Автор Тема: Изповедите на един самопровъзгласил се за месия  (Прочетена 16229 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Изповедите на един самопровъзгласил се за месия
« Отговор #30 -: Август 15, 2010, 13:03:40 pm »
Аз пък не виждам голяма разлика от вманиачените в езотериката и религиозните фанатици.
Едните чакат 2012, другите чакат второ пришествие, абе ......

Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:Изповедите на един самопровъзгласил се за месия
« Отговор #31 -: Август 15, 2010, 13:24:08 pm »
Всяка маниакалност е лудост. Така че, ако се обръщаш към мен - сгрешил си. Нито чакам 2012, нито се посинявам от четене на езотерика, нито се скъсвам да цитирам Библията.

Сам стана за смях форум 111.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Изповедите на един самопровъзгласил се за месия
« Отговор #32 -: Август 15, 2010, 13:32:30 pm »
Всяка маниакалност е лудост. Така че, ако се обръщаш към мен - сгрешил си. Нито чакам 2012, нито се посинявам от четене на езотерика, нито се скъсвам да цитирам Библията.

Сам стана за смях форум 111.

Това пък как си го помисли и защо ?
Просто казвам че фанатици има във всички лагери ако така мога да се изразя, а фанатизма е страшно близък до лудоста.

П.С.Нещо много тенденционно се гледа на моите постове и се чудя защо, явно вината ще да е в мен.
« Последна редакция: Август 15, 2010, 13:35:56 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:Изповедите на един самопровъзгласил се за месия
« Отговор #33 -: Август 15, 2010, 15:06:33 pm »
Може и аз да греша, все пак пишеш след мен.  ;)

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Изповедите на един самопровъзгласил се за месия
« Отговор #34 -: Август 15, 2010, 15:32:37 pm »
Може и аз да греша, все пак пишеш след мен.  ;)
Не може, ами грешиш на 100%.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:Изповедите на един самопровъзгласил се за месия
« Отговор #35 -: Август 15, 2010, 16:01:35 pm »
Абсолютно! Все пак не съм Месията...  ;D

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Изповедите на един самопровъзгласил се за месия
« Отговор #36 -: Август 16, 2010, 11:07:10 am »
Хората, които обсадиха Бачковския манастир навръх Успение Богородично в неделя, бяха допускани само срещу заплащане.
За първи път поклонниците не можаха да влязат в двора и в църквата на обителта за традиционното нощно бдение пред чудотворната икона на Богородица, съобщава "Стандарт".

Според поверието в нощта срещу 15 август тя дарява с рожби стотици бездетни семейства. След залез слънце в събота обаче в манастира влизаха само хората, платили 7 лева за запазени легла в хотелската част. Така едва 120 души получиха шанса да преспят до чудотворната икона. Останалите разпънаха палатки по поляните наоколо или прекараха нощта в колите си. Колоната от автомобили се проточи на 5 километра край пътя.

"Бихме половин ден път, за да сме близо до иконата, а ни изхвърлиха навън. Не може един игумен да се смята за по-важен от Господ", роптаеха съпрузи.

В неделя в цялата страна християните почетоха празника Успение на Пресвета Богородица (Голяма Богородица).
Около 4000 гости дойдоха в Рилския манастир за големия християнски празник. Още от съботната вечер в манастира бяха пристигнали десетки вярващи, които пренощуваха в килиите или близките хотели. Полицейското присъствие в региона беше засилено.

Мъж почина в района. Тялото му бе открито преди обяд на поляна край манастира. По първоначални данни няма следи от насилие. Най-вероятно мъжът е бил сред хората, които нощуват на поляните около манастира в нощта срещу празника Успение на Пресвета Богородица.

Повечето манастири в страната осъмнаха обаче днес в купища боклуци. Поляните около Бачковския и Рилски манастир бяха заринати с купища пластмасови бутилки, найлони, кашони и хартии и всякакви отпадъци от храни. Нелепи бяха и сергиите около манастирите, , предлагащи бельо, съмнителни артикули, тип “магазин “За един лев“ и неугледни капанчета “скара-бира”.

http://dnes.dir.bg/news/bogoroditza-6914798

Е, обяснете ми, кой човек със средна интелигнтност, ще следва и спазва правилата на църква, която прави такива неща? И как ще приема ученията и догмите й с отворено сърце и душа...

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Изповедите на един самопровъзгласил се за месия
« Отговор #37 -: Август 16, 2010, 13:56:19 pm »
Е, обяснете ми, кой човек със средна интелигнтност, ще следва и спазва правилата на църква, която прави такива неща? И как ще приема ученията и догмите й с отворено сърце и душа...

Гарване, ти на мен кажи кой човек със средна интелигентност ще направи тази свинщина и осере всичко около себе си  ??? ?
А какъвто народа такава му е и религията, вината е във всички.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Изповедите на един самопровъзгласил се за месия
« Отговор #38 -: Август 16, 2010, 16:19:26 pm »
      Привет, 
      Темата  ми  зададе  един  такъв  езуитски  въпрос: -  Защо  аз  не  пиша  в  сайтове  с  църковна  насоченост,  където  всичко  се  разглежда  от  позицията  на  "светото  писание"  библията?  Ами  защото  не  ми  е  интересно,  защото  самата  библия  ограничава  мисленето  ми,  по-точно  не  ми  позволява  да  мисля! 
      Какво  търсят  обаче  хора  като  месията  Форум111  във  форум,  където  библията  не  е  на  особена  почит?  Да  е  от  човеколюбие - едва  ли!  Постовете  са  им  груби,  тонът  назидателен,  дразнещ,  нетръпящ  различно  мнение! 
      Те  тръсят  отговори!  Библейските  тълкувания  не  ги  задоволяват  вече!  Там  някъде  дълбоко  в  съзнанието  им  една  светлинка  се  бори  за  простор!  Проблемът  при  тези  хора  е,  че  не  могат  открито  да  си  признаят  тази  жажда  за  нови  знания,  това  е!     
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Изповедите на един самопровъзгласил се за месия
« Отговор #39 -: Август 16, 2010, 16:26:43 pm »
Е, обяснете ми, кой човек със средна интелигнтност, ще следва и спазва правилата на църква, която прави такива неща? И как ще приема ученията и догмите й с отворено сърце и душа...

Гарване, ти на мен кажи кой човек със средна интелигентност ще направи тази свинщина и осере всичко около себе си  ??? ?
А какъвто народа такава му е и религията, вината е във всички.

100% СЪМ СЪГЛАСЕН!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27