Автор Тема: А какво се е взривило ?  (Прочетена 8806 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alf

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 77
А какво се е взривило ?
« -: Декември 12, 2010, 17:12:50 pm »
Тъй като явно тук има много компетентни персони бих искал да попитам следните въпроси : Спрямо Теорията за големият взрив всичко се е родило именно от взрива! А какво се е взривило всъщност ? Какво го е накароло да се взриви ? Къде се е взривило , след като не е съществувало пространство преди взрива ? В какво е разположена Вселената ? Тя безкрайна ли е ? Ако е безкрайна как тогава има начало /Големият взрив/? Какво представлява безкрайността ??? Не е ли парадокс , че самите ние хората сме изградени от частици на тази вселена , т.е ние самите сме вселена , която е достигнала това ниво , че да се самоанализира и да не успее да си отговори ???  :hi: :hi: :hi: Всички атоми ,които ни изграждат са се родили именно при ядрени реакции в звездите , т.е ние самите сме Вселена !!!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:А какво се е взривило ?
« Отговор #1 -: Декември 12, 2010, 20:47:48 pm »
Нещо не се е взривило. Няма такова нещо като "Big bang". Вслената ни представлява яйцевиден мехур сред многото подобни, в който е инжектирана суспензия от енергия - частици - материя и т.н.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:А какво се е взривило ?
« Отговор #2 -: Декември 12, 2010, 22:19:38 pm »
И кой е инжектирал тази суспензия, в този мехур? Бог? Някой титан? Или други ?
Кой е сътворил пък самия яйцевиден мехур?

Ако се отрича теорията за големия взрив, то какво друго се предлага в замяна, но до звучи по-разбираемо, нали !

Не като в приказките за 1001 нощ  ;)
« Последна редакция: Декември 12, 2010, 22:26:34 pm от Mirotvorec »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:А какво се е взривило ?
« Отговор #3 -: Декември 12, 2010, 22:37:44 pm »
marhs, трябва да се чете, много да се чете...

***

През 1929 г. Едуин Хъбъл извършва откритие, прието в научните среди за епохално. Вселената, според него, в резултат на Голям взрив непрестанно се разширява. Така ли е в действителност?

Създадена е първично, веднъж и завинаги. Една и съща. Трепти, свива се и разширява, подобно живо дишащо същество. Това, за което говори Хъбъл, е нещо като "оптически ефект". Уловил е част от цялото. Правилно е разгадал и описал разширението - една от съставките на пулсиращата Вселена. Не е могъл да постигне и документира свиването. Има време и това ще стане. Жертва на заблуда, бележитият физик и астроном приема епизодичното за окончателно и вечно. Прави погрешен извод - този процес бил резултат на първичен съзидателен взрив. Близо е до истината, но не е така. Вселената е създадена в един миг. Това аз наричам първично Сътворение. След години ще се установи - има първоначална форма. Изграждащата я материя постепенно се преобразува. Макросветът с всички свои съставки се променя. Космосът е в непрестанно въртеливо движение - мегагалактики, галактики, мъглявини, звездни купове, супернови и угасващи звезди, планети.... Грешката на този учен ще бъде коригирана. По-нататък други ще открият - безкрайният Космос е започнал да се свива. Това не означава, че ще се побере в свръхкондензирано топче, както градят хипотези други учени. Вселената е в безспирно движение. Пулсира като жив организъм. Не само е жива, а е и разумна. Еволюира - раждат се и развиват галактики, свръхнови звезди, планети, спътници, астероиди. Рушат се и "умират". Вечна и неунищожима е, защото "живее", а животът е безкраен...
« Последна редакция: Декември 12, 2010, 22:40:13 pm от sidewinder »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:А какво се е взривило ?
« Отговор #4 -: Декември 12, 2010, 23:33:29 pm »
marhs, трябва да се чете, много да се чете...

***

Чел съм много повече, от колкото си представяш.И може би още преди ти да познаваш буквите.

А в писаното от тебе, в двата ти поста има толкова противоречия, че си мисля, знаеш ли нещо по въпроса, подиграваш ли се или просто си общак.

Виж се сам "
1.
Нещо не се е взривило. Няма такова нещо като "Big bang". Вслената ни представлява яйцевиден мехур сред многото подобни, в който е инжектирана суспензия от енергия - частици - материя и т.н.

2.
marhs, трябва да се чете, много да се чете...

***

През 1929 г. Едуин Хъбъл извършва откритие, прието в научните среди за епохално. Вселената, според него, в резултат на Голям взрив непрестанно се разширява. Така ли е в действителност?

Създадена е първично, веднъж и завинаги. Една и съща. Трепти, свива се и разширява, подобно живо дишащо същество. Това, за което говори Хъбъл, е нещо като "оптически ефект". Уловил е част от цялото. Правилно е разгадал и описал разширението - една от съставките на пулсиращата Вселена. Не е могъл да постигне и документира свиването. Има време и това ще стане. Жертва на заблуда, бележитият физик и астроном приема епизодичното за окончателно и вечно. Прави погрешен извод - този процес бил резултат на първичен съзидателен взрив. Близо е до истината, но не е така. Вселената е създадена в един миг. Това аз наричам първично Сътворение. След години ще се установи - има първоначална форма. Изграждащата я материя постепенно се преобразува. Макросветът с всички свои съставки се променя. Космосът е в непрестанно въртеливо движение - мегагалактики, галактики, мъглявини, звездни купове, супернови и угасващи звезди, планети.... Грешката на този учен ще бъде коригирана. По-нататък други ще открият - безкрайният Космос е започнал да се свива. Това не означава, че ще се побере в свръхкондензирано топче, както градят хипотези други учени.

И как така е създадена в един миг,вселената без нещо силно,което да освободи за един миг, толкова много материя и енергия? Толкова много материя как ще се разпростре на такива колосални разстояние, без взрив? Казаното от тебе отрича и една от основните формули на физиката Е=м.с2 (с на квадрат) Няма друго освен взрива, което да освободи енергията и масата на цяла вселена за един миг.
Останалото си го преписал отнякъде.Не се вижда логика. :hi:

Естествено, че вселената е пулсираща, но в началото милиарди години ще се разширява, а след това ще започне да се свива.Защо, това друг въпрос.Но това, което ти казваш, за пулсирането вече е доказано, а не както пишеш, че предстои да се доказва.Доста руски и американски астрофизици го твърдят.И го знам, да, точно от четене.

А и за мехура-звучи доста средновековно и смешно.Като езическите твърдения, че земята се крепи от три слона и т.н. ;D По-точно би било сфера, овал или нещо от сорта, има толкова математически термини за обемни фигури.Ако разбира се чаткаш и от геометрия.

Май някой не чел достатъчно астрофизика, атомна физика и т.н. :hi:
« Последна редакция: Декември 12, 2010, 23:47:32 pm от marhs »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:А какво се е взривило ?
« Отговор #5 -: Декември 12, 2010, 23:50:46 pm »
 Аз поне давам насока за размисъл. Днешните представи за физика и астрономия ще се преобърнат съвсем скоро, а ти продължавай да се оповаваш на догми (Е=m.c2).

Разбира се, че не съм го писал аз.
« Последна редакция: Декември 13, 2010, 21:12:25 pm от Mirotvorec »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:А какво се е взривило ?
« Отговор #6 -: Декември 13, 2010, 22:10:05 pm »
Аз поне давам насока за размисъл. Днешните представи за физика и астрономия ще се преобърнат съвсем скоро, а ти продължавай да се оповаваш на догми (Е=m.c2).

Разбира се, че не съм го писал аз.

Ами в момента, точно чрез много такива догми от механиката, химията, физиката и т.н. съществуваме и ние.Колкото и да не ти (не ни) харесват.Щото, просто светът ни основан на тях.И аз искам свят без толкова ограничения (материални, енергийни и духовни), ама просто сега е така.

Добре де, ами кажи и ти как ще се преобърнат догмите.Дай нещо ново, ако си видял и открил.То лесно да кажеш-да утре нещата ще се променят коренно.Ма как, от какво и къде? С разсъждения, доводи, предположения.Дай твоя вариант.
Е аз давам вариант, основан на съществуващата материя, взаимодействия, енергии и логика.

И така, ако в основата на вселената са водорода, гравитационните и магнитните взаимодействия (силни и слаби), както е доказано, поне засега, то колосални маси на материята се е събрали в много малък обем, под въздействие на гравитацията на масата си.Но, вследствие на това, в тази сфера налягането и температурата са станали огромни и това е предизвикало големия взрив.Всъщност вселената е избухнала като една колосална свръхнова звезда.И едно от елементарните доказателства е, че  галактиките се отдалечават една от друга.Друг е въпросът, че още не е намерен центърът на този взрив.Друго доказателство за големият взрив е непрекъснатото образуване на нови звезди, от огромни маси водород, под въздействие на гравитацията и след това, термоядрения синтез вътре в тях.Както и умирането на звезди след милиарди години, след избухването им в свръхнови, които пък от своя страна са предпоставка за образуването на нови.Та животът на звездите в реалния свят, също е доказателство за големия взрив.Че са взривили огромни маси водород, който е в основата на вселената ни.

Ако има други теории, давайте, с радост ще ги обсъдим.
« Последна редакция: Декември 13, 2010, 22:55:30 pm от marhs »

Неактивен Robo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Re:А какво се е взривило ?
« Отговор #7 -: Декември 13, 2010, 23:46:18 pm »
Здравейте  :)
аз не сам чак такъм разбирач по физика затова ще ви предоставя една алтернативна теория на тази за големия взрив. За да не се правя на разбирач и да не изкривявам смисъла с преводът си :) давам линка на английски
 - http://en.wikipedia.org/wiki/Cyclic_model
на следващия линк е качена и разработката на Neil Turok и Paul J. Steinhardt1
A Cyclic Model of the Universe Paul J. Steinhardt1∗ and Neil Turok2 (ако някои не разбира английски да пише в темата а аз ще се помъча да ги преведа)
качвам и линкове към  Through the wormhole - What happened before the beginning доста интересна поредица който се интересува може да я глада  :)
 - част 1
 - част 2
 - част 3
 - част 4
 - част 5
сега нямам време да пиша своето мнение  :writer:

Неактивен KoRn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 80
Re:А какво се е взривило ?
« Отговор #8 -: Декември 14, 2010, 10:38:12 am »
Според новите изследвания в ЦЕРН, големият взрив се е образувал от течност (не от газове). Ето и статия

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:А какво се е взривило ?
« Отговор #9 -: Декември 14, 2010, 12:50:49 pm »

Статиите и филмите са точно по темата. :)
Общо взето се разбира съдържанието им, но ако имат и субтитри ще е супер.

Това е възможно, на фона на колосалните температури, получили се в сферата-вселена от материя, свити от собствената си гравитация.Нещо като плазмена сфера...
« Последна редакция: Декември 14, 2010, 15:57:30 pm от Mirotvorec »

Неактивен nettle

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Re:А какво се е взривило ?
« Отговор #10 -: Декември 14, 2010, 22:50:48 pm »
Напоследък е доста модерна хипотезата за безкрайното разширяване на вселената и постепенното й изстиване въз основа на откритието, че всъщност тя се разширява ускорявайки се!
Каква е причината за ускореното разширяване на Вселената?

In a Mirror, Darkly!

Неактивен MuadDib

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re:А какво се е взривило ?
« Отговор #11 -: Декември 15, 2010, 16:21:58 pm »
В колибката има филмче на тази тема - What Happened Before The Big Bang / Какво се е случило преди Големия взрив (2010)


Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:А какво се е взривило ?
« Отговор #12 -: Декември 15, 2010, 18:55:46 pm »
Последната теза е, че няма Голям Взрив. А и наблюденията на космическото пространство го потвърждават. Червеното изместване изведнъж се оказа фалш. Първична е идеята, информацията. Тук е и отговора на въпроса за кокошката и яйцето. Първа е била идеята да се създаде нещо, което да снася яйца. Ето ти кокошка. А кой е спукал мехура?- ВКР-Висшия Космически Разум.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Re:А какво се е взривило ?
« Отговор #13 -: Декември 15, 2010, 19:54:24 pm »
Много интересна тема, винаги съм се питал същия въпрос, е така просто и естествено без много сложности и термини (а какво се е взривило?), нищо че изглежда в ушите на хората некомпетентно да се пита такъв въпрос и всеки започва да ти дава акъл все едно той пък знае нещо повече от теб...........ама просто запитаните въпроси са си най трудни за отговаряне и най великите открития са също много прости и могат да се обяснят с две думи, не е нужно да се споменават много термини( за заблуда на противника) или да се измислят такива с много звучни тоналности и мистериозен полах :blum1:
Та аз няма да кажа истината която убягва на всички (разбираш ли) просто защото не я знам, тук може да гадаем, да мислим и то на глас и в това няма нищо срамно а напроив.
Мисля в две насоки винаги когато става въпрос за безкрайността на времето и мястото
 1. представям си елементарния пример за трите измерения които вижда и усеща човек и двете измерения които виждат (теоритично)други същества, как те разбират измерението дълбочина и измерението време, ами те никак не могат да имат и бегла представа за тях по простата причина че нямат съответните сетива и капацитет, та нищо чудно да се получава нещо подобно и с нас, как ли ще разберем какво е имало преди нямането или иначе казано...какво е имало вътре в точката която се е взревила и създала всичко, как може да разберем примерно следното обяснение: преди да гръмне точката имаше в нея материя наречена първична материя която има съвсем различни свойства и когато реагира с нематериата която е от вън създава познатата ни материя :o искам да кажа че каквото и да стигне науката няма да е достатъчно да разбере и една малка част от ЦЯЛАТА ИСТИНА защото тя не е абсолютна, и съществата с две измерения си имат тяхна ГОЛЯМА истина. тоест разсъжденията ни са в обсега на интелектуалното развитие повече от колкото сириозно търсене на истината.
2. имам чувството, че много знания се крият около абсолютната нула и връзката между държанието на материата в абсолютната нула съчетано с много енргия, представям си топлината(създателя на живота) е главният виновник ние изобщо да съществуваме и да мислим върху това защо ни има, съответно в космоса цари студ близко до абсолютната нула и някак си тези два елемента студът(нематерия) и топлината (материата) си противо речат в момента само за да съществуваме ние (може би и други), иначе са си приятели и могат да се съберат в една единствена точка.
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27