Автор Тема: Пътуване във времето, моята гледна точка на нещата  (Прочетена 14713 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Elen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
За да се стигне до прнаяма се изисква подготовка,значи че първо трябва да се започне със умерено дишане,но само през носът,като се редуват лява и после дясна ноздра,това става като се запушва с палеца и показалеца носът.Това опражнение се прави около месец./ако искате ще кача книга за дихателни техники/ упражнението е нужно за да приведе дихателната система в хармония,като постепенно се достигне до вибрационно дишане и чак когато тялото свикне се достига до пранаяма.
-прдупреждавам че веднага ако се започне със нея може да си докарате здравословни проблеми,другото е описано във Йога без учител.
Когато се прави пранаяма продължително време,цялото тяло влиза във хармония със вселената,тогава човек не се отъждествява със него си като индивидуалност ами става едно със цялото/едно със вселената/.

честота не съм мерил но е много по висока от тази в  нормална среда.
за сведение има пранаяма която е най висока -вдишва се за 64 секунди-задържа се 238 секунди-издишва се за 32секунди, със такава пранаяма се достига левитация

Бъдете здрави
Колкото повече разбирам хората,толкова повече ми се живее със животните

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Elen,ти като теоритик,или практик говориш.Ако е като практик,напиши повече.Стигал ли си до това състояние-пранаяма,и какво е усещането?
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
По принцип е малко или много арогантно да изисквам отговор на въпросите си, и все пак искам да отбележа, че от всичките си въпроси, които съм задал Елен не е отговорил на нито един. А е отговорил на въпрос, който никой не го е питал.
Дали само толкова знае?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Elen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Израелският учен Амос Ори обоснова възможността за пътуване във времето. Сега световната наука разполага с необходимите теоретични знания, за да твърди, че създаването на машина на времето теоретично е възможно.

Математическите изчисления са публикувани в последния брой на научното списание "Физичен обзор". Професорът от Израелския технологичен институт Амос Ори обоснова с помощта на математически модели възможността за пътешествие във времето.

Главният извод, който прави Ори, е, че "за създаване на подходяща за такива пътешествия машина на времето са необходими гигантски гравитационни сили". В основата на разработката на израелския учен е изводът, направен през 1949 г. от учения Курт Гедел, че теорията на относителността предполага съществуването на различни модели на времето и пространството.

Според изчисленията на Амос Ори, ако на кривата на пространствено-времевата структура се придаде формата на пръстен или фуния, се появява възможността за пътешествие в миналото. При това с всяка нова обиколка в тази концентрична структура човек отива все по-дълбоко в масата на времето. За създаването обаче на подходяща за такива пътешествия машина на времето са необходими гигантски гравитационни сили.

Те съществуват, предполага се, около такива обекти като черните дупки. За първи път за черни дупки започва да се говори още през 18 век. Ученият Пиер Симон Лаплас е предположил съществуването на невидими космически тела, гравитацията в която е толкова голяма, че нито един светлинен лъч не се отразява от тези тела.

За да бъде отразен от такова космическо тяло, лъчът трябва да преодолее скоростта на светлината. Едва през 20 век учените установяват, че преодоляването на скоростта на светлината е възможно. Наричат границата на черната дупка "хоризонт на събитията". Всеки обект, който го достига, се всмуква в недрата на черната дупка, като отвън не се вижда какво се случва "вътре".

Предполага се, че в дълбините на черната дупка законите на физиката престават да действат и пространствената и времевата координата, грубо казано, разменят местата си, а пътешествието в пространството става пътешествие във времето. Въпреки обаче значимостта на изчисленията на Ори все още е много рано да се мечтае за преместване във времето.

Ученият признава, че неговият математически модел засега е невъзможно да бъде на практика реализиран технически. В същото време ученият подчертава, че процесът на развитие на технологиите е толкова стремителен, че никой не може да каже какви възможности ще притежава човечеството след няколко десетки години. Като цяло възможността за пътуване във времето е прогнозирана от общата теория на относителността на Алберт Айнщайн.

Според него телата с голяма маса изкривяват пространството-времето, като се забавя времето на обекти, които се движат със скорост, по-голяма от тази на светлината. Така за нас полетът на някакви частици в космическото пространство ще продължи хиляда години, но за самите частици той ще отнеме само няколко минути.

Изкривяването на пространството-времето предизвиква гравитация - телата близо до масивни тела се движат около тях по изкривена траектория. Изкривените линии на пространството-времето могат да се затварят и движейки се по тях, обектът неминуемо ще се срещне със самия себе си от миналото.

Actualno.com
Колкото повече разбирам хората,толкова повече ми се живее със животните

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:Пътуване във времето, моята гледна точка на нещата
« Отговор #19 -: Октомври 20, 2011, 21:51:31 pm »
Здравейте,

Преди няколко дни гледах филма - Машина на времето. Ето го филмчето - http://www.imdb.com/title/tt0268695/
Забелязах че създателя на машината използва някаква странна машина която се затваря в себе си и има два лъча които се пресичат като създават някакъв защитен слой, които придава възможност на героя на филма да пътува във времето. Разбира се, това е само фантастика, но много умно са постъпили създателите на филма така. Гледах филма няколко пъти.
Eто и трейлър - Та, има ли някакъв вариант по които може човек да пътува така из времето.  :) :)



Неактивен Hoho-Boho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Пътуване във времето, моята гледна точка на нещата
« Отговор #20 -: Октомври 21, 2011, 01:11:31 am »
"Та, има ли някакъв вариант по които може човек да пътува така из времето."
- Може би има. Нямам отговор.
----
Предполагам, знаете - има закон за запазване на масата и енергията.
Ако сега цъфне някой от бъдещето - тук ще се появи материя, която преди не я е имало. Това е в противоречие с този закон. 

Неактивен NSX

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Re:Пътуване във времето, моята гледна точка на нещата
« Отговор #21 -: Октомври 21, 2011, 03:28:47 am »
Та, има ли някакъв вариант по които може човек да пътува така из времето.  :) :)
Ми, усилено се работи по това, но засега няма резултати доколкото знам.
Преди малко гледах 1-ва серия на един сериал “Тера Нова“(препоръчвам на всички) където се връщат 85 000 000 години назад във времето чрез нещо като тунел на Айнщайн-Розен, по който мисля работят учените уж в момента. Иначе ако искаш да пътуваш из времето най-лесния начин са сънищата. Те поне не са подчинени на правилата на времето и пространството  :dance:
Earth. A biosphere. A complex, subtly balanced life support system.

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:Пътуване във времето, моята гледна точка н
« Отговор #22 -: Октомври 21, 2011, 10:20:41 am »
Моят идол Вадим Зеланд допуска, че е възможно да се върнеш назад във времето на непрожектирана филмова лента. Трябва да си ебаси шамана за да го направиш, изискват се много умения. Търся литература по въпроса, но все още не съм намерил. Който търси - намира!
« Последна редакция: Октомври 21, 2011, 14:17:38 pm от Mirotvorec »

Неактивен divoom12

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:Пътуване във времето, моята гледна точка на нещата
« Отговор #23 -: Октомври 30, 2011, 14:51:36 pm »
Мислих и аз и искам да кажете вие какво мислите. Мисля че може да изпращаме съобщения напред и назад във времето и то само с помощта на компютрите ни.

Понеже уча системно програмиране в училище, а и вкъщи се упражнявам доста, мисля че мога да направя елементарна програмка която да праща текст ( като Скайп) назад в времето.  Ето я и идеята:

Мога да направя програма като skype, която да изпраща съобщение на дадено IP. Мога да задам на програмата дата - че в момента примерно сме 19.01.2010 и да направя така, че съобщението да пристигне няколко дни по-рано - примерно 17.01.2010, но за тази цел трябва програмата да съм я има и в миналото, затова се чудя дали ако я направя сега и я оставя включена, цял ден, и утре изпратя писмо и да го наглася да пристигне на днешна дата дали реално ще аз от миналото ще получа съобщението. Същото мога да направя и от този компютър да си пратя на лаптопа за да са различни IP-тата и да кача програмата на лаптопа и да я оставя включена и утре пак да пратя съобщение в миналото. По същата логика и в момента ще мога да пратя съобщение в бъдещето, но за тази цел трябва аз от бъдещето да си е включил програмата....

Питайте, ако не разбирате какво съм писал и аз ще ви кажа!

Знам, че съм писал несвързано, но се пробайте да вникнете в мисълта ми и кажете какво мислите
There is no escaping, there's no place to hide.

Неактивен Zayl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
  • Реалността . . . просто гледна точка !
Re:Пътуване във времето, моята гледна точка на нещата
« Отговор #24 -: Октомври 30, 2011, 20:54:30 pm »
  С една дума - ГЛУПОСТИ, все едно да си нагласиш алармата да те събуди вчера сутринта. А за бъдещето може да ползваш същата аналогия с по-оглям успех . 

Неактивен divoom12

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:Пътуване във времето, моята гледна точка на нещата
« Отговор #25 -: Октомври 30, 2011, 21:10:08 pm »
Просто не си разбрал какво имам предвид..... Както и да е
There is no escaping, there's no place to hide.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Пътуване във времето, моята гледна точка на нещата
« Отговор #26 -: Октомври 30, 2011, 23:24:10 pm »
Мислих и аз и искам да кажете вие какво мислите. Мисля че може да изпращаме съобщения напред и назад във времето и то само с помощта на компютрите ни.

Понеже уча системно програмиране в училище, а и вкъщи се упражнявам доста, мисля че мога да направя елементарна програмка която да праща текст ( като Скайп) назад в времето.  Ето я и идеята:

Мога да направя програма като skype, която да изпраща съобщение на дадено IP. Мога да задам на програмата дата - че в момента примерно сме 19.01.2010 и да направя така, че съобщението да пристигне няколко дни по-рано - примерно 17.01.2010, но за тази цел трябва програмата да съм я има и в миналото, затова се чудя дали ако я направя сега и я оставя включена, цял ден, и утре изпратя писмо и да го наглася да пристигне на днешна дата дали реално ще аз от миналото ще получа съобщението. Същото мога да направя и от този компютър да си пратя на лаптопа за да са различни IP-тата и да кача програмата на лаптопа и да я оставя включена и утре пак да пратя съобщение в миналото. По същата логика и в момента ще мога да пратя съобщение в бъдещето, но за тази цел трябва аз от бъдещето да си е включил програмата....

Питайте, ако не разбирате какво съм писал и аз ще ви кажа!

Знам, че съм писал несвързано, но се пробайте да вникнете в мисълта ми и кажете какво мислите

Много ясно си писал.Въпроса пак опира до това, че ти трябва машина на времето, за да отидеш в бъдещето да си инсталираш програмата на лаптопа, и да се върнеш пак в миналото, за да пратиш съобщението за бъдещето.Или в обратния ред.А такава машина още няма.

Но има и много други условия за тези времеви дандании и едно от тях е да не ти се разваля лаптопа от бъдещето, след като се върнеш в миналото  ;D . Въобще има много неизвестни фактори тоя въпрос за пътуване във времето..
« Последна редакция: Октомври 30, 2011, 23:25:55 pm от marhs »

Неактивен divoom12

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:Пътуване във времето, моята гледна точка на нещата
« Отговор #27 -: Октомври 31, 2011, 00:10:32 am »
Няма значение явно не обесних добре..... както и да е.

 :drinks:
There is no escaping, there's no place to hide.

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Пътуване във времето, моята гледна точка на нещата
« Отговор #28 -: Октомври 31, 2011, 02:31:27 am »
Много добре го обясни,това че не те разбират ,не означава автоматично,че проблемът е в теб.Никой не знае какви са принципите и законите в тази материя и всички се основават на наука създадена от предположения, с утвърдени като закони тези,за които нама доказателства че не са така,а не обратното.Последно прочетох,в този форум,в наука,че са открили ,че светлината не е с постоянна скорост е се забавя и така пропаднаха толкова много закони за пространството ,и времето,на чиито фундамент стои горяма част от науката в тази сфера. Пробвай и сподели.Може и за нещо друго да се ползва подобна програма ,а може и да ти хрумне някоя и друга идея отгоре,насочиш ли натам мисълта си.
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27