Автор Тема: Окото на абсолюта!  (Прочетена 31187 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Окото на абсолюта !
« Отговор #45 -: Януари 21, 2006, 01:39:01 am »
Търси на сайта, към който Хорус даде линк на предните страници. Всеки ден има нови.  :D
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Окото на абсолюта !
« Отговор #46 -: Януари 23, 2006, 14:46:38 pm »

firma

  • Гост
Отг: Окото на абсолюта !
« Отговор #47 -: Януари 29, 2006, 13:57:07 pm »
Сърцето и душата снимана на 10.08.2005 г. :D

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Окото на абсолюта !
« Отговор #48 -: Януари 29, 2006, 23:04:17 pm »
"Сърцето и душата..." , ма на кого ?   :D
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Окото на абсолюта !
« Отговор #49 -: Януари 13, 2007, 22:32:33 pm »
Супер яки снимки от  Hubble събрани на едно място ТУК

Antonium

  • Гост
Re: Окото на абсолюта !
« Отговор #50 -: Януари 15, 2007, 10:45:56 am »
Супер яки снимки от  Hubble събрани на едно място ТУК
Добре, че не е Севернокорейската инф. агенция ;D ;D ;D ;D ;D

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Окото на абсолюта!
« Отговор #51 -: Януари 25, 2007, 20:09:34 pm »
Orion's Cradle


Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Окото на абсолюта!
« Отговор #52 -: Януари 25, 2007, 21:36:48 pm »
Хора, гледам, гледам и не мога да се откъсна от чувството, че вие там Alien  ;) си живеете на много красиви места.  :P
Сякаш ние сме в девета глуха, където няма никакви окраси по нова година и другите празници. Иначе, не че ни е грозно звездното небе, ако това вече въобще са звезди, но дручко щеше да си е, ако бяхме на някоя от планетите в тези красиви облаци. Ех, мечти, мечти!!!  ::)
Хоби ми е да дзяпам небето нощно време, особено когато съм на вилата в подножието на Родопите. Там наистина е прекрасно. И се виждат какви ли не странни неща. Гарантирам, че от там самолети просто не минават, за разлика от това съм виждал какви ли не сателити, поне аз така ги определям или по-скоро рационалната част от мен.
Другият път като отида ще пробвам да комуникирам с тях телепатично, ако реагират сигурно не са сателити. Колкото до това, че луната е планетоид, отдавна не се съмнявам. Обаче е опасно според мен да я караме да подскача.  ;D Ама, ако искате ще пробвам.
Обещавам да докладвам за всякакви интересни резултати. За другият път като ходя на вилата съм си приготвил мощен далекоглед със стойка. Планирам и покупката на телескоп, но едва ли ще стане скоро.

Antonium

  • Гост
Re: Окото на абсолюта!
« Отговор #53 -: Януари 26, 2007, 08:44:08 am »
 :D :) :)

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Относно: Отг: Окото на абсолюта !
« Отговор #54 -: Февруари 16, 2009, 22:08:04 pm »
Аз бях там...в космоса, когато бях много болна....

Това което ме дразни е, че никой не пише, че там има звук - небесна музика. И всяка звезда или галактика вибрира със свой нюанс....

Не може NASA да не хваща това с уредите си - ЗАЩО НЕ ПИШАТ ЗА ЗВУКА?
Аз малко късно, ама... намерих едно нещо за звука на Сатурн, та викам да го постна... може би не е било това музиката, която си чула, но все от някъде се почва...  :D Толкоз са могли, толкоз са прихванали.
http://www.youtube.com/watch?v=xoatqEn0JSg&feature=related
На Юпитер:
http://www.youtube.com/watch?v=e3fqE01YYWs&feature=related
Тука звук от различни галактики, облаци и др.:
http://www.youtube.com/watch?v=t0lq6ttvh9M&feature=related
« Последна редакция: Февруари 16, 2009, 22:10:53 pm от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Окото на абсолюта!
« Отговор #55 -: Февруари 16, 2009, 23:00:09 pm »
Нормално е да има звук. Всяко нещо, което вибрира и е на вълнов принцип излъчва звук, той самия звук си е вълна.

А има и други хора, които са излизали от тялото си при травми и описват същите неща като Тина.

Викат му The Music of the Spheres...

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Окото на абсолюта!
« Отговор #56 -: Април 14, 2009, 18:46:45 pm »
След окото на Абсолюта вече имаме и ръката на Бога  :P

Телескопът "Чандра" засне "Ръката на Бога"

Телескопът на рентгеновата обсерватория "Чандра" на НАСА за пръв път засне свръхнова, която прилича на "Ръката на Бога", съобщи в. "Дейли мейл".

Призрачно синият облак образува нещо като изпънат палец и пръсти, които улавят нажежена буца въглища.

"Ръката" се е образувала, когато звезда е избухнала до свръхнова и е създала бързовъртяща се звезда-пулсар с диаметър 19 км. Пулсарът се намира във вътрешността на бялото петно там, където е китката на "ръката".

Той излъчва огромни количества електромагнитна енергия и създава облак от прах и газ.

Звездата е толкова широка, че за да прекоси от единия до другия му край, на лъч светлина ще са необходими 150 години.

Астрономите предполагат, че пръстите на Божията "ръка" са били създадени при преминаването на енергията от пулсара към облака от газ. Специалисти от НАСА изчисляват, че заснетото от "Чандра" събитие се е случило преди 17 000 години.

Оттогава рентгеновите лъчи пътуват към Земята със скорост 670 милиона мили в час.

През 2007 г. с гигантския телескоп на Европейската южна обсерватория в Чили бе снимано т.н. Око на Бога, планетарната мъглявина Хеликс в съзвездието Водолей. Обектът представлява пояс от прах и газове, останали след избухването на звезда. БТА
http://science.actualno.com/new_233463.html



Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:Окото на абсолюта!
« Отговор #57 -: Май 05, 2009, 15:36:03 pm »
Попаднах на интересно нещо с една от програмите на Google (WorldWide Telescope)
Пускам две шотчета в прикачените файлчета

Оказа се, че маи има доста от това нещо - въпрос на търсене
« Последна редакция: Май 05, 2009, 15:52:30 pm от emilkos »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Окото на абсолюта!
« Отговор #58 -: Май 06, 2009, 18:06:17 pm »
НАСА откри галактика с форма на кит

Учени от НАСА представиха снимка на галактика, която поразително прилича на кит, съобщи в. "Дейли мейл".

Тя се намира на 25 милиона светлинни години от Земята, близо до северното съзвездие Canes Venatici и е с големината на Млечния път.

Учените от НАСА са й дали техническо название NGC 463, но други астрономи я уподобяват на космическа херинга, наричат я още галактика Кит.

Изображението е с пищни цветове. Жълтеникавото галактическо ядро, тъмните облаци от прах, яркосините звездни купове и червените зони, в които се образуват звезди, излъчват светлина.

Галактиката е била лесна за откриване благодарение на леко изкривената си клиновидна форма и ярките звездни купове. Служейки си с мощни телескопи, учените са открили и съпътстваща я галактика. Тя има форма на стик за хокей и е означена като NGC 4656.

В други дължини на вълната са наблюдавани деформации и смесващи се пелени от газ и прах, които сочат, че въпросните две галактики, както и трета, която е разположена над Кит, са взаимодействали помежду си преди милиони години. БТА
http://science.actualno.com/new_237749.html

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re:Окото на абсолюта!
« Отговор #59 -: Май 06, 2009, 19:40:59 pm »
Това галактиката гледана отстрани или отгоре? Щот от друга гледна точка може да не мяза на нищо.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27