Автор Тема: Пътешественик във времето сниман през Втората световна война  (Прочетена 6130 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ParanormaL

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
 Пътешественик във времето сниман през Втората световна война
 
Млад мъж с модерни слънчеви очила, тениска с щампа W, спортен пуловер с качулка и видеокамера стои в тълпата и наблюдава с интерес това, което се случва на метри от него. Необичайното е, че снимката е от 1940 г., а облеклото и аксесоарите на младежа са от 80-те години на века.
Необичайното му облекло, преносимата компактна камера и футуристичните очила контрастират силно сред хората, облечени в стила на 40-те години. Снимката, на която го виждаме, е озаглавена „Откриването на моста Саут Форк след наводненията от ноември 1940 г.”. 70-годишната фотография се съхранява в архивите на виртуалния канадски музей „Бралорн Пайъниър”, Британска Колумбия. Тя е част от постоянната изложба „Техните отминали животи”, открита през 2004 г.
След взиране неизбежно се питаме кой е той? Дали не е пътешественик във времето? Ако изображението е фотоколаж, всичко щеше да е ясно. Програмата за откриване на компютърни манипулации „Ерър Левъл Ънелисис” обаче показва, че е автентично и е направено именно през 1940 г.
„Въпросът не е дали пътуването назад във времето е възможно, а кога ще спрем да се съмняваме. Теоретично аз и мои колеги сме доказали, че този обратен път не е фантастика. Разчитайки на Айнщайн, създадохме теория за пътуванията във времето чрез основен медиатор – светлината. Убеден съм, че ще сътворим машина на времето до 10 години, в рамките на нашето поколение” – коментира професорът по физика от университета в Кънектикът Роналд Малет.
Ученият е типичния луд гений, който пълни аудиториите с ентусиазма и дарбата си. В Кънектикът той е преподавателят с най-много студенти, които щом чуят гласа му, замръзват в очакване на поредната „приказка”.
За пътуване във времето става дума и в историята на Джон Титър, който през 2000 г. в интернет форум твърди, че идва от 2036 г. Мъжът признава, че е участник във военен експеримент и предсказва болестта на Кройцфелд-Якоб, която удря човечеството пред следващите години.
 Link =) http://www.razkritia.com/59409/%d0%9f%d1%8a%d1%82%d0%b5%d1%88%d0%b5%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%ba-%d0%b2%d1%8a%d0%b2-%d0%b2%d1%80%d0%b5%d0%bc%d0%b5%d1%82%d0%be-%d1%81%d0%bd%d0%b8%d0%bc%d0%b0%d0%bd-%d0%bf%d1%80%d0%b5/


Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131


Може да е с фотошоп ;D

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Уж са доказали, че е автентична, но факири има всякакви! Знае ли човек... ;D
Dreams are messages from the deep.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Аз пък като му гледам кичето на тоя,никак не ми мяза да е от 80-те..Само щампата на фанелката е странна.Ама може да не е щампа,а просто такъв да е бил десена на трикото на блузата..Ако е от трико де..Може и да е ръчно плетиво,не си личи много добре. Иначе и апарата в ръцете му ми изглежда доста ретро,и не виждам нищо странно,а и с тая плетена жилетчица,едва ли е съвременник на диско-модата ..И къде пък видяха,че има качулка?А и очилата не са осмото чудо на света...Чак пък футуристични..
Май пак търсят под вола теле ::)
« Последна редакция: Септември 26, 2010, 17:49:00 pm от konstantin2007 »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
дам, и на мен ми заприлича на обикновен съвременник.
Виж всичките на снимката имат същите подстригани бакембарди. Явно такава е била модата през тая година.

Очилата не ми се търсят модели, но навремето широко са се ползвали шофьорски очила, дето ги слагаш като шофираш и изолират очите от праха и мръсотията. Щото са карали масово открити коли, а е имало адски много прах по пътищата. Тия ми приличат точно на такива.

Абе няма сми да се обсъжда. Който ще си вярва, ще си вярва, и нека си вярва, а аргументи не си струва да се вадят.

Отделно някой пътешественик във времето, ако наистина му бяха футуристични очилата и фотоапарата (и М-пуловерчето), точно с тях ще тръгне да се разхожда.
Като стана дума за фотоапарат, вие как го видяхте? Аз нищо не виждам. Или на въображението очите са големи (имаше една поговорка навремето. То май беше за страха, ама карай. И за въображението става)
« Последна редакция: Септември 26, 2010, 20:04:22 pm от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Вгледай се по-добре в ръцете му.Татко имаше подобен апарат ;D..Май..."Смена"или"Смяна",нешо такова..не помня вече..дядо му го подарил малко след края на войната,и той си го пазеше като спомен.Много прилича на тва дето тоя държи в ръцете си.
« Последна редакция: Септември 26, 2010, 20:26:22 pm от konstantin2007 »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Абе гледам, гледам, ама нито "Смена" виждам, нито "Смяна".

Прилича ми на Ай-фон-4, само че с черна рамка.
Обърнал го е с екрана нагоре.
Телефона може и да снима и даже безжичен интеренет има.
Сега, като се вглеждам, виждам, че си е отворил yahoo-то и си проверява пощата.
Сигурно 40та година някой му е пратил писмо.
А може това да е дистанционното за машината на времето.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Като осветля леко снимката, се вижда фотоапарат в ръцете му, но хайде...както и да е. Ще се направим, че всичко е наред. ;D
Dreams are messages from the deep.

Неактивен GaBOSS

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 165
  • Простак
Смешни твърдения. Подети от ограничени американци, дето си мислят, че те са измислили и топлата вода и фотоапарата.
Ми какво според вас държи най-предният чичка с бомбето? Не е ли пак фотоапарат?
Големи доказателства - прическа, очила ... леле-мале, тоя направо се е разкрил от всякъде. А с какво е правена самата снимка ? Сигурно от колегата на пътешественика, нали?
Забравили са само да споменат, че всички други са дъртаци, само той - младеж и това ще да е доказателство, че идва от бъдещето.
Мдааа, къде другаде да отиде един пътешественик във времето освен на откриването на бутнат мост. Това е епохално събитие, и аз да бях - баш там щях да се метна.  :lol:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27