Автор Тема: България не обича младите  (Прочетена 8068 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
България не обича младите
« -: Септември 18, 2010, 22:47:37 pm »

България не обича младите



Преди време бях дочула изказване на Андрей Слабаков, което нямаше как да не запомня, тъй като страстите от странството ми още не бяха утихнали. Най-общо казано той подчерта, че някой, който не е живял в чужбина (в неговия случай - Америка) няма право да осъжда тези, които са минали по този път.

Цитатът далеч не е точен, но ме подсети за моите собствени преживявания в чужда страна и разбира се, за стреса, който преживях, когато се завърнах.

И най-вече за осъзнаването, че изобщо не съм единствената 20 и нещо годишна, която се е сгромолясала право върху егото си.

Няма да се спирам трърде дълго върху факта, че jobs.bg ставал вторият ти дом или че у нас случването на нещата е изначално прецакан процес.

Никак не обичам да се оплаквам от страната си, защото навсякъде ги има гнилите ябълки. Само че тук не става въпрос само за мен, а за стотиците млади хора, които са учили в чужбина, изхарчили са сума пари на родители и спонсори и са решили да се върнат, за да се опитат да променят нещата у дома.

Стана така, че да си немил-недраг нейде в западния свят почна да изглежда като лукс, предпочитан пред това да вложиш целия си ресурс в родината. И съвсем естествено - там никой не заплюва образованието и таланта ти със същия замах и тесногръдие, както тук. Или поне не без да изимитира загриженост.

Дихотомията тук-там присъства неизменно в речниците на хората под 30, които са избрали България пред високите заплати и уредения в битово отношение живот. Тези, които са прехвърлили тази възраст пък изпитват нечовешки страх да не попаднат в лапите на родните парадокси; толкова са огорчени от всичко, което България не е, че рядко дръзват да се върнат.

Но тези, които все пак са го направили, те са онези бунтари, които никога няма да се примирят с положението и никога няма да заживеят със сервилния манталитет на масите. Взели са най-доброто от „чуждото" и са готови да имплантират идеи и енергия. Супер. Особено ако им се даваше възможност.

Спомням си добре. Наперен пресен-пресен магистър с високи цели и още по-високи очаквания. Изпращам стотици автобиографии до къде ли не (накрая вече и селекцията е излишна) и стигам до следното заключение: у дома дипломата е хартийка без никаква стойност, а талантът е нещо, което минава само в цирка.

Слушам интервюта на други хора с прекрасно образование, отракани, опитни, и съзнавам, че проблемът не е само при мен. Той е масов. България не обича младите.

Тя обича „минимум 2 години стаж на подобна длъжност". След като един приятел в престижна HR компания ми каза, че работодателите имат много специфични скрити изисквания към профила на своите служители, такива, които нямат общо с обявите, които четем, ми стана ясно, че само Исус би могъл да се пребори със системата (как ми се иска да го напиша с главни букви).

Забележете, че изобщо не намесвам така лелеяната заплата. Очевидно е че хубавите пари са при чужди компании, не местни. Говоря само за правото да си част от страната си, да прилагаш наученото, да работиш и колелото да се върти. Когато най-накрая това право ти е отредено, вече си прекарал поне половин година в търсене и в крайна сметка работиш нещо посредствено, колкото да можеш да се задържиш на повърхността.

Вероятно вече си се озлобил значително към всички превъзнесени фирми за подбор на персонал, които твърдят, че са най-добрите. В какво? В помпозните интервюта, където 15 минути важничат на лош английски? Не, благодаря, ще си работя тук и ще разчитам, че след 2 години ще съм натрупала достатъчно стаж да затворя устите на всички чичковци и лели с претенции.

Така понякога ние, завърналите се, се чувстваме като неразбрани мисионери. Понякога се сещаме за онова там, където талантът и креативността са на почит и хората дават купища пари за идеите на новото поколение.

Ние сигурно ще продължим да събаряме вятърни мелници, но следва кратък тест на патриотизма: ако нашите деца пожелаят да учат в чужбина и не поискат да се върнат тук, дали ще опитаме да ги спрем? Ха! Накарайте ги да останат...

http://www.webcafe.bg/id_1460169353_Bulgaria_ne_obicha_mladite

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: България не обича младите
« Отговор #1 -: Октомври 17, 2010, 22:00:35 pm »
       А  какви  послания  носят  младите?  Гласуваха  за  Азис   и  той  се  нареди  в  класацията  на  най-великите  българиV
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
Re: България не обича младите
« Отговор #2 -: Декември 09, 2010, 13:56:29 pm »
       А  какви  послания  носят  младите?  Гласуваха  за  Азис   и  той  се  нареди  в  класацията  на  най-великите  българиV

Не само за Азис, а и за Слави Трифонов. И младите хора бяха тези които предадоха Костов и СДС гласувайки за царя и после живота им го върна.

Неактивен K0NSTANTIN_BG

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Re: България не обича младите
« Отговор #3 -: Декември 09, 2010, 20:53:24 pm »

България не обича младите

България е държава тя не може да обича и мрази.Иначе си мисля че когато младите започнат да обичат България можеби и България ще ги заобича като родни деца!!!



Цитатът далеч не е точен, но ме подсети за моите собствени преживявания в чужда страна и разбира се, за стреса, който преживях, когато се завърнах.

И най-вече за осъзнаването, че изобщо не съм единствената 20 и нещо годишна, която се е сгромолясала право върху егото си.

Няма да се спирам трърде дълго върху факта, че jobs.bg ставал вторият ти дом или че у нас случването на нещата е изначално прецакан процес.
Е верное ама пробваи следващият път когато кандидатстваш за работа да одкриеш фирмата работодател така си мисля че добиеш много по добра представа каква е фирмата как е колектива, какво е заплащането, какви са условията на труд и тнт.


Никак не обичам да се оплаквам от страната си, защото навсякъде ги има гнилите ябълки. Само че тук не става въпрос само за мен, а за стотиците млади хора, които са учили в чужбина, изхарчили са сума пари на родители и спонсори и са решили да се върнат, за да се опитат да променят нещата у дома.

ПРОДЪЛЖАВАИТЕ С ОПИТИТЕ може би това е начина нещата да се променят!!

Стана така, че да си немил-недраг нейде в западния свят почна да изглежда като лукс, предпочитан пред това да вложиш целия си ресурс в родината. И съвсем естествено - там никой не заплюва образованието и таланта ти със същия замах и тесногръдие, както тук. Или поне не без да изимитира загриженост.

За толкова прехвалената чужбина има различни гледни точки.Надали има много тамошни работодатели които да не гледат на чужденжите като на работници за кърската работа-тук мога да приложа хиляди примери ама не ми се пише цяла нощ.Е ЗАБРАВЯИТЕ ЧЕ ТОЧНО ТЕЯ ПРЕХВАЛЕНИ ДЪРЖАВИ ТОЧАТ БЪЛГАРИЯ ,ОДПУСКАТ НИ СОБСИДИИ (С ЛИХВИ ЕСТЕСТВЕНО),ИЗКОПУВАТ И РАЗГРАБВАТ ВСИЧКИ РЕСУРСИ -примери да давам ли:ЕВН ,ЧЕС ,И ТРИТЕ ТЕЛЕКОМА ,ВСИЧКИ БАНКОВИ ИНСТИТУЦИИ КОИТО СЕ "СЛЯХА" С БЪЛГАРСКИ БАНКИ .
приходите од които каде отиват? щото със сигурност не остават в България

Дихотомията тук-там присъства неизменно в речниците на хората под 30, които са избрали България пред високите заплати и уредения в битово отношение живот. Тези, които са прехвърлили тази възраст пък изпитват нечовешки страх да не попаднат в лапите на родните парадокси; толкова са огорчени от всичко, което България не е, че рядко дръзват да се върнат.

Е кои се грижи за това България да е зле???

Но тези, които все пак са го направили, те са онези бунтари, които никога няма да се примирят с положението и никога няма да заживеят със сервилния манталитет на масите. Взели са най-доброто от „чуждото" и са готови да имплантират идеи и енергия. Супер. Особено ако им се даваше възможност.

Азащо тява да "им се даваше възможност" все всичко на готово ли трябва да ни се дава?

Спомням си добре. Наперен пресен-пресен магистър с високи цели и още по-високи очаквания. Изпращам стотици автобиографии до къде ли не (накрая вече и селекцията е излишна) и стигам до следното заключение: у дома дипломата е хартийка без никаква стойност, а талантът е нещо, което минава само в цирка.

Верно е че от шуро бажанащина  ??? -тез фирми/и фирмаджии рано или късно ще се усетят (ако неса фалирали преди тва)

Слушам интервюта на други хора с прекрасно образование, отракани, опитни, и съзнавам, че проблемът не е само при мен. Той е масов. България не обича младите.

ПОМИСЛИ СИ ПАК БЪЛЪЛГАРИЯ ЛИ НИ Е ВИНОВНА ПАК ТАЯ БЪЛГАРИЯ ЕМОЖЕ И ТЪИ ДА СЕ СЛУЧИ ВСИЧКИ ОТ БЪЛГАРИЯ ПО ТОЗ ПРИМЕР-ХАИДЕ БЯГАИТЕ БРЕ НАРОДЕ КО ЧАКАТЕ- И АКО ТОВА СТАНЕ КОИ ЩЕ НИ Е КРИВ АААА?(а като останат само циганите които одказват са се обучават,да работят, да допринаят с каквото и да било) ТАЗ ЛОША БЪЛГАРИЯ КАК ПРЕДЛАГАШ ДА СЕ НАРИЧА(циган ландия,цигания или??)

Тя обича „минимум 2 години стаж на подобна длъжност". След като един приятел в престижна HR компания ми каза, че работодателите имат много специфични скрити изисквания към профила на своите служители, такива, които нямат общо с обявите, които четем, ми стана ясно, че само Исус би могъл да се пребори със системата (как ми се иска да го напиша с главни букви).

Е е ти кво очакваш щото си завуршила еди кво си трява веднага да ти дадът ШЕФСКИЯ ПОСТ та да си назначиш всички роднини до девето коляно??? даже и в прехвалената чужбина няма да кои да ти даде шефски пост без да си се доказал като специалист в областа си(да имаш стаж и име)

Забележете, че изобщо не намесвам така лелеяната заплата. Очевидно е че хубавите пари са при чужди компании, не местни. Говоря само за правото да си част от страната си, да прилагаш наученото, да работиш и колелото да се върти. Когато най-накрая това право ти е отредено, вече си прекарал поне половин година в търсене и в крайна сметка работиш нещо посредствено, колкото да можеш да се задържиш на повърхността.

Ама защо е така ада сетих са Блгария е виновна
Вероятно вече си се озлобил значително към всички превъзнесени фирми за подбор на персонал, които твърдят, че са най-добрите. В какво? В помпозните интервюта, където 15 минути важничат на лош английски? Не, благодаря, ще си работя тук и ще разчитам, че след 2 години ще съм натрупала достатъчно стаж да затворя устите на всички чичковци и лели с претенции.

А така еитуи вече е ОДГОВОР

Така понякога ние, завърналите се, се чувстваме като неразбрани мисионери. Понякога се сещаме за онова там, където талантът и креативността са на почит и хората дават купища пари за идеите на новото поколение.

Ние сигурно ще продължим да събаряме вятърни мелници, но следва кратък тест на патриотизма: ако нашите деца пожелаят да учат в чужбина и не поискат да се върнат тук, дали ще опитаме да ги спрем? Ха! Накарайте ги да останат...

Защо да остават бре нали там по убаво

http://www.webcafe.bg/id_1460169353_Bulgaria_ne_obicha_mladite
ПРОСТА СТАТИЯ С ПРОС АВТОР ИЗВИНЯВАМ СЕ НА ВСИЧКИ КОИТО СА СЕ ЗАСЕГНАЛИ ОСВЕН НА АВТОРА НА ТАЗ СТАТИЯ

збележка КЪМ АДМИНИСТРАТОРИТЕ:тоз форум/сървар не спира да се бъгва от два часа се опитвам да редактирам поста си без успех(вече се одказах от повече опити)като ви остане свободно време проверете си сървърчето, като ми остане повече свободно време и желание де :blum1: ще се опитам да се свържа и да ви обясня подробно всички проблеми които наизскачаха последната седмица
« Последна редакция: Декември 10, 2010, 00:54:27 am от K0NSTANTIN_BG »

Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
Re: България не обича младите
« Отговор #4 -: Декември 09, 2010, 21:42:21 pm »
Цитат
ПРОСТА СТАТИЯ С ПРОС АВТОР ИЗВИНЯВАМ СЕ НА ВСИЧКИ КОИТО СА СЕ ЗАСЕГНАЛИ ОСВЕН НА АВТОРА НА ТАЗ СТАТИЯ
Абсолютно съм съгласен с вашето мнение! Въпросната дама освен че може само да публикува неща които тя не ги е писала и намира от интернет/плюс плюенето по СССР-Россия/ защото няма реални собствени знания и очевидно няма качествата на които работодателите изключително много държат. Тя смесва изискванията на работодателите които не може да покрие с политиката която не разбира изобщо.
« Последна редакция: Декември 10, 2010, 08:00:31 am от Mirotvorec »

Неактивен K0NSTANTIN_BG

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Re: България не обича младите
« Отговор #5 -: Декември 10, 2010, 01:01:24 am »
Нещо не виждам връзка между статията , коментарът ми и "СССР-Россия".
« Последна редакция: Декември 10, 2010, 08:00:09 am от Mirotvorec »

Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
Re: България не обича младите
« Отговор #6 -: Декември 10, 2010, 12:23:57 pm »
Вие не виждате засега връзка, защото не сте й чели постингите.
« Последна редакция: Декември 10, 2010, 13:13:25 pm от Mirotvorec »

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re: България не обича младите
« Отговор #7 -: Декември 10, 2010, 12:42:32 pm »
И младите хора бяха тези които предадоха Костов и СДС гласувайки за царя и после живота им го върна.
От 20 години млади и стари избират политици, които в рамките на година-две се провалят в управлението и биват заменени с нови такива. Костов и царя не са изключение.
Dreams are messages from the deep.

Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
Re: България не обича младите
« Отговор #8 -: Декември 10, 2010, 14:11:30 pm »
Това което вие сте написал не е точно така. Костов не се провали, а обра най-лошите негативи от прехода. Плюс това един мандат не стига на никой управляващ за да оправи държавата.
« Последна редакция: Декември 10, 2010, 16:41:23 pm от Mirotvorec »

Неактивен loengrin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Re: България не обича младите
« Отговор #9 -: Декември 10, 2010, 15:07:00 pm »
Старателно планиран геноцид!По древният универсален принцип....теза+антитеза =синтеза  ...няма значение кой ще е ...кукловодът е важен, а той е един!

Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
Re: България не обича младите
« Отговор #10 -: Декември 10, 2010, 15:18:56 pm »
Най-накратко казано комунистите го извършиха този геноцид. По предварителен идеално изчислен план за десетилетия напред. Знаели  са много добре кой ще се обади и защо.
« Последна редакция: Декември 10, 2010, 16:42:29 pm от Mirotvorec »

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re: България не обича младите
« Отговор #11 -: Декември 10, 2010, 17:52:16 pm »
Това което вие сте написал не е точно така. Костов не се провали, а обра най-лошите негативи от прехода. Плюс това един мандат не стига на никой управляващ за да оправи държавата.
Държавата няма как да бъде оправена за кратък срок, както и с наличието на неподходящите хора в управлението й. Все още няма такъв магьосник, който да се заеме с тези неща, а колкото до Костов(икономист, участвал в изготвянето на план РАН-ЪТ), той не е по-различен от останалите политици. :boredom:
Старателно планиран геноцид!По древният универсален принцип....теза+антитеза =синтеза  ...няма значение кой ще е ...кукловодът е важен, а той е един!
И той е...? Уорлик? :-X
« Последна редакция: Декември 10, 2010, 17:53:54 pm от Raw Deal »
Dreams are messages from the deep.

Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
Re: България не обича младите
« Отговор #12 -: Декември 10, 2010, 19:27:54 pm »

А България има ли изобщо подходящи политици и кои са те според вас?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: България не обича младите
« Отговор #13 -: Декември 11, 2010, 13:42:46 pm »

А България има ли изобщо подходящи политици и кои са те според вас?
Има,имааааааааа. КОСТОФФФФФФФФ.Или бай мангал.Все тая.Ама тва младите кат не разбират,взеха та прецакаха държавата...Мамка и на младежта,дето не си го" избра" пак.
Амм..такова...някой наистина ли вярва,че у нас се провеждат избори?!?Т.е.че от народа зависи  кой кой ще е?!? Е,продължавай да мечтаеш :empathy2:
« Последна редакция: Декември 11, 2010, 13:53:41 pm от konstantin2007 »

Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
Re: България не обича младите
« Отговор #14 -: Декември 11, 2010, 14:23:00 pm »

Младите прецаквайки държавата прецакват и себе си. От народа зависи кой ще го управлява, но лумпензацията на масите в България е достигнала космически мащаби.
« Последна редакция: Декември 11, 2010, 18:07:52 pm от Mirotvorec »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27