Автор Тема: За Живота  (Прочетена 7762 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Melody

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
За Живота
« -: Октомври 04, 2010, 15:08:09 pm »
     Искаше ми се да ъпдейтна мнението си в темата "Смисълът на живота"Но тъй като е заключена,си позволявам да отворя нова,чистичка.

    Преди дни си чатих с приятни хорица и един от тях ме попита какво мисля по този въпрос.Та ето какво -Животът няма смисъл!Тръгнеш ли да търсиш смисъл-животът ти ще се превърне в търсене.Успееш ли да се излъжеш,че си намерил смисъла-ти остава само да изтърпиш остатъка от живота си.... в илюзия.Живота не е страх,живота е смелост.Ти му казваш-"Хей,Живот-тежиш ми",а той ти отговаря"Ти се носиш по моето течение".


      Мили хора,изхвърлете излишния товар,състоящ се от злоба,завист,агресия,омраза....Помълчете...Пробвайте....Може и да чуете нещо.


      Аз за себе си разбрах-Живота е да се ЖИВЕЕ!!!
Опитай!

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:За Живота
« Отговор #1 -: Октомври 04, 2010, 15:38:53 pm »
Ами,съгласна съм с теб защото живота си го живееш,така както си го направиш!Никой,не е виновен за грешките,които си направил защото решенията си ги взимаш ти!И в крайна сметка,всеки се е родил за да живее дали по-лошо или по-добре,това зави си от самия човек!А,иначе хората са озлобени и т.н защото живота им е поднасъл горчивина!Но,всеки избира пътя  по който да върви и така живота си заминава и ти с него!

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:За Живота
« Отговор #2 -: Октомври 04, 2010, 15:57:22 pm »
     Аз за себе си разбрах-Живота е да се ЖИВЕЕ!!!

Ами,съгласна съм с теб защото живота си го живееш,така както си го направиш!Никой,не е виновен за грешките,които си направил защото решенията си ги взимаш ти!
Това го кажете на децата по домовете за сираци, на хората с непоравими увреждания, или някои които се показва от кофата за боклук...току виж им вдъхнете малко вяра и кураж.

Неактивен Melody

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:За Живота
« Отговор #3 -: Октомври 04, 2010, 16:35:39 pm »
   Те,децата от домовете сами не се изоставят.Дали от страх или от нещо друго-някой ги е изоставил.Състрадание и милосърдие не са извън живота.
  Трудности-хм,та кой е казал,че ще бъде лесно?
   fishbone,според теб човек с физическо увреждане,трябва ли да премине пътя си самосъжалявайки се?Ако мога да го вдъхна този кураж-бих издишала цялото си същество.
Опитай!

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:За Живота
« Отговор #4 -: Октомври 04, 2010, 16:37:36 pm »
     Аз за себе си разбрах-Живота е да се ЖИВЕЕ!!!

Ами,съгласна съм с теб защото живота си го живееш,така както си го направиш!Никой,не е виновен за грешките,които си направил защото решенията си ги взимаш ти!
Това го кажете на децата по домовете за сираци, на хората с непоравими увреждания, или някои които се показва от кофата за боклук...току виж им вдъхнете малко вяра и кураж.
Темата е за живота,а не за живота на хората с увреждания!Има голяма разлика между едното и другото Fishbone.Ако,става въпрос за тях ,темата се променя и се получава нещо друго.Естествено,че за това няма как те да са си виновни !

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:За Живота
« Отговор #5 -: Октомври 04, 2010, 16:49:50 pm »
Аха  ;) значи темата е само за хора без увреждания...Точно там е пародията! Ами ако аз съм с увреждане да не пиша ли? :drinks:
Какво не ги прави хора...Искам да ти кажа, че те са много повече хора от доста голяма група които се описват и представят за такива. И не бива да ги игнорираме и разделяме.
Извинете, че ви отклоних от темата но е така.





Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:За Живота
« Отговор #6 -: Октомври 04, 2010, 17:23:49 pm »
Никога,не съм ги игнорирала и разделяла хората :hi:Едни се раждат нормални ,други не!Това е много широка тема и явно трябва да се промени заглавието!

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:За Живота
« Отговор #7 -: Октомври 04, 2010, 18:15:14 pm »
Животът е търсене. Не точно на смисъла, а по-скоро на това, което е отвъд границите на познатото.

Неактивен Melody

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:За Живота
« Отговор #8 -: Октомври 04, 2010, 20:22:19 pm »
   По повод на това,лесно или трудно-ви предлагам да изгледате следният клип http://vbox7.com/play:9335eade  -всеки за себе си може да направи извод.И не хленчете-този човек не го прави!

   Не съм си позволила да разделям хората на такива със и без увреждания!!!


   
Опитай!

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:За Живота
« Отговор #9 -: Октомври 04, 2010, 20:40:54 pm »
     ................................................................................Ти му казваш-"Хей,Живот-тежиш ми",а той ти отговаря"Ти се носиш по моето течение".


      Мили хора,изхвърлете излишния товар,състоящ се от злоба,завист,агресия,омраза....Помълчете...Пробвайте....Може и да чуете нещо.


      Аз за себе си разбрах-Живота е да се ЖИВЕЕ!!!

Ами, аз много исках да измисля някаква по-щадяща дума, но не се сетих за съжаление и мисля че горното, което сте написали е ГЛУПОСТ!

Особено последното, което спокойно може да го продължите с:

Яденето е да се Яде
Пиенето е да се пие
Четката за зъби е за да си миеш зъбите
Пръстите на ръцете (е добре че) не са само да цъкаш по клавиатура, ами примерно можеш с един пръст или два да изкараш нечие око.
Краката не са само за да ходим, но може и да ритаме понякога.
Дупето ни е, за да ни е по-меко като стоим седнали.
А Главата на раменете не е само за равновесие ...
и т.н.
Но Товарът, определено е за носене. Що трябва да го разтоварваме.
Какво е живота всъщност? Наясно ли сте? Едва ли. Абе разкарайте омразата и ще видите къв живот ще заживейте. И това ако не е уфологично-мистично за специализиран раздел като философски мисли? кое? Как да си сменим накладките? Е как? Купуваш нови и си ги сменяш. Ама това между ушите не знам как се пълни с тия пет дупки....  :D >:(

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:За Живота
« Отговор #10 -: Октомври 04, 2010, 20:57:58 pm »
Планетата Земя е сцената, ние сме актьорите, живота е орязания сценарий, по-които трябва да играем. Затова използвайте всяка възможност която ви се предостави за смяна на сценария.

Този клип ще покаже по ясно какво имам предвид.

http://vbox7.com/play:e23c1e02

Неактивен Melody

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:За Живота
« Отговор #11 -: Октомври 05, 2010, 06:29:18 am »
    cassio написа: Яденето е да се Яде
                   Пиенето е да се пие
                   ...................

    Melody отвърна:Елементарно Уотсън!

    Следваш точно моята логика,само не разбирам защо се държиш така,сякаш мислиш,че не казваме едно и също?!
    Дано се шегуваш по-надолу,за омразата,за товара/дали разбра,че говорех за излишния/-много си забавен!
Опитай!

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:За Живота
« Отговор #12 -: Октомври 05, 2010, 23:00:07 pm »

    Дано се шегуваш по-надолу,за омразата,за товара/дали разбра,че говорех за излишния/-много си забавен!

Не се шегувам!

Разбрах, че Вие едва ли сте наясно, кой точно е "излишният" товар, за да го разтоварвате? Аз не се сещам.
Нима болките на другите? Кошмарите на детето ми? Болестите на родителите ми? Нещастната ми племенница, която си е "изгубила усмивката" (по думите на брат ми. Защото е в болница и плаче всеки път като се отвори вратата на стаята)? Който и да е нещастен непознат, който ти иска цигара или просто стои със синина на окото в парка и мирише ужасно, но ти не може просто да го подминеш, а си мислиш "ами ако бях аз на неговото място?"- какво първо щях да направя заради живота си? да се изкъпя? Да отида на лекар. Или просто да помоля някой да ме прегърне и така отблъскващ.
Не се шегувам.
Защото живота не е само моя живот. А и на много други хора. На които няма как да помогна да го осмислят.
И когато в някакъв форум ми се трият темите с претенции. Или ми се дават съвети. Си мисля, всъщност колко не ми дреме от тая виртуалност. И че всеки е свободен да пише ГЛУПОСТИ! За това как живота се живеел. Ама как точно? Боли ли те като го живееш? Убива ли те? или просто си цъкаш и пишеш "живот" без да се сещаш с колко болка и надежда ти е вдъхнат.  :yes:

Неактивен Melody

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:За Живота
« Отговор #13 -: Октомври 06, 2010, 08:12:08 am »
 cassio,много се радвам,че съм успяла да провокирам у теб този негативизъм.Излей си го всичкия!Върху мен го излей,ако искаш,ако ще ти помогне!Аз няма да гълтам,няма и да ти отговоря със същия.

  Далеч съм от мисълта,че всичко е розово,но ти пък си много близо до тази,че всичко е черно.

  Ако мога да заразя 5 човека с оптимизма си и те от своя страна направят същото,Земята ще се превърне в РАЙ!Раят,който всички така жадуваме!Който няма да дойде с някаква си дата от календара.Няма да ни се поднесе наготово,просто защото ние сме готвачите и сами трябва да си го сготвим!

  Сещам се за текст от песен на любимият ми изпълнител.Ето нещо:

                        Старият начин не работи

                        Така че зависи от нас

                        Да направим това,което трябва

                        За да оцелеем!

                                               Тупак


Ще се редактирам,защото като казах по-нагоре любимия,та се сетих,че вече има един заразен.Остават още четири.Та кой е следващия?!
« Последна редакция: Октомври 06, 2010, 08:19:15 am от Melody »
Опитай!

Неактивен why now

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 52
Re:За Живота
« Отговор #14 -: Октомври 06, 2010, 11:04:47 am »
Хаха,верно по-смешно нещо не съм чела.Да заразиш с оптимизма си! :---
Мила,прекалено си влюбена или просто си надрусана? :---

Я се огледай! :P
Няма как да искаш хора,които едва оцеляват да се смеят безумно само заради това,че ти го правиш! ??? ???
Където смехът е забранен, обикновено не дават и да се плаче.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27