Автор Тема: Какво става в света сега?  (Прочетена 17301 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Какво става в света сега?
« Отговор #15 -: Август 30, 2012, 13:55:05 pm »
Все пак не става въпрос за Олимпиада и кой колко златни медала има, но има доста неща и то във всякакви области. Като се почне от икономика и наука и се стигне до нанотехнологии. За повече информация ... ако нямаш интернет и Гугъл, пробвай със спомените на някой шаман от Чили или Зимбабве.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен atila777

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re: Какво става в света сега?
« Отговор #16 -: Август 30, 2012, 15:11:35 pm »
Цитат
Въпреки че не гледам много телевизия- аз смятам, че в момента света е възможно най-добрия свят, който може да съществува. Има от всичко по малко и е по-балансиран от когато и да било.

Защо ли останах с впечатлението , че от телевизора не се отделяш?  :unknown:

Нищо. Колкото по-малко мислиш с телевизора си толкоз по-добре.
Иначе глей к'ви злоумишленици сноват в мрежата и к`ви ги ръсят:

"Повече от един милиард души по света живеят с по-малко от един долар на ден. Други 2,7 млрд. се борят за
оцеляването си с по-малко от два долара на ден.
1 малко дете умира всеки 6 секунди от глад…

11 деца – всяка минута…

600 деца -  всеки час…

15.000 деца – всеки ден…

5.6 милиона деца – всяка година.

Разликата между богати и бедните в света нараства драстично.

По данни на международната организация за 30 години дупката между хората с големи и малки доходи е нараснала с 10%.

Страните с най-голяма разлика в доходите са Мексико, САЩ, Израел и Великобритания. В САЩ и ИЗраел например съотношението между доходите на богатите и бедните е в съотношение 14 към 1. Във Великобритания, Япония и Италия съотношението е 10 към 1, а в Германия и Дания - 6 към 1.

Израел заема второ място в света по мащабите на социалното неравенство , а на първо място са САЩ, пише израелският всекидневник "Аарец"
Според резултатите от изследването пропастта между бедните и богатите в страната се вижда най-ясно от размера на капиталите, съсредоточени в ръцете на "финансовата и политическа върхушка" в Израел. В проучването се посочва, че 10% от израелското население държат 172 млрд. долара, докато капиталът на останалите 90% възлиза на едва 73 млрд. долара.  :o
Данни на Централното статистическо бюро,в Израел показват, че броят на децата, произхождащи от бедни семейства, е нараснал през последните 14 години с повече от 50%. Бедните домакинства са се увеличили с 30%. :unknown:

Над 700 души, които протестираха на Уол Стрийт, бяха арестувани на нюйоркския Бруклински мост, съобщи полицията в града, цитирана от Би Би Си.

Арестуваната група е част от по-голяма група демонстранти, които преминаха моста от Манхатън, където са на палатков лагер в близост до Уол Стрийт вече почти две седмици.

Демонстрантите протестират срещу социалното неравенство и алчността в корпоративния свят. По думите им те защитават позициите на 99% от обикновените американци, изправени срещу 1% от най-богатите.

Протестиращите призоваха 20 000 души да „залеят Долен Манхатън” на 17 септември и да останат там „няколко месеца. Няколкостотин души все още живеят на палатки в частен парк недалеч от Уол Стрийт."

Абе мръсни ШОВИНИСТИ и долни НИХИЛИСТИ!
Какво да ги правиш такива???
Не искат да разберат че живеят в НАЙ-ХУБАВИТЕ И БАЛАНСИРАНИ ВРЕМЕНА и това си е. Такива само "Абу Гариб" ще ги оправи. :diablo:

 Пурку, благодаря ти за загриженоста, но мнението на хора виждащи света само в бяло и черно :yahoo: - не ме вълнува!
« Последна редакция: Август 30, 2012, 16:21:55 pm от atila777 »
Окупирай Уолстрийт и България!

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Какво става в света сега?
« Отговор #17 -: Август 30, 2012, 15:28:27 pm »
Цитат
Въпреки че не гледам много телевизия- аз смятам, че в момента света е възможно най-добрия свят, който може да съществува. Има от всичко по малко и е по-балансиран от когато и да било.

Защо ли останах с впечатлението , че от телевизора не се отделяш?  :unknown:

Нищо. Колкото по-малко мислиш с телевизора си толкоз по-добре.


нямам представа защо си останал с такова впечатление, но ти може да споделиш. Няма да се разсърдя как и на какво основание си създаваш впечатление за непознати от виртуалността.
Благодаря, че ми напомняш кога съм (аз) най-добре, скоро мама и татко даже не бяха се сещали да ми го казват.
Като изключим опита ти за заяждане е добре да си измисляш друго интро следващите пъти като пишеш по теми. Мерси за разбирането.


От всички данни, които си споделил, ти лично или България какво конкретно е допринесла или направила, за да не е така. Или само САЩ са виновни. Ми да им пуснем напалма и да ги заличим от Земята пък току виж цифричките са се променили.



Цитат
Абе мръсни ШОВИНИСТИ и долни НИХИЛИСТИ!
Какво да ги правиш такива???

няма какво  :unknown: оставяш ги да дишат. И те са хора. А може и като си един от тях, да почнеш да се къпеш в някое чисто езеро, ама не в САЩ и да не си толкова мръсен. Е! ако си ром, индиец или друга раса- имат специфична миризма и тя си остава- но понеже не сме расисти ще го преживеем.

"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен atila777

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re: Какво става в света сега?
« Отговор #18 -: Август 30, 2012, 16:29:26 pm »
Цитат
Е! ако си ром, индиец или друга раса- имат специфична миризма и тя си остава

Интересно! От къде ги знаеш тези подробности.  :o
Окупирай Уолстрийт и България!

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Какво става в света сега?
« Отговор #19 -: Август 30, 2012, 16:51:53 pm »
...аз смятам, че в момента света е възможно най-добрия свят, който може да съществува. Има от всичко по малко и е по-балансиран от когато и да било. Развитието трябва да е насочено към запазване на този крехък що-годе баланс...

Още една култова реплика на Princess_Deja
Предишната и беше в темата за ваксините и гласеше следното: Нека да направим ваксините по-безопасни и възможни за повече болести


Принцесата или нещо е влюбена в някой младеж и хормоните и замъгляват съзнанието или носи някакви магически, розови очила с които наблюдава света.

Ето няколко примера за шизофренията в която се намира човечеството:

Една английска котка има по-голяма дажба на протеини, отколко един африканец!

Около 400 от най-богатите хора на планетата притежават богатсво, равняващо се на богатството на около 2 млрд. души от най-бедните.

Един картоф насаден в Испания, транспортиран до България за продажба е по-евтин от един картоф насаден в България. Една глава чесън от Китай пропътувала хиляди километри е по-евтина от една глава български чесън. Това се нарича свободен пазар, който някакси успява да заобиколи законите на физиката.

В момента бих казал, че се намираме в пика на шизофренията, докато някои пък виждат света в момента, като най-приказното време, което някога е съществувало. Интересна работа?
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен Strelok22

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Какво става в света сега?
« Отговор #20 -: Август 30, 2012, 17:19:39 pm »
Съгласявам се с Пурку по всички параграфи от горния пост ...

Deja ... как можа да комбинираш ''балансиран свят'' и ''телевизия'' в едно изречение.
То ако телевизията ти е мярката,какъв дявол търсиш по тея теми.Ходи във философията и езотериката и не се самоунижавай с такива изцепки.

Повече съм склонен да мисля,че света е бил балансиран през 1970-а когато никои не е смеел да направи нещо по-голямо от някоя ''мижава'' война за на не наруши баланса и да се крие зад четирицифрени количества ядрени бойни глави.
А сега просто вече няма нужда от такива неща и тази ''ескпанзия'' която си мислиш че я няма се води с други средства.

Относто поста ти от 13:11 днес: "И Руснаците си водят техни войни и Сърбите и Китайците"

Хайде сега,виж следната картинка на
военни интервенции на великите сили 1945-2012.

САЩ:200 и отгоре
Русия/СССР: не повече от 20
Китай: знам едва за 3 ... и то все когато янките тръгват да им се залагат пред прага.

Какво става в твоята глава не знам ...   ???

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Какво става в света сега?
« Отговор #21 -: Август 30, 2012, 17:56:27 pm »
...аз смятам, че в момента света е възможно най-добрия свят, който може да съществува. Има от всичко по малко и е по-балансиран от когато и да било. Развитието трябва да е насочено към запазване на този крехък що-годе баланс...

Още една култова реплика на Princess_Deja
Предишната и беше в темата за ваксините и гласеше следното: Нека да направим ваксините по-безопасни и възможни за повече болести

Мислех си, какво пречи на някой да разбре нещо, което си написал? Аз не мога да отговоря, Вие ако се сещате споделете.

/относно ваксините, скоро говорих с една жена. Близка моя лекарка-педиатър, вече пенсионерка. И я питах: Ако сега беше млада лекарка или "стара"-практикуваща какво би правила ако ти наложат със закон да слагаш ваксини на малки момиченца против Рак на шийката? Отговори: не бих сложила, въпреки рисковете и санкциите. През 73-74 година бях млада лекарка инфекциозна и си спомням как целия първи етаж беше препълнен от хора с деца на ръце след неуспешни полиомиелитни ваксини.- И? Какво стана с тези хора, лекувахте ли ги децата, спряхте ли ги?- Не. Имали сме невероятен късмет, всички, които сме ги понесли.
Но не съм против ваксините като цяло, а против тези, които са с ЖИВИ антигени. Надявам се, че науката може да напредне до там./

Цитат
Принцесата или нещо е влюбена в някой младеж и хормоните и замъгляват съзнанието или носи някакви магически, розови очила с които наблюдава света.

избирам си: влюбена  :) :blush: розови магически очила не знам къде продават, но не ми трябват в тоя пек си имам слънчеви :)

Цитат
Ето няколко примера за шизофренията в която се намира човечеството:

Една английска котка има по-голяма дажба на протеини, отколко един африканец!

Около 400 от най-богатите хора на планетата притежават богатсво, равняващо се на богатството на около 2 млрд. души от най-бедните.

Един картоф насаден в Испания, транспортиран до България за продажба е по-евтин от един картоф насаден в България. Една глава чесън от Китай пропътувала хиляди километри е по-евтина от една глава български чесън. Това се нарича свободен пазар, който някакси успява да заобиколи законите на физиката.

В момента бих казал, че се намираме в пика на шизофренията, докато някои пък виждат света в момента, като най-приказното време, което някога е съществувало. Интересна работа?

относно И твоите данни бих ти задала същия въпрос като към горния пичага. Ти конкретно и страната ти какво сте направили, за да не е така? Само от САЩ ли зависи бедността и нещастията по света. А хубавите неща са за ... всички дали жертви по световни и други войни...

Strelok22
виж сега, мога да вкарвам каквото си искам в изреченията и не мога да предположа с целия си телепатичен капацитет как може да разбирате смисълът на написаното за вас. Ти лично, а и останалите от къде се информирате за събитията по света? Нали не ходите на място и не сте някой оператор на Елена Йончева или пък да имате близки дипломати по правителства и различни съвети, които да ви информират за Световните икономико-политически и глобални ФАКТИ и други мероприятия?
Хайде четете и мислете малко ... зряло (че не се сещам каква друга дума да кажа) и тогава ми пускайте иронични забележчици.
Чесъна колко струвал и "военните интервенции", когато по времето на хипитата, разбийш, толкова яко било, че от няма за кво да се протестира са измирали от свръхдози или преди това във великата Виетнамска война и Корейска май имаше!
Като не ви харесва този свят и очевидно сте недоволни или го направете по-добър или си бийте камшика на Марс, Венера или Луната. Не ме занимавайте с каква съм аз и що съм...

« Последна редакция: Август 30, 2012, 18:01:11 pm от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Какво става в света сега?
« Отговор #22 -: Август 30, 2012, 18:13:50 pm »
Не ме занимавайте с каква съм аз и що съм...

Никой няма да те занимава, просто подвеждаш хората.
В философския раздел, в духовен, в езотерика - кеф ти мечти, кеф ти фантазия, кеф ти въображение - там може да разгърнеш целия си потенциал и никой няма да ти прави забележки. Но когато фактите са налице, няма какво да се философства:

Още един пример: Във войната в Ирак са убити от 600 000 до 1 000 000 иракчани. 4 млн. иракчани след войната са бежанци в собствената си страна. Всичко това за да спасят страната от тайната групировка "Ал Кайда".
Опитай да осмислиш числата в горния пример. Това е само една от спасителните и освободителни операции на САЩ.
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен gm67

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re: Какво става в света сега?
« Отговор #23 -: Август 30, 2012, 18:17:45 pm »
никога не съм харесвала крайния патос в изказванията и мненията на хората.В някаква сегрегация, сякаш САЩ е лош герой, който ми е направил нещо лично на мен. .....
Аз пък обвинявам САЩ,точно защото са ми направили нещо лошо.За това,че наложиха своята отвратителна ценностна система,за това,че унищожиха нашата армия и отбрана,за това,че наложиха колониалната си икономическа и политическа система.За това,че България няма вече нито икономика,нито селско стопанство,нито нормално здравеопазване,образование или култура.За това,че децата и я оставят и бягат надалеч немили-недраги.
Обвинявам ги,че унищожиха Родината ми.

Както между другото е било винаги-всяка Империя гради своя комфортен живот на гърба на колониите си.
Затова и ги обвинявам.
Със справедливата омраза на роба :)

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Какво става в света сега?
« Отговор #24 -: Август 30, 2012, 19:23:57 pm »
gm67, само че прави едно важно разграничение. Проблема не е в гражданите на САЩ, а в лидерите (елита). Всеки един в САЩ, дръзнал да се обади и да изобличи елита, съответно е наказван - усмивания, сплашвания, бой, отвличания и ако пак не се укроти - физическо ликвидиране. Така, че ако видиш един турист дошъл от щатите на почивка в България, да си излееш омразата върху него е безмислено - проблема не е в гражданите. Същото е и с евреите - проблема не е в народа им, а на хората окупирали лидерските позиции. Тези които са начело на САЩ, Израел, Франция, Англия, Германия и т.н. и т.н. не се делят по национален признак. Сегашното герберско правителство на България е фрашкано с масони и подобните им окултни шматки - тука няма националност. Тия хора имат други ценности и това което ги обединява не е патриотизъм или някаква принадлежност към държавата в която са родени. Ако не го хванеш този тънък момент, ще се въртиш в омагьосания кръг - щатите са виновни, комунистите са виновни, фашистите са виновни и т.н. и т.н.
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен gm67

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re: Какво става в света сега?
« Отговор #25 -: Август 30, 2012, 20:17:45 pm »
Разбира се,че говоря за елита.Обикновените хора там са точно като нас жертва на изкривените ценности и промиването на мозъци.Разликата само е,че материално са обезпечени по-добре,все пак са граждани на Империята :).Между другото,този елит (не-повече от 10-20 000 души според мен),практически е наднационален,защото корените му идват още от Средновековна Европа,където се е зародил заедно с буржоазията.Просто сега се е установил в Америка,и интересите му изискват тамошните граждани да са материално задоволени,но глупави и послушни.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Какво става в света сега?
« Отговор #26 -: Август 30, 2012, 22:32:30 pm »
Мисълта ми е, че трябва да се поясняват и уточняват тези неща.

Като заговорихме за така наречения елит, пък и сме в синхрон със заглавието на темата да уточним и другите неща:
Елита, че е наднационален - наднационален е, но грешиш в това, че се е установил в Америка. Не че грешиш, по-скоро да те допълня. Щатите са само единият от "лостовете" с който влияят над развитието на човечеството. САЩ играе ролята на военната машина. Присъствието на военни бази и американци е в около 50 държави по света.
Освен военната машина, другите "лостове" с които елита насочва и управлява развитието на човечеството са Ватикана и Лондонското сити. Ватикана играе ролята на "духовен" център. Само че вместо да развива духовната същност на човека, прави точно обратното - държи под контрол неговото развитие. (Около 2 млрд. души са католиците в света). Освен това папата оперира с финансови къщи, притежава корпорации в различни сектори на икономиката и т.н.
Лондонското сити е центъра на банкерите. От Лондон тръгва и експанзията на банкерите в съединените щати с подписването от президента Уилсон Уидроу за създаването на федералния резерв. Другата голяма крачка на банкерите е подписа на президента Никсън, който отменя напълно златния стандарт на долара. Това отваря хоризонта на банкерите и започва ерата на виртуалните долари, която я усещаме и към настоящ момент - милиарди, трилиони долари, които съществуват единствено в паметта на компютъра на някоя банка. Има достатъчно материал за четене, стига да има търсещи. Систематизирано изглежда така.
1. САЩ - военната машина
2. Лондонското сити - банкерите
3. Ватикана - религията
Това са трите лоста, които управляват гео-политическите процеси на света. Освен това териотириите на трите центъра са обособени. Ватикана е град-държава. Лондонското сити и окръг Колумбия в САЩ също са обособени и не принадлежат към държавите в които се намират - и трите центъра си имат собствен флаг, химн, собствени закони, не плащат данъци и т.н.
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Какво става в света сега?
« Отговор #27 -: Октомври 07, 2012, 21:42:52 pm »

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Какво става в света сега?
« Отговор #28 -: Октомври 07, 2012, 22:19:17 pm »
Как разбирате горният колаж? Понеже възникна едно обсъждане и ми е чудно, каква идея ви носи?

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Какво става в света сега?
« Отговор #29 -: Октомври 07, 2012, 22:37:37 pm »
Първото нещо, което ми хрумна е на тези господа показалците как влизат в "отвора" на нарисуваната картинка. :blush:

Иначе картинката ще я коментирам със следната приказка: Хвани единия, удари другите.
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27