Автор Тема: Oще една стъпка към безсмъртието  (Прочетена 5798 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Oще една стъпка към безсмъртието
« -: Април 26, 2006, 11:12:15 am »
Учени обърнаха за първи път биологическия часовник
   
     

 
        
 
Специалисти от Oklahoma Medical Research Foundation под ръководството на проф. Гари Горбски (Gary Gorbsky) първи откриха начин да обърнат в обратна посока процеса на делене на клетките. “Определени събития в жизнения цикъл на клетката, които дълго време бяха смятани за необратими, на практика не са такива”, твърди Горбски в сензационната си статия в новия брой на списание Nature.

В лабораторни условия групата учени са намерили начин да управляват белтъка, отговорен за процесите на делене, да прекъсват този процес и да обръщат неговата посока. “Нашите изследвания показват, че факторите, предизвикващи клетката да се дели, могат да бъдат изцяло променени”, съобщава Горбски. “В организма има много регулатори на тези процеси и сега ние искаме да открием повече пускови механизми, които ги предизвикват, за да се научим да управляваме и тях”.

Според научните кръгове такива открития в недалечно бъдеще могат да намерят широко приложение в медицината – особено при лечение на раковите заболявания, както и за отстраняване на родилни дефекти, а по-нататък – и при намаляване на ефекта на стареене. zdrave.bg

Яко! ТОку виж до 10-на години удължат живота до към 200-300 години.Днес за пореден път съм удивен от нашата наука.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Oще една стъпка към безсмъртието
« Отговор #1 -: Април 26, 2006, 11:30:43 am »
Тези "открития" ги има отдавна и то разработени перфектно и които работят и се ползват най-вече от лицата занимаващи се със секретни проекти. Има много начини посредством технологии не само да се удължава живота а хора които сега са на по 70 години да се връщат до етап когато са били млади включително и да се променят размера на телата. В книгата :Тайни проекти " тези неща са описани. Разбира се обикновения човек пак няма да има файда от цялата работа. Най- много технологията да бъде извадена комерсиално на пазара на солидна цена  като тези с многото пари вече ще се разхождат като богове между другите щото разликата ще е очевидна  - засега пластичните им операции само донякъде им спасяваха положението  ;)

Eon

  • Гост
Отг: Oще една стъпка към безсмъртието
« Отговор #2 -: Април 29, 2006, 09:37:37 am »
За да стане това нещо реалност, да живеем по 200-300 години ще трябва да намалят раждаемостта, иначе става лошо...
Освен ако не сме развили м/упланетарни пътувания...
« Последна редакция: Април 30, 2006, 08:26:26 am от Eon »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Oще една стъпка към безсмъртието
« Отговор #3 -: Април 30, 2006, 02:50:27 am »
Въобще не ми трябва да живея толкова. Няма смисъл.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Eon

  • Гост
Отг: Oще една стъпка към безсмъртието
« Отговор #4 -: Април 30, 2006, 08:30:03 am »
Защо бе човек, ще се учиш, ще видиш нови неща, хора (и не такива), ще създаваш...

Друг е въпроса че в отвъдното също ги правиш тези неща, но на друго място. Лично според мен 60-70 год. са ми малко.

Нали си чел Майкъл Крайтон - Пътят на душите... Мисля че това е най-достоверното описание на отвъдното.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Oще една стъпка към безсмъртието
« Отговор #5 -: Април 30, 2006, 11:18:10 am »
Защо бе човек, ще се учиш, ще видиш нови неща, хора (и не такива), ще създаваш...

Друг е въпроса че в отвъдното също ги правиш тези неща, но на друго място. Лично според мен 60-70 год. са ми малко.

Нали си чел Майкъл Крайтон - Пътят на душите... Мисля че това е най-достоверното описание на отвъдното.


Майкъл Нютън бе, човек !!!
Това е, именно ...
И след като познаваш писанията му, чуда се защо продължаваш да мислиш по този анахрониччен начин ?
musica universalis

Eon

  • Гост
Отг: Oще една стъпка към безсмъртието
« Отговор #6 -: Април 30, 2006, 11:20:54 am »
 ;)
Прав си. Абе бъркам ги двамата. :-[

Не мисля по анахроничен, ли как му викаш там.
Просто едното го възприемам а другото не.
Вътрешно става, де да го знам, тъп съм :'(

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Oще една стъпка към безсмъртието
« Отговор #7 -: Април 30, 2006, 11:28:11 am »
: "Не мисля по анахроничен, ли как му викаш там.
Просто едното го възприемам а другото не"

Е анджък !!!


Как може да се мисли за безсмъртието като човек се ражда и умира като безсмъртна душа, и малко неща биха могли да го убедят в обратното...
musica universalis

Oberon

  • Гост
Отг: Oще една стъпка към безсмъртието
« Отговор #8 -: Май 02, 2006, 12:54:06 pm »
И ще се умориш...и ще поискаш да си мъртъв...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27