Автор Тема: За Живота  (Прочетена 7761 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Melody

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:За Живота
« Отговор #15 -: Октомври 06, 2010, 11:42:56 am »
   Някои са се редили на опашка да ги ваксинират против това чудо!

   Защо пък реши,че на мен ми е бил лесен живота до тук?Радвам се,че поне оценяваш хумористичните ми наклонности.Аз добре се огледах ,преди да ми хрумнат тези смехорийки-но това,което лъха не е никак смешно!
Опитай!

Неактивен why now

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 52
Re:За Живота
« Отговор #16 -: Октомври 06, 2010, 12:21:21 pm »
Че то живота си е едно чакане-на една или друга опашка.
Пък и ваксините не винаги хващат.
Значи остава единият гол хумор. :) ;)
Където смехът е забранен, обикновено не дават и да се плаче.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:За Живота
« Отговор #17 -: Октомври 06, 2010, 12:31:59 pm »
cassio,много се радвам,че съм успяла да провокирам у теб този негативизъм.Излей си го всичкия!Върху мен го излей,ако искаш,ако ще ти помогне!Аз няма да гълтам,няма и да ти отговоря със същия.

  Далеч съм от мисълта,че всичко е розово,но ти пък си много близо до тази,че всичко е черно.

  Ако мога да заразя 5 човека с оптимизма си и те от своя страна направят същото,Земята ще се превърне в РАЙ!Раят,който всички така жадуваме!Който няма да дойде с някаква си дата от календара.Няма да ни се поднесе наготово,просто защото ние сме готвачите и сами трябва да си го сготвим!

  Сещам се за текст от песен на любимият ми изпълнител.Ето нещо:

                        Старият начин не работи

                        Така че зависи от нас

                        Да направим това,което трябва

                        За да оцелеем!

                                               Тупак


Ще се редактирам,защото като казах по-нагоре любимия,та се сетих,че вече има един заразен.Остават още четири.Та кой е следващия?!

Аз ти обяснявам реални неща от живот ти ми цитираш "великият" текстописец - негър полупрестъпник Тупак! Уау! Кой е тоя Тупак? по доре земи слушай Сайпръс хил или Хаус ъф пейн, може и Пъблик енами или Пъф деди- той поне танцува свястно ...

Но е добре и да си изясниш неща като негативизъм и оптимизъм.
Негативизма, много трудно можеш да го докажеш, защото границата му с реализма е много тънка. Та ако не ти харесва реалноста наоколо и си мислиш, че е негативно щото  хората така го виждат и го представят, а не че такива като теб са способни да направят и от най-позитивния оптимист отчаян песимист- и тогава т.е. ако не си разбрала предното- но като погледнеш в себе си и разбереш, че само с поемане ... (бляк- нали не е с преглъщане) не става реалността по топла и слънчева. Защо?
Ми защото е есен. Навън не спира да вали и умирам от студ!
Така живей си квото си живееш, ама не казвай на хората как те да го правят. Защо?
Защото ще те помислят за какво?
както и да е.
айде чао от мен.
« Последна редакция: Октомври 18, 2010, 23:22:56 pm от Mirotvorec »

Неактивен Melody

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:За Живота
« Отговор #18 -: Октомври 06, 2010, 12:54:26 pm »
 
 Касио,прав си,че темата е безумна
 Не си прав,че Пъф танцува свястно
 Прав си,че ти умираш от студ
 Не си прав,че ме е страх от това,което ще си помислят хората.

 Чао и от мен и ако решиш до нови срещи!
 
« Последна редакция: Октомври 18, 2010, 23:23:34 pm от Mirotvorec »
Опитай!

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:За Живота
« Отговор #19 -: Декември 04, 2010, 14:56:32 pm »
Ровичках из целия форум-15 страници-подтеми, и мисля че е тук мястото на една философска мисъл от Маркс или Енгелс беше/набиваха ни я в главите по м.л.филисофия/, а именно- битието определя съзнанието. Това твърдение явно обслужваше интересите на управляващата червена каста. Обаче това си е една голяма лъжа-всъщност СЪЗНАНИЕТО ОПРЕДЕЛЯ БИТИЕТО . Или ще живееш така както сам си го направиш живота.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:За Живота
« Отговор #20 -: Декември 04, 2010, 16:21:12 pm »
Истината както винаги е някъде по средата. Нещата са на въртележка. Едното формира другото (отчасти), после другото формира първото (пак отчасти) и така нататък и така нататък в безкрайно циклене.

Например има хора, които са се родили в охолство. Тяхното съзнание се формира на базата на това охолство.
Има други, които имат даден вид съзнание, не добро или лошо, а просто определен тип, и решават да правят пари. И тогава определят битието си.
Има трети, които решават да се откажат от работа, правене на пари и от всичко, жилище, кола и тн, и стоят по спирките на метрата и подлезите. Така им харесва и това правят.
Животът е много пъстър. Няма абсолютни дефиниции.

На всичкото отгоре на различните места по света и в различните държави възможностите са съвсем различни. Едно е да имаш дадено съзнание и потенциал някъде в някое село в Балкана, и пасеш козички, друго е да си в София, и трето ако си в Лондон, Ню Йорк или ЛА.
Възможността, степента на изразяването на съзнанието във битието се променя драстично.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен An!

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re:За Живота
« Отговор #21 -: Декември 04, 2010, 22:48:02 pm »
Въпреки всичко хубаво и лошо, което ни се случва в живота, мисля, че да живееш е най-голямата привилегия. Няма значение дали си милионер, или имаш само 5 лв. в джоба си. Човек може да бъде най-щастливият човек на света само когато живее с удоволствие и без претенции, но в днешно време това се среща рядко. По-голямата част от хората станаха егоисти и скъперници, искат повече и повече, и не могат да разберат, че за да живееш щастливо е необходимо само да седнеш и да помислиш за красотата на живота, за тишината, за въздуха, за щастието, което макар и да е малко, го имат. За съжаление, те мислят само за парите, за богатството на приятелите си, стават завистници.
Въпреки многото фалшиви неща, животът си остава най-голямото богатство на Земята.
Хемингуей казва, че "хората постоянно търсят съкратени пътища към щастието, а такива няма". Щастието в живота зависи от нас самите, от живота, който сами ние си създаваме. Човекът се облагородява, страдайки. Израства, мислейки, и се пречиства, прощавайки...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27