Автор Тема: Вдигнахме паметник на US летците, бомбардирали ни през 2-та световна  (Прочетена 12061 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Nightwish

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 191
    • Мистерика - блог за непознатото
По-полека в спора. Аз също не мисля, че е много удачно да се издига такъв паметник, но едва ли бих се заел да го взривявам - мъртвите не са ни врагове, от живите си патим и с тях трябва да се борим.

ARRI, разбирам защо толкова мразиш комунизма - предците ти са засегнати, но винаги има и насилие с обратен знак. Моят пра-дядо и брат му пък са пострадали от старата власт при септемврийското въстание - защото единия бил деец на някогашното БЗНС, а другия клонял към социалистите. Така, че не мога да кажа, че "еди-кой-си" период е бил само прекрасен, а друг само ужасен. Общо взето всяка власт си намира "класов враг внедрил се сред народа" върху който да си го изкара, дори и днес при "демокрацията".

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828


...от англо/американските самолети сипещи бомби върху цивилни...



"Снимка от борда на американски бомбардировач от бомбардировките на София (ясно се вижда храма Ал. Невски)"



Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
..... и пораженията долу....



"Дупница, поражения от съюзническите бомбардировки 1944г."








Улица "Леге"


Улица "Леге", в дясно - Археологическия музей

Улица "Търговска"


Булевард "Дондуков" и улица "Търговска"


Булевард "Дондуков"

Улица "Триадица", ъгъла с улица "Сердика" - сграда на д-во "Комерсиал"

Сградата на застрахователно д-во "Феникс" на ул. "Дондуков" (днес до мин.съвет)


==============================================
Софиянци, вземете се в ръце...!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Паметникът е поредното доказателство за"доброто възпитание"на българите.
Който както и да ни оножда ние винаги благодарим.Без значение колко е боляло.. :D

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Всяка нова дружба от "векове за векове" в България се ознаменува с паметници. Така се започва... започва се с белезите на колониалното господство,където една държава става колония, придатък на друга.
Още по времето на римската империя съсипването на старата ни държава на Балканите се е ознаменувала с паметници, сечене на монети с облика на победителя, основаването на римски градове, върху руините на старите ни поселища, така е било и през турско - където джамиите никнат като гъби, както и паметниците на убитите им военачалници.
Така беше и по времето на Съветската империя - "дружбата от векове за векове" бе ознаменувана с паметници,които днес все още се срещат :bomb:. Съвсем нормално е, новата ни "дружба от векове за векове", или новият ни васалитет да бъде ознаменуван и с някой друг паметник. В крайна сметка създаването на паметник на поробителя или на агресора в нашата страна не е от вчера. Този акт на себеотричане, заличаване на собствената народностна идентичност,на отявлено чуждопоклоничество е стара ''игра''. Сега тези ''игри'' на  национални предателства се наричат с дефиниции като "преосмисляне на историята в перспективата на членство на България в НАТО и ЕС", а като сме вече в НАТО и ЕС играем според приоритетите на това членство.
Разберете ме правилно. Аз НЕ съм съгласен с този нов паметник,просто исках да кажа,че това се е случвало и преди. А Вие веднага ми скочихте :(.
« Последна редакция: Октомври 10, 2010, 14:33:53 pm от Black Adder »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
.Налагането на комунизма си е било,меко казано силово.Моето семейство е било лично потърпевшо от този режим.Двамата ми пра-дядовци,ИЗЧЕЗВАТ БЕЗСЛЕДНО.И до ден днешен не знаем точно в коя яма да ''ги търсим''.Грехът на единият е бил,че е лекар,а на другият,че е преподавател по френски.
.

Та нима в Русия налагането на комунизма не е било силиво? Било е силово с помощта на капиталите на Американските еврейски милиардери. След т.н. руска революция, повече от 90% от висшите постове в управлението на държавата са в ръцете на евреите/хазари начело с Ленин.
Същите тез принесоха при нас и комунизма, под техен диктат и указания. Тук имат вина и г.димитров и червенков, които са били под влиянието на идеите на маркс.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
     Сега  остава  в  Русия  да  вдигнат  паметник  на  немският  войник. 
     Какво  ли  бе  мнението  на  Чърчил  за  нашияият  народ!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Много добра статия на Димитри Иванов по темата.

http://bolgari.net/dimitri_ivanov:_uorlik_e_us_poslanik__taka_ili_inache-gl-710.html
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
А какво би стнало ако сръбското правителство вдигне паметник на натовските войници загинали през поредната инвазия срещу суверенна Сърбия. Няма да коментирам измъкването на Елцин.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27