Автор Тема: Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества  (Прочетена 585240 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен GaBOSS

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 165
  • Простак
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #750 -: Август 22, 2010, 00:35:05 am »
А теб не те ли смущава факта, че на всички икони със св. Георги също има рептил. А той се води покровител на Българската армия  ;D

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #751 -: Август 22, 2010, 00:47:10 am »
А теб не те ли смущава факта, че на всички икони със св. Георги също има рептил. А той се води покровител на Българската армия  ;D

Смущава ме,и може би,за това не съм религиозен ;D.Защото съм на ясно с тези изкуствено създадени религии,които аз наричам-кошари за офффци.

П.П.Знам,че Жорката,е забил копието си в змея и го е убил.Ама дали наистина е така,или е само градска легенда за пред нас,не знам ;D.
« Последна редакция: Август 22, 2010, 00:50:49 am от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Nightwish

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 191
    • Мистерика - блог за непознатото
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #752 -: Август 22, 2010, 08:29:34 am »

Само не обиждайте адаша  ;D

Иначе сериозно - това е една от малкото притчи на християнството, която уважам, макар и аз да не съм религиозен. Тук се говори за съпротива срещу злото в образа на змея, а не както в другите християнски текстове - обърни си и другата буза за да ти ударят още един шамар  >:(
« Последна редакция: Октомври 31, 2010, 08:51:39 am от Mirotvorec »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #753 -: Август 22, 2010, 12:48:04 pm »
А теб не те ли смущава факта, че на всички икони със св. Георги също има рептил. А той се води покровител на Българската армия  ;D

Що да смущава, даже е за пример, щото в случая св.Георги промушва рептила с копието си.Води борба с тях !!

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #754 -: Август 22, 2010, 14:36:09 pm »
Цитат
Тук се говори за съпротива срещу злото в образа на змея, а не както в другите християнски текстове - обърни си и другата буза за да ти ударят още един шамар  >:(
От това по-тежко и справедливо наказание няма ;)
А когато се биеш, бой и ще получиш.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #755 -: Август 23, 2010, 08:39:09 am »
Е тази на снимката не язди бик, защото не е Европа. Затова се чудя как се показва едно и се казва, ама то не е такова щото е друго.

Да се слага знак за равенствто между бик и дракон и между блудница с чаша в ръка и гръцка митична героиня ми се струва нелепо.  ???

И да, разбира се че говоря за Европа от гръцката митология. Аз съм го написал. Едва ли някой ще си помисли, че континента ще възседне бик.  ;D

O'keй.Хайде за малко да оставим пререканията,дали е Европа,или някъква блудница с чаша.Според теб,не е ли смущаващ факта,че на европейската емблема,има изобразен риптил?Защото,за мен,този змей,си е чист риптил :yes:.Пък и тези вавилонски кули..... :-X

Ама къде го видя тоз рептил бе човек :) За тази снимка дето отнякъде някой я е изровил, за нея ли ми говориш? Къде я виждаш тази снимка в някакво европейско лого? Навсякъде виждам бик възседнат от Европа.

А и не виждам нещо смущаващо Вавилонската кула да е символ на Европа. Това е знак за обединение и за разбирателство. Защо вавилонската кула трябва да значи нещо лошо?

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #756 -: Август 23, 2010, 13:25:46 pm »
Научете се, че всичко е символично и се опитайте да интерпретирате. Да ви е идвало на ум, че рептилът, т.е. змея може да символизира едно от двете мозъчни полукълба с прилежащото ниво на съзнание и ориентация? Св.Георги, може би се бори за промяна в начина на мислене.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #757 -: Август 23, 2010, 13:37:12 pm »
Научете се, че всичко е символично и се опитайте да интерпретирате. Да ви е идвало на ум, че рептилът, т.е. змея може да символизира едно от двете мозъчни полукълба с прилежащото ниво на съзнание и ориентация?

Ми ние си имаме рептилоиден мозък  ;D.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #758 -: Август 23, 2010, 15:13:26 pm »
Да и се води най-старата част от развитието на мозъка ни. Между впрочем той отговаря за желание за власт, манипулации, надмощие,войни за власт и други подобни неща.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #759 -: Август 23, 2010, 17:56:26 pm »
Значи предположението ми е правилно, по всяка вероятност. 8)

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #760 -: Август 23, 2010, 21:26:39 pm »
Значи предположението ми е правилно, по всяка вероятност. 8)
Научете се, че всичко е символично и се опитайте да интерпретирате. Да ви е идвало на ум, че рептилът, т.е. змея може да символизира едно от двете мозъчни полукълба с прилежащото ниво на съзнание и ориентация? Св.Георги, може би се бори за промяна в начина на мислене.

Остава да кажеш, за каква точно промяна в начина на мисленето става въпрос?

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #761 -: Август 23, 2010, 22:31:45 pm »
Ако не ти харесва това
Цитат
желание за власт, манипулации, надмощие,войни за власт
, тогава се иска промяна на мисленето. Не става дума, конкретно за твоето или моето, а за човечеството, като цяло. Колективното съзнание, трябва да се промени.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #762 -: Август 24, 2010, 00:05:50 am »

 :good:  Да, някои от тея желания наистина искат промяна :yes:
« Последна редакция: Октомври 31, 2010, 08:52:21 am от Mirotvorec »

Неактивен Robo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #763 -: Август 24, 2010, 13:46:41 pm »
Ето банкнота от 2000 лева(1996г)

Обърнете внимание на жълтата емблема в центъра на банкнотата

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Символи, Логата и Снимки на Тайните Общества
« Отговор #764 -: Август 24, 2010, 14:20:03 pm »
Припомних си старите банкноти. Да и аз съм го забелязвал това преди година и нещо като държах точно тази банкнота.  :)
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27