Автор Тема: Траките са Българи  (Прочетена 48567 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Уко

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re: Траките са Българи
« Отговор #60 -: Декември 27, 2012, 13:51:11 pm »
      Хайде  не  говорете  наизуст!   Траките  се  споменават  в  Илиада  и  други  източници.  Така  както  вие  мислите  по-скоро  обезличавате  българите!  Казвайки,  че  ние  сме  коренно  население,  е  в  противоречие  и  то  крещящо  с  всичко  българско  като  култура  и  история!   Задължително  трябва  да  имаме  тракииска  кръв  траките  не  са  се  изпарили,  но  не  мешайте  траки  и  българи  като  етноси!   

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: Траките са Българи
« Отговор #61 -: Декември 27, 2012, 15:23:52 pm »
Не мешаме,не мешаме,само дето едните са праотци на другите!!! ;)Ох илиада иляда хиляда........ :D
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Траките са Българи
« Отговор #62 -: Декември 27, 2012, 16:21:02 pm »
Tina, би ли споменала кои са тези западни историци и техните трудове където споменават за българския произход?
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Траките са Българи
« Отговор #63 -: Декември 27, 2012, 20:02:06 pm »
Tina, би ли споменала кои са тези западни историци и техните трудове където споменават за българския произход?

Не почвай тази тема, защото си скубах косите за много години, че пишат за нас, ама не споменават Българи. Сега разчитам на Гибинс и Роберт Балард да докажат, че библейския потоп е бил в Черно море, че да почнем от нова отправна точка.

Което се казва е общо взето за племената край Черно море които са дали цивилизацията на света и които новодошлите гърци наричат тракийци. Някои ги наричат "степни племена", защото са владели степите в това което сега е Русия, а е било Волжка България навремето.

Всяка дума свързана с Бълг, Болг, Бург, Бах и Балх е пропусната в официално запазените книги, но тези до които не ни се дава достъп (като в Малта или Ватикана например) имат повече информация.

Проблема е, че търсим историята си сред враговете си (Западните държави), а не там където наистина има запазена наша история - на пример в Армения, Израел, Казахстан, Волжките републики и дори по наизток където сме се преселили. Преди години Армения предложи да отвори архивите си за наши учени, където има документи за нашето съществуване от преди Христос. И какво направи Българското правителство? Потули всичко, защото не е изгодно на политиката му да ближе задниците на западните държави.

Да вземем Бургите в Холандия, които са били изселени от Крал (не помня кой) в Южна Африка като каторжници, защото са били против официалната религия. В ТЕХНИТЕ документи се казва, че те са се преселили от България (както и катарите във Франция).

Мислейки за траките (каква ли друга дума да използвам) то техните родове са се споменавали - както Вълчовите, Окондурите, Гетовите, Сорсите, Вълчаните, Арменците, Татарите и пр, но това са все племена живяли по нашите земи, които са с една и съща кръв. Както знаете до скоро хората по нашите градове и села се деляха на родове и рода носеше името или на фамилията или на мястото където са се заселили. Да не говорим, че до края на първата половина на 20-ти век още е важало правилото да не се взима мъж / жена от по-далеч от съседното село да не се разводни гена.  ;)

Мислейки за това (и се надявам историците малко да се поровят тука), защо отделните племена и родове ще се обединят в държава, какво е значението на България като име и защо сме имали 3 държави по едно и също историческо време. Според мен България е свещенно име обозначавайки територията на сродни племена, но също и държавност - дори и пришълците да ни наричат траки (роби).


Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re: Траките са Българи
« Отговор #64 -: Декември 28, 2012, 11:29:44 am »
  Тина,  кога  името  Траки  се  трансформира   в   Българи!
Гледам Тина не ти е отговорила, та шса пробвам аз.
Навремето хората не са се самоопределяли етнически, съвременното етно определяне е не по-рано от 16-и век!
535 година Император Юстиниян легализира/утвърждава църквата на "траките", Охридската архиепископия, наречена Първа Юстиниана. "Българин" по онова време е било религиозно понятие, не етностно. Така траки, скити, мизи, одриси, македони, гети, беси и т.н. са започнали да се наричат Българи. И нашето българско християнство е различно от гръцкото юдеизирано такова, нашето не е юдеизирано, а е наследник на Орфизма и Дионисиевите мистерий.
http://bgsviat.narod.ru/drevnobulgarskaistoria/Rannata_Bulgarska_curkva.htm
линк за църковните борби по нашите земи. Всичките ни борби с гъци(византийци) са на религиозна основа.

В надписа от Филипи на Омуртаговите наследници Маламир или Пресиян пише "...Блъгарите направиха много добрини на християните, а християните ги забравиха. Но Бог вижда."  и двете определения са религиозни!!!

Та така горе-долу "траките" станаха българи.
Нациите не създават църкви, църквите създават нации. Дори нашата модерна Българска нация е създадена от Екзархията(която е същата Първа Юстиниана) след освобождението тук идват арменци след геноцида там от турците, татари(монголоиди, да не се бърка с тартари) след геноцида им в русия. И всички други които не са етнически българи стават такива.
Картата на сан-стефанска България е създадена по диоцеза на...Първа Юстиниана. :)
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Траките са Българи
« Отговор #65 -: Януари 05, 2013, 23:32:10 pm »
Цитат
...но това са все племена живяли по нашите земи, които са с една и съща кръв. Както знаете до скоро хората по нашите градове и села се деляха на родове и рода носеше името или на фамилията или на мястото където са се заселили.

Моето скромно мнение е да се определи "БЪЛГАРИ" по-конкретно!
Какво значи племена, кръв, име? Какво конкретно ни определя и след това обединява като българи?

Нали е езикът и културата и личната свободна принадлежност.
Хората, които живеят по нашите земи, но не изповядват една религия с нас, нима не са българи, живеещи в България?
От момента, в който се основава и определя българската държава всеки ром, арменец и все преселник пожелал да се разположи тук е Българин.

Кой от вас ще докаже, че е чист "тракиец", който е запазил ген, ако не език и култура.
А всеки изселил се от тук с ако ще и ханска кръв, заговорил и живял на друга територия, направил поколение и възпитал го в друга култура, не е българин.

Какво искаме да докажем? Колко българи/траки има по света и имат принос или напротив?

Траките са си били някакво племе вярващи в някакъв Бог, без гаранции, че от тях е произлязла някаква българска култура, а не от последващи оформящи (с или без насилие) фактори, които да установят статуквото на Държава!

Все едно да започнете да се съмнявате колко Руската култура и нация е всъщност Руска, а не българска или арабско-мохамеданска ... или източно-будистка!?!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Траките са Българи
« Отговор #66 -: Януари 06, 2013, 13:16:01 pm »
Не е добре да се омаловажава генетичния код.Език,култура и прочее дрън-дрън..Езикът е нещо което се мени бееееее!!!!!!!!Ако утре всички почнем да общуваме телепатично,как ще се самоопределяме  като етнос?На базата на кво? :D :D :D
Ахмаци...

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Траките са Българи
« Отговор #67 -: Януари 11, 2013, 19:12:56 pm »
Мисля, че си написала една невероятна глупост. Ако това те обижда, не си прави труда да започваш някаква полемика със заяждане, а се опитай да пишеш на малко по-високо ниво, за да не си личи много какво е качеството на сивата ти консистенция.

Езикът е толкова важен, че е по-важен и от религията в един момент. Или е бил важен, когато не е имало религия и ще е важен като я няма един ден, защото няма да има нужда от нея.

Телепатично с някой китаец като се разберете ела и свирни тук във форума как става и дали не е твоя прапрачичо по майчина линия.
И не се омаловажава генетичния код, защото той е само един човешки и едва ли ще мога нещо да направя, ако се окаже, че маймуните от които е моят еволюирал код са населявали днешната територия на Зимбабве, а онези на които е наследник Бойко Борисов Гватемала.

Културата е нещо много сложно и определящо всъщност за една нация. Това е освен традиции, обичаи и вярвания, но и музика, изкуство и въобще цялостно развитие на определена общност с определено самосъзнание.
Ако имаме един негър или мелес, но от негроидната раса роден в България с българско име, българско гражданство и отвсякъде по законите на държавата си е българин. Дори например е отбил и военна служба, да речем или се случи война и участва на страната на държавата си,  не на страната на американците- е, тогава ми обяснявай колко и кое има и няма значение.

Това ни е проблема на нас. Страдаме от някакво ниско национално самочувствие. И понеже сме някакво мижаво народче, почваме с големите разследвания и предположения от къде и как сме дошли, пък после от нас кой е произлязъл- като трябва да сме приели очевидната истина, че сме с македонски корени и това е изворът на цялото човечество и цивилизация  8)

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Траките са Българи
« Отговор #68 -: Януари 11, 2013, 20:41:04 pm »
Да Йода..Аз сигурно съм глупава,а Вселената е статична.Иде да рече,че и след 500 години ще се самоопределяме като етнос,на базата на езика и култура!
Религията избощо не е важна бе!Баси простотията.Да сравняваш език с религия :D :D

И все пак..Уважаема ми мултипликация,въпреки усилените напъни,не даде отговор на въпроса ми?Ако езиците изчезнат и започнем да общуваме само телепатично,кое ще ни определя като етнос?

Да не говорим,че изобщо национализма и етническото самоопределяне са пълна трагикомедия!Днес съм българка,утре ще се родя в Афганистан!Вибрациите/телепатията са универсален Вселенски език,но той остава непонятен като далечна химера за простото ограничено животинско съзнание.Животното винаги ще си държи на вербалната комуникация,щото всичко друго му е сложно и непонятно.Кат мучи,начи е гладно или му се *бе и тва е.До там са му възможностите на животното.Тва е!

п.с.На негъра днк-то си"негърско"и си е негър!Т.е.Афроамериканец.Тва че му пише в документите нещо си..Не значи нищо.
Ма ето бе..Сама си го написала.Говориш за негроидна раса.Начи тоя ще е толкова българин,колкото аз негърка,па ако ще и целият си живот да прекарам в Африка.Щото днк-то ми е код"бяло"и колко и да ме брули слънцето,колко и да почернея,пак няма да имам нито негърските джуки,нито задник,нито нищо!Щото днк-то ми  е различно!
И култура и език се менят.Факт.
   

Неактивен endy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re: Траките са Българи
« Отговор #69 -: Януари 13, 2013, 12:39:15 pm »
В природата генетичната информация,кодирана в ДНК,се разшифрова със светлинна скорост от РНК.Тази РНК транскрибира и реконбинира ДНК „буквите“ в „думи“състоящи се от три букви.И тези трибуквени „думи“ лежат в основата на всички форми на живат на Земята.Това са дванадесете аминокиселини,чиито вериги образуват протеините-или да ги наречем „изреченията“.
Ето това е езика,който търсим според мен.Зщото „отначало беше СЛОВОТО и словото беше у бога“.„И ни направи бог по свой образ и подобие“.
Другите езици са създадени при разделянето на народите и те нямат друга функция.Така както и религиите.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Траките са Българи
« Отговор #70 -: Януари 13, 2013, 20:55:19 pm »
Глупости.Всяка буква е вибрация!Вибрациите са единственият универсален език във Вселената!
А"словото" у бога е креативната мисъл на извечната енергия!Или смяташ,че Абсолюта говорил на некъв древен език кодирайки букви?Аман от тъпизми бе! :D :D :D

Ъъъ,бай дъ уей..Некво точно инфо за тоз бисер
.Тази РНК транскрибира и реконбинира ДНК „буквите“ в „думи“състоящи се от три букви.И тези трибуквени „думи“ лежат в основата на всички форми на живат на Земята.
Кой казА,че са букви?Кой доказа?Кой доказа,че са думи?Посочи източник!!!Не само плюнки и плява.
« Последна редакция: Януари 13, 2013, 20:59:59 pm от konstantin2007 »

Неактивен endy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re: Траките са Българи
« Отговор #71 -: Януари 14, 2013, 09:55:01 am »
Приятел,ти още малко и ще ми скочиш.Я малко по-спокойно.А цитата е от книгата на З.Сичин „Космическият код“-стр.138-139.Това достатъчно ли ти е?

Неактивен Mixael

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: Траките са Българи
« Отговор #72 -: Януари 15, 2013, 02:59:43 am »
Ако езиците изчезнат и започнем да общуваме само телепатично,кое ще ни определя като етнос?


Ако физическите ни тела изчезнат и останем само с енергийни?
Няма невъзможни неща, има недостатъчна воля за постигането им.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Траките са Българи
« Отговор #73 -: Януари 15, 2013, 12:03:46 pm »
Приятел,ти още малко и ще ми скочиш.Я малко по-спокойно.А цитата е от книгата на З.Сичин „Космическият код“-стр.138-139.Това достатъчно ли ти е?
Точно Ситчин ли бе взехте да цитирате? Да не би да не я някво световно признато светил,че да тряя да ми е"достатъчно"?Хаха..И той дрънка глупости кат повечето..Добре е да се мисли,не да се взема всичко здраво на готово!
За съжаление обаче,мисловния процес ,макар и прилежно описан в уикито,си остава недостъпен за масата :(
Смях..

Ако езиците изчезнат и започнем да общуваме само телепатично,кое ще ни определя като етнос?


Ако физическите ни тела изчезнат и останем само с енергийни?

Подобен пример на нашата планета все още няма,но телепатията е факт!!!!!
« Последна редакция: Януари 15, 2013, 12:07:01 pm от konstantin2007 »

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re: Траките са Българи
« Отговор #74 -: Януари 16, 2013, 10:53:34 am »
mixael така като се замислиш мислиш ли, че всички на тая планета могат някой ден един вид да се възнесат - да станат на енергия. И помисли малко. Ако душата се отдели от тялото то всичките емоции, чувства, инстинкти и всичко друго което ни прави хора ще изчезне и не мисля, че въобще някой ще се сети за етнически разделения. И стига сте говорели за тоя Сичин чел съм му книгите има интересни предположения но само толкоз - догадки не подкрепени с факти. Такива неща пишат писателите на фентъзи. :bad:
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27