Автор Тема: Добър човек  (Прочетена 20447 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Radoslav

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Добър човек
« -: Юли 21, 2010, 19:55:03 pm »
Мисълта ми е,че някои хора възприемат развиването на духовноста с това да придобият някакви 'свръх'човешки възможности/способности,но вместо да се стремим към това - не трябва ли да се стремим просто да бъдем добри хора? Какво за вас е "Добър човек"?

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Добър човек
« Отговор #1 -: Юли 24, 2010, 19:35:47 pm »
46 човека прегледали темата и отговор ниц  ???

Според мен трябва да се уточни какво се разбира под думите (добър човек).
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Добър човек
« Отговор #2 -: Юли 24, 2010, 21:36:59 pm »
... Не знам за добър..или пък за духовен,ама баланс му е майката.
Щото няма само"добри"..А и да си само"добър"(в смисълът който обикновено се влага в тази дума)граничи с.. де да знам..тъпотия,наивност,овчедушие...
Поне аз така виждам нещата де..

Неактивен Elen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Re:Добър човек
« Отговор #3 -: Юли 24, 2010, 21:54:31 pm »
овчедушие  каква дума  ::)


       Не знам, дали е хубаво да казват
       за някого, че е "добър човек"
       и дали това не означава,
       че е повърхностен и мек?
       Добър ще си, ако прощаваш
       и ядът ти бързо отминава,
       ако себе си до край раздаваш,
       и успехите ти са за чужда слава.
       Добър ще си, когато страдаш,
       - да има другите кого да съжаляват,
       от благодарност по лице да падаш,
       че са добри и милостиня ти подават.
       Ще си добър, и ако ги разсмиваш
       със свойте грешки, фалове, мечти...
       Но, ако чуждия живот осмисляш,
       кой тогава, ще си ти?

       неизвестен автор
Колкото повече разбирам хората,толкова повече ми се живее със животните

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Добър човек
« Отговор #4 -: Юли 24, 2010, 22:06:59 pm »
(в смисълът който обикновено се влага в тази дума)граничи с.. де да знам..тъпотия,наивност,овчедушие...
Поне аз така виждам нещата де..
Бравос бе момиче младо, ако това значи, аз не искам да съм добър човек  ???
Това в кръга на шегата.
Имам веднага въпрос какво е това добър човек и има ли почва той у нас (става дума за милата ни татковина).

Май няма  ???
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Добър човек
« Отговор #5 -: Юли 24, 2010, 22:14:50 pm »
Добре..добротата е относително понятие.Ама да питам..един"добър"човек в състояние ли е да отнеме друг човешки живот?

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Добър човек
« Отговор #6 -: Юли 24, 2010, 22:55:56 pm »
Добре..добротата е относително понятие.Ама да питам..един"добър"човек в състояние ли е да отнеме друг човешки живот?
Не, но има голямо желание!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Elen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Re:Добър човек
« Отговор #7 -: Юли 24, 2010, 22:56:59 pm »
Зависи от "добрият" човек.Ако човека е въздържан,нама да отнеме нечии живот,ако ли не е ,може и тая да я свърши.Убииството не решава проблема.

*****************************************************************************

Ами ти,като възрастна дама,не си ли забелязала,че милата ни татковина е сред най добрият народ във света.За сведение ще кажа че тук в България си е най хубаво,от гледна точка,че по дрехите посрещат по умът изпращат или по просто казано ако си добър със хората и те ще са добри,във всяко едно отношение
Колкото повече разбирам хората,толкова повече ми се живее със животните

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Добър човек
« Отговор #8 -: Юли 24, 2010, 23:02:16 pm »
Ами ти,като възрастна дама,не си ли забелязала,че милата ни татковина е сред най добрият народ във света.За сведение ще кажа че тук в България си е най хубаво,от гледна точка,че по дрехите посрещат по умът изпращат или по просто казано ако си добър със хората и те ще са добри,във всяко едно отношение
Мадежо, доста са ти объркани понятията за добро и лошо ;), а това словоизлияние за българския народ и прословитата му добрина .... го кажи на приятелчетата си!

Това е от възрастната "дама"  ;D
« Последна редакция: Юли 25, 2010, 07:50:58 am от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Добър човек
« Отговор #9 -: Юли 24, 2010, 23:49:47 pm »
Добре..добротата е относително понятие.Ама да питам..един"добър"човек в състояние ли е да отнеме друг човешки живот?
Не, но има голямо желание!
:nea:..Не мисля,че един"добър"човек не би трябвало да е в състояние да отнеме живота на друго същество..Мое мнение си е,ама мисля,че сме длъжни да защитаваме себе си!Аз едва ли отговарям на общоприетите критерии за доброта,но често пъти у мен взема превес"доброто"
И поради тази причина,много пъти съм се запитвала"дали бих могла да направя подобно нещо?"И си позволих да бъда честна със себе си като си отговорих с ДА!Ако обстоятелствата го наложат ще го направя!
Може да си безкрайно добър,и въпреки това да направиш нещо"лошо"
Всичките хора които са загинали във битки и войни,лоши ли са били?
п.с.Пак казвам,доброто е много относително нещо,и трябва да има баланс."Прекаления светец и Богу не е драг"
« Последна редакция: Юли 24, 2010, 23:51:29 pm от konstantin2007 »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Добър човек
« Отговор #10 -: Юли 25, 2010, 00:12:54 am »
Мисълта ми е,че някои хора възприемат развиването на духовноста с това да придобият някакви 'свръх'човешки възможности/способности,но вместо да се стремим към това - не трябва ли да се стремим просто да бъдем добри хора? Какво за вас е "Добър човек"?


Това,че си прочел няколко ''наръчника по духовност'',в никакъв случай не те прави добър човек.Това дали си добър или лош,зависи от ситуацията,в която си поставен.А понякога човек изпада в критични моменти,когато от мек и сговорчив,се превръща в звяр.То си ни е заложено в характера.Колкото и да се стараем да сме добри,се налага и да ''освирепяваме'' за да оцелеем.Факт  :yes:.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Добър човек
« Отговор #11 -: Юли 25, 2010, 07:50:14 am »
Хора, които са извършвали чудовищни зверства с беззащитни жени и деца по време на война в окупирани райони са били съвсем нормални и "почтени" граждани и хора в нормалното време в родните си места. Вероятно са минавали за добри момчета, добри съпрузи и добри бащи. А там...когато са усещали властта си над беззащитната жертва са се превръщали в садисти и зверове.Има много такива документални факти.
И все пак вероятно не всички са извършвали зверства. Може би някои не са, въпреки, че и те са можели.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Добър човек
« Отговор #12 -: Юли 25, 2010, 08:29:01 am »
Това,че си прочел няколко ''наръчника по духовност'',в никакъв случай не те прави добър човек.Това дали си добър или лош,зависи от ситуацията,в която си поставен.А понякога човек изпада в критични моменти,когато от мек и сговорчив,се превръща в звяр.То си ни е заложено в характера.Колкото и да се стараем да сме добри,се налага и да ''освирепяваме'' за да оцелеем.Факт  :yes:.

Много точно казано.Ако сте гледали филма Тримата от запаса, може да си спомните за бай Иван.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Elen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Re:Добър човек
« Отговор #13 -: Юли 25, 2010, 09:33:25 am »
Колкото и голям звяр да си бил,ако продължително време вършиш само добрини естествено е да станеш добър и обратно,колкото и добър да си можеш да станеш звяр.
Както каза колегата няма ли Баланс върху емоциите,нищо не може да се постигне.
ше се получи ей това:
Кога бяхме млади,какви хубави бяхме-особенно аз,кога остаряхме погрозняхме-особенно ти. ;D ;D ;D
Колкото повече разбирам хората,толкова повече ми се живее със животните

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Добър човек
« Отговор #14 -: Юли 25, 2010, 10:13:52 am »
Хора, които са извършвали чудовищни зверства с беззащитни жени и деца по време на война в окупирани райони са били съвсем нормални и "почтени" граждани и хора в нормалното време в родните си места. Вероятно са минавали за добри момчета, добри съпрузи и добри бащи. А там...когато са усещали властта си над беззащитната жертва са се превръщали в садисти и зверове.Има много такива документални факти.
И все пак вероятно не всички са извършвали зверства. Може би някои не са, въпреки, че и те са можели.

Офф,ма за кво забиваш толкова у лево :(...  ако имах това предвид,щях да ги нарека мародери!!
Аз говоря за онези които са воювали за свободата си..примерно казано...Или пък някоя беззащитна майка с която се опитват да се гаврят и тя отнема човешки живот за да защити себе си  и детето си..Ей за такива хора говоря.Хора притиснати от обстоятелствата.Добри хора,правещи път дори на мравката,които обаче са в състояние да изършат подобно нещо!И по-добре за самите тях!Защото наш дълг е да защитаваме живота си.
Не бихме оцеляли ако бяхме само добри!Мисля,че нещата са точно като на аватара ми!Баланс между ангела и демона у всеки един от нас!Да си само ангелче е равносилно на това да си овца!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27