Автор Тема: Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, конспирации!  (Прочетена 393838 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Накратко - съществувала е човешка цивилизация на Марс...След втората световна война при различни тайни проекти Марс е бил колонизиран отново като какво точно са правили там е въпрос на други теми а и е писано по въпроса в някои книги.
:o Alien дай някакви заглавия по темата или линк-това го чувам за пръв път, наистина.
Tangrata_  ;)

Накратко - съществувала е човешка цивилизация на Марс в миналото - тя е била унищожена от "природен-военен катаклизъм" и условията на планетата са станали негодни за живот.
Не е ли по-точно да се каже "военно-природен катаклизъм".Като унищожението на Атлантида, например. :-\

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
marhs, незнам дали си чел цялата тема от 46 страници (тя преди беше пръсната на 5-6 по-малки теми)  - все някъде трябва да е споменато за книгата The Mars Records, даже я бяхме и качвали, а има и друго инфо от други източници които твърдят подобни неща.Там става въпрос за земните колонии и бази на Марс.Информацията е на английски.Това за военен-природен съм го сложил защото според някои версии катаклизма е бил природен а според други "природни сили" са били използвани и насочени за военни цели.Това е свързано и с другата планета от слънчевата система (едно от имената и е Фаетон) която пък е била унищожена напълно а Марс губи благоприятните си условия на живот.

Неактивен sickjacken

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Колонии на Марс човешки след втората световна война :( това веме си е чиста измилица за мен. всеки да си вярва в квото си иска, но определено Марс е много интересе и сигурно за това поражда такива фанта-магории и прочее.  :-X

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, кон
« Отговор #678 -: Юни 15, 2009, 16:44:48 pm »
Там става въпрос за земните колонии и бази на Марс.Информацията е на английски.
Не съм чел много от тези страници.Но и английският не ми е лесен толкова.
Знам руски и долу горе немски.Знам, че е иска време за превод и усилия, но хубаво ще е, да се превежда информацията, за членовете, които не знаят английски.
Земни колонии на Марс :-\? Ако са докарани от друга цивилизация преди много години-може-да.Но защо не се виждат следи от дейност сега.? Може да е имало цивилизации там, но са се преместили на други планети, поради лошите условия на живот на Марс.Може да са дошли и на Земята ;)
Тези три симетрични планини на http://www.google.com/mars все ми се струва, че са нещо изкуствено.На стотици километри от тяхи по склоновете им не се виждат следи от паднали големи метеорити (само 3-4).А точно на върховете на трите има по една голяма дупка, може би от сблъсък.Може и да са върхове от вулкани, но талкова симетрични-не прилича на природна работа.Дали не са част от космическо оръжие или накаква друга инженерна структура. :-\ :-\ ;) 
« Последна редакция: Юни 15, 2009, 16:49:52 pm от marhs »

Неактивен sickjacken

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Прибичат на вулкани високи около 21км. :-\

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
А тези образувания по повърхността не приличат ли на реки?? :-\ :)
http://www.google.com/mars/#lat=-38.376115&lon=91.186523&zoom=5
http://www.google.com/mars/#lat=25.720735&lon=-71.367187&zoom=4
Целият този фрагмент от Марс, даден от Googleq прилича на суша и океан (бивши де).

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Като гледам някой снимки ми мязат на добри рисунки . :P

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Като гледам някой снимки ми мязат на добри рисунки . :P


Кои снимки имаш предвид ? Тези от google mars  или за някои други ?

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Не говорех на тези в Google.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Учени откриха убедително доказателство за древно езеро на Марс

Дълъг и дълбок каньон и останките от бряг представляват най-убедителното доказателство за наличието на древно езеро на Марс.

Изображения от камерата HiRISE (High Resolution Imaging Science Experiment) на борда на "Марс рикънисънс орбитър" показват, че вода е издълбала каньон с дължина 30 мили (50 километра). Изследването е на учени от университета на Колорадо.

Специалистите смятат, че древното езеро се е образувало преди 3,4 милиона години. То е покривало 80 квадратни мили (200 квадратни километра) и е било с дълбочина около 1500 фута (1 фут = 30,48 сантиметра). Учените допълват, че древното езеро или се е изпарило, или е замръзнало в резултат на внезапни климатични промени.

Никой не знае как Марс от топла и влажна планета се е превърнал в замръзнала и безвъздушна пустиня. БТА
http://science.actualno.com/new_246297.html



Цитат
Накратко - съществувала е човешка цивилизация на Марс в миналото - тя е била унищожена от "природен-военен катаклизъм" и условията на планетата са станали негодни за живот. :P

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, кон
« Отговор #685 -: Юни 20, 2009, 22:35:07 pm »


Имало е атмосфера, вода и живот на Марс, преди милиони години.А може и човешката цивилизация да е дошла от Марс, след като там е имало унищожителен катаклизъм.
Въпросът е наистина, какво е унищожило растения, живот и цялата атмосфера.Падане на огромни метеорити, запрашаване на цялата атмосфера и оттам изчезване на флора и фауна :-\
« Последна редакция: Юни 20, 2009, 22:36:49 pm от marhs »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, кон
« Отговор #686 -: Юни 20, 2009, 23:42:47 pm »


Имало е атмосфера, вода и живот на Марс, преди милиони години.А може и човешката цивилизация да е дошла от Марс, след като там е имало унищожителен катаклизъм.
Въпросът е наистина, какво е унищожило растения, живот и цялата атмосфера.Падане на огромни метеорити, запрашаване на цялата атмосфера и оттам изчезване на флора и фауна :-\
Причината е изчезване на магнитното поле на планетата.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re:Всичко за МАРС - снимки, мисии, хипотези, кон
« Отговор #687 -: Юни 22, 2009, 10:59:27 am »


Имало е атмосфера, вода и живот на Марс, преди милиони години.А може и човешката цивилизация да е дошла от Марс, след като там е имало унищожителен катаклизъм.
Въпросът е наистина, какво е унищожило растения, живот и цялата атмосфера.Падане на огромни метеорити, запрашаване на цялата атмосфера и оттам изчезване на флора и фауна :-\

Може и война да е имало.

Скоро четох някакви изследвания, че живота на Земята доста трудно може да се затрие целокупно. Винаги остават някакъв процент организми , които оцеляват след катаклизма.

Не знам как би се отразило едно спиране на земното магнитно поле върху различните типове организми /растения, бактерии, и т.н./ и доколко то е важно, освен ролята която ни е позната.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Ако полето спре да функционира, всичко на сушата измира заради UV радиацията. Шанс имат морските и подземни обитатели.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Ако полето спре да функционира, всичко на сушата измира заради UV радиацията. Шанс имат морските и подземни обитатели.

Ако изчезне магнитното поле слънчевия вятър ще издуха атмосферата буквално и ще получите картинката на Марс, тъй че няма значение дали са подземни или подводни обитатели. Най-много да останат някакви примитивни бактерии в латентно състояние.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27