Автор Тема: Led Zepрelin - Stairway to heaven: Сатанинската версия (?)  (Прочетена 4887 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
http://www.albinoblacksheep.com/flash/stairway

Що за глупост е това, втория текст дори не е обърнат на първия :flag_of_truce:

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Led Zepрelin - Stairway to heaven: Сатанинската версия (?)
« Отговор #1 -: Февруари 21, 2010, 12:29:23 pm »
Ама изобщо не е глупост.
И как реши, че вторият текст не е обърнат на първия?

Аз лично съм я обръщал с програма още преди 1-2 години. И то нарочно я теглих песента от 10 сайта, ей така за по-сигурно.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Led Zepрelin - Stairway to heaven: Сатанинската версия (?)
« Отговор #2 -: Февруари 21, 2010, 12:51:56 pm »
Дори и да е така, в което се съмнявам, в песента се пее за стълба към небето (Рая). Нормално е, ако е обърната наобратно, стълбата да сочи надолу към Подземния свят (Ада) ;D   

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Led Zepрelin - Stairway to heaven: Сатанинската версия (?)
« Отговор #3 -: Февруари 21, 2010, 12:57:49 pm »
Нищо лично, но това е като хората дето им показваш НЛО-то с пръст, тесе почесват, мислят,... това е сателит или метеорологичен балон  ;D или газове които са се отразили върху венера :)

Има много програмки с които можеш да опбърнеш песента, аз съм гледал и клип дето един я обръща на плоча направо, върти я наопаки с пръст.

Това се получава, защото се "чува кой командва от другата страна" така да се изразя.
За мен тия led zeppelin са 1 от 1000та групи, за послените 50-60 години, които получават "талант", супер глас, лирики, рими, бийтове или кот си помислиш като канализират същнпости извън нашите възприятия.  :hi:

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Led Zepрelin - Stairway to heaven: Сатанинската версия (?)
« Отговор #4 -: Февруари 21, 2010, 13:29:47 pm »
Въпросният абзац от текста, като го чета наобратно, изобщо не се получава "сатанинският" :)   Имаш ли обяснение ;D

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Led Zepрelin - Stairway to heaven: Сатанинската версия (?)
« Отговор #5 -: Февруари 21, 2010, 13:33:17 pm »
Ти сериозно ли не правиш разлика между да прочетеш коментара ми от екарана наобратно и да възпроизведеш звук по обратната посока на вълната?

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Led Zepрelin - Stairway to heaven: Сатанинската версия (?)
« Отговор #6 -: Февруари 21, 2010, 13:50:17 pm »
Не съм sound expert, образовай ме :blush:

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Led Zepрelin - Stairway to heaven: Сатанинската версия (?)
« Отговор #7 -: Февруари 21, 2010, 15:16:34 pm »
Напиши едно изречение, после го прочети наобратно.
След това прочети изречението на микрофона и го запиши, обърни го с програма и готово :)
И аз не съм експерт, даже никък, ама се образовах сам :)
Много несериозно и провокативно започна темата, трябва да се отвори една специално за това.

ПС.
Всички които получават световна сцена в един или друг момент (ако не е цялото им "творчество") са продиктувани "от горе" :)

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Re:Led Zepрelin - Stairway to heaven: Сатанинската версия (?)
« Отговор #8 -: Февруари 21, 2010, 15:44:33 pm »
Значи всички подобни хипотези за "обърнатите сатанински текстове" произлизат преди всичко от фундаменталното християнство, в частност неопетдесятните и неохаризматичните среди.

А там е фрашкано с псевдонаука - като се почне от младоземния креационизъм, че се продължи и с микрочиповете и края на света. Това за сатанинските текстове е просто още един пример.

Съвременното протестантство се е отдалечило твърде много от ранната християнска църква. Както някои теолози вече знаят, доктрината за ада и за падението на Луцифер не са раннохристиянски, а са наложени от католическата църква впоследствие. Слава богу, много от теолозите се отричат от тези лъжеучения и се насочват по-скоро към Християнския универсализъм, който е бил основен за ранната християнска църква.

Окей... ако Луцифер в образа на сатаната е измислен, то какво остава за сатанинските текстове?

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Led Zepрelin - Stairway to heaven: Сатанинската версия (?)
« Отговор #9 -: Февруари 21, 2010, 17:32:12 pm »
Ми остава един единствен път да си формираш мнението сам, но явно е много трудно.
1)Пускаш песента наопаки
2)Слушаш
3)Вземаш решение

ПС.
А за кви хриситянства става дума нз... Думата "сатанински" е бая по-нова.
Гледал съм филмите (2-3) на така наречените християнски фундаменталисти, еми имат доста добри доводи, пък и аз имам способността да отсявам едното от другото. Това че съм съгласен с тях, не означава че споделям всичките им възгледи.
« Последна редакция: Февруари 21, 2010, 17:34:33 pm от P.E.A.C.E. »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27