Автор Тема: Раду Чинамар - Подземните Тайни на Румънския Сфинкс  (Прочетена 67772 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
И двете групи смятат, че са истинските наследници и управници на Земята. Затова е конфликта - кой да вземе властта.
Отделно измежду самите илюминати го има същия конфликт. Въобще - това е характерно за гущерите - вечна борба за власт.
Същото е и в Империята Сириус, както стана ясно от "Документите Тера".
« Последна редакция: Януари 23, 2011, 16:15:45 pm от H. »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Дано се самоизядат и да се освободим от тях. Ама уви, такава опция не е предвидена :(. Макар, че и при нас хората я има тази гадна черта, да се борим за власт. Явно те са ни я заложили генетично.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Те са самоизяждат, но това няма как да доведе до нашето освобождение. Основната причина е, че това е вътрешно състояние, а не сбор от външни условия и еко-живот.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Oсвен тук на Земята, къде на друга планета има риптили? Защо им харесва толкова при нас?
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Аз знам, че Румъния има божествена бъдеща мисия за възобновяване на духовността и тя ще бъде уникален духовен модел, който ще бъде следван от цялото човечество. Необходимо е да провъзглася това пророчество на всички нации и всички религии, защото всички знаци сочат за невероятните духовни промени, които ще настъпят. Моите думи не трябва да карат да мислите, че съм някакъв симпатизант на Румъния, защото този, който ми даде тези пророчества, без никакво съмнение е Светата Дева.
Следователно ви напомням пак, че, доколкото аз чувствам, на първо място защитата на Румъния е обезпечена от Светата Дева и след това от Великите Космически Сили, както и от повечето светци.


Това  е  цитат от книгата. Нещо подобно Дънов беше казал и за нас. Вие какво мислите, те или ние имаме ''духовна мисия''?
« Последна редакция: Януари 30, 2011, 13:06:35 pm от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Румънците и Българите са наследници на същия етнос, който е обитавал и 2тре страни на Дунава. Доста си приличаме, с тази разлика, че те са си променили и латинизирали езика доста посвече от нас.

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 154
Румънците и Българите са наследници на същия етнос, който е обитавал и 2тре страни на Дунава. Доста си приличаме, с тази разлика, че те са си променили и латинизирали езика доста посвече от нас.

Интересен факт даваш, който поставя много отворени въпроси, относно кирилизацията и латинизацията на Балканските народи.

Ще цитирам нещо и от самата книга на стр.236

Цитат
Още докато четяхме книгата за пръв път, ни направи силно впечатление, че сеньор Мацини знае и говори много добре румънски език с Цезар. Първоначално помислихме, че това се дължи на многоспекрърното обучение, което масоните във висшите аристрократични степени с традиции получават още от деца, и решихме, че това просто е един от многото езици, които Мацини знае....

Тук искам само да допълня, че в основата на италянския и румънския език стои латинския и че комуниканията между двата народа, румънци - италиянци е напълно свободна и не се се нуждае от някакво допълнително обучение единия да разбира другия, разбира се изключвам дребни забележки, относно граматиката.
Разликата между италиянски и румънски е такава, каквато е и разликата между български и македонски. Казвам го от мои лични наблюдения.

Друг въпрос, който си задавам е защо тези два народа италиянци-румънци, са се отцепили през няколко държави да запазят латинския си език? Ако ние тук на балканите - българи,сърби, хървати....македонци....чехи...поляци...руснаци, в случея споменавам Молдова, граничеща на изток с Румъния, сме успели да съхраним част от езиковата си култура, то тогава каква роля в разделението играе РУМЪНИЯ?  :)

Защо повечето от реликвите запазени в Рим и Ватикана са изписани само на латински или с  египетски йероглифи?



 

« Последна редакция: Януари 30, 2011, 16:45:25 pm от agrippa »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Вярно е че италианския и румънския са почти еднакви. Като бях в Атлантикрон повечето от тях си работиха в Италия без да имат проблеми.

Въпреки това обаче Раду споменава изрично, че Мацини говори много добре румънски, а нали се сещате, че Раду също е румънец. Според мен не го споменава просто ей-така :)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
И така :)

Новият сайт отвори врати в 23:59 на 3 февруари :)

http://www.parallelreality-bg.com/

Приятно четене :) Искрено се надяваме да ви е интересно и да го посещавате често :)

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Току-що влязох на новия сайт.Харесва ми.Някак различен е. :)
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Andreycho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Цитат
Някой може ли да даде линк към клипчето от оня филм, където нацисти маршируват на българския химн...? защото аз не успях да го открия в нета...не че търсих много де

Това не е българският химн. За основа на сегашния ни химн Цветан Радославов е използвал стара песен на евреите ашкенази. Това е и повод някои композитори навремето да не са съгласни "Горда Стара планина" да стане български химн.  Трябва да отбележа, че мелодията на нашия химн продължава да се приема като еврейска песен на много места по света. Създателите на филма просто не са знаели, че мелодията, която използват за музикален фон, е и български химн. Както и "Тих бял Дунав" за руснаците е стара приспивна песен, а "Тръгнал кос" е известна на немците от епохата на детските хитлериски организации.

Неактивен Guy Fawkes

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Исках само д апопитам.Когато Арсение Бока говори за Дявола.Визира ли някой от двамата братя Енлил и Енки.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Цитат
Някой може ли да даде линк към клипчето от оня филм, където нацисти маршируват на българския химн...? защото аз не успях да го открия в нета...не че търсих много де

Това не е българският химн. За основа на сегашния ни химн Цветан Радославов е използвал стара песен на евреите ашкенази. Това е и повод някои композитори навремето да не са съгласни "Горда Стара планина" да стане български химн.  Трябва да отбележа, че мелодията на нашия химн продължава да се приема като еврейска песен на много места по света. Създателите на филма просто не са знаели, че мелодията, която използват за музикален фон, е и български химн. Както и "Тих бял Дунав" за руснаците е стара приспивна песен, а "Тръгнал кос" е известна на немците от епохата на детските хитлериски организации.

Знам, че химна е на ашкеназите, но какво от това? Всичко прилича малко на демагогия - това ли е химна, който звучи навсякъде и който се пее? Да. Тогава?
Създателите на такава продукция няма как да не знаят, че това е химна на България, просто защото каквито и да са, зад един такъв филм стои сериозна организация. Освен това цялата случка се коментира в съвсем различна светлина, свързана с книгата, която се обсъжда в тази тема.

Исках само д апопитам.Когато Арсение Бока говори за Дявола.Визира ли някой от двамата братя Енлил и Енки.

Според Робърт всички, които говорят за дявола визират Енки (без да го знаят). Т.е. - това е изходния образ за всички легенди и т.н. Дали има основа за това твърдение - всеки си преценява сам :)

Неактивен Guy Fawkes

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Все пак Бока е бил доста духовен човек и мислех,че може да направи разлика.Има някакво несъответствие.Но си прав,че всеки сам предценява.Мацини спомена и за "Принцът на Мрака".Ще взема да препрочета пак книгата,че с едно прочитане не се осъзнава всичко.А иначе книгата е чудесна осбено следговора. :)
« Последна редакция: Февруари 06, 2011, 20:31:08 pm от Guy Fawkes »

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Аз давам вот за повече "следговори" :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27