Автор Тема: Можем ли да станем по-умен в социално отношение вид?  (Прочетена 4575 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Търсеща

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 103
 Здравейте до сега само съм ви чела ,възхищавам се на расъжденията на някои от вас и незнам защо реших точно вас да питам: от какво се нуждаем според вас за да увеличим шансовете си да оцелеем и да живеем в относителен мир? :hi:

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Цитат
от какво се нуждаем според вас за да увеличим шансовете си да оцелеем и да живеем в относителен мир?

Със кого да живеем в мир ? Със себе си , или с околните . И какво да се разбира под оцеляване ? Физическо , финансово , психическо.....? :)
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен drslowdeath

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
НЕ!

НИЕ не можем да живеем в мир.Аз или ти(/той или тя),поотделно,бихме могли да постигнем за себе си мир.Няма влак,който да отива в тази посока,нито стълби,които да са достатъчно широки за повече от един.Няма да се появят чудодейно армии от супер-дечица(виолетови/кристални/индигови),които да гонят лошковците - масони/илюминати/евреи ( ;D  ) от Wallstreet .

Няма да се появи Назарянина (преоблечен като хипи) с решение на всички ваши проблеми.Ако не ви е направило още впечатление всеки си е отговорен за проблемите си и трябва да ги реши сам,за да извлече максималното от тях.Подобно на задачите по математика :P  Може някой постояно да ви пише домашните,но на контролното пак ще се провалите.

По подобен начин никоя от другите ви инкарнации(или чуждите такива) няма да свърши това,за което вие сте били родени.

А според теб от какво се нуждае човешкият вид? От още 2 хиляди години лъжливи обещания или от студена и жестока истина? А именно,че може би вече е прекалено късно за "спасение за всички","мир и любов" и прочее.А може би никога не е имало планове за това ;)

Неактивен Търсеща

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 103
НЕ!

НИЕ не можем да живеем в мир.Аз или ти(/той или тя),поотделно,бихме могли да постигнем за себе си мир.Няма влак,който да отива в тази посока,нито стълби,които да са достатъчно широки за повече от един.Няма да се появят чудодейно армии от супер-дечица(виолетови/кристални/индигови),които да гонят лошковците - масони/илюминати/евреи ( ;D  ) от Wallstreet .

Няма да се появи Назарянина (преоблечен като хипи) с решение на всички ваши проблеми.Ако не ви е направило още впечатление всеки си е отговорен за проблемите си и трябва да ги реши сам,за да извлече максималното от тях.Подобно на задачите по математика :P  Може някой постояно да ви пише домашните,но на контролното пак ще се провалите.

По подобен начин никоя от другите ви инкарнации(или чуждите такива) няма да свърши това,за което вие сте били родени.

А според теб от какво се нуждае човешкият вид? От още 2 хиляди години лъжливи обещания или от студена и жестока истина? А именно,че може би вече е прекалено късно за "спасение за всички","мир и любов" и прочее.А може би никога не е имало планове за това ;)
благодаря,първите две изречения са най-лошото нещо ,което съм чувала напоследък ,но това:
Цитат
Аз или ти(/той или тя),поотделно,бихме могли да постигнем за себе си мир.
е много хубава новина ,не се учудвам и сама стигнах до извода ,че прекалено много зависи от нашия личен избор,благодаря наистина .
« Последна редакция: Юни 16, 2010, 16:59:54 pm от Търсеща »

Неактивен drslowdeath

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
В такъв случай прояви критично мислене(надявам се не обиждам дълбоко никого с такива очевидни молби).И затова,което не ти хареса от прочетеното,и за това,което намери за добра новина.Аз съм на мнение,че нищо не трябва да се приема като чиста монета.Най-вече в тези среди-философия,религия,езотерика.Казвам го,защото се завръщам в сайта от няколко годишна почивка (може би 1-2 години) и откривам на много места просто сляпа вяра във всичко,което е написано.Някой питаше как да се подложи на регресивна прогноза(процедура за хора,преминали през неописуем стрес,а не за хора,които са просто отегчени и искат да задоволят любопитството си),някой друг пък беше качил снимки на някаква група (май в "Music mind control" темата - моето любимо забавление,когато нямам какви други глупости да чета) ,в която ,видиш ли,намирал много триъгълници и прави аналогията с всевиждащото око на пирамидата.
Идеята ми е,че този сайт се е препълнил с "емоционален език",с материали,които да плашат хората,вместо да предлагат солидна информация предложена по разумен начин.Създайте си сито.Променяйте го според възгледите си.Лично аз го променян редовно и до ден днешен.Не вярвам,че някога ще имам окончателен вариант за него :) Но нали животите ни,това всичко е процес на постоянно търсене. Ако имаше една окончателна истина поначало въобще нямаше да сме тук :)

Неактивен Търсеща

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 103
В такъв случай прояви критично мислене(надявам се не обиждам дълбоко никого с такива очевидни молби).И затова,което не ти хареса от прочетеното,и за това,което намери за добра новина.Аз съм на мнение,че нищо не трябва да се приема като чиста монета.Най-вече в тези среди-философия,религия,езотерика.Казвам го,защото се завръщам в сайта от няколко годишна почивка (може би 1-2 години) и откривам на много места просто сляпа вяра във всичко,което е написано.Някой питаше как да се подложи на регресивна прогноза(процедура за хора,преминали през неописуем стрес,а не за хора,които са просто отегчени и искат да задоволят любопитството си),някой друг пък беше качил снимки на някаква група (май в "Music mind control" темата - моето любимо забавление,когато нямам какви други глупости да чета) ,в която ,видиш ли,намирал много триъгълници и прави аналогията с всевиждащото око на пирамидата.
Идеята ми е,че този сайт се е препълнил с "емоционален език",с материали,които да плашат хората,вместо да предлагат солидна информация предложена по разумен начин.Създайте си сито.Променяйте го според възгледите си.Лично аз го променян редовно и до ден днешен.Не вярвам,че някога ще имам окончателен вариант за него :) Но нали животите ни,това всичко е процес на постоянно търсене. Ако имаше една окончателна истина поначало въобще нямаше да сме тук :)

Благодаря за напомнянето да проявявам критичност и сега като се върна на въпроса ,отговора ти не е ли твърде писимистичен?Все пак смятам ,че наистина можем да станем по-умни в социално отношение вид,най-малкото като всеки осъзнае за себе си ,че повишаването на социалната му интилигентност,развитието на емпатия  и подобряването на отношенията му с хората като цяло би му донесло много повече дивиденти .Щом аз и ти можем не виждам причина и другите да не го направят.Допускам ,че хората с отровно поведение ще намалеят ,най-малкото защото не е тайна за повечето от нас ,че едно такова поведение вреди на самия теб повече отколкото на останалите!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Струва си и да се запита, какво точно ти имаш предвид под понятието "умен в социално отношение". Какво се разбира под "емпатия", а под "добър"?

За мен "умен в социално отношение" се разбира да си много гъвкав и умел в комуникациите. Да умееш да комуникираш 'хай валю'(висока стойност) и така ще имаш повече жени ( а и мъже), които да те харесват; и които например, могат да решат да спят с тебе (само жените, разбира се). И така да мога да си избера тази, която наистина харесвам.

Та това е моето определение за "умен социално", а какво е твоето?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Търсеща

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 103
Струва си и да се запита, какво точно ти имаш предвид под понятието "умен в социално отношение". Какво се разбира под "емпатия", а под "добър"?

За мен "умен в социално отношение" се разбира да си много гъвкав и умел в комуникациите. Да умееш да комуникираш 'хай валю'(висока стойност) и така ще имаш повече жени ( а и мъже), които да те харесват; и които например, могат да решат да спят с тебе (само жените, разбира се). И така да мога да си избера тази, която наистина харесвам.

Та това е моето определение за "умен социално", а какво е твоето?
Умен в социално отношение имам предвид  висока социална интелигентност(СИ),което е способността да се разбирате с другите и да ги привличате за сътрудничество.Крайните степени на СИ -много ниска и много висока-могат да бъдат метафорично обозначени съответно с термините "отровен" или "подхранващ". Отровно повединие е това ,което кара другите да се чувстват неоценени,неспособни,уплашени,гневни,разочаровани или виновни.Подхранващото поведение кара другите да се чувстват значими,способни,обичани,уважавании ценени.
Под "емпатия "обикновено се подразбира да се поставите на мястото на другия и да разбирате  или споделяте неговите чувства.В контекста на социалната интелигентност това понятие включва и нещо по-дълбоко-усещането за свързаност.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Интересно деление.
Ок, от една страна наистина човек може да се държи негативно с околните. Да предизвиква тяхното его. Да ги дразни по някакъв начин, да не ги оценява, да ги обижда и тн.
Но!
Обратното поведение, за което ти казваш
Цитат
Подхранващото поведение кара другите да се чувстват значими,способни,обичани,уважавании ценени.
Може да има 2 съвсем различни полюса.

В първия случай може да е безегово (тия определения на момента ги слагам, но гледам да имат връзка със смисъла).
Та може да е безегово, като такова ти се държиш НЕРЕАКТИВНО, и провокираш НЕРЕАКТИВНО поведение от другата страна. Т.е. ти не съдиш другите, себе си, не се дразниш, не се страхуваш, не се хвалиш, не се мъчиш да се докажеш, не слагаш оценка за висотата на събеседника си, или пък твоята. Просто си, без да търсиш нищо. Във всичките ти действия НЯМА МАНИПУЛАЦИЯ. Ти си открит и честен.

А във втория случай пак може да провокираш събеседника да се почувства "значим, способен, обичан, уважаван и ценен", но пък да го правиш СЪС МАНИПУЛАЦИЯ. Със ласкателства, или пък похвали; изобщо чрез егово манипулативно поведение.

Разбира се никое от тия 2 поведения не е в чист вид, а комуникацията може да има смес, по малко от едното и по малко от другото.
НО, манипулативното поведение, макар и въшно позитивно; вътре дълбоко в себе си съдържа его, страх, желание за определяне на оценки и оттам негативност.

Защото тръгнеш ли да оценяш и степенуваш някой, или себе си, ти му поставяш цена. И той и ти излизате от състоянието на безценност. Рано или късно, ще има нещо, което да е по-ценно и от двама ви.


Така, че може би по-коректно деление на видовете поведение би било:
1. Егово (манипулативно)
2. Безегово (не манипулативно), искрено, да бъдеш себе си и тн.

За емпатията, и споделянето на чувства може би ще напиша друг път, че и то е обширна тема. А дори и самото определение "споделяне на чувства" не е еднозначно и може да има много различни нюанси на разбиране.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27