Автор Тема: Метод за справяне с болката  (Прочетена 4970 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Метод за справяне с болката
« -: Май 29, 2010, 01:18:56 am »
Искам да споделя един метод за справяне с болката, който досега съм ползвала 100% успешно. :)
Същината на метода се крие в задаването на материални параметри на болката. Представяте си, че тя има даден (по ваш избор, както я усещате в момента)цвят, вкус, мирис и определена форма.Повтаряте "процедурата" мислено 4-5 пъти, докато болката изчезне. За няколко минути няма и следа от нея. ;)
Аз съм го изпробвала и върху малки деца, но заради плача и силния стрес на тях им е трудно да се концентрират и да измислят каквото и да било, затова директно им казвам какъв цвят, вкус, мирис и форма има (примерно "бяла", "лютива", "мирише на лук" и им давам да помиришат или да близнат лук ;D. Формата лесно я "оправяме", "затваряме" болката някъде( раница, торбичка, бутилка)дори, за да не избяга  ;)

Това съм го чела в "Ти, лечителят".
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Метод за справяне с болката
« Отговор #1 -: Май 29, 2010, 04:14:53 am »
Интересно, даване на помощна форма за да се стигне до безформието.
Защото безформието, липсата на мисъл също помага при болката.

Същото е и при медитацията. Като помощен вариант се ползва обект на концентрация. Например камъче. То си има цвят, форма и тн.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Исперих

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re:Метод за справяне с болката
« Отговор #2 -: Юли 17, 2010, 16:52:06 pm »
Друг "интересен" начин за спиране на болката, е просто да си представиш как излиза от тялото :blum1: Аз например използвам Визуализация в т.нр. ниво Тета на мозъчна активност,резултата- мигновенно изчезва всякаква болка,гадене,неразположение,кръвотечение и други "блгинки".Изключително полезно-от 10 години не съм боледувал :hi:

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Метод за справяне с болката
« Отговор #3 -: Юли 17, 2010, 17:46:00 pm »
Много добър метод,е и плацебо ефектът :yes:.За съжаление неможем да си го прилагаме сами.Мен лично няколко месеца са ми давали витамини,вместо болкоуспокаяващи ;D.И твърдя,че винаги се получаваше.Просто болката ми след няколко минути изчезваше :yes:.И все пак си мисля,че ако имаш,възпален апендицит,ще помогне единствено хирург.Така че внимавайте,с каква точно болка ще се опитвате да се справяте сами :drinks:.
« Последна редакция: Юли 17, 2010, 17:48:55 pm от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Метод за справяне с болката
« Отговор #4 -: Януари 13, 2011, 06:03:26 am »
Благодаря и аз Магнолия! Вземам съвета ти под внимание, ще проверя метода, мерси много още веднъж !  :hi:
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27