Автор Тема: Идея за технология за лечение  (Прочетена 13777 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен niki27pl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Идея за технология за лечение
« -: Май 14, 2010, 13:19:13 pm »
Здравеите,
Започнах тази тема защото ми доиде една идея, докато гледах едно предаване.
Та значи,
човек има така наречените биотокове, енергиини вълни и т.н.
Има уреди с които се измерват,значи би трябвало да има и уреди които да ги възпроизвеждат.
Сещам се за няколко примера които са свързани с моита идея:
-Исус е лекувал с едно докосване, сещам се за една случка където една жена го е докоснала и се е излекувала(немога да се сетя дали е прогледнала или е била болна от друго),предавал е някаква енергия, вълни или както там ги наречете.
-екстрасенсите и те лекуват по този начин
-някои лековити места в природата и т.н.

Някои да има идея за нещо такова :)


Поздрави:

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Идея за технология за лечение
« Отговор #1 -: Май 15, 2010, 09:05:25 am »

-Исус е лекувал с едно докосване

Някои да има идея за нещо такова :)



В приказките е възможно ;D

Неактивен %00

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 126
    • organic SEO
Re:Идея за технология за лечение
« Отговор #2 -: Май 18, 2010, 22:37:31 pm »
А в широката, просторна и всеобхватна приказна реалност наоколо има едно нещо, което съществува, използва се и вирее на воля. Нарича се prana healing и нема нужда от никакви уреди, които да го възпроизвеждат. Има си хора за това.
╟╩╦═╬╧╩╦═╬╧Оrgаnic SEO NinJah╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩

Неактивен niki27pl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Re:Идея за технология за лечение
« Отговор #3 -: Май 19, 2010, 19:01:33 pm »
А в широката, просторна и всеобхватна приказна реалност наоколо има едно нещо, което съществува, използва се и вирее на воля. Нарича се prana healing и нема нужда от никакви уреди, които да го възпроизвеждат. Има си хора за това.
Съгласен съм че има нещо, и то( prana healing) деиства по някакъв начин.

 
Никой ли няма да ме подкрепи :flag_of_truce:

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:Идея за технология за лечение
« Отговор #4 -: Май 20, 2010, 00:48:04 am »
Аз те подкрепям . :hi:

Неактивен niki27pl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Re:Идея за технология за лечение
« Отговор #5 -: Май 20, 2010, 11:53:35 am »
Мерси :) :) :)

Неактивен бай Стоян

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
  • Истината рядко е чиста и никога проста.
    • Клуб на антиглобалиста
Re:Идея за технология за лечение
« Отговор #6 -: Август 04, 2010, 23:14:48 pm »
Приятел, темата ти е много интересна и ще споделя мнението си утре (или в други ден). Може би си чувал за Джуна, която лекуваше с ръце, като биоенергията, излъчвана от ръцете й влияят върху биополето на пациента и по този начин лекуваше- безконтактно.
Имаше и една великолепна книга на акад.Мирзакарим Норбеков "За енергийната клизма и ...", в която се даваха и конкретни напътствия как сам човек може да определи енергийното си поле, сам да разбере какви проблеми има и как да ги ги преодолява.
Аз съм пробвал както на себе си, така и върху дъщерите и жената безконтактния метод на Джуна и трябва да ти кажа, че има ефект. Просто като разстриеш ръцете си и обходиш с тях тялото на другия човек, точно в мястото на проблемното място пръстите ти започват да те боцкват и ако продължиш десетина минути върху това място с ръцете си като "изхвърляш" от тях натрупаната отрицателна енергия можеш да възстановиш енергийното поле.
Пробвай върху себе си. Легни и почни да приближаваш ръцете си към тялото. На разстояние 5-10 см. ще почувстваш някаква преграда. Това е твоето енергийно поле. Започни да обхождаш цялото си тяло на тази височина и сам ще установиш "дупките" и проблемните си места, ако имаш такива.
Естествено, ние не сме Исус, който може само с докосване да възстанови нормалната функция на даден орган, но сме способни по подобен начин да въздействаме върху всеки орган. Това не е нещо свръхестествено и всеки човек може да го практикува.
Още въднъж поздравления за темата!

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Идея за технология за лечение
« Отговор #7 -: Август 14, 2010, 18:23:25 pm »
Електронен уред лекува ускорено изгаряния

Финансиран от ЕС проект спомага за идентифициране на бактерии и ускорено лекуване на жертви на изгаряния, съобщи Европейската комисия. Всяка година в ЕС умират повече от 4000 души поради пожари, а още много хиляди се хоспитализират за лечение на изгаряния. Благодарение на финансирани от ЕС научни изследвания процесът на диагностика и лечение ще се ускори с дни, тъй като лекарите специалисти ще бъдат в състояние по-бързо да идентифицират вредните бактерии или гъбички, които е възможно да се таят в раните на жертвите на изгаряния и да причиняват инфекция.

Досега лекарите трябваше да разчитат на отнемащи няколко дни микробиологични изследвания, за да установят кои бактерии причиняват инфекцията. Изследователи от Германия, Италия, Литва и Обединеното кралство разработиха малък електронен уред, който само за няколко минути може да установи вида на бактериите чрез идентифициране на нищожните количества газ, отделян от бактериите. По-бързата диагностика на инфекциите позволява да се ускори лечението на пациентите, което от своя страна води до по-кратко пребиване в болница и съответно до съкращаване на разходите.

ЕС инвестира 1,67 милиона EUR за финансиране на научни изследвания в областта на ИКТ по линия на проекта WoundMonitor, довел до успешното разработване на прототип на този уред.

"Всяко лято виждаме изображения на хора с ужасни рани от изгаряния, причинени от домашни злополуки или от горски пожари. Благодарение на финансирането от страна на ЕС технологията, разработена по проекта WoundMonitor, ще ускори диагностиката и ще помогне на лекарите много по-бързо да предписват подходящо лечение", каза заместник-председателят на Европейската комисия Нели Крус, комисар по цифровите технологии.

Повечето от изгарянията в ЕС се случват у дома или на работа и преобладават сред уязвими групи от населението като хора в напреднала възраст или малки деца. От решаващо значение за пациентите с изгаряния са ранната диагностика и своевременното лечение на инфекцията. Но въпреки напредъка на съвременната медицина все още може да са необходими до три дни за микробиологични изследвания с цел да се идентифицират наличните бактерии в раната. Едва след тази идентификация лекарите могат да изберат подходящо лечение.

По традиция студентите по медицина са обучавани да разпознават бактериалните инфекции по характерната им миризма. В рамките на проекта WoundMonitor клинични специалисти и изследователи използваха същия подход, но бяха подпомогнати от най-съвременни информационни и комуникационни технологии (ИКТ).

Изследователите разработиха уред, с който може да се установи видът на бактериите въз основа на изпусканите от тях малки количества летливи газове, разпознаваеми по миризмата. Най-напред специалистите идентифицираха трите основни рода бактерии: стафилококите, стрептококите и псевдомоните, на които се дължат около 80% от бактериалните инфекции, установени в раните от изгаряния. След това те идентифицираха летливите химически вещества, отделяни от бактериите при тяхното размножаване.

Въз основа на тази информация екипът по проекта проектира уред - с размерите приблизително на папка за листове формат А4, съдържащ осем газови датчика. Начинът, по който датчиците реагират на наличните химични вещества, е показателен за характеристиките на последните и позволява идентифициране на бактериите.

Този сложен, но много компактен уред беше изпитан в болница в Манчестър (Обединеното кралство) и в болницата към Медицинския университет в Каунас (Литва). Резултатите бяха много задоволителни и изследователите дадоха положителна оценка по отношение на нивото на риска по използването на уреда. Няколко търговски дружества проявиха интерес към уреда WoundMonitor и сега се водят преговори с оглед уредът да получи разрешение за пускане на пазара.

http://bg.dailybox.net/news/2812

Неактивен niki27pl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Re:Идея за технология за лечение
« Отговор #8 -: Септември 06, 2010, 11:02:55 am »
Приятел, темата ти е много интересна и ще споделя мнението си утре (или в други ден). Може би си чувал за Джуна, която лекуваше с ръце, като биоенергията, излъчвана от ръцете й влияят върху биополето на пациента и по този начин лекуваше- безконтактно.
Имаше и една великолепна книга на акад.Мирзакарим Норбеков "За енергийната клизма и ...", в която се даваха и конкретни напътствия как сам човек може да определи енергийното си поле, сам да разбере какви проблеми има и как да ги ги преодолява.

Електронен уред лекува ускорено изгаряния

Финансиран от ЕС проект спомага за идентифициране на бактерии и ускорено лекуване на жертви на изгаряния, съобщи Европейската комисия. Всяка година в ЕС умират повече от 4000 души поради пожари, а още много хиляди се хоспитализират за лечение на изгаряния. Благодарение на финансирани от ЕС научни изследвания процесът на диагностика и лечение ще се ускори с дни, тъй като лекарите специалисти ще бъдат в състояние по-бързо да идентифицират вредните бактерии или гъбички, които е възможно да се таят в раните на жертвите на изгаряния и да причиняват инфекция.


На мен това ми е идеята, да се направи уред който лекува по този начин, ;) но да е универсален за всички болести не само за изгарания или за болки в кръста и други болежки.
Запера е подобно устройство, но според мен не е развито достатъчно :)

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Идея за технология за лечение
« Отговор #9 -: Септември 06, 2010, 12:06:55 pm »
Аз пък мисля, че трябва да се насочим към това как сами с помощта на енергията ни да се лекуваме. Според мене имаме много големи възможности просто не сме се задълбавали и не сме ги изучавали. Древните народи са го можели както и някои хора и днес.
Повечето хора не го могат, защото разчитат на външните фактори, а не на себе си и тази способност е закърняла.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен niki27pl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Re:Идея за технология за лечение
« Отговор #10 -: Септември 06, 2010, 15:28:18 pm »
Не всеки ще има тарпение и време да се научи :)

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Идея за технология за лечение
« Отговор #11 -: Септември 06, 2010, 19:53:05 pm »
Аз до сега съм успял да се науча на това като се ударя и имам рана по-сериозна или контузии да неутрализирам болката и да ми минава по-бързо.
Прекалено много се заплесваме по технологията. Не, че имам против нея нещо на много места е в помощ, но да не си забравяме възможностите си. :)
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:Идея за технология за лечение
« Отговор #12 -: Септември 09, 2010, 20:47:40 pm »
И как начина за неутрализиране на болката, че ми е доста интересно да науча.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Идея за технология за лечение
« Отговор #13 -: Септември 09, 2010, 20:57:39 pm »
Визуализирам как едно кранче(такова за вода) го завъртам и спирам импулсите на болката към мозъка за да не ми ги отчете.
 ;D
Може да е смешно на пръв поглед ами ми действа. ;)
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:Идея за технология за лечение
« Отговор #14 -: Септември 10, 2010, 00:18:12 am »
Благодаря за отговора,може да го пробвам този начин като имам главоболие.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27