Автор Тема: Дух във стаята  (Прочетена 17236 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен secunden

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re:Дух във стаята
« Отговор #15 -: Януари 30, 2011, 23:06:57 pm »
Здравейте.Аз съм нова и не знам дали мога тук да споделя и да потърся отговор,но все пак най-малко се садявам някой да ме насочи или посъветва.
И така,до преди 5 години по неколко пъти в годината ми се случваше вечер да сънувам човек,който е познат ,близък или напълно не познат хващаше ме за ръце и аз се събуждах но сякаш ме парализираше и вече будна не можех нито да мръдна ,нито да отворя очи .Чуството беше болезнено и траеше поне ,според мен 5 минути.Толкова силно се напъвах да се освободя ,че накрая ,когато успявах и ставах от леглото имах цял ден мускулна треска.Най-болезнено я усещах на мусколите около устато ,защото се опитвах да викам.
Не знам защо престана всичко,но не съм сигурна до кога.
Търся обяснения според вас,какво е това и как да се отнасям към или със него. :unknown:
Здравей.
Също и аз съм имал такива преживявания , но при мен беше в рамките от 20сек до минута. Най вероятно , си имала пристъп на "ОИТ" страхът е много ключов фактор. Из форума имаше дори такава тема за състоянието , което описваш. Нали знаеш "най-голямите страхове на човек , са от неизвестното". :)

ИСТИНАТА ЩЕ ВИ НАПРАВИ СВОБОДНИ!

Неактивен mechka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re:Дух във стаята
« Отговор #16 -: Януари 31, 2011, 21:55:13 pm »
А как обяснявате силни пукания в мебели (винаги гардероб-и) без значение от мястото (къщата, апартамента) или пък дали са пълни с дрехи или не?

Неактивен Zayl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
  • Реалността . . . просто гледна точка !
Re:Дух във стаята
« Отговор #17 -: Януари 31, 2011, 23:06:25 pm »
    Случва се  :yes: и у нас монитора, стола и други мебели често скърцат(пукат), но го отдавам на промяна в температурата. Въпреки това не обичам да спя в хола :) понякога самовнушението и параноята не са добри приятели, дано твоя случай е такъв.
 И една прясна случка от вчера. Седя си в хола на дивана с лаптопа в скута ми, котката доволно се излегнала от лявата ми страна и спи(както винаги), и изведнъж силен шум от кухнята, все едно се пръска плочка или някой ми рита радиатора, котката се стресна и взе да се ослушва, но като видя, че няма нищо интересно около нея се върна към предишните си занимания. Отидох да видя нещо да не е паднало, но нищо странно не забелязах. Така повториха се още два пъти тия бумканици, но мога да гадая само какво е било, все пак бях надумкал камината с дръвца и въглища и радиаторите бяха добре загрели из апартамента .

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Дух във стаята
« Отговор #18 -: Февруари 03, 2011, 21:00:53 pm »
   Случва се  :yes: и у нас монитора, стола и други мебели често скърцат(пукат), но го отдавам на промяна в температурата. Седя си в хола на дивана с лаптопа в скута ми, котката доволно се излегнала от лявата ми страна и спи(както винаги), и изведнъж силен шум от кухнята, все едно се пръска плочка или някой ми рита радиатора, котката се стресна и взе да се ослушва, но като видя, че няма нищо интересно около нея се върна към предишните си занимания.

Добре си се подсигурил с котка.Те са отлични сензори.
Освен това успокояват и развеселяват.И аз харесвам котките.
Иначе шумове има всякакви.Като се разбере източника, човек свиква.
« Последна редакция: Февруари 03, 2011, 21:01:59 pm от marhs »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Дух във стаята
« Отговор #19 -: Февруари 08, 2011, 02:09:33 am »
И така,до преди 5 години по неколко пъти в годината ми се случваше вечер да сънувам човек,който е познат ,близък или напълно не познат хващаше ме за ръце и аз се събуждах .....
Ако е починал е нормално т.е случва се обикновенно с "парализа" разбира се, ако ли не пак е възможно, но е съвсем друго.
Офф, да де той непознат казваш?
Разказвали са ми с хващане за ръката, много е болезнено, не се и съмнявам.
« Последна редакция: Февруари 08, 2011, 02:18:06 am от fishbone »

Неактивен Ondine

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Дух във стаята
« Отговор #20 -: Февруари 08, 2011, 13:21:54 pm »
Преживяно снощи:
сама съм в спалнята, няма включен уред за отопление, пред заспиване,т.е. полубудна.
Мисля, че заспивам, но усещам всичко сякаш съм напълно будна. Чувам някакво пукане около мен, много тихо, постепенно се засилва чувството ми за нечие присъствие. В главата ми буквално започва да гори огън, ръцете ми и ходилата сякаш са пред завиране. Хваща ме страх...и изведнъж тялото ми буквално се повдигна на 10 см от леглото със страшна сила и се отпуска. Отворих очи, без да помръдна от страх и питайки се, какво беше това. Топлината беше изчезнала, а в стаята беше абсолютна тишина. Заспах буквално след минута.
Споделих с близък човек, реакцията беше, че съм за психиатър :o


Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Дух във стаята
« Отговор #21 -: Февруари 08, 2011, 13:27:49 pm »
Купи си Тамян и прекади стаята!  ;)

Преди два три дена се събудих от удар около бъбреците, а нямаше никой в стаята. И наистина това пукане на мебели и усещането за присъствие се беше позасилило но не изпитвах страх. :-X
« Последна редакция: Февруари 08, 2011, 13:32:40 pm от fishbone »

Неактивен piterd

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re:Дух във стаята
« Отговор #22 -: Февруари 08, 2011, 15:13:52 pm »
Привет,
Изпитвал съм подобно нещо и аз. Нарекох го "страхов тест". Опитах да преодолея вцепеняването с напрягане и не се получи. Тогава обърнах нещата. Предлагам да опитате състоянието "присъствие на духа". Отпуснете се, свалете напрежението първо на мисловен план (мисъл по посока на приемане,липса на противопоставяне), и после на физически план отпуснете се, релаксирайте. Или ще разберете какво, кой търси контакт или състоянието ще премине, поради невъзможност да осъществите такъв поради липса на канал за връзка с вас. И така до следващия път. Опитвайте да осъзнавате страховете си и техните причини.

Неактивен secunden

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re:Дух във стаята
« Отговор #23 -: Февруари 09, 2011, 06:41:36 am »
Преживяно снощи:
сама съм в спалнята, няма включен уред за отопление, пред заспиване,т.е. полубудна.
Мисля, че заспивам, но усещам всичко сякаш съм напълно будна. Чувам някакво пукане около мен, много тихо, постепенно се засилва чувството ми за нечие присъствие. В главата ми буквално започва да гори огън, ръцете ми и ходилата сякаш са пред завиране. Хваща ме страх...и изведнъж тялото ми буквално се повдигна на 10 см от леглото със страшна сила и се отпуска. Отворих очи, без да помръдна от страх и питайки се, какво беше това. Топлината беше изчезнала, а в стаята беше абсолютна тишина. Заспах буквално след минута.
Споделих с близък човек, реакцията беше, че съм за психиатър :o



Здравей. Доста е глупаво човек да се страхува от собствените му възможности и качества. Ще опитам да конкретизирам малко повече нещата , явно не стана много ясно от предишния пост. В голям период от време , ми се случваха подобни на твоите преживявания. Започнах да се интересувам по задълбочено и да проучвам по внимателно нещата. Най накрая експериментирайки се оказа че това което ми се случва е нещо напълно нормално и естествено. Става въпрос за така , нареченото "ОИТ" Опитности извън тялото или "Out-of-body experience". Ще те посъветвам да прегледаш книжката която ще кача , опитвайки се ще разбереш че става въпрос точно за това което споменах и няма от какво да се страхуваш. Страхът по точно е най мощния механизъм , който отключва тези неща. Надявам се да съм бил полезен. Поздрави! Ето и книжката-> http://www.skatafka.com/download.php?file=9cc33e374564972cb3e642e1aea044e4
ИСТИНАТА ЩЕ ВИ НАПРАВИ СВОБОДНИ!

Неактивен Ondine

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Дух във стаята
« Отговор #24 -: Февруари 09, 2011, 13:30:13 pm »
Благодаря на включилите се към моя пост!

Тази нощ, след като си легнах, отново започна леко да пука около мен, но си казах уверено, че не ме е страх и ако "някой" или "нещо" има да ми каже нещо, нека се покаже да го видя! Лежах тихо в очакване, нищо не се случи, а и пукането спря.

В последните години много се интересувам от "паранормалното", чета много и постоянно си задавам въпроси. Опитвам се да практикувам и "осъзнато сънуване", търся отговори чрез собственото си подсъзнание.
Може да съм прекрачила някоя граница :)

secunden благодаря за книжката! Започвам да я чета с удоволствие!
поздрави!

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Дух във стаята
« Отговор #25 -: Февруари 10, 2011, 17:50:49 pm »
Здравейте! От известно време в къщи се случват невероятни неща .Например от телевизионната маса се бутат предмети  .Някой би ли ми казал какво да направя?

Прочети това:

http://duhove.blogspot.com/p/blog-page_21.html#CYALA_ISTORIYA

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=ufo&Number=1950936112&page=0&view=collapsed&sb=5

Инфо

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27