Автор Тема: Лично мнение относно новите технологии  (Прочетена 11179 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Не е лошо да има такава тема (тема за лично виждане на нещата), защото всяка друга тема започва с цитати от вестници или изказване по медиите, и другите трябва да се съобразяват с това за да не ги помислят за различни.   :lol:

Ето моето виждане за всичко:
Всичко което си помисли човек е възможно да стане реалност, дори и най-голямата фантазия. Не е възможно, това което не може да си помислим или фантазираме, защото още го няма.

Както знаем всички, всичко в космоса се отдалечава. Звездите в нашата галактика бягат една от друга, галактиките в нашата вселена също се отдалечават една от друга, дори и нашата луна бяга от нас. Защо е така? - Не знам, въпреки че има гравитация (ала-бала с центробежните сили, ще кажи някой).
Това непрекъснато разширение на вселената ме навежда на мисълта, че не може да бъде напусната за единица време. Ако щете 100 000 светлинни години да пътувате със скоростта на светлината пак няма да стигнете края на вселената и да я напуснете, защото тя непрекъснато се разширява...и всичко материално покрай нея. Както повечето знаят, скоростта на светлината е максималната гранична скорост за нашият материален свят.
Този свят според мен не може да бъде напуснат "за времето пътувано в космоса", а "по скоростта на пътуване в космоса". Ще го кажа както го разбирам това. Ако  примерно летите в празният и пуст космос със скорост по малка от скоростта на светлината и преминете на по-голяма скорост от 300 000 km/s, вие вече ще сте в друго измерение и ще може да виждате базите и корабите на тези, които са достигнали тази скорост преди вас. Това си има своите положителни черти. Физичното ви тяло се пренарежда по духовното, сигурно не сте чували за дебели извънземни от нашият вид. :) А предполагам че хора без крайници ще си ги възвърнат при тази промени, защото всички се изграждаме наново по енергийното си тяло при тази скорост (Е някои могат да станат и гущери).
За антигравитацията:
Не се основавам на никакви доказани и недоказани закони. Имам си собствено виждане на нещата и основно образование - според системата.
С колкото по-голяма скорост се движи едно тяло, толкова става по-леко (на това лежи и безсмъртието на човек, но това е друга тема). Движението на едно място също е скорост (да го знаете де) :) Имаше опити чрез въртене на тяло, но се постигаше олекване от 30-35% и след това тялото се разпадаше благодарение на центробежните сили.
Защо трябва да караме крехката материя да се движи? Ми нека да пуснем електромагнитно поле с определена чистота спрямо материала от който е изграден примерно корпуса на кораба и ще получим антигравитация. Всичко опира до трептене.

Всичко е движение в този материален свят, мразя го!




Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Лично мнение относно новите технологии
« Отговор #1 -: Март 19, 2010, 03:29:37 am »
По принцип не е задължително да се лети еди колко си години с каквато и да е скорост. Достатъчно е да се използва машина-телепорт която може да те прехвърли за части от секундата на такова разстояние, каквото не би изминал със скоростта на светлината за стотици милиони или повече години.
Dreams are messages from the deep.

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Лично мнение относно новите технологии
« Отговор #2 -: Март 19, 2010, 03:36:24 am »
Телепортацията също е скорост.

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Лично мнение относно новите технологии
« Отговор #3 -: Март 19, 2010, 03:49:18 am »
Зависи ;)
Първо трябва да опознаем непознатите съществуващи измерения, описващи Вселената. Нищо чудно тогава и телепортацията да стане старомодна както скоростта на светлината.
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Jean_Valjean

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Лично мнение относно новите технологии
« Отговор #4 -: Март 19, 2010, 09:55:53 am »
Да закараш нещо в светлинна скорост, според мен, това нещо трябва да е свръх леко или да има свръх големи двигатели, а за възможността за телепортация не съм сигурен дали е възможна дори, а пък кой знае учените в подземните бази може вече да са намерили начин.

Вчера четох части от Откоровение и си мисля, че новите технологии са много лошо нещо.
Колко добри хора биха се подвели да си сложат чип и едновременно с това знака на звяра?

За промените които биха могли да станат при навлизане в светлинна скорост не мога да говоря, едва ли някой може. По-интересно ми е какво ще стане ако предположим, че даден обект в случая космически кораб с живи същества на него премине светлинната бариера, и след това ще стане с живите същества на него?-Ще се слеят с кораб или с едно с друго? или пък е невъзможно обект преминал скороста да се върне обратно?
Ако е второто, то тогава dragonn е прав, че ще кораба ще се е озовал в следващо измерение. Логичното продължение на тази мисъл е че за всяко измерение има някаква гранична скорост която ако преминеш минаваш в по-горен свят без обаче нужното духовно развитие.

Въпрос: E=mc2 изразява отношението на енергия материя, нали? По тази формула, не ни ли трябва скорост равна на квадрата на скоростта на светлината  за да преминем в друго измерение?
Никой не е е по безнадеждно поробен от тези, които вярват, че са свободни. - Йохан Волганг фон Гьоте

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Лично мнение относно новите технологии
« Отговор #5 -: Март 19, 2010, 19:02:36 pm »
Да си продължа мисълта от вчера за безсмъртието...
Та то ни заобикаля от всякъде! Всички едноклетъчни организми са безсмъртни (за тях времето не съществува, но се контролират чрез самоизяждане). Всяка отделна клетка в нашето тяло също е безсмъртна, но реално ние умираме. Защо е така? Как може едно безсмъртно тяло, съставено от безсмъртни клетки да умре? Някои казват че е грешка в генетичният код, други че причината е в натрупването на боклук в междуклетъчното пространство от работата на клетките - от което следва и стареенето. Не знам кое е вярно или грешно, но в основата на всичко е скоростта.
Имаше проучване преди години, че хората пътували често със самолет живеят с 5 години по-дълго от тези които не са пътували. За мен това значи, че този който се движи с по голяма скорост живее по-дълго. Ето го пътят към безсмъртието...скоростта. Дори и Айнщайн го е казал, че ако си изпрати брата близнак в космоса времето тече различно за двамата.
Ако сложим в една неподвижна капсула човек, защитена със сегнетова сол(най-добрият изолатор на магнитно поле(за момента)), от към човека вътре да го предпази и пуснем електромагнитно поле с определена честота покрай капсулата какво ще се получи? Ще се получи времево изкривяване, защото капсулата с човека в нея ще се движи с по голяма скорост от тази на заобикалящият ги свят (благодарение на електромагнитното поле, чиято скорост е близка до тази на светлината). И ако човека вътре в капсулата върши дадена работа за 1 минута, то тези извън капсулата ще я свършат същата работа за 1 час. (Дано сте ме разбрали :))



Неактивен nettle

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Re:Лично мнение относно новите технологии
« Отговор #6 -: Март 19, 2010, 19:29:47 pm »
При пускане на електромагнитно поле около(покрай) капсулата, тя пак ще си остане неподвижна. Я ми дефинирай движението на едно място и каква е скоростта на това движение?
In a Mirror, Darkly!

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Лично мнение относно новите технологии
« Отговор #7 -: Март 19, 2010, 19:38:11 pm »
Примерно трептенето на атомите, електроните на корпуса на капсулата под  въздействието на електромагнитното поле с точната честота.
Трептенето също е скорост, въпреки че не виждаме видима промяна в обекта.

Неактивен nettle

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Re:Лично мнение относно новите технологии
« Отговор #8 -: Март 19, 2010, 20:11:20 pm »
Скростта е производна на положението спрямо времето. Положението на трептящите атоми е свръх пренебрежимо малка спрямо, както си дал примера, човека. Евентуално на атомно и субатомно ниво може да има някакво времево изкривяване, всъщност като се замисля тези времеви завихряния могат да обяснят например в квантовата механика принципите на неопределеността, суперпозицията на състоянията и прочие.
In a Mirror, Darkly!

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Лично мнение относно новите технологии
« Отговор #9 -: Март 19, 2010, 20:49:06 pm »
Не забравяй че живеем във материален свят, свят изграден от атоми (дори и въздуха който дишаме).  ;)

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:Лично мнение относно новите технологии
« Отговор #10 -: Март 19, 2010, 22:03:26 pm »
А какво има в атомите ?  ;)  :)
« Последна редакция: Март 19, 2010, 22:04:47 pm от lokmar »

Неактивен momo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 184
Re:Лично мнение относно новите технологии
« Отговор #11 -: Март 20, 2010, 19:39:26 pm »
Протони, електрони и неутрони.

А те пък са изградени от... е не се сещам... Я някой да помогне, че не ми идва на акъла в момента.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Лично мнение относно новите технологии
« Отговор #12 -: Март 20, 2010, 19:59:25 pm »
кварки

Неактивен momo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 184
Re:Лично мнение относно новите технологии
« Отговор #13 -: Март 21, 2010, 00:08:44 am »
Вярно. Мерси! :)

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Лично мнение относно новите технологии
« Отговор #14 -: Март 21, 2010, 11:32:21 am »
@ Raw Deal

Логичното продължение на тази мисъл е че за всяко измерение има някаква гранична скорост която ако преминеш минаваш в по-горен свят

Моето мнение е същото. Относно това дали екипажа ще стане с общо съзнание или част от кораба? Не мисля, все пак индивидуалността е основна черта на нашият вид.  Може би мозъка ще има вече нужната му енергията да заработи с по-голям процент от сега. От което следва да придобием и нови способности като телепатия, левитация, телекинеза и др. А дали обект преминал скоростта на това измерение и преминал вече в другото, ще може ли да се върне? Мисля че не. Все пак там ставаме подвластни на съвсем други закони.
Така че тези извънземни с техните корабчета където се наблюдават, не са повече стока от нас след като още не могат да напуснат това измерение.  :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27