Автор Тема: Изчезналия златен резерв  (Прочетена 12433 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Изчезналия златен резерв
« -: Октомври 24, 2010, 08:51:25 am »
Защо ли не се пише и говори за изчезналия златен резерв на България?

- Как свързвате изчезването на златния резерв на България с името на Андрей Луканов?

- Убитите при инсценирана катастрофа 14 войничета и разрушаването на мавзолея на Георги Димитров е свързано с изнасянето на златния резерв от България. От мавзолея по указание на Луканов се изнася златният резерв на България - 25 тона злато, и се пренася в Англия, където се пази. Сградите на парламента, БНБ и Партийният дом са свързани с тунели, където е било това злато. Резервът се товари от 14 войници от Строителни войски, ръководени от Иво Карамански. След предварително умъртвяване тези войници ги изгарят на Околовръстното шосе в София, за да се заличат дирите на Евгени Бакърджиев, на когото му е поставена задача да разруши мавзолея. Той е лична охрана на последния казионен земеделец Петър Танчев. Разрушаването на мавзолея е ясно, интересното е защо няма никаква реакция и до ден днешен.”
Михаил Михайлов е съдебен заседател в Плевенския съд от 1995 г. Офицер от резерва, служил е в ракетното поделение на с. Телиш. Бил е член на БКП-БСП до 1999 г., но напуска разочарован. Бил е свидетел на източването на на пари по аферата "Акрам". Председател на Българския антифашистки съюз в Плевен от 1993 г. до 1999 г.

Неактивен x-file

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 68
Re:Изчезналия златен резерв
« Отговор #1 -: Октомври 24, 2010, 14:37:35 pm »
Нямаше ли 1 оцелял войник при катастрофата ??

Неактивен K0NSTANTIN_BG

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Re:Изчезналия златен резерв
« Отговор #2 -: Октомври 24, 2010, 20:31:40 pm »
е че тоз резерв не е изчезнал наи вероятно просто си е сменил собственика :P
 ;D

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Изчезналия златен резерв
« Отговор #3 -: Октомври 24, 2010, 21:49:58 pm »

Най-интересното е че т.н. ДАНС не се занимават с "изчезналото" 25 тона злато, а се занимават с дреболии. И р.петков е в играта с изчезването,а и много вероятно други.
« Последна редакция: Октомври 24, 2010, 21:55:22 pm от Mirotvorec »

Неактивен Румен

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 60
Re:Изчезналия златен резерв
« Отговор #4 -: Октомври 26, 2010, 12:48:00 pm »
Златния резерв на България е изнесен в СССР преди много-много години.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Изчезналия златен резерв
« Отговор #5 -: Октомври 28, 2010, 16:10:26 pm »
Резерва на България е натоварен на влак и е заминал към СССР, лично по заповед на т.ж-тато. Това е станало по времето на първия фалит на България от комунистите.

http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=1119164
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re:Изчезналия златен резерв
« Отговор #6 -: Октомври 28, 2010, 18:36:42 pm »

Не, че много ми се дискутира този въпрос, но не беше ли основното предназначение на всички стратегически резерви да бъдат употребени в критични моменти? Ако това е така, как тогава да си говорим за престъпление?
« Последна редакция: Октомври 28, 2010, 20:01:59 pm от Mirotvorec »

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Изчезналия златен резерв
« Отговор #7 -: Октомври 29, 2010, 08:32:57 am »
Резерва на България е натоварен на влак и е заминал към СССР, лично по заповед на т.ж-тато. Това е станало по времето на първия фалит на България от комунистите.

http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=1119164

По времето на Живков е изнесен за СССР един златен резерв. Това е около 1960 година. По времето на Луканов около 1990 год, е изнесен събрания след това златен резерв. Товариха го на самолети и го караха за Лондон, за да го "запазят", само че не казваха и не пишеха за кого ще го пазят.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Изчезналия златен резерв
« Отговор #8 -: Октомври 31, 2010, 01:53:36 am »

Не, че много ми се дискутира този въпрос, но не беше ли основното предназначение на всички стратегически резерви да бъдат употребени в критични моменти? Ако това е така, как тогава да си говорим за престъпление?
Не, че много ми се дискутира този въпрос, ама ти пак ли старите комуняги-крадци защитаваш? Не поумня ли бе, човек? Или ти плащат?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Rio

  • Гост
Re:Изчезналия златен резерв
« Отговор #9 -: Октомври 31, 2010, 09:54:46 am »

От пролетариата, какво може да се очаква и иска освен да наложи диктатура. За нейни управляващи се назначават най-некадърните измежду тях и резултатът е изгубен златен резерв и ред по-страшни неща.
Комунистите повече неща унищожиха, отколкото да са създали(Мавзолеят е изключение).
« Последна редакция: Октомври 31, 2010, 15:42:48 pm от Mirotvorec »

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re:Изчезналия златен резерв
« Отговор #10 -: Ноември 01, 2010, 06:16:38 am »

Не, че много ми се дискутира този въпрос, но не беше ли основното предназначение на всички стратегически резерви да бъдат употребени в критични моменти? Ако това е така, как тогава да си говорим за престъпление?
Не, че много ми се дискутира този въпрос, ама ти пак ли старите комуняги-крадци защитаваш? Не поумня ли бе, човек? Или ти плащат?
Не ми плащат, просто трябва повечко да ми се обяснява по тези въпроси. :)
И какво стана сега? Някой ще ми разясни ли за какво служат златните резерви?

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Изчезналия златен резерв
« Отговор #11 -: Ноември 02, 2010, 17:12:22 pm »

В случаят въпроса е-''Защо се стига до там, че да продаваме златния резерв'' ? А не за какво служи. Защо управлението на страната по време на соца, е довело използването на резерва. Защо т.нар. социален строй довежда до фалита на държавата? И къде потъват милиардите на родителите ни. Ето за това иде реч. А не за правови дефиниции на термини.
« Последна редакция: Ноември 02, 2010, 19:51:37 pm от Mirotvorec »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Изчезналия златен резерв
« Отговор #12 -: Ноември 02, 2010, 17:44:21 pm »

Мисля че грешно разбирате темата. Златният резерв не е продаден. Него просто го няма. Никога не са появи информация че по еди какви си причини се налага да се продаде златният резерв, а това са 25 тона злато. Управлението на страната по време на соца е довело до натрупването на 25 тона злато. Изглежда луканов направи далавера със златото като го транспортира в лондон и за това Тодор Живков няколкократно поставя въпроса къде е златото,но никой, т.е. луканов не отговаря.
« Последна редакция: Ноември 02, 2010, 19:53:04 pm от Mirotvorec »

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re:Изчезналия златен резерв
« Отговор #13 -: Ноември 02, 2010, 18:58:22 pm »
В случаят въпроса е-''Защо се стига до там, че да продаваме златния резерв'' ? А не за какво служи. Защо управлението на страната по време на соца, е довело използването на резерва. Защо т.нар. социален строй довежда до фалита на държавата? И къде потъват милиардите на родителите ни. Ето за това иде реч. А не за правови дефиниции на термини.

Ами на първо място, след 44-та започва "социалистическото строителство". Става дума буквално за строителство, чиито обем многократно надхвърля всичко построено от държавата през в първата половина на века. И това в много кратки срокове. Всичко това струва пари, и то много пари. Ако не със златото, с какво друго би могло да бъде платено? Или ако не е трябвало да бъде строено изобщо, защо?

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Изчезналия златен резерв
« Отговор #14 -: Ноември 02, 2010, 20:18:45 pm »

Мисля че грешно разбирате темата. Златният резерв не е продаден. Него просто го няма. Никога не са появи информация че по еди какви си причини се налага да се продаде златният резерв, а това са 25 тона злато. Управлението на страната по време на соца е довело до натрупването на 25 тона злато. Изглежда луканов направи далавера със златото като го транспортира в лондон и за това Тодор Живков няколкократно поставя въпроса къде е златото,но никой, т.е. луканов не отговаря.

Много добре си разбрахме темата. Поне аз. По времето на соца, два пъти е била фалирана държавата. Ясно ми стана, че ти търсиш вторият златен резерв, НО не питаш за първият, който е ''заминал'' за СеСеРе. Отнесен, обясни, че резервите са отишли за плащането на голямите строителства през втората половина на века. Ми кой Ви караше да строите металургични комбинати и заводи за тежка промишленост. Още берем ядовете на Кремиковци. Абе като се замисля, освен АЕЦа Козлодуй, друга никаква индустрия не ни трябваше. Аз не помня компютрите Правец, в които сте инвестирали, НО знам историята на Нефтохима в Бургас. Червените комунета ни го построиха за милиарди, а синьо-червената звезда вуйчо ваню, ИМ го ''продаде'' за жълти стотинки. Ето  за  тези неща питайте . Защо строим за милиарди, а продаваме за теникии, на тези, на които дължим  милиарди. Питам и отговор от комунисти не очаквам. Единственото ми разочарование от форума е daskala, когото го мислех за трезвен и надпариен човек, ама и той се оказа комунист:(. Не дава и косъм да падне от главата на тъ.жъ..Той луканката е виновен. А, че луканката го създаде тъ.жъ., това и не коментираме. Плюем по луканката, а първоизточникът му(тъ.жъ.) е  невинен бог.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27