Автор Тема: Солариумът действал като наркотик  (Прочетена 5261 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

firma

  • Гост
Солариумът действал като наркотик
« -: Април 10, 2006, 12:57:23 pm »
Солариумът действал като наркотик

Причината вероятно била в ендрофините, които се произвеждат в по-голямо количество, когато стоим по-дълго изложени на слънчевите лъчи

Солариумът действа като наркотик, твърди ново изследване на учени. Според специалистите ултравиолетовото лъчение влияело на настроението, а цялостният ефект от него било желанието на хората често да посещават солариумите.
Причината вероятно е в ендрофините - вещества, свързани с доброто настроение, които се произвеждат в по-голямо количество, когато стоим по-дълго, изложени на слънчевите лъчи.
Изследвани били хора, които много често са прибягвали до сеансите за придобиване на тен (от осем до 15 пъти месечно или дори по-често) и такива, които си правели процедурите по-рядко (не повече от 12 пъти в годината).
Целта на учените била да проверят действително ли ултравиолетовото лечение активизира обработката на ендрофини, и дали това е причината за пристрастяване към солариумите.
Участниците в експеримента приемали вещество, което блокира действието на ендрофините, и след това били подлагани на процедурите. Съответно честите посетители на солариуми се оплакали от гадене и чувство на тревога, безпокойство и нервност, което било близо до усещането за наркотичен глад.
Този резултат потвърждава хипотезата, че честите сеанси за добър тен приличат много на нароктичната зависимост, твърдят учените.
През 2004-та специалисти от американски медицински институт провели подобен експеримент. Те наблюдавали няколко души, които посещавали еднакви по вид солариуми, но единият нямал ултравиолетово лъчение. Оказало се, че настроението на "облъчените" било много по-добро.
Макар да е известно, че ултравиолетовото лъчение поврежда генетичния материал в клетките и може да предизвика рак на кожата, за периода 1986-1996 г. процентът на посещаващите солариуми в САЩ е нараснал на 300.

www.netinfo.bg

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Солариумът действал като наркотик
« Отговор #1 -: Април 10, 2006, 15:58:19 pm »
То сега е мода сред малките госпожички особено. Нали трябва да сме като Бритни с тен Х 3!!!

firma

  • Гост
Отг: Солариумът действал като наркотик
« Отговор #2 -: Април 10, 2006, 18:02:19 pm »
Ами и с тези голи кръсчета дето ми ходят зимно време,после деца не може да имат. >:(

Heinie

  • Гост
Отг: Солариумът действал като наркотик
« Отговор #3 -: Април 10, 2006, 18:05:48 pm »
Аз много обичам лятоска на моренцето да си се припичам кат мачка на слънцето. Солариуми, такива работи - не, падам си по натуралните лъчи :D :D :D

Oberon

  • Гост
Отг: Солариумът действал като наркотик
« Отговор #4 -: Април 10, 2006, 19:07:51 pm »
Хор, оценявам ти хумора, обаче има доста жени, които го ползват не от глезотия, а защото искат да прикрият нещо неприятно за тях - например белези по тялото и тн. нали трябва да са красиви заради самите тях а и заради нас мъжете :)
Слава на солариумите:)))

оберон

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Солариумът действал като наркотик
« Отговор #5 -: Април 10, 2006, 23:54:50 pm »
Хаха, ама че аргумент :P

Oberon

  • Гост
Отг: Солариумът действал като наркотик
« Отговор #6 -: Април 11, 2006, 12:18:21 pm »
Ако ще ми триете постовете, просто ми махнете за сбогом а? Напоследък на някой хора им стана навик.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Солариумът действал като наркотик
« Отговор #7 -: Април 11, 2006, 16:15:21 pm »
Кой ти трие постовете пък сега!!! Айде стига превземки моля те!!!

Oberon

  • Гост
Отг: Солариумът действал като наркотик
« Отговор #8 -: Април 11, 2006, 16:19:40 pm »
Хор, приятелю, не ме обиждай. Тук бяхме писали с Рикардо за жените, за шоколадовия тен и тн. Ся искаш да се караме ли? Аз нямам желание. Ама поне 2-3 мои поста ги няма, както и на Рикардо бтв...

Оберон

firma

  • Гост
Отг: Солариумът действал като наркотик
« Отговор #9 -: Април 11, 2006, 16:22:58 pm »
Оберон има си правила за писане във форума.Такива теми ще коментираме в FUN.
Не се стягай. :D

Oberon

  • Гост
Отг: Солариумът действал като наркотик
« Отговор #10 -: Април 11, 2006, 16:24:50 pm »
хаха ламер си ти
Нали обсъждаме солариума ве? баси...

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Солариумът действал като наркотик
« Отговор #11 -: Април 11, 2006, 16:38:19 pm »
Да сещам се. Изтрих ги щото се разводнява. Има ясни правила във форума + червен надпис с 15 номер - "Не изпростявайте, не спамете и т.н..." Не ме обиждай и мен. На същият червен надпис с 15 номер съм писал и да не се сърди някой ако му изчезне нещо. Да се сърди на себе си. Има си граници.
Знаем се особено с теб - като се заговори за жени и бира няма спирка :D ;D :P
Пийс :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27