Автор Тема: Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, конспирации!  (Прочетена 398054 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
АсеХе,
Като знаеш толкова много що не изчислиш, колко килокалории, или колко Джаула или Килоджаула са необходими за създаването на верига ДНК, клетка на амеба, на водорасло или някакво друго микроскопично живо същество. Непосилна задача, нали! Непосилна, защото е невъзможна за решаване. Ако щеш изгори всичките въглища, нефт, дърва и другите органични и неорганични материали на една планета за да създадеш една жива клетка, ако щеш вземи цялата светлина на Слънцето, нищо няма да направиш. Няма да го извършиш, защото животът не се гради на основата на енергията /той само я преобразява, за да изпълни предназначението си в процеса на еволюцията си/. Мисленето ти е ограничено и твърде материалистично. Не познаваш същността на нещата в тяхната епохалност и многообвързаност.
  Така че, животът може да вирее в най-невероятни условия. Пример е Земята, където има живот на върха на Еверест като микроорганизми и на дъното на океана до подводните вулкани /организмите, хранещи се със серни съединения - тоест живот, основан на сярата/. Ами за микробите които остават живи и виреят при температури над триста градуса по целзий, какво ще кажеш. Смятам, че си твърде неинформиран, за да твърдиш нещата в постовете си... :-\
« Последна редакция: Май 20, 2008, 23:52:54 pm от Mirotvorec »

Неактивен AceXe

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
  • Xtreme...
    • Wallpapers BG
Аз не съм казал, че енергията е живот, а че енергията е нужна, за да има живот. А относно ограничеността ми... Не знаеш какви неща съм правил и писал, за да говориш така. Аз говоря с факти и прав текст без обяснения. Защото от друга страна вие говорите така сякаш сте били на Марс и имате достоверен източник. Колкото аз знам, толкова и вие. Всичко останало са предположения, хипотези, догадки или както там искаш го наричай. А бидейки различни и уникални е нормално всеки да има свое виждане. Знам добре на Земята при какви условия има живот, но ти забравяш някои основни неща... Най-малкото тук има кислород и например на Еверест има вода и кислород. Студено е, но не е толкова за да не оцелее някакъв миктроорганизъм. Както и да е. Тук всеки защитава тезата си и е нормално да се опитва да обори другия. Но лошото е, че сте твърде убедени в това, което казвате. Аз мисля, че е така както го казах, но вярвам 10 %, че е възможно и да греша. Ограничеността не се изразява в начинът на мислене... Всеки мисли както си иска... Изразява се в убедеността за нещо, за което не можем да сме сигурни. Това, че някой професор бил сниман във Ютуб и твърди какво има и какво е скрито от НАСА или ЕКА или квото щеш не значи, че той е прав... Значи, че вие му вярвате. :)
Това, което не ни убива ни прави по-силни!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Именно. Водил съм десетки дискусии в този форум и винаги се стига до едно и също, което обаче материалистите не могат да възприемат, или го възприемат като тяхна "победа". А то е - нито ти си бил на Марс, нито аз. Ти вярваш на НАСА сляпо - аз не. С какво аз и ти сме различни по същество :)

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Скъпи АсеХе,
Кой ти е казал да мислиш, че животът ще може да съществува единствено при кислородни условия. Децата учат в училище по биология за аеробри и анаеробни организми... ;) А Вселената е огромно място, Земята е само прашинка.
По отношение на това, което казваме, ние се основаваме преди всичко на стари езотерични учения /които са писани от древните, знаещи много повече от нас/ и едва след това поглеждаме съвременните съмнения в науката, защото тя греши в страшно много неща, и плюс това е носител на догматичните принципи от средновековието.
Недей отрича живота на Марс, докато не се докаже липсата му. Логично и правилно е да се подходи за наличието на живот на Марс, преди да се установи липсата му. Недей подхожда догматично, че живота освен на Земята е малко вероятен извън нея. Пак ти казвам, не си затваряй очите за разнообразието от живот на нашата планета, защото по това разнообразие можем да съдим, какъв живот може да има на другите планети.
А вярата ни в живот на други планети и по-специално на Марс ни поставя не една крачка пред теб, а много мили напред в разбирането на Съзиданието... :P :P :P

Неактивен AceXe

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
  • Xtreme...
    • Wallpapers BG
1) Аз не вярвам в НАСА сляпо. С много неща не съм съгласен. Определено и науката днес в нявкои отношения греши. Но вие твърде много изкривявате нещата в посока, която е безсмислена, защото е недоказуема. Дали ще вярвам в НАСА или не, все тая. Няма да променя нищо ако не вярвам или вярвам.

2) Аз не изключвам възможността да има някакви едноклетъчни на Марс. Но това е единствено. Аз вярвам, че многоклетъчни, сложни, а пък камо ли интелигентни същества няма.

3) Ти ако не станеш космонавт или собственик на някакъв супер телескоп никога не може да докажеш истината за себе си. Това не е като религията. Вярваш в нея макар и да не си го видял, това в което вярваш.

4) Не съм материалист. Реалист съм. Прави ми впечатлението, че като че ли се дразните, че някой не е съгласен с вас. Няма проблем. Видях, че един от вас е админ, нека ме блокира и дотук. Всъщност Peacekeeper ме покани и с него много сме си говорили на подобни теми. Той също вярва, че има живот. Но не може така да твърдите със сигурност без да имате доказателство.

5) Относно древните... Извинявай, но как без подходящи уреди и машини са успели да надзърнат какво има под атмосферата на Марс ?
Това, което не ни убива ни прави по-силни!

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
5) Относно древните... Извинявай, но как без подходящи уреди и машини са успели да надзърнат какво има под атмосферата на Марс ?
Хей, наистина, ти знаеш твърде малко неща. Твърде малко за техниката в древността, твърде малко и за възможностите на човека в съвремеността. Прочети "Забранената археология", прочети Тур Хейердал, прозри откритията на палеонтологията и археологията, за които тъпоумно се премълчава и се укриват, за да разбереш древните и се поинтересувай от феномена Славка Севрюкова, за да разбереш истината за човешкото същество, на което не са му нужни машини за съществуване - за Севрюкова има филм в Колибка, 45 минути.

Цитат
За тези, които са убедени, че на Марс има живот. Веднага ви казвам. Не! На Марс няма живот. Възможно е някога да е имало, но сега няма.
Цитат
Аз не изключвам възможността да има някакви едноклетъчни на Марс. Но това е единствено. Аз вярвам, че многоклетъчни, сложни, а пък камо ли интелигентни същества няма.
  За един ден такива огромни противоречия в мисленето, човек трябва да е по сигурен в себе си, да мисли, да се съмнява и да не преповтаря догмите на науката, която чрез противоречивостта и объркаността си цели единствено да създаде обърканост в масовостта, за да е по-лесен контрола на населението.
  Наистина истински интелигентни марсианци в момента може и да няма на Марс, но кой може да отрече, че животът отново не се е възобновил след катастрофата в миналото на Марс, кой може да отрече, че животът на Марс отново не е привнесен от отвън, без да има доказателства за противното. Още повече, че на Марс вече доказано има вода И ПИРАМИДИ.

Неактивен AceXe

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
  • Xtreme...
    • Wallpapers BG
КАто казвам живот казвам живот от многоклетъчни, сложни организми. Едноклетъчните аз лично не ги слагам под този знаменател.

ДОказано е, че има пирамиди? Филм? Професор? Университет? Обсерватория?

Прощавай ама нали се сещаш, че всичката апаратура изпратена на Марс е на НАСА. Повечето телескопи са пак на НАСА. Така че откъде излезе това "доказано е", че има пирамиди. Нещо май започвам да се съмнявам, дали всички в този форум мислят трезво. Извинете ме за това, ама ако искаш изкарай и сгради и градове на Марс.

Не забравяй отново факта, че говорите за нещо, което се намира на милиони километри оттук, няма общо със Земята, не го познаваме освен снимките от НАСА, не сме били там, не сме го виждали... Така древните може много неща да са открили, но не вярвам, че примерно са открили всъдеходите и са ги пратили на Марс, нито телескопите с които са я наблюдавали подробно...

П.С> Погледнах това Xnet BG TV. ИЗгледах един филм май се казваше Apollo 11 ако не се лъжа. Та, там гледах някаква древна постройка на Луната. Да, верно реалистично изглеждаше. Искам само да попитам. Когато човек ходи и снима с камера, обикновено видето постоянно мърда и картината не е статична. Интересно обаче, там все едно през студио е снимано. Едни плавни движения, все едно седи на нещо и то се движи. Пък и ако отворим дума, за неравния релеф там... Ето ти пример за уж неизлъчван материал от НАСА, който обаче е пълен фейк...
« Последна редакция: Май 21, 2008, 00:18:00 am от AceXe »
Това, което не ни убива ни прави по-силни!

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
АсеХе,на Марс би трябвало да има енергия.Имам предвид страхотните бури,които траят с месеци.
Ами облаците от метан,който е органично съединение при това доста нестабилно и се разпада лесно,но ги има? Вярно,може и да са от вулкани,но там май все още активни няма,така че остават метаногенните организми или непознат геологичен процес.
И защо висша форма на живот,трябва да се проявява с професори,университети,градове и т.н.
Защо си толкова убеден,че единственият метод за изучаване на Вселената е този с уредите.Древните може да са използвали начини за които не ни идва на акъла.
Например извънтелесни пътувания.Чудовищата изсякани от камък или дърво в древните култури,които днес се тълкуват като стилизирани фигури може да са "близки срещи от трети вид" на тогавашните учени в тези пътувания.Абе възможности и въпроси бол.Смятам че спора е излишен,докато не се провери. А дотогава 50-50.
« Последна редакция: Май 21, 2008, 00:28:53 am от veselqk-U »

Неактивен AceXe

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
  • Xtreme...
    • Wallpapers BG
Съгласен съм едно. Без доказателства нищо не е сигурно. А относно извънтелесните пътувания... Малко ми звучи като пътуване във времето. ТИ правил ли си го или поне просъствал ли си? Не. ЕМ значи не може със сигурност пак да твърдиш за това. Уредите не са единственото нещо, но единствено чрез тях можем да правим доста неща.
Това, което не ни убива ни прави по-силни!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Съгласен съм едно. Без доказателства нищо не е сигурно.

Ние не твърдим че няма живот на Марс. Ти твърдиш това :P Затова, докажи ни ТИ, че няма живот на Марс, но не с псевдо-научни доказателства, които обслужват определени интереси. С какво твърденията на НАСА имат повече тежест от моето или това на хората тук? С едно единствено нещо - твърденията им обслужват статуквото и комфортната зона на мисленето. НАСА е монополист и може да каже точно КАКВОТО СИ ПОИСКА. И ти няма как да разбереш истина ли е това, или не. Т.е. - ти, както и аз - приемаш НА ВЯРА това, в което ИСКАШ да повярваш. Аз правя същото. С теб не сме различни и не сме врагове :P Само вярваме в различни неща. Аз нямам проблем с това. Ти мисля че също нямаш - предполагам, че не се дразниш от вярата ми в извънземен живот на Марс :) Да, той не е на повърхността на планетата, а под нея (според мен разбира се :D).

Та така.

Никой инакомислещ или скептик не е бан-ван от този форум, освен ако не наруши добрия тон и не реши, че е нещо повече от хората тук. Мисля си че няма такава опасност в случая. Нали? :D

Неактивен AceXe

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
  • Xtreme...
    • Wallpapers BG
НАСА обаче с едно ни превъзхожда. Тя има ресурсите наистина да отиде на Марс, или да проучи какво има там. Докато ние ги нямаме. Ние само си гледаме голото небе и това е. И на базата на това и някакви книги не можем да кажем със сигурност какво има на Марс. И принципно, когато се търси живот на дадена планета първо се счита, че няма живот и трябва да докажеш, че има. Защото подходящите условията за живот са по-малко, отколкото условията, които са негодни.

А пък ако следваме вашата логика... Еми то извинявай, ама Вселената може въобще да няма нищо общо с това, което ние знаем от филми, книги, енциклопедии, снимки и т.н. ГЛедал си Матрицата предполагам. Не че аз вярвам, че може да има такова нещо, но не е невъзможно. В крайна сметка промиването на мозъци днес е ежедневие.

Спорим за неща, които принципно не можем да твърдим със 100 % сигурност. В това ми е мисълта. Да, аз вярвам, че няма живот на Марс. Може би някакви амеби, но нищо повече. Докато вие вярвате в обратното. Но нито аз мога да докажа, че там няма живот, нито ти обратното. Остави ги тези глупости за извънтелесните пътувания, защото и това е недоказуемо. Аз много лесно мога да си затворя очите и да почна да преигравам, че уж съм на другия край на Вселената... Или книгите за древните. А това пък съвсем... Толкова неистини има в историята, колкото не можеш да си представиш.

Ще ти кажа още нещо. Доскоро и аз си мислех, че науката ни се поднася  много изкривено и погрешно. Но знаеш ли?! Дадох си една равносметка, че аз това не мога да го променя. Това измиване на мозъци, това създаване на "масов" човек.... Аз не мога да го спра. Нито да го променя. Е, да мога да седна и да се вайкам или просто да го оставя такова каквото е. Не ми пука и това е. Защото аз много добре знам, че нямам ресурсите да променя нещо и като започна да се противя доникъде няма да стигна. Ето това е.
Това, което не ни убива ни прави по-силни!

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
  АсеХе,
  Дълбоко ти препоръчвам да прочетеш "Забранената Археология". Има я в:http://www.e-bookbg.com/index.php?option=com_docman&Itemid=61
  Там са събрани като описание болшинството най-значими технически постижения на древността, които са надминавали многократно съвременните технически постижения.
  Жалко е, че нямаш развити чувства и се осланяш предимно на илюзорното. Но и при теб, като всички материалисти се чувствува несигурността и имаш шанс за промяна.
Бих завършил със следното:
От най-дълбоката древност всичко в Слънчевата система е било единно. Най-вече живота. Слънчевата система е единен организъм, както Земята е единен организъм. И разглеждането на Марс като отделен аспект е голяма грешка по отношение съжденията за живота въобще.
  Правиш дълбока грешка като смяташ, че нищо не можеш да промениш. Тъкмо затова сме на такова дередже, защото болшинството хора смятат, че нищо не могат да променят, затова не им пука, затова живеят дните си ден за ден и мислят, че живота се изчерпва само от раждането до смъртта. Всички сънуват, не могат да се събудят и затова гледат само да трупат, без да се замислят, че след смъртта не могат да отнесат натрупаното със себе си. Възгледите са най-голямата грешка на човечеството. Липсата на духовни интереси, липсата на чувство за тях и породената от това слепота за истинското начало, пораждат всичките ни проблеми. Промяната трябва да е преди всичко във всеки един, предизвикана вътрешно, самоосъзнато и не насадена масово, както се манипулира по принцип, а предизвикана от вътрешното чувство за съществуването на нещо друго, освен материалността. Ако го нямаш, жалко! Но ресурсите за промяната могат да се породят единствено вътреосъзнато. Когато това стане, светът ще придобие други очертания за теб! Усетиш ли промяната ще разбереш, че сме били прави.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
AceXe, донякъде си прав. Обърка се обаче, че Марс е в пъти по-малък.Друго, за да има на една планета живот, няма нужда да има енергия. Пример: Отиваме ние и правим огромна база там. Като град - свети, блещука ала бала. От Нептун наблюдават Марс и си кават: Бах,на Марс има живот. Нали сам разбираш, че живот може да има и под повърхността. Виж някои рибки например - на 5-6 км. под водата милите...
А си прав, че като не си съгласен с някого, особено в нашия форум, той някак си много се нервира:)))
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен AceXe

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
  • Xtreme...
    • Wallpapers BG
Планетата е мъртва... Тя няма вода, няма слънце, няма топло ядро, няма море и т.н. Т.е. тя ако свети пак оттук ще извличат енергия. Така че Марс сам по себе си не би могъл да поддържа живот. Защото освен пясък и камъни друго не предлага...
Това, което не ни убива ни прави по-силни!

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Планетата е мъртва... Тя няма вода, няма слънце, няма топло ядро, няма море и т.н. Т.е. тя ако свети пак оттук ще извличат енергия. Така че Марс сам по себе си не би могъл да поддържа живот. Защото освен пясък и камъни друго не предлага...
Придържаш се само към догматиката на платените учени. Преповтаряш казаното от тях, без да помислиш, че така им е наредено да говорят.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27