Автор Тема: Д-р Атанас Гълабов - Окована Свобода - Технология на Глобалния Контрол  (Прочетена 10173 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
От месец насам я държа в ръце и все забравям да напиша за книгата, но ето че днес е било речено да стане :) Тъй като книгата е много стойностна, сигурно ще поканим официално д-р- Атанас Гълабов във форума. Дано успеем - стискайте палци ;)
Д-р Атанас Гълабов е автор на друга прекрасна книга - "Свтовната конспирация срещу здравето".


Н.




Уважаеми читатели,
Сигурно и вие като мен сте търсили, а може би и продължавате да търсите отговори на някои важни въпроси относно нашето битие.
Наистина ли светът е такъв, какъвто изглежда? Защо Земята прилича на огромно бойно поле и защо непрекъснато избухват конфликти в различни точки на планетата? Защо техническият прогрес не е съпроводен с духовен? Свободни ли сме да мислим или някой го прави вместо нас? Сами ли взимаме решения или външна сила ни ги подсказва, без да усетим? Защо огромната част от хората се държи като стадо овце и покорно тръгва в посоката, в която му се покаже, независимо дали от политически лидери, религиозни водачи или военни пълноводни? Обществените събития и катаклизми, които се случват, плод на случайност ли са или са предварително замислени от хора, за които и не подозираме, че имат пръст в тях?
Ще ви призная, че създаването на тази книга не бе никак лесно както поради разнообразието от теми, които си бях поставил за цел да разгледам, така и поради необходимостта да направя възможно най-достъпен представеният материал. Вложих огромни психически усилия, немалко финансови ресурси и обработих колосално количество литература на три езика само за няколко месеца. Трябваше да се запозная с много факти, с различни гледни точки, идеи и теории и да се опитам да представя колкото се може по-обективно това, което се случва в света около нас и с нас самите като част от него. Надявам се, до голяма степен да съм успял.
„Окована свобода. Технология на глобалния контрол" се явява своеобразно, естествено продължение на „Световната конспирация срещу здравето", която издадох преди няколко години и която за моя радост беше приета много добре като цяло и полезна за мнозина. Искрено се надявам и с книгата, която сега предоставям на вниманието ви, да допринеса за разширяване на вашия кръгозор.
Изясняване на някои основни понятия: манипулация, „промиване на мозъци", ПР, пропаганда и др.
Мозък, ум, внушение - физиология на манипулацията
Технология на контрола - обща част
Методи на пропагандата ПР и ролята на „третата страна"
Значението на медиите за „реформиране на мисленето"
Манипулациите в здравеопазването
Религията като средство за контрол
Музиката като инструмент за въздействие
Психотронно оръдие
Глобализация или царство на терора?!
« Последна редакция: Май 22, 2006, 14:38:40 pm от Horus »

Heinie

  • Гост
Браво :) Гледах го този човек на гости при Георги Ифандиев, наистина стойностни неща.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Ааа, гледа ли го ;) Какво беше, аз не успях :(

AiKiDoKa

  • Гост
Heinie,би ли споделил(а) впечатленията си от предаването?
Бих искала да попитам кой е Георги Ифандиев ? (съжалявам за невежеството...питам по повод
интереса ми към книгата).Вече получих 1вата от този автор.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Води предаване по СКАТ за конспирации най-общо казано. Автор на книги.

AiKiDoKa

  • Гост
Благодаря,Хорус.Как се казва самото предаване и колко често го излъчват ?  :)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Предаването е "Между редовете" всяка вечер от 21.30, в което прави преглед на вестниците, а в петък от 22.30ч. кани интересни гости в едночасово предаване.
Не мисли като човек!-Крион

AiKiDoKa

  • Гост
Миротворец,благодаря ти.  :)  ;)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Според мен Цветан Начев е по-голям маниак. Седя и му гледам предаването с отворена уста. Не, че казва нещо ново и фундаментално, но просто е невероятно начетен и има изключително дар слово.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Heinie

  • Гост
Ифандиев е симпатяга. Самодето мяза малко на анархист - няма политик/управляващ/кукловод, който да не плюе. Само неговата Лига, и това си е.


Предаването, което гледах, беше по-скоро za zdraweto. Впечатли ме един пример с обрив, който не се лекува, а се подтиска и в следствие се получава по-тежко заболяване. "Лекуваш" едно, разболяваш друго, и така до бзкрай. Но ако лечението е правилно, болестта ще се върне назад по веригата, докато пак не получиш обрив. Интересно, но дали е вярно?

svetovnata konspiracia

  • Гост
ПОКАНА
на 25.05.2006 (четвъртък) от 18.30 в Orange Center на ул. "Граф Игнатиев" 18 (новата книжарница на 3-ия етаж),  д-р Атанас  Гълъбов ще представи новата си книга " Окована свобода, Технология на глобалния контрол ", както и преиздадената за пореден път " Световната конспирация срещу зравето ".
За повече информация посетете официалния му сайт: http://biomedica-consult.com/
« Последна редакция: Май 22, 2006, 14:35:45 pm от Horus »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Айде кой ще е доброволен представител на xnet :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27