Автор Тема: ЕСМ - Етеро-Съзнателна Механика  (Прочетена 8565 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
ЕСМ - Етеро-Съзнателна Механика
« -: Октомври 02, 2010, 16:14:53 pm »
Какво е ЕСМ - Етеро-Съзнателна Механика?

Това си го измислих току що. Това словосъчетание и абревиатура обозначава тази нисша от информация, която се отнася до механиката на матрицата - начинът, по който нещата работят.
Словосъчетанието и абревиатурата са нужни, за да се разграничи обсъжданото в тази тема от обикновената, конвенционална, ортодоксална механика, която отдавна е катастрофирала и няма бъдеще, ако продължава да се води по акъла на ортодоксалните науки.

*съзнанието е водещо, но така ще стане СЕМ, а това не желая да го виждам, понеже ме вади от концентрация




По-точно за какво става дума?

Тук ще става дума за това как долните неща и техните определения си взаимодействат, за да изградят матрицата, която преживяваме.
Тук ще пиша, цитирам, и препращам към материали, свързани с минерали, метали, кристали, органични вещества, теми от етерното инженерство, не-ортодоксална биология, различни закони на матрицата (доказани и недоказани), пирамиди и платонови тела, магнетизъм и електричество, светлина и био-светлина и био-магнетизъм, черни дупки и класическо пространство, ще споделям опити, занимания, идеи и понякога обикновени непроверени и недоказани хрумвания.
Също ще пиша, препращам и цитирам статии и по-дълги коментари по определени въпроси.
Ще препращам към лекции с призив за вашата помощ за направата на субтитри по тях и прочие.

С други думи - това е тема за езотериката в цялата й всеобхватност... Но и отвъд нея...

*често ще озаглавявам самите коментари, което до сега не съм ползвал


Тази тема се опира и изгражда цялата си същност върху следните крайгълни камъни:

Етер - етерът е единствената материя, която съществува; цялото материално разнообразие са форми и метастази на вечния етерен обем; противоположността на черната дупка

Енергия - материя

Емоция - материя

Съзнание - съзнанието е идеята на геометрията, която първо е хрумнала на Едното нещо; съзнание и геометрия са непреки синоними - геометрията е физическото последстиве от току що възникнало съзнание

Магнетизъм - движение на вечния етерен обем; негов двигател е съзаннието, което създава траекторията, посоката и скоростта; етерът е това, което се движи

Електричество - завихряне на магнетизма

Светлина - метастаза на магнетизма

Черна дупка - това, което се обръща наопаки, за да премине в етер; така нареченото от мен "класическо пространство"; черната дупка е Едното нещо; пространството се създава, когато съзнанието разделя черната дупка на идейни геометрични сегменти; единственото, което съществува извън матрицата; единственото място, на което матрицата съществува
« Последна редакция: Октомври 02, 2010, 16:19:10 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Началото на всичко
« Отговор #1 -: Октомври 02, 2010, 16:45:28 pm »
Започвам с първи кратък коментар, но затова пък информационно много наситен, защото съм ограничен откъм време.

Това е концепцията за Господ и Сътворението според принципите на Свещената геометрия (Свещеното съзнание според ЕСМ):


Първо го има Едното нещо.

Пред него е имало два избора - да започне да създава; или да продължи да съществува в безметежност. Няма значение колко време му е отнело взимането на това решение, понеже времето все още не съществува.



За да започне да създава, то първо е трябавло да създаде матрицата, върху която да рисува, изгражда, сътворява.
Не е било възможно Едното нещо да сгреши, тъй като все още нищо не съществува. Затова в този момент Едното нещо е безгрешно.

То първо създава шесте посоки - наляво, надясно, нагоре, надолу, напред и назад.

Те са били равни, тъй като пространството все още не съществува, съществува само безкрайността.




Първо, Едното нещо е трябвало да създаде ограничения на безкрайността, за да може нещо да съществува.

Първото нещо, което Едното нещо е направило в тази посока, е октаедъра - свързало е шесте посоки с една линия, две по две.
Това са били първите създадени ограничения и първият създаден обем насред безкрайността.



Това е било първото нещо, на което Едното нещо, Господ се е научил.

Тъй като това е било първото и единствено нещо, на което е бил способен в този момент, той е започнал да го повтаря и пресъздава отново и отново.


Тъй като времето все още не съществува, не е важно колко време му е отнело, за да го създаде под всички възможни ъгли.

Затова не е важно колко време му е отнело, за да се научи да създава сферата, която се описва от всичките вписани в нея октаедри.





Тъй като в този момент това са били единствените две неща, на които Едното нещо/Господ се е научил да прави, той е започнал да го повтаря и пресъздава отново и отново.

Но тъй като вече съществува пространство, той може да твори и пресъздава само върху вече съществуващото.
Затова е започнал да повтаря и пресъздава сфери, чиито центрове лежат на вече създадената сфера.


Така се стига до първичното разделение на празното пространство - геометрията/съзнанието на пространството или Матрицата:






Докато съм на работа, ще продължа да разсъждавам заедно с вас фърху много интересните факти:

- докато нищо не съществува, Господ е безгрешен. Следователно когато твори - Господ не греши... но Господ е способен на грешки в отношенията си с вече създаденото.

- Вече създаденото е завършена в логиката си геометиря, което я парви самодостатъчна.

- Господ винаги е на същото ниво на развитие, на което е и Творението, тъй като максимумът на творението е максимумът, на което Господ се е научил.
Така човекът е бил максималното, на което Господ е бил способен.

- Господ не знае всичко, тъй като не е свършил да се учи да създава.

- Господ е създал живото волево същество (когато това е било максималното му достижение), за да се учи чрез него. Което е и смисълът на волята.


П.П.
Естествено, човекът не е първи, това е за красноречие.
« Последна редакция: Октомври 02, 2010, 16:50:05 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:ЕСМ - Етеро-Съзнателна Механика
« Отговор #2 -: Октомври 02, 2010, 19:49:42 pm »
Спорт пак поздрави.
Много интересни мисли с които и аз съм се блъскал.
Има обече една така изходна позиция която не си взел под внимание. Тя е по-скоро от теоритико-недоказуемата част и е изначална база за разсъжденията.

В твоята теория Едното Нещо се учи в процеса на Творението, което Той Създава.
Има и друга изходна позиция. А именно, Едното Нещо е минало през "друго място" (ще пиша мъжки род за лично удобство), разбрал е, научил е и т.н. ЧАК тогава е започнал да създава Това в което живеем.

Естественно тук се получава пак един затворен кръг (който знам че много не обичаш :)) Но съм сигурен, по интуитивен път, че първичния процес на учене и знание е започнал от Опит, но преди Опитът да бъде"изживян" - поглежда в "бъдещето".

Нещо такова е 2рият вариант.
 :hi:

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:ЕСМ - Етеро-Съзнателна Механика
« Отговор #3 -: Октомври 03, 2010, 07:16:03 am »
Не съм съгласен, че тази втора гледна точка е вярна, поради две причини.

Пръво - в реалността, която ние много добре познаваме, не се случва така - първо да научиш и после да направиш. Първо правиш и чак след време се научаваш как всъщност се прави. Просто... какво да ти кажа, къде ти е била главата, ако до сега не си го забелязал? =)

Второ - тази втора гледна точка не се среща никъде в древното знание, доколкото аз съм запознат с някаква литература. Напротив, отново, цялата древна литература (от шумери, асирийци, египтяни, елини(философите) и прочие различни по датировка учения) се върти около нещата в тази гледна точка, която описвам.

Аз я описвам, обобщавам прочетеното, не си го измислям в момента.


Докато втората гледна точка, за която говориш, ми се струва повече от измислена - измислена и непотвърдена отникъде -.-
« Последна редакция: Октомври 03, 2010, 07:17:16 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:ЕСМ - Етеро-Съзнателна Механика
« Отговор #4 -: Октомври 03, 2010, 07:41:32 am »
О боже... не мога да редактирам нещо, което съм писал вчера?


Трябва да се добави към първото мнение, под "Съзнание" :

Звук - динамично, разширяващо се съзнание

Геометрия - статично съзнание
« Последна редакция: Октомври 03, 2010, 07:45:42 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:ЕСМ - Етеро-Съзнателна Механика
« Отговор #5 -: Октомври 03, 2010, 11:50:51 am »
Цитат
Пръво - в реалността, която ние много добре познаваме, не се случва така - първо да научиш и после да направиш. Първо правиш и чак след време се научаваш как всъщност се прави. Просто... какво да ти кажа, къде ти е била главата, ако до сега не си го забелязал?
Обикновено е проба-грешка, но нашата опитност и действия не са едносъщностни на Бога. Имат някакъв общ принцип, но сме мнооооого далече все още.
Хм, първо да научиш и после да направиш.
Ти първо наоправи опита с магнетита и водата или първо разви теория в главата си за него? ;) Виж как ние хората можем така, с нашите скромни възможноти, какво остава за, както ти се изразяваш, Едното Нещо?

Едното Нещо се е разгърнало като възможности в един безкрай, после е ограничил това постранство, появила се е енергия и материя(същото като енергията ама с ниска вибрация) заедно с целия фрактален принцип.
НО Той е получил опита от Себе Си, все пак той е Всичко, не го взема от вън, и то е получил отпит от всичко възможно - моментално.
Така че, за ман Неговият процес на учене е започнал и свършил почти едновременно.
Тъй като бидейки Всички и Всичко що е възможно да бъде - Той е Минало, Настояще и Бъдеще в Едно.
Сега относто това което казваш за:
Цитат
Второ - тази втора гледна точка не се среща никъде в древното знание, доколкото аз съм запознат с някаква литература. Напротив, отново, цялата древна литература (от шумери, асирийци, египтяни, елини(философите) и прочие различни по датировка учения) се върти около нещата в тази гледна точка, която описвам.

Пак се получава като в други теми, може би аз бъркам нещо в своя изказ. Всичко зависи от субективния прочит на информацията. Нека не обективизираме, аз се осланям и на чувствата си.
От горе изписаното и предния ми пост на мен ми се вписват доста неща едно към едно със световни религии и т.н. Именно:
- Той е Вездесъщ, Всезнаещ и за бъдеще, и за минало.
- Единствено той знае кое е Право и кое е Криво, затова никой друг не бива да съди(!), именно защото за да Съдиш ти трябва цялата информация на вселената, а това го има само Той.
- Той е началото и края и т.н. и т.н.
Виж колко много неща се вписват в тази парадигма която представям.

Всъщност, тя почти не се различава от твоята.
Разликата е мнооого тънка, също както при темата за Надеждата. :)
Всеки трябва сам да си стигне до неговите изводи, затова и аз, давам моя скромен принос към тази всеобхватна тема за Бог.
 :hi:

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:ЕСМ - Етеро-Съзнателна Механика
« Отговор #6 -: Октомври 03, 2010, 14:22:07 pm »
- Той е Вездесъщ, Всезнаещ и за бъдеще, и за минало.
- Единствено той знае кое е Право и кое е Криво, затова никой друг не бива да съди(!), именно защото за да Съдиш ти трябва цялата информация на вселената, а това го има само Той.
- Той е началото и края и т.н. и т.н.
Виж колко много неща се вписват в тази парадигма която представям.

Всъщност, тя почти не се различава от твоята.

Та тя е коренно различна от моята! Тотално обратна на моята!
Има ли смисъл въобще да говорим -.-

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Харкимеров диамант
« Отговор #7 -: Октомври 03, 2010, 14:35:47 pm »
Исках да опиша тук нещо, за което не бях чувал до сега...

Някакъв Харкимеров диамант.
Става дума за кварцов кристал, който е двойно-терминиран кристал.

А двойно-терминиран кристал означава такъв кристал, който има два естествено фасетирани края.

А фасетиран край означава... в случая с кварца например, кварцовите призми по естествен начин завършват с шестостенен връх. Ето така:




А двойно фасетиран кристал (двойно-терминиран) означава ето това:



Интересното е, че двойно-терминираните кварцови кристали (харкимеровите диаманти) много често имат фантомни включения - това означава, че съдържа образ на самия себе си в геометрията на своята кристална решетка (на атомно ниво).

Което е много интересно, по езо-средите харкимеровите диаманти се смятат както за програмиращи пространството с фракталност (заради фантомните си включения), така и за провеждащи енергията двупосочно (за разлика от познатия ни обикновен кварзов кристал).




Което е важно. Понеже когато отидете на пазара и си купите да кажем кварцова пирамидка, трябва да се знае, че целият смисъл на това, че е кристална, е акцентът върху атомно-структурната геометрия, заложена вътре, защото това всъщност представлява съзнателен запис - пасивна съзнателна програма. И това е, което купувате.

И е добре да бъде от харкимеров диамант, а не от обикновен кварцов кристал, понеже ако не е, все едно си купувате половин пирамида. Понеже пирамидата като съзнание (като геометрия) действа в множество посоки, най-важните от които са нагоре и надолу, така да се изразя.




По принцип, ако бяхме извънземни или поне цивилизация с малко мозък в главата, щяхме да правим платонови тела от синтетичен кварц, чиято атомна структура и кристална решетка е подредена изкуствено и целенасочено чрез нано-технология така, че да удовлетворява някаква по-сложна идея, като създаването на черна дупка вътре в центъра на нано-атомното геометрично построение.

Но не сме -.- , ще трябва да изчакаме истинските извънземни с мозък в главите, за да видим нещо подобно.

« Последна редакция: Октомври 03, 2010, 14:38:17 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:ЕСМ - Етеро-Съзнателна Механика
« Отговор #8 -: Октомври 03, 2010, 14:41:58 pm »
Всъщност аз от известно време имам една идея за нещо като... да го наречем "бижу", а всъщност би трябвало да е уред, основан на принципа на нано-атомната геометрия на различни минерали и на свойствата на различни вещества...

И въобще от някаква адекватна палитра от кристали и минерали и метали, подредени и синхронизирани по някакъв адекватен начин, да се получи нещо, което рафинира постъпващите или заминаващите енергии (материи) около нас.

И вече на тази база да се влагат в този "уред" различни цели и програми за рафинирането и преработването на невидимите материи около него.

Ще пиша за това по-късно, ако на някой му е интересно =)


П.П.
За жалост не е сложно като идея, дори е много просто и на теория и на изглед, но бижутери ми казват, че като практика е доста трудоемко да се направи и за сега никой няма съвсем ясна представа как може да се постигне като направа -.- което не може да е по-жалко за мен...
« Последна редакция: Октомври 03, 2010, 14:44:20 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Лабрадоритен рудник
« Отговор #9 -: Октомври 03, 2010, 14:53:20 pm »
А като стана дума за минерали...
От много време се чудя къде да подхвана въпроса, и понеже сега я направих тази тема по всичкология  ::) го пиша тук.



Попадна ми този сайт на някакъв рудник за лабрадорит в Мадагаскар, разгледайте го (който се интересува от тези работи), има някои просто невероятни неща!
Снимковият материал не е много актуален и акуратен, но пък има зуум на снимките, които са дадени като обобщения на добива.

http://www.madagascarminerals.com/cat-labradorites.cfm


Дори си имам свой спестовен фонд, където тъпча пари, за да си поръчам разни работи, но все още не са изкарали добив на скъпоценен лабрадорит (само нескъпоценни минерални залежи).

Ако някой е ентусиазиран, можем да се комбинираме, понеже доставката ще излезе солено и без това. Ако се съберем няколко човека ще ни се спестят доста ненужни разходи (ако направим единна поръчка някой ден, като се изкара gem-grade качеството =P )

П.П.
Правят се и заявки и като гледам от колко време няма, бас ловя, че няма какво да се изкара на сайта просто заради предварителните заявки.
« Последна редакция: Октомври 03, 2010, 14:55:55 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:ЕСМ - Етеро-Съзнателна Механика
« Отговор #10 -: Октомври 07, 2010, 12:23:06 pm »
Това е двоен тороид, концепцията за него накратко произлиза от Свещената геометрия, според която обикновеният тороид (тоест онова, което го поражда) е само мъжката част от вселената и при сглобяване с женската част на вселената, се получава това.



Забележете, че това за сега е най-адекватната енергийна динамика, която може да се приложи към човека - в центъра на двойното тороидно тяло е онова, което аз лично смятам за енергиен център при човека - сърдечната чакра.

Междудругото в сърцето е открита кухина, която не е пълан с нищо, намира се точно между двете сърдечни камери и електро-магнитният й потенциал може да бъде прихванат и измерен от чувствителни уреди на близо 1 метра.
« Последна редакция: Октомври 07, 2010, 12:26:43 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:ЕСМ - Етеро-Съзнателна Механика
« Отговор #11 -: Октомври 07, 2010, 12:36:00 pm »
А това е един много концептуален и вдъхновяващ линк...

Става дума за опит за изобразяване на повърхността на пространството, върух която се разстила нашата реалност. Ето някои концепции:









Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:ЕСМ - Етеро-Съзнателна Механика
« Отговор #12 -: Октомври 07, 2010, 12:42:41 pm »
Това е един много добър сайт за геометрията и динамиката на пространството и просто съм погълнат от него!!!

За жалост е за англоговорящи... но предполагам, че в близко бъдеще ще се опитам да преведа всичко и ще се опитам да сглобя някаквъ файлове форма от текста и изображенията да се разпространява и в нашето ограничено по темата бългапско пространство.

http://www.valdostamuseum.org/hamsmith/SegalConf2.html
« Последна редакция: Октомври 07, 2010, 12:47:02 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:ЕСМ - Етеро-Съзнателна Механика
« Отговор #14 -: Октомври 09, 2010, 00:18:27 am »
Темата много ми допада, благодаря, Спорт-Здраве, за труда и интересните материали и размисли.  :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27