Автор Тема: Възможно ли е да стана по-висок  (Прочетена 13448 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Възможно ли е да стана по-висок
« -: Август 10, 2010, 16:01:41 pm »
Мда, тези дни се чудех има ли някакъв начин да стана с няколко см. по-висок отколкото съм сега. :)
Чел съм за някакви добавки, които подпомагат растежният хормон и така продължаваш да растеж, но ако се прояви болестното състояние акромегалия - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%8F
Растежът на момчетата по принцип зная че продължава до 25г. значи някъде към 26г. вече няма никакъв шанс за растеж.

Соматотропин или наречен още растежен хормон е пептиден хормон.
Ефектът му се изразява в повишаване на обмяната на веществата в клетките и особено на белтъчната синтеза. При отделяне на по-малки количества (хипосекреция) от този хормон растежът на децата изостава. Развиват се джуджета, които са с нормални умствени възможности и със симетрични тела. Хиперфункцията при деца води до заболяването гигантизъм. Индивидите са с много висок ръст (230- 250 cm). Когато увеличението на хормоналната секреция се появи за първи път след приключване на периода на растежа, се развива заболяване, наречено акромегалия. Най-често е вследствие на тумор на хипофизата. Изразява се в задебеляване на късите кости на тялото, нарастване на някои от органите (език, черен дроб) и смущения в зрението.

Какво смятате по въпроса. Някакви алтернативни методи съществуват ли - хомеопатия, енергийно насочване, рейки, йога и т.н.

Rio

  • Гост
Re:Възможно ли е да стана по-висок
« Отговор #1 -: Август 10, 2010, 16:19:11 pm »
Xeks123, химията е много, ама много "ПОЛЕЗНА". Ако си юноша се запиши на баскетбол или волейбол и въобще тренирай нещо. Тези хормони няма да те оправят, а само ще ти навредят.

Неактивен Melody

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:Възможно ли е да стана по-висок
« Отговор #2 -: Август 10, 2010, 16:35:12 pm »
Явно знаеш за рисковете при опит за изкуствен растеж-запитай се какво ще променят няколко сантиметра.Заради себе си ли искаш да го направиш или заради другите?Ти решаваш!
Опитай!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Възможно ли е да стана по-висок
« Отговор #3 -: Август 10, 2010, 16:54:51 pm »
Ако си минал определена възраст забрави. (аз бих казал 20, но ако настояваш на 25 може и толкова)

Тренирай си йога и баскетбол само ако имаш лично желание и за здраве. Но от това по-висок няма да станеш. Може стойкта да ти се подорбри обаче. Да си по-изправен и тн.

Чувал съм за лекарства, които стимулират, но се взимат при деца. Които не са спрели още да растат. После не става.
Не казвам, че са хубави или ефективни тия лекарства, дории и при деца. Само съм чувал, че има.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:Възможно ли е да стана по-висок
« Отговор #4 -: Август 10, 2010, 16:55:03 pm »
Явно знаеш за рисковете при опит за изкуствен растеж-запитай се какво ще променят няколко сантиметра.Заради себе си ли искаш да го направиш или заради другите?Ти решаваш!

Не съм се мерил, но съм някъде към 1.75 или 1.76
Но кво да прави човек след като приятелката му е по-висока и аз ставам на дребен.
Падам си по каки и то по-високи от мен. :)

Според мен най-доброто средство е енергийно лечение с прана. Преди време посещавах един форум и там описваха че е възможно с прана \ това е жинена енергия \, а защо не и с визуализация. Зная че с хормони и добавки няма да стане и затова ме интересуват алтернативните методи :)
ПРана лечители в моя град не съм срещал.
Един пич ми беше споменал \ екстрасенс \ че имам дарбата да лекувам с енергия от минала рейнкарнация. Сега я усещам, но искам да я приложа върху себе си. Не работя като лечител, но просто усещам че имам подобна дарба за работа с енергия.
Чувал съм че със специални кодове\ мантри мога да въздействам на енергията в тялото си и така да променя до някаква степен и физическото.
« Последна редакция: Август 10, 2010, 17:00:14 pm от xeks123 »

Rio

  • Гост
Re:Възможно ли е да стана по-висок
« Отговор #5 -: Август 10, 2010, 17:01:28 pm »
xeks123, колкото си пораснал ти стига. Не тръгвай срещу природата. Ако приятелката ти е по-висока или се наслаждавай на плюсовете, или си намери с твоя ръст, или по-ниска. Не искам да те обидя но да знаеш, че от здравето по-хубаво няма.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Възможно ли е да стана по-висок
« Отговор #6 -: Август 10, 2010, 17:02:59 pm »
Явно знаеш за рисковете при опит за изкуствен растеж-запитай се какво ще променят няколко сантиметра.Заради себе си ли искаш да го направиш или заради другите?Ти решаваш!

Но кво да прави човек след като приятелката му е по-висока и аз ставам на дребен.
Падам си по каки и то по-високи от мен. :)


Не се коси. В леглото всички сме равни.

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:Възможно ли е да стана по-висок
« Отговор #7 -: Август 10, 2010, 17:03:30 pm »
Явно знаеш за рисковете при опит за изкуствен растеж-запитай се какво ще променят няколко сантиметра.Заради себе си ли искаш да го направиш или заради другите?Ти решаваш!

Не съм се мерил, но съм някъде към 1.75 или 1.76
Но кво да прави човек след като приятелката му е по-висока и аз ставам на дребен.
Падам си по каки и то по-високи от мен. :)

Според мен най-доброто средство е енергийно лечение с прана. Преди време посещавах един форум и там описваха че е възможно с прана \ това е жинена енергия \, а защо не и с визуализация. Зная че с хормони и добавки няма да стане и затова ме интересуват алтернативните методи :)
Божееее,такава ли била работата тц,тц....ми недай си Боже ,ако намериш любовта на живота си и бъде много ниска,какво ще правиш?Ще търсиш лекарство за смаляване ли?Това,което правиш според мен е глупаво!Не искам да те обиждам,но помисли си!!!!

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Възможно ли е да стана по-висок
« Отговор #8 -: Август 10, 2010, 17:23:05 pm »
По-скоро използвай праната да си изчистиш боклуците в ума

Неактивен Pilota

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 266
Re:Възможно ли е да стана по-висок
« Отговор #9 -: Август 10, 2010, 20:03:26 pm »
Абе знаеш ли ,че има една операция ,която ти увеличава ръстта-до 10 см може.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Възможно ли е да стана по-висок
« Отговор #10 -: Август 10, 2010, 20:12:01 pm »
Аз вече към година и полова си правя упражнения от йога и ръста ми се увеличи с 1см, но това както Танграта казва се дължи на това, че стойката ти се изправя. Преди да започна бях доста отпуснат в физическо отношение и имах начален стадии на изкривяване на гръбнака, което го управих. Пробвай с упражнения , баскетбол и волейбол.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Възможно ли е да стана по-висок
« Отговор #11 -: Август 11, 2010, 00:15:12 am »
xeks123,ако си под 21г.,тренирай баскетбол,волейбол и плуване.Друга алтернатива нямаш.Сори пич,примирявай се,и се загаджвай с каки под 167-169см.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:Възможно ли е да стана по-висок
« Отговор #12 -: Август 11, 2010, 13:56:12 pm »
хаха.
малко съм очуден...

но ще пробвам с тренировки ;D

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Re:Възможно ли е да стана по-висок
« Отговор #13 -: Август 11, 2010, 14:44:10 pm »
xeks123, по принцип е възможно всичко, но защо? Какъв е проблема, ако гаджето ти е по-висока от тебе? Чувстваш се потиснат от това, или мислиш, че другите ще ти се смеят или бъзикат? Ако е така, проблемът не ти е в ръста, а в себеоценката. Натам трябвва да работиш. Чети книги с психологическа насоченост или прегледай някой сайт като e-therapy.bg, там дори имаш право на един безплатен разговор с психолог онлайн. Иначе човешкото тяло има неизчерпаем ресурс и се нагажда според средата и начина на живот, дори начина на мислене. От тази гледна точка, сигурно има начини да повишиш ръста си. От друга страна, на едно място в Библията Иисус май казва, че не може, но кой ти вярва на Библията  ;D Както и да е, да не те обърквам повече, ако не се харесваш, проблема ти е в главата, а не в сантиметрите.  :yes:
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27