Автор Тема: Барбара Ан Бренън - Ръце от светлина  (Прочетена 14362 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ssi

  • Гост
Барбара Ан Бренън - Ръце от светлина
« -: Април 19, 2006, 13:26:31 pm »
Имам я от вчера и прочетох началото. Хареса ми!
От Барбара Ан Бренън е. Някой дали има поглед върху книгата?
« Последна редакция: Април 19, 2006, 22:21:56 pm от Horus »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Барбара Ан Бренън - Ръце от светлина
« Отговор #1 -: Април 19, 2006, 22:21:25 pm »
ssi :)
Когато постваш за някоя книга имам молба - слагай корица и рецензия. Така има шанс някой да откликне на питанията ти. Например аз не съм чувал нито за авторката, нито за книгата :) Трябваше да вляза в нета и да разбера за какво става въпрос. Когато резюмираш и покажеш - хората добиват представа и може да им стане интересно :) Ако бях друг, който не му се занимава (и не е модератор, че да се занимава именно с такива неща :P), щях да отворя, да прочета двата ти реда и да забравя ;) Ако има инфо и "цветничко" (:P), щях да имам за какво да се хвана. Това е ;)

Поздрави!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Барбара Ан Бренън - Ръце от светлина
« Отговор #2 -: Април 19, 2006, 22:22:34 pm »
Тази книга ни предлага нова парадигма за здравето, взаимоотношенията и болестите на човека; дава ни представа за енергийното поле, функциите му, нарушенията в него, лечението му. От нея научаваме техники за долавяне и тълкуване на аурата, общи принципи на самолечението и лечението на другите, както и много други полезни за всеки неща.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Барбара Ан Бренън - Ръце от светлина
« Отговор #3 -: Април 20, 2006, 01:02:07 am »
Приличат на моите ръце, в моменти когато ги поставям под брадичката на обичната ми половинка. :)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

ssi

  • Гост
Отг: Барбара Ан Бренън - Ръце от светлина
« Отговор #4 -: Април 20, 2006, 22:10:58 pm »
Цитат
Когато постваш за някоя книга имам молба - слагай корица и рецензия
Извинявам се. Човек се учи докато е жив.
Надявах се ,че някой я е чел!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Барбара Ан Бренън - Ръце от светлина
« Отговор #5 -: Април 21, 2006, 18:43:36 pm »
Няма за какво да се извиняваш, тва са дреболии ;) Важното е, че имаш желание :)
Не съм я чел книгата, кажи какво интересно откри в него. Въведи ни :)

ssi

  • Гост
Отг: Барбара Ан Бренън - Ръце от светлина
« Отговор #6 -: Април 24, 2006, 16:55:20 pm »
В началото:

" Любовта е лицето и тялото на Вселената.Тя е съединителната тъкан на Вселената, онова, от което сме направени.Любовта е чувството, че си едно цяло и си свързан с Универсалната божественост.
Причината за всяко страдание е илюзия, че същестчуваш отделно; тя поражда страх и себененавист, които в крайна сметка водят до заболяване.
Ти си господар на живота си.Можеш да постигнеш много повече, отколкото си мислиш, включително да се излекуваш от "неизлечима болест".
Единствената исински "неизлечима болест" е да си човек. Но да бъдеш човек е само по себе си неизлечимо състояние, защото смъртта е просто  преминаване към друго ниво на съществуване.
Искам да ви дам смелост да прекрачите отвъд нормалните "граници" на живота си и да започнете да виждате себе си по друг начин. Искам да ви вдъхна кураж да живеете живота си по острия ръб на времето и всяка минута да се прераждате за нов живот.
Искам да ви дам смелост да не заключвате житейските си преживявания в тесните рамки на строго определени форми."

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Барбара Ан Бренън - Ръце от светлина
« Отговор #7 -: Април 24, 2006, 17:03:25 pm »
:) :) :) :-*

ssi

  • Гост
Отг: Барбара Ан Бренън - Ръце от светлина
« Отговор #8 -: Април 24, 2006, 17:14:44 pm »
 :)
Това саркастичен смях ли е или просто се радваш ,че книгата има смисъл да се прочете и ще бъде много полезна?

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Барбара Ан Бренън - Ръце от светлина
« Отговор #9 -: Април 24, 2006, 17:20:01 pm »
Хаха, ти каза каквото каза :P

Хареса ми, затова сложих усмивки ;)

AiKiDoKa

  • Гост
Отг: Барбара Ан Бренън - Ръце от светлина
« Отговор #10 -: Април 24, 2006, 19:27:24 pm »
SSI,на мен също ми хареса началото на книгата,което пост-на.Аз също бих се радвала да я прочета.
Някой да има представа дали книгата съществува в мрежата за свободно сваляне? :)

ssi

  • Гост
Отг: Барбара Ан Бренън - Ръце от светлина
« Отговор #11 -: Април 24, 2006, 20:17:08 pm »
Не ви я препоръчвам да я гледате на компютър. Само ще си развалите очите. Формат приблизително А4 и 287 страници има доста илюстрации. Струва 25лв.
Ето рецензия от Джон Пиеракос - доктор по медицина
" Това е една нова епоха и - да перефразираме Щекспир - "Има много неща между небето и земята, които човек не познава". Тази книга е адресирана към онези, които искат сами да прозрат протичащите в тях физически и емоционални процеси, чието обяснение липсва в класическата медицина. Неин предмет е изкуството да лекуваш чрез физически и метавизически методи. Тя разкрива нови измерения за разбиране на концепциите на психоматичната същност, представена ни за пръв път от Вилхелм Райх, Уолтър Канън, Франц Александър, Фландърс Дънбар, Бър и Нортръп и много други изследователи в областа на психосоматиката.
Книгата представя лечителската практика и историята на научните изследвания в областа на енергийното поле на човека и аурата. В нея психодинамиката и енергийното поле на човека се свързват по уникален начин. Вариациите в енергийното поле се изясняват във връзка с функциите на личността.
Към края на книгата се споделят причините за болестите. Те са базирани на метафизични концепции, които след това се съотнасят към нарушенията в аурата. Читателят ще намери и описание на характера на духовното лечение от гледна точка на лечителя и пациета.Книгата е написана въз основа на субективния опит на авторката, дипломиран физик и психотерапевт. Обективните познания и субективните преживявания са съчетани в един уникален метод за разширяване на съзнанието извън границите на обективното познание.
За онезо които са готови да приемат такъв подход, книгата предлага изключително богат материал, който човек може да усвоява и преживява и с който може да експериментира. На онези, които имат принципни възражения, ще препоръчам да не бъдат толкова тесногръди и да си зададат следния въпрос: "Възможно ли е съществуването на такава гледна точка, която излиза извън границите на логиката и обективните научни опити?"
Препоръчвам горещо тази книга на хората, които се вълнуват от проявленията на живота на физическо и метафизично ниво. Тя е плод на дългогодишен всеотдаен труд и отразява както личностното израстване на авторката, така и развитието на особената и лечителска дарба. Читателят ще навлезе в едно пленително царство, пълно с чудеса.
Г-жа Бренан заслужава похвала за куража си да представи своите обективни и субективни преживявания пред света.

Неактивен hriseeee

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Барбара Ан Бренън - Ръце от светлина
« Отговор #12 -: Август 17, 2011, 09:49:58 am »
Имам я от вчера и прочетох началото. Хареса ми!
От Барбара Ан Бренън е. Някой дали има поглед върху книгата?
ако имаш книгата можеш ли да ми я пратиш по някакъв начин :) скайпа ми е : predator_girl

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27