Автор Тема: Цената на "реформата"  (Прочетена 5918 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Цената на "реформата"
« -: Юли 27, 2010, 18:38:30 pm »
Най-много мрем в Европа
16:34 27-07-2010 Новинар


България е страната с най-висока смъртност в Евросъюза. Това сочат данни на европейската статистическа агенция Евростат за 2009 г. Според тях страната ни се нарежда на първо място по ниво на смъртност в ЕС - 14,2 на хиляда, следвана от Латвия с 13,3‰, Унгария (13,0‰) и Литва (12,6‰). Най-ниски нива на смъртност са отчетени в Исландия (6,3‰) и Ирландия (6,6‰).

България и Латвия са и двете страни с най-висок отрицателен прираст – с по средно 3,6 души на всеки хиляда от населението. Най-голям е прирастът в Ирландия (+10,2 промила), както и в Кипър (+5,5‰), Франция (4,3‰), Люксембург (4,0‰) и Великобритания (3,7‰).

Данните на Евростат сочат още, че гражданите на Евросъюза са надхвърлили 500 млн. души. На 1 януари 2010 г. населението на 27-те страни членки е наброявало 501,1 млн. в сравнение с 499,7 млн. една година по-рано.

Източник: http://www.novinar.net/news/naj-mnogo-mrem-v-evropa_MzMzMTszNQ==.html

По принцип не вярвам на статистиката, но дори и така, изнесените данни са меко казано... впечатляващи. От години нацията е подложена на унищожение, занижени са критериите на образованието, телевизиите промиват мозъците ни, атакувани са българския език и писменост, здравната реформа е доведена до задънена улица, а човешкия живот в условията на рецесията не струва и пукната пара. Е, струва ли си цената, която плащаме ежедневно?

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Цената на "реформата"
« Отговор #1 -: Юли 27, 2010, 22:43:50 pm »
Естествено,че цената,която плащаме е твърде висока.Обаче никой не ни пита :(.А може би и това им е целта.Виж какво става със здравеопазването.От година на година е по-зле.Колко пъти източиха здравната каса .......и то умишлено.За да се оправдават,че пари няма,и всеки да се спасява както може.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Цената на "реформата"
« Отговор #2 -: Юли 27, 2010, 22:52:22 pm »
Така е. Българите изплащаме тежка карма, която сме натрупали през средновековието с гоненията на богомилите. Изплащането е започнало от 500 годишното ни поробвано от османската империя и ще приключи с откъсването на югоисточната част от България. На последното ставаме свидетели. След 2017 г. България я чака по-светло въдеще. Ще оредее народа ни, но няма да изчезнем.

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Цената на "реформата"
« Отговор #3 -: Юли 28, 2010, 00:46:53 am »
Ще оредее народа ни, но няма да изчезнем.
"Когото най-обичам, най жестоко него наказвам". Едва ли има друг толкова търпелив и препатил народ като българския. Дано си прав за оцеляването на нацията, sidewinder, макар да не звучиш никак оптимистично.

ARRI, тази наша "българска реформа", вероятно някой ден ще бъде записана в някой учебник по конспирация. Факт е че толкова време ни управляват криминални типове, създали имиджа и богатството си върху нашите и гърбовете на бащите и майките ни. Я, що палати са надигали навсякъде из страната.

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Цената на "реформата"
« Отговор #4 -: Август 04, 2010, 13:48:06 pm »
 :) Хъм, добре го е казал Босия. Не видях да споменава плана Ран-Ът, заложен в основата на всички промени у нас, след 1989 г. Няма да спестя и ще добавя само, че двамата "експерти", масони, бяха поканени от правителството на Луканов, което е поставило точно такива рамки и изисквания пред тях, за което говори факта, че "стратегията" е приета безрезервно от тогавашните управляващи и се прилага стриктно и до днес. Иначе казано, бедата ни е натресена изцяло от БСП, която като Пилат, си изми ръцете, прехвърляйки изцяло отговорността върху двамата автори, премълчавайки съпричастността и съгласието си.

Неактивен smarinov

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Цената на "реформата"
« Отговор #5 -: Август 04, 2010, 15:21:05 pm »
Всъщност откак се помня все слушам колко сме препатили, как ние сме най-наказаните, най-зле, няма други като нас и т.н. Просто констатация.

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Цената на "реформата"
« Отговор #6 -: Август 04, 2010, 16:00:59 pm »
Всъщност откак се помня все слушам колко сме препатили, как ние сме най-наказаните, най-зле, няма други като нас и т.н. Просто констатация.
Не виждам какво те дразни в това че проблемите се обсъждат. Нима е по-добре нещата да се премълчават? Липсата на диалог, може и ще ни постави неминуемо в ролята на щрауса, заровил главата си в пясъка, не мислиш ли?

Неактивен smarinov

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Цената на "реформата"
« Отговор #7 -: Август 04, 2010, 16:21:15 pm »
Не виждам какво те дразни в това че проблемите се обсъждат. Нима е по-добре нещата да се премълчават? Липсата на диалог, може и ще ни постави неминуемо в ролята на щрауса, заровил главата си в пясъка, не мислиш ли?
Не съм се почувствал подразнен от обсъждането на проблема, просто споделих впечатление. Ти подразни ли се от това?

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Цената на "реформата"
« Отговор #8 -: Август 04, 2010, 16:31:06 pm »
Не съм се почувствал подразнен от обсъждането на проблема, просто споделих впечатление. Ти подразни ли се от това?
:) Не, не съм имал повод за това  :). Всъщност, подтекста на въпроса бе относно твоята позиция и не визираше коментара на казаното до сега.

Неактивен smarinov

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Цената на "реформата"
« Отговор #9 -: Август 04, 2010, 17:00:18 pm »
:) Не, не съм имал повод за това  :). Всъщност, подтекста на въпроса бе относно твоята позиция и не визираше коментара на казаното до сега.
:hi:
Темата е много деликатна и трудно може да се води без разгорещени спорове и дразги. На всички ни е ясен цирка в който сме преки участници. Маса българи вечерно време псуват пред телевизора с чаша ракия в ръка.. За мен истината е, че дори и хората които имат възможност не правят нищо за доброто на народа. Малкото ентусиасти, които се опитват да протестират получават полицейски палки. Проблема според мен е българския манталитет и народопсихология. Не го казвам така просто за да звуча оригинално, но много пъти като изпадна в немилост се сещам да погледна към себе си и се оказва, че всъщност проблема съм аз. Така смятам е и с българския народ, който много отдавна е в немилост, но вместо да предприеме нещо съществено (слагам и себе си в това число) си пие ракията, яде си салатата и псува пред телевизора. Насаденото робско мислене и самосъжаление никога няма да промени нещата за нас към добро, никога няма да разруши статуквото и винаги ще газим в една и съща река, в която се променят единствено камъните. Да, няма как мнението ми да не остави полъх на самосъжаление и робска нагласа, но самата същност на темата не дава друг шанс. В световната история има безброй доказателства, че великите лидери не спасяват народа си а по-скоро го заробват. Ние обаче все чакаме (това вече е изтъркано и все пак култово) някой да ни "оправи". Истината е, че от безкрай време ни оправят..
За мен съвсем простичко съм решил, че ако аз успея да стана по-добър човек, може би ще успея да заразя някой покрай мен и той да стане по-добър.. И така се надявам, че по пътя на верижната реакция нещо ще се промени към по-добро за нас.

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Цената на "реформата"
« Отговор #10 -: Август 04, 2010, 18:06:42 pm »
:hi:
Темата е много деликатна и трудно може да се води без разгорещени спорове и дразги. На всички ни е ясен цирка в който сме преки участници. Маса българи вечерно време псуват пред телевизора с чаша ракия в ръка.. За мен истината е, че дори и хората които имат възможност не правят нищо за доброто на народа. Малкото ентусиасти, които се опитват да протестират получават полицейски палки. Проблема според мен е българския манталитет и народопсихология. Не го казвам така просто за да звуча оригинално, но много пъти като изпадна в немилост се сещам да погледна към себе си и се оказва, че всъщност проблема съм аз. Така смятам е и с българския народ, който много отдавна е в немилост, но вместо да предприеме нещо съществено (слагам и себе си в това число) си пие ракията, яде си салатата и псува пред телевизора. Насаденото робско мислене и самосъжаление никога няма да промени нещата за нас към добро, никога няма да разруши статуквото и винаги ще газим в една и съща река, в която се променят единствено камъните. Да, няма как мнението ми да не остави полъх на самосъжаление и робска нагласа, но самата същност на темата не дава друг шанс. В световната история има безброй доказателства, че великите лидери не спасяват народа си а по-скоро го заробват. Ние обаче все чакаме (това вече е изтъркано и все пак култово) някой да ни "оправи". Истината е, че от безкрай време ни оправят..
За мен съвсем простичко съм решил, че ако аз успея да стана по-добър човек, може би ще успея да заразя някой покрай мен и той да стане по-добър.. И така се надявам, че по пътя на верижната реакция нещо ще се промени към по-добро за нас.
:hi: и от мен! Написаното наистина е благородно, добронамерено и правдиво. Виж, не мисля че по-горе имаше изказани самосъжаления. На всекиго тук, вярвам, му е мъчно да приеме това положение и по един или друг начин го показва. И няма как да не е съпричастен. Казах вече, че не вярвам на статистиците, но в случая тази класация ме потресе. Според друга статистика, в повече от 45 общини днес, не се говори български език... Данните са само отпреди месец и ясно говорят за изчезването на нацията.

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Цената на "реформата"
« Отговор #11 -: Август 19, 2010, 07:51:52 am »
И тя една реформа...
Както се казва - нов бардак със стари курви не се прави! :nea:
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Цената на "реформата"
« Отговор #12 -: Август 24, 2010, 23:57:00 pm »
И тя една реформа...
Както се казва - нов бардак със стари курви не се прави! :nea:

Да, една реформа... Ама пък какви са последствията от нея. :(

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
37713 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12113 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
1 Отговора
8414 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
7 Отговора
12105 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 02:21:19 am
от Peacekeeper
0 Отговора
6082 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2010, 12:42:15 pm
от Astronomer

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27