Автор Тема: Шистовият газ  (Прочетена 92825 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ge6aaaa3

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: Шистовият газ
« Отговор #225 -: Април 21, 2012, 20:55:27 pm »
Защо американците ни навиват за шистовия гас, а в същото време не добиват от собствените си полета?Отговора е прост-ще открият газ на наша територия, ще я смучат до дупка, а за нас ще останат горящата вода и ракът. Това, че казват, че България нямала петрол... :lol: ...Има петрол, но открит и добиван от чужди компании, като плащат някакви смешни пари.Дано не направят същата простотия. :mad:

Неактивен gabriella33

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re: Шистовият газ
« Отговор #226 -: Април 21, 2012, 21:48:08 pm »
Американците добиват шистов газ.
ЮДА ПРЕДАДЕ ХРИСТОС И ТОЙ ОТИДЕ В РАЯ.ПРЕДАТЕЛ ЛИ Е ЮДА?

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re: Шистовият газ
« Отговор #227 -: Април 22, 2012, 09:11:13 am »
Защо американците ни навиват за шистовия гас, а в същото време не добиват от собствените си полета?Отговора е прост-ще открият газ на наша територия, ще я смучат до дупка, а за нас ще останат горящата вода и ракът. Това, че казват, че България нямала петрол... :lol: ...Има петрол, но открит и добиван от чужди компании, като плащат някакви смешни пари.Дано не направят същата простотия. :mad:
Това си зависи от нас! Защо да са виновни американците или руснаците за каквото и да било? Те си имат своите мераци, и не трябва да ги съдим за това, по скоро трябва да се възползваме от тях за наша угода. Ние какви мераци имаме, като дори не искаме да узнаем има ли "хляб" в магазина, като дори не сме отишли до него.

Неактивен ge6aaaa3

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: Шистовият газ
« Отговор #228 -: Април 22, 2012, 10:47:16 am »
^Аз не казвам, че американците или руснаците са виновни. Виновни са тези, които са подписвали, неизгодни за страната, договори.Не е луд тоз, дет яде баницата...
Те добиват, ама само от залежите, разположени под пустините.
« Последна редакция: Април 22, 2012, 10:48:22 am от ge6aaaa3 »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re: Шистовият газ
« Отговор #229 -: Април 25, 2012, 12:17:22 pm »
Забравете за шистовия газ. От както текат последните дни на уорлик като посланик, да сте чули вече за шеврон или шистов газ? НЕ ! Няма и да чуете. А относно Блене, и там нещата се разбулиха.........Дянков категорично подчерта, че инвеститорът на новия блок в Козлудуй ще е частен. Сега остава да видим и името на компанията, или по-точно кой стои зад нея. АЗ залагам, че от българска страна ще е бойковата цветка......Тя и без друго е корифея в зелентиите, а сега ще полази и мирния атом.....Спете спокойно деца, бат бойко мисли за вас......цветка тоже!
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Excalibur

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
  • Който иска, успява!
    • Намери лекар бързо и лесно!
Re: Шистовият газ
« Отговор #230 -: Юни 07, 2012, 12:16:18 pm »
Значи да не се притесняваме, че природата ни "ще отиде" така ли?

Неактивен gabriella33

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re: Шистовият газ
« Отговор #231 -: Юни 29, 2012, 03:14:31 am »
Мисля,че изчетох темата и установих,че "ЗА" шистовия газ,май съм само аз?!?!?!
Нима е възможно 99% от хората да са против?!
Ако е така,то или хората изключително лесно се подават на манипулация,или някои ги  е страх да кажат,че са"ЗА".
ЮДА ПРЕДАДЕ ХРИСТОС И ТОЙ ОТИДЕ В РАЯ.ПРЕДАТЕЛ ЛИ Е ЮДА?

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Шистовият газ
« Отговор #232 -: Юни 29, 2012, 07:21:34 am »
Кое е манипулация? Явно нищо незнаеш за последствията от добива на шистов газ. Има документални филми по въпроса, изгледай ги. Там където в САЩ се добива е пустиня отдалечена на хиляди километри от населени места. Пък и САЩ е огромна страна. А тук къде искат да го добиват? В една от най-плодородните области. Но няма да пострада само Добруджа, а цяла България. Ако ти имаш друга родина, аз нямам. Само тази ми е и си я обичам и ще си я пазя.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Шистовият газ
« Отговор #233 -: Юни 29, 2012, 11:14:37 am »
Мисля,че изчетох темата и установих,че "ЗА" шистовия газ,май съм само аз?!?!?!
Нима е възможно 99% от хората да са против?!
Ако е така,то или хората изключително лесно се подават на манипулация,или някои ги  е страх да кажат,че са"ЗА".
     Можеш ли да се обосновеш защо си  "ЗА"? Какво мислиш за влиянието на отровите, които се вкарват под налягане в земните недра, подземните води, фракинга/взривовете/. Как една циментова тръба ще издържи на тези трусове и ще предпази подземното езеро, което се ползва от цяла източна Добруджа, а през нея се вкарват всички тези боклуци. Защо във Франция е забранен фракинга? Защо немци и поляци вече не ползват вода от районите където дупчат, но трябва да живеят там? Еквадор и Бразилия съдят Шеврон. След дъжд качулка.
          Ние не се поддаваме изобщо на манипулация, а ти?

Неактивен gabriella33

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re: Шистовият газ
« Отговор #234 -: Юни 29, 2012, 20:47:22 pm »
Шистов газ (и нефт),се добива поне по три начина.Но само за един се говори в общественото пространство.Между другото,това е и най-нерентабилният от финансова гледна точка.Ако се добива така,би трябвало да се продава далеч под себестойността си.
ЮДА ПРЕДАДЕ ХРИСТОС И ТОЙ ОТИДЕ В РАЯ.ПРЕДАТЕЛ ЛИ Е ЮДА?

Неактивен gabriella33

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re: Шистовият газ
« Отговор #235 -: Юни 29, 2012, 20:49:09 pm »
Кое е манипулация? Явно нищо незнаеш за последствията от добива на шистов газ. Има документални филми по въпроса, изгледай ги. Там където в САЩ се добива е пустиня отдалечена на хиляди километри от населени места. Пък и САЩ е огромна страна. А тук къде искат да го добиват? В една от най-плодородните области. Но няма да пострада само Добруджа, а цяла България. Ако ти имаш друга родина, аз нямам. Само тази ми е и си я обичам и ще си я пазя.
В последните няколко години,колко е добива на зърно от Добруджа-та?
ЮДА ПРЕДАДЕ ХРИСТОС И ТОЙ ОТИДЕ В РАЯ.ПРЕДАТЕЛ ЛИ Е ЮДА?

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Шистовият газ
« Отговор #236 -: Юни 29, 2012, 20:53:21 pm »
Кое е манипулация? Явно нищо незнаеш за последствията от добива на шистов газ. Има документални филми по въпроса, изгледай ги. Там където в САЩ се добива е пустиня отдалечена на хиляди километри от населени места. Пък и САЩ е огромна страна. А тук къде искат да го добиват? В една от най-плодородните области. Но няма да пострада само Добруджа, а цяла България. Ако ти имаш друга родина, аз нямам. Само тази ми е и си я обичам и ще си я пазя.
В последните няколко години,колко е добива на зърно от Добруджа-та?

450кг/дка среден добив.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Шистовият газ
« Отговор #237 -: Юни 29, 2012, 22:34:11 pm »
gabriella33, ясно ми е защо не искаш да отговориш на въпросите ми, но както и да е. Относно Добруджа това ли ти е най-тежкия аргумент - добива на зърно. И ако прецениш, че е малко, дай да я унищожим? Така те разбирам. Ти българка ли си, между другото?

Неактивен gabriella33

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re: Шистовият газ
« Отговор #238 -: Юни 30, 2012, 03:06:42 am »
Подхвърлям някакви мисли-дебат да става.
Истината винаги има две лица.
Има вариант един зъл и лош човек,като Трайков,да е решил да съсипе България,като започне от житото.Да разбива за шистак,да замърси водите,почвата,да обезобрази природата,защото така му е кеф.А може би и да предизвиква земетресения,защото тия земни пластове,до сега са се държали на газови джобове,които Трайчо е извлекъл и всичко се превръща в плаващи пясъци.Не се знае коя плоча на къде ще тръгне и колко ще потъва.Но от това не страдаме само ние,но и примерно Румъния.В Румъния обаче,властват предимно френски интереси,излиза,че макар и косвено засягаме и Франция.Ще пострада и Черна вода.Национален обект с особено положение.
Задаваме си въпроса,Европа толкова ли е слаба,че не може да спре една ужасна фирма като Шеврон и един зъл гений,като Трайчо?
Отговаря ме си-да ето,че може.Стачки,референдум-няма добив.
Задаваме си и други въпроси.Защо Шеврон,ще хвърли маса пари,за да добива нещо,което всъщност е нерентабилно.
Шистак не се пренася на далечни разстояния,има много замърсители,които за да се отделят изискват дълги процеси и допълнителни средства.Цената на газа се вдига,става не продаваем,защото конвенционалният е лесен за пренос,чист и с доста по-висока енергийност.
И така,не се разбира,какъв е кяра на Шеврон.
Ако е умна фирма,тя би изкарала повече пари от правенето на хляб,от колкото да добива шистак,точно в България,точно на това място.

ЮДА ПРЕДАДЕ ХРИСТОС И ТОЙ ОТИДЕ В РАЯ.ПРЕДАТЕЛ ЛИ Е ЮДА?

Неактивен БМ-21

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Re: Шистовият газ
« Отговор #239 -: Юни 30, 2012, 15:29:53 pm »
Колкото ида е добива в Добруджа ,наш си е.  Балонът на шистака се спука в Европа ,особенно в Полша(Добиват нещо ,ама мнооого нерантабилно т.е. скъпо.Селяните  ,т.е. фермерите , изреваха за замърсяването на водата и земята и нещо се замълча там...) Иначе продължават да надуват спукан балон. То като демокрацията . Тъпанът  и отдавна е със скъсана кожа ,ама продължават да думнат по него, с неистова сила. Ако този добив е малко ,тогава какво ??? ... ГМО-ли?? Който иска това  да заминава в Америка .Там ГМО реколтите са по 2 на сезон. Аман от небългари!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27