Автор Тема: Трябва ли да бъдат разрушени чуждопоклонническите паметници.  (Прочетена 6924 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rio

  • Гост
Трябва ли да бъдат разрушени паметниците, които са символи на чужди държави, които са допринесли за сегашното лошо положение на България.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
, Rio за темата. Гласувам с две ръце с ДА. Мисля, че веднъж за винаги, ние Българите трябва да спрем чуждопоклонничеството, и да се определяме като Българи. Трябва да бъдем Българофили, а не русофили или американофили. Аз лично от немай къде, си падам по америка, само защото семейството ми е били извергнато по време на комунизма. А по сърце съм си Българин.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Rio

  • Гост
Историята трябва да се чете, както е написана, а не както е угодно на този, или на онзи. САЩ трябва ясно да се каже, че например са пускали плюшени играчки-бомби, през Втората световна война в България. Поради тази причина трябва да си идиот, ако си българин да си американофил, не е и причина да си американофоб. Русия може да ни е натрапила комунизма, но пък ни е освободила от турско робство(макар да е гонила интересите си).

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Ако са направили неща за страната може да се помисли дали да се остават ,но попринцип да !
« Последна редакция: Декември 19, 2010, 12:32:21 pm от blade »
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
, Rio за темата. Гласувам с две ръце с ДА. Мисля, че веднъж за винаги, ние Българите трябва да спрем чуждопоклонничеството, и да се определяме като Българи.

 Много точно и ясно казано !

Имаме достатъчно български герой,на които да правим паметници.Да ги помним и да не забравяме как са живели и какво са правили през живота си.
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Поглед на темата, откъм един друг ъгъл-защо не правим паметници на всички заслужили българи.
За чуждите паметници-да.Но смятам, че някои знакови, направени отдавна, като на освободителите, трябва да останат.Те са и исторически жалони.За добро или лошо, но трябва да напомнят за реалното минало.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Лесно е да се разрушава, трудно е да се съгражда.
Независимо за какво става дума. Взривиха Мавзолея на Г.Димитров и какво се промени в страната?
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Rio

  • Гост
Re:Трябва ли да бъдат разрушени чуждопоклон&#
« Отговор #7 -: Декември 19, 2010, 15:14:10 pm »

Мавзолея на е чужд паметник. Но надгробната плоча на американските летци трябва да се махне час по-скоро.
« Последна редакция: Декември 19, 2010, 15:53:38 pm от Mirotvorec »

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Да. Не трябва изобщо да строим такива паметници.
Ние си имаме достатъчно наши си герои.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Ами стройте, кой ви пречи?
Замислете се и защо се строят паметници на поробителите - турци, руси, американци?
Да не ви давам аз отговора, щото ще прозвучи доста цинично, а не обичам такива работи във форума.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Rio

  • Гост
Ами стройте, кой ви пречи?
Замислете се и защо се строят паметници на поробителите - турци, руси, американци?
Да не ви давам аз отговора, щото ще прозвучи доста цинично, а не обичам такива работи във форума.
Защото българите сме... и тук Gil-Galadh ще започне да изброява......

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Рио, смени си името на темата, подвеждащо е. Ако искаш си отвори тема за плочите на американците бомбардирали София, че да ти е по лесно да говориш за нея. Между другото и аз съм против тази плоча.

        Трябва ли да бъдат разрушени чуждопоклонническите паметници.

Ей това е подвеждащо а най-много това - чуждопоклонническите, което може да значи и религиозни паметници. Изяснявай се като говориш, защото аз може да съм от друга религия и да разбера грешно името на темата.
« Последна редакция: Януари 11, 2011, 18:03:20 pm от Rosenkreuz »
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Rio

  • Гост
Re:Трябва ли да бъдат разрушени чуждопоклон&#
« Отговор #12 -: Януари 11, 2011, 18:59:40 pm »
Няма нужда от редактиране. Религиозните също влизат в тази графа, ако има такива. Всичко, което не е българско трябва да се премахне и да има само български символи. Под български религиозни се разбират християнски, защото българите сме покръстени от 864г.
П.С Масонските също трябва да се разкарат, както и на другите "тайни" общества/организации.
« Последна редакция: Януари 11, 2011, 22:38:41 pm от Mirotvorec »

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Трябва ли да бъдат разрушени чуждопоклон&#
« Отговор #13 -: Януари 11, 2011, 19:17:07 pm »
Ти разбираш ли, че говоренето ти е атентат срещу Българщината? Ами ако аз съм Българин и мюсюлманин? Ще ми затриеш Джамията ли, щото твойте дето ги мислиш за Християнски са най-праведни или по каква причина?

Ще замоля за по-коректен език и без обиди и нападки, драги Rosenkreuz, на това ли ви учат там където твърдиш че членуваш ?!?
Black Adder
« Последна редакция: Януари 11, 2011, 22:39:08 pm от Mirotvorec »
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Трябва ли да бъдат разрушени чуждопоклон&#
« Отговор #14 -: Март 26, 2011, 17:43:11 pm »
Ти разбираш ли, че говоренето ти е атентат срещу Българщината? Ами ако аз съм Българин и мюсюлманин? Ще ми затриеш Джамията ли, щото твойте дето ги мислиш за Християнски са най-праведни или по каква причина?

 
       Съжалявам,  но  заставам  твърдо  зад  Рио,  защото  българите  мюсюлмани  се  турчеят  (Якоруда)  и  никога  не  казват,  че  са  българи  камо  ли  да  се  гордеят  с  това!  Затова  и  искат  да  се  обособяват  в  отделна  етническа  област!!!!!!!!!!!
       
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27