Автор Тема: Изповедите на един самопровъзгласил се за месия  (Прочетена 16230 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен forum111

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Пригответе се. ЗАЩОТО ТОВА Е ИСТИНАТА: "Никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене" (Иоан 14:9, 6).  
Покайте се. ЗАЩОТО ВИ ЧАКАТ ТЕЖКО БРЕМЕ НА ОНЗИ СВЯТ.
Кой модел летяща чиния ще Ви спаси от АДА?
Какво говориво ще Ви отведе далеч от Божието възмездие?
Кой сив ще Ви даде вечен живот?
Кой лекар ще излекува всички ваши болки? Завинаги!
Кой ще ви даде вечно щастие и утеха?

ТОЗИ форум ви учи само да купувате книги за пияни индианци, срещнали сив извънземен. И после двамата изпафкали лулата на мира. Това ми стана ясно от новата ти ПОМИЯ, която се опитваш да изливаш на БГ пазара. Що говориш глупости? ТИ САМ ВЯРВАШ ЛИ СИ?

Колко други помии има. Земята се превърна в помийна яма. Толкова много книги. И все помии излизат от тях. Ние християните сме готови да ви приемем. Дори сме готови да се молим за Вас. Поне направете един нов раздел в форума. Този раздел да е най-отгоре и да е самостоятелен. И този раздел да се казва просто и ясно: "ХРИСТОВАТА ИСТИНА". Така ще разберем, че има недежда за админа. Ако не го направиш, те оставяме да си пуфкаш трева с двамата по-горе.

НАДЕЖДАТА УМИРА ПОСЛЕДНА. Нека админа да ни докаже, че вярва в СПАСИТЕЛЯ. Там горе има един мега тъп банер: "научете скритата истина". Ти вземи първо да научиш откритата истина. После ми пиши за скритата.



Идването му е предсказано. Стотици години преди ражденето на Иисус, пророците на Израил предсказват идването Му и го описват в Писанията. Старият Завет, писан от много автори в продължение на 1500 години, съдържа над 300 пророчества за живота Му. Всички те се сбъдват- чудотворното Му раждане, безгрешният Му живот, чудесата, Неговата смърт и възкресението Му.


И до ден днешен не могат да открият Неговото тяло. Няма го тук. Той ВЪЗКРЪСНА! ЧЕСТИТО!

Ако Иисус не е ГОСПОД. Как тогава не се сети някой преди Него да вземе да предскаже Своят смърт. Така както Иисус предсказа своята.

Ако Иисус не е ГОСПОД. Как тогава не се сети някой преди Него да избяга от своя гроб, като преди това си вземе мега доза "древен допинг", за да може като се свести да измести големия камък от гроба си. И после да плати с три риби и пет хляба на войниците, пазещи при входа на пещерата.

Това, което скоро предстои е нещо невиждано и нечувано. Скоро жътвата ще почне. Един обединен свят без пари. Само с любов между хората.

23. И ти, Капернауме, който до небе си се въздигнал, до ада ще се провалиш; защото, ако в Содом бяха се извършили чудесата, които станаха в тебе, той щеше и до днешен ден да остане;
24. но казвам ви, че на земята Содомска ще бъде по-леко в съдния ден, отколкото на тебе.
25. В онова време, продължавайки речта, Иисус каза: прославям Те, Отче, Господи на небето и на земята, задето си укрил това от мъдри и разумни, а си го открил на младенци;
26. тъй е, Отче, понеже такова беше Твоето благоволение.
27. Всичко Ми е предадено от Моя Отец, и никой не познава Сина, освен Отец; и нито Отца познава някой, освен Сина, и комуто Синът иска да открие.
28. Дойдете при Мене всички отрудени и обременени, и Аз ще ви успокоя;
29. вземете Моето иго върху си и се поучете от Мене, понеже съм кротък и смирен по сърце, и ще намерите покой за душите си;
30. защото игото Ми е благо, и бремето Ми леко.
« Последна редакция: Август 14, 2010, 16:14:51 pm от Invisible World »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Изповедите на един самопровъзгласил се за месия
« Отговор #1 -: Август 11, 2010, 22:35:22 pm »
      Форуме,  малко  вежливост  към  опонентите  ти  няма  да  навреди!  
      Въпрос:  Защо  християнството  е  в  упадък?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Изповедите на един самопровъзгласил се за месия
« Отговор #2 -: Август 12, 2010, 01:01:02 am »
5:39 А пък Аз ви казвам: Не се противете на злия човек; но, ако те плесне някой по дясната буза, обърни му и другата.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Изповедите на един самопровъзгласил се за месия
« Отговор #3 -: Август 12, 2010, 01:45:23 am »
     Форуме,  малко  вежливост  към  опонентите  ти  няма  да  навреди!  
      Въпрос:  Защо  християнството  е  в  упадък?

Отговора на въроса ти се съдържа в стилът, на написаното по-горе... За съжаление, Християнството (с много малки изключения, изразяващи се по-скоро във вижданията на отделни личности) отдавна се е дистанцирало от това, което е проповядвал Исус!
В Библията е казано:

"...доколкото зависи от вас, живейте в мир с всички човеци" (Рим. 12:18)

Аз, собствено, нищо такова не усещам от горенаписаното, напротив, доста агресия и злоба струи от това "обръщение"...

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Изповедите на един самопровъзгласил се за месия
« Отговор #4 -: Август 12, 2010, 01:48:06 am »
forum111 , ти на кого говориш,че нещо не те разбрах :-X?
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен ThreeFaces

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
  • Omnia ab Uno
Re:Изповедите на един самопровъзгласил се за месия
« Отговор #5 -: Август 12, 2010, 04:31:03 am »

Пригответе се. ЗАЩОТО ТОВА Е ИСТИНАТА: "Никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене" (Иоан 14:9, 6).  



"Никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене" (Иоан 14:9, 6).

Как улучи най -голямата лъжа в тази религия? Как тълкуваш това изречение? Каква е Христовата истина?

Ако не си обикновен фанатик разкажи ни за тази Истина с твои думи, ако ще ни замеряш с произволни цитати подскажи поне някакъв смисъл, който трябва да търсим в словоизлиянията ти.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Изповедите на един самопровъзгласил се за месия
« Отговор #6 -: Август 12, 2010, 08:06:10 am »
Вижте какво тази тема е предизвикана от един мой пост.
Форум, ще ти задам един въпрос, но ще си говорим нормално без обидни думи, както аз не го правя ще те помоля и ти да се въздържаш.

Сега да започнем по отначало:
Цитат
В християнското богословие (теология) Светата Троица е основна доктрина, която се поддържа от повечето направления на християнството. На богословски език възгледът, че Бог е Св.Троица се нарича тринитарианство. Според тринитарианството, Бог е едно същество, което съществува едновременно и вечно като три личности (или ипостаси) (Бог Отец, Иисус Христос, въплътил се като Иисус от Назарет и Свети Дух), които заедно са Светата Троица.
Та  какъв е извoда  че  Бог е един с три проявления Бог,Син,Свети Дух, до тук добре.

Бог  решава да даде шанс на човеците и изпраща едно от своите проявления, Сина   Второто лице на Светата Троица, изпратен да донесе спасение и помирение с Бога чрез изкупление  на човешките грехове. И дотук добре.
След   разпването и смъртта , писано е на третия ден Той възкръсна.
Оттук започват несъответсвията, писано е:
Цитат
Възкръснал е на третия ден от смъртта си и се е възнесъл в рая, където ще седи отдясно на Отца до деня на Второто пришествие.
Значи Бог е един , но несъвсем
Да продължим, с  възкресението   след смъртта  Христос  възкръсва със човешкото тяло (тялото на Иисус от Назарет) в което се е въплатил,  въпросът  е защо му е това, ами той е Бог. Ето какво пише ап.Павел за тленното и нетленното:
Цитат
50. И това ви казвам, братя, че плът и кръв не могат да наследят царството Божие, нито тлението може да наследи нетление.
Друго противоречие !
Христос  възкръсва със тялото на човека от Назарет, а какво се случва :
Цитат
14 Като рече това, тя се обърна назад и видя Исуса, че стои, но не позна, че беше Исус.  
15 Казва й Исус: Жено, защо плачеш? кого търсиш? Тя, като мислеше, че е градинарят, казва Му: Господине, ако ти си го изнесъл, кажи ми где си Го положил, и аз ще Го дигна.
Цитат
4 А като се разсъмваше вече Исус застана на брега; учениците, обаче, не познаха, че е Исус.  
5 Исус им казва: Момчета, имате ли нещо за ядене? Отговориха Му: Нямаме.
Цитат

Не го познаха и защо?
Та въпроса мие за какво на Бог му е нужно човешкото тяло на Иисус от Назарет?
За какво му е на Бог да възкръсва, ами Бог никога не може да умре ... и т.н. ?
Та това исках да попитам Форум111, нямам нищо против  Светата Троица, имам против църковните и  религиозните простотии  които очевадно лъжат.

П.С. Ще ти кажа защо никой не Го е познал, ами много ясно защото те са видели Христос,Бога Син в истинската му светлина а не дърводелеца от Назарет.

Всичко добро ти желая и не се откланяй от пътя си, но и не карай другите да вървят по него!



« Последна редакция: Август 12, 2010, 08:12:09 am от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Изповедите на един самопровъзгласил се за месия
« Отговор #7 -: Август 12, 2010, 10:16:31 am »
     Форуме,  малко  вежливост  към  опонентите  ти  няма  да  навреди!  
      Въпрос:  Защо  християнството  е  в  упадък?

Отговора на въроса ти се съдържа в стилът, на написаното по-горе... За съжаление, Християнството (с много малки изключения, изразяващи се по-скоро във вижданията на отделни личности) отдавна се е дистанцирало от това, което е проповядвал Исус!
В Библията е казано:

"...доколкото зависи от вас, живейте в мир с всички човеци" (Рим. 12:18)

Аз, собствено, нищо такова не усещам от горенаписаното, напротив, доста агресия и злоба струи от това "обръщение"...
       Гарване  точен  си! 
       Подтекста  е  от  кого  да  взема  пример:  От  шефа  на  БПЦ  Максим;  От  шефа  на  Пловдивският  клон  на  БПЦ;  От  Форум 111;  От  Негативният;  Е  аз  заявявам,  че  не  искам  да  съм  християнин  като  тях! 
      Пример:  Отказаха  отците  да  изпратят  по  пътя  един  клошар  по  простата  причина,  че  нямаше  кой  да  им  плати!!
      Форуме,  аз  съм  имал  среща  с  Христос,  гледали  сме  се  в  очите!  Обясни  ми  как  и  защо  аз  Го  познах  след  2000г,  а  те  не можаха  след  дни ???  Защо  аз  еретика  според  поповете  имах  честа  да  Го  срещна,  а  ти  праведниат  не ???   И  ако  се  държиш  прилично  ще  ти  обясня  на  лични!!
      Олд -  ::)  :hi:
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Изповедите на един самопровъзгласил се за месия
« Отговор #8 -: Август 12, 2010, 11:12:17 am »
Привет forum111
Аз също съм вярващ човек, но немога да кажа същото за теб май май...
Първо, че от поста ти струи една откровена злоба, което никак не е християнско.
Второ, Библията както има големи истини в нея (факт), така има и умишлени манипулации - лъжи.
Трето, цитираната от теб книга по НИКАКЪВ начин не се противи на Създателя, дори напротив!
Окултното (скритото), лечителите с билки и звездобройците са били убивини и горени (колко християнско...) именно от лъже-папитие в името на Христа.
Тези знания не противоречат на вярата и доброто, те се допълват взаимно!
« Последна редакция: Август 12, 2010, 11:13:47 am от P.E.A.C.E. »

Rio

  • Гост
Re:Изповедите на един самопровъзгласил се за месия
« Отговор #9 -: Август 12, 2010, 12:05:53 pm »
Добре, има Господ Бог, има Аллах, има Буда, Шива, Тангра, Йехова, и куп други богове и божества. В крайна сметка те не са ли едно, а именно да олицетворяват създателя-архитекта(не на масоните разбира се).
Който има Средновековно мислене и смята, че Земята е център на вселената и че всичко е дело на Бог, май трябва да си свери часовника.
На искам да спамя, ама нека погледнем и другата крайност-атеизма. Какво казва Карл Маркс: "Религията е опиум за народа. Тя е едно сърце в един безсърдечен свят."
« Последна редакция: Август 12, 2010, 12:08:00 pm от Rio »

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Изповедите на един самопровъзгласил се за месия
« Отговор #10 -: Август 12, 2010, 13:14:23 pm »
Всичките тези където ги изброи олицетворяват дадени интереси. Превърнати са в такива за контрол на хората и всички религии произлизащи от тях. Много малко да не кажа едва ли почти нищо истинско от историите и нещата, които се казват за тях са истина. До колкото си спомням през четвърти век християнството става институция. И от там съвсем заличават истинските неща.
Така и да добавя още неща.
Контрола над съзнанието е способноста на даден човек или същност да има маниполативна способност над други.
Програмирането е втълпяване и разделяне на части мисловният процес или съзнанието на човек с дадена цел.

Каква е целта на горните две ?

Да се подържа дадена цивилизация по определен начин на мислене и вярвания.

Коя е думата, която най-добре описва  как религията използва контрола
над съзнанието и програмирането?

Страх,ад,зли сили,грешници и тн. Ако не направите нещо така бог ще ни накаже ще горим в ада и др.

А до колкото източника,архитекта и тн. ще дам цитат от H., който много по-добре го е казал от колкото аз бих могъл.

Цитат
А Източника изобщо не се вълнува какво става на Земята, защото Той допуска всичко и не е "добър дядо на трон", както си мислят повечето хора. Той се разгръща чрез случване от какъвто и да е тип, независимо дали става дума за най-голямото "зверство" или за най-чистата "любов".
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:Изповедите на един самопровъзгласил се за месия
« Отговор #11 -: Август 12, 2010, 13:59:54 pm »
Форум 111, погледнах ти последните публикации и освен агресия и провокация, не можах да видя човек, който е уравновесен мирянин. Стегни се, щото нервите не са полезни, а доста по-дразнещи стават, когато започнат да се отразяват и на околните.


Цитат
ТОЗИ форум ви учи само да купувате книги за пияни индианци, срещнали сив извънземен. И после двамата изпафкали лулата на мира. Това ми стана ясно от новата ти ПОМИЯ, която се опитваш да изливаш на БГ пазара.

Excuse me?!!! За коя книга говориш бе, просветителю, невинна душицо? Кой те учи да си купуваш книги? Можеш да ми отговориш на ЛС. Чувствай се предупребеден за бан, ако не промениш този тон! Сполай ти за безценната информация!!!
« Последна редакция: Август 12, 2010, 17:10:25 pm от Invisible World »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
« Последна редакция: Август 12, 2010, 16:48:10 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re:Изповедите на един самопровъзгласил се за месия
« Отговор #13 -: Август 13, 2010, 17:39:51 pm »
Цитат:
"Поне направете един нов раздел в форума. Този раздел да е най-отгоре и да е самостоятелен. И този раздел да се казва просто и ясно: "ХРИСТОВАТА ИСТИНА". Така ще разберем, че има недежда за админа"

"Как тогава не се сети някой преди Него да вземе да предскаже Своят смърт. Така както Иисус предсказа своята."

"Нека админа да ни докаже, че вярва в СПАСИТЕЛЯ."
:)))))))

Абе някой приема ли го този насериозно?!

Неактивен jah

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 42
  • Има неща, от които трябва да се освободим,за да г
Re:Изповедите на един самопровъзгласил се за месия
« Отговор #14 -: Август 13, 2010, 18:25:37 pm »
Забелязох ,че и други христови последователи се държат така надменно и грубо.
 Фанатизъм преобладава,и повтаряне на 1 и също, не познавам мн хора,които са в мир със себе си от тези неща,но се пак има и добри хора.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27