Автор Тема: Колко е забавянето в нашата реалност  (Прочетена 12665 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Колко е забавянето в нашата реалност
« -: Декември 01, 2010, 23:25:33 pm »
Здравейте,

Предполагам че мястото на темата е тук. Сигурен съм че всички сте чували за Вадим Зеланд и неговото откритие наречено транссърфинг. В книгите му се споменава че разликата между реалност \ света в които живеем \ и съня е единствено в инертността на материалната реализация в пространството на варианти, а всичко останало си е еднакво. Мен е ме интересува колко е този процент на забавяне на пространството. Примерно в съня за да се срещна с еди кой си човек ще ми е необходима само една малка мисъл, а в нашата реалност просто ще трябва да визуализирам, да се мъча с дни и т.н.Предполагам че руските квантови физици са успели да налучкат нещо, но просто не са го пуснали. :)Какво мислите по този въпрос?  :)
« Последна редакция: Декември 01, 2010, 23:29:10 pm от xeks123 »

Неактивен secunden

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re:Колко е забавянето в нашата реалност
« Отговор #1 -: Декември 02, 2010, 13:10:21 pm »
Привет. Сънищата или по скоро астрала там времето не е от значение , докато в нащо трето измерение  времето е фактор. И също така примера с "еди кой си" какво трябва да значи , същества от трето измерение или от по горно?
ИСТИНАТА ЩЕ ВИ НАПРАВИ СВОБОДНИ!

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:Колко е забавянето в нашата реалност
« Отговор #2 -: Декември 02, 2010, 15:41:12 pm »
Времето в сънищата практически не съществува защото самата материална реализация е прекалено пластична и затова не може да се усеща феномена време.
С примерна еди кой сисе опитвам да обясне че човек трябва хубаво да визуализира за да получи нещо в живота. Всички сме гледали филма Тайната нали.
Докато в съня една малка мисъл и въпросното нещо което ти искаш се появява пред теб, но в реалността всичко е по забавено и се изисква време,дори и усилия от наша страна за да се изпълни желанието. Мен ме интересува колко е това забавяне и защо имам усещането че от няколко години сякаш времето се забързва. Дори и имам усещането че след 2012г. ще живеем в свят където мислите по-бързо ще се въплъщават в действителност \ с други думи - по забързана материална реализация \

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Колко е забавянето в нашата реалност
« Отговор #3 -: Декември 02, 2010, 16:22:32 pm »
Забавянето във времето от момента, в който започнеш да сърфираш из пространството на варианти до материализирането на твоето намерение зависи от мащаба на твоето намерение.

Едно е да слезеш до магазина с идеята да си купиш нещо, друго е да си пожелаеш къща, кола...

« Последна редакция: Декември 02, 2010, 16:23:50 pm от sidewinder »

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:Колко е забавянето в нашата реалност
« Отговор #4 -: Декември 02, 2010, 16:38:59 pm »
sidewinder, какво разбираш под мащаба на твоето намерение.
Вадим Зеланд говори че намерението е единство на душата и разума. Никъде не се споменава за степени.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Колко е забавянето в нашата реалност
« Отговор #5 -: Декември 02, 2010, 16:46:13 pm »
Едно нещо се материализира толкова по-бавно, колкото повече енергия и ресурси му трябват за това. Това искам да кажа.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Колко е забавянето в нашата реалност
« Отговор #6 -: Декември 02, 2010, 18:18:56 pm »
Едва ли това е причината за забавяне на материализацията на желанията. Енергия има винаги и напълно достатъчно за всеки, а забавянето или изобщо неизпълнението е в пряка връзка с целесъобразността. Дали нещо ти трябва сега или го искаш просто така, защото си се сетил за него? За щастие(и за нещастие на егото ни) друг решава с какво материално можем да се сдобием-Същността ни.
Изпитано е на практика.  ;)
« Последна редакция: Декември 02, 2010, 22:38:14 pm от Mirotvorec »
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Колко е забавянето в нашата реалност
« Отговор #7 -: Декември 02, 2010, 20:28:11 pm »
Далеч съм от мисълта, че енергията не достига за всички. Например, за да се построи една къща, ти трябват определено количество материалии, работници и време. Количеството на последните три пряко зависят от мащаба или размера на къщата. Като разбира се времето и работната ръка са като везни.

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:Колко е забавянето в нашата реалност
« Отговор #8 -: Декември 02, 2010, 20:58:31 pm »
Едва ли това е причината за забавяне на материализацията на желанията. Енергия има винаги и напълно достатъчно за всеки, а забавянето или изобщо неизпълнението е в пряка връзка с целесъобразността. Дали нещо ти трябва сега или го искаш просто така, защото си се сетил за него? За щастие(и за нещастие на егото ни) друг решава с какво материално можем за се сдобием-Същността ни.
Изпитано е на практика.  ;)

Знаете ли че има около 24 милиона киловат часа на всеки килограм,  потенциална енергия съдържаща се в електроните на атомите в тялото ви. - Феноменална енергия. Енергията в нас може да захранва малък град за около седмица.
Затова и човек е описван като най-мощната енергийната машина във Вселената.
Всичко във вселената е свързано помежду си чрез огромно поле на квантова енергия
С мерак може да се материализира всичко.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Колко е забавянето в нашата реалност
« Отговор #9 -: Декември 02, 2010, 21:52:23 pm »
На теория да, но на практика е както каза Mirotvorec.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен M.E.S.S.I..A.H

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re:Колко е забавянето в нашата реалност
« Отговор #10 -: Декември 03, 2010, 00:17:17 am »
Няма място за сравнение за "забавяне" между сънищата и "тази" реалност ,тъй като намерението ти тук се фокусира в линейно измеримо време, а в съня в триизмерно. Колкото до връзката с приятел в будно състояние също може да е мигновенна, стига той да не спи/сънува в момента защото той приема с неограничен трафик ,а на теб ще ти е нужно време да осмислиш. Намерението ако е достатъчно силно може да изкривява време-пространството и пространство-времето ,но тази опция е достъпна за много-напредналите  ;D защото и в двете реалности увеличаваш избора си спрямо паралелнослучващото се. Покачвайки честотата на която вибрираш намаляваш шанса да се фокусираш върху материални "ценности" съответно теориите за сърфинга на тоя руснак ще те отведат до повече въпроси отколкото отговори на практика.     Добре че мащабите на осъзнатост са пряко свързани с целесъобразното й нарастване  :)

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:Колко е забавянето в нашата реалност
« Отговор #11 -: Декември 03, 2010, 10:02:17 am »
„Разликата между минало, настояще и бъдеще е само една упорита и натрапчива илюзия.“ – Алберт Айнщайн

Което отново означава че човек е способен с намерението си да манипулира пространство-времето и така да съгражда своята реалност. Но пак се връщаме на това че реалността е интертна спрямо съня. :)

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Колко е забавянето в нашата реалност
« Отговор #12 -: Декември 03, 2010, 12:20:39 pm »
Добре съгласен съм с умозаключението на Айнщайн.
Но каква  е гаранцията, какъв е залога, че тази твоя новосъградена реалност няма да е поредната илюзия?

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Колко е забавянето в нашата реалност
« Отговор #13 -: Декември 03, 2010, 14:55:17 pm »
За това, за което сме се инкарнирали в тази реалност, е необходим бавен ход на времето. Ние изпитваме илюзията, че тече бавно, защото на фона на ефирните енергийни пространства, тук сякаш сме потопени като във вискозен флуид. Трудно е да си представим, че ще можем да материализираме мигновено нашите желания, защото изисква много свободна, творческа енергия. А ние я нямаме, защото я пилеем за да угаждаме на социалните си прищявки. Нездравословния живот също допринася за запушване на енергийните канали.

Има малки китайчета, които пред очите на публика вадят таблетки през стените на шишенце.
« Последна редакция: Декември 03, 2010, 15:14:42 pm от sidewinder »

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re:Колко е забавянето в нашата реалност
« Отговор #14 -: Декември 03, 2010, 23:40:59 pm »
xeks123,
  Споменаваш Вадим Зеланд.
  Питаш колко е забавянето в нашата реалност?
  
  В моята реалност е различно. Зависи в каква степен съм балансиран. Зависи и от намерението, дали съм го постигнал или не.
  Обаче, според мен, най-много зависи от това ти какво допускаш. "Вселената винаги се съгласява" ако не греша, това са думите ползвани от Зеланд.
  Оказва се, че въпроса за забавянето е най трудния и сложен, от гледна точка осъществяването на намерението ни. Колко хора биха допуснали, че реализацията може да настъпи на момента?
  А допускам, че изобщо наличието на въпроса за време/забавяне, говори за желание а не намерение. Поне според моя скромен опит е така. В момента на "заявката" към Вселената не е присъствала и мисличка за време или съмнение за реализация. Редно е да призная, че това не ми се удава всеки път. Трансърфинга прилича на хакерските "съновни техники в реала". Само си приличат по резултатите, но методиката е различна в определена степен...
  Как може да се реализират желанията ни?
 Визуализация, Намерение, сънуване. Както чрез комбинациите им, така и поединично. Разбира се всеки вариант си има и своите особености.
  И да не забравим. Каквото допуснем, това ще се случи.
« Последна редакция: Декември 03, 2010, 23:44:08 pm от Joro Velev »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27