >:( >:( >:(
Защото сме Екологични Шовинисти ;D

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Къде отидоха хамериканците..., чак до възникването на Земята преди четири милиарда години, ха-ха... Така утре ще отидат и до възникването на Вселената преди двайдет милиарда години... :P

Не си спомням точно кой древногръцки философ, че е казал "Не е възможно в едно поле да има само един единствен стрък трева". Май беше Анаксимандър...

cdms, къде са според теб мислите на онези учени, които не мислят толкова "рекламно", както мисли хамериканската официална наука? Защо техните мнения не се знаят от теб? Защо не се поинтересуваш дали няма и по различни мнения за представите за света, които също са логични и истинни, и дори в по-голяма степен обясняват Вселената по-точно и по-правилно? ;)


cdms

  • Гост
Хипотези много, а доказателства малко.
« Последна редакция: Юни 05, 2008, 08:21:35 am от Mirotvorec »


Неактивен AceXe

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
  • Xtreme...
    • Wallpapers BG
Peacekeeper и кое му е синьото на това небе. (СНимката ти по-нагоре) Освен ако аз имам скапани очи виждам, че е бяло. Малко ми прилича на убеждението, че черното е бяло...
Това, което не ни убива ни прави по-силни!

cdms

  • Гост
Peacekeeper и кое му е синьото на това небе. (СНимката ти по-нагоре) Освен ако аз имам скапани очи виждам, че е бяло. Малко ми прилича на убеждението, че черното е бяло...
Мини снимката с 3-4 филтра и може небето да стане зелено или лилаво.  ;D

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
Това намерих в disclose.tv един от коментарите по надолу беше
Цитат
May 28th, 12:00 noon, they just showed this image on CNN with the question- [is there life on mars]
can't believe they actually showed it on national TV
интересна снимчица въпреки че ме съмнява дали някой не си е играл с фотошоп нека някой занимаващ се в сферата на анализиране на подобни фотографиии да изкаже мнението си (ако има такъв в форума)


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27