Автор Тема: Българите носят прекалено много черни дрехи  (Прочетена 15025 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Прави ми впечатление от години, че българите масово ходят с черни дрехи. Дали това не е следствие от умопомраченото им съзнание и негативното им отношение към всичко наоколо. На чужденците също им прави впечатление. Какъв е дрескода за погребение или друг тъжен повод - именно, черни дрехи. Някъде бях чел, че постоянното носене на черно облекло служи като преграда за общуване със свръх Аз-а.

Други мнения?

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Българите носят прекалено много черни дрехи
« Отговор #1 -: Февруари 16, 2010, 15:13:43 pm »
Учениците го носят този цвят, защото бил по-баровски и по-модерен (в повечето случаи). Другите хора го предпочитат за това, че не му личи когато се зацапа. Също и от моментното настроение, а то на повечето е настина никакво. От мои наблюдения когато нося черно се чувствам странно, и аз не мога да го определя това чувство.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен El Freegano

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
    • www.myspace.com/xsanitymonkx
Re:Българите носят прекалено много черни дрехи
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2010, 20:25:23 pm »
доста хора от субкултурите го носят този цвят :) и в моят гардероб преобладава. аз лично се чувствам доста фит в черни дрехи, направо като нинджа. може би си самовнушавате, че се чувствате депресирани. но пък може и да има влияните все пак... звук, символи, цвят ;) езикът на хиперпространството ;) ала бала нека всеки сподели как се чувства :)
Total Liberation

Неактивен ranilota

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re:Българите носят прекалено много черни дрехи
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2010, 22:14:06 pm »
Черното е и цвят за концентрация при някои ментални техники. Стилно е за официални случаи и е като знак за отграничаване /разграничаване/, очевидно често използван от нас българите, щом чужденци се впечатляват. Сигурно е неосъзнат символ на нещо бунтарско. Не сме силни в колективните начинания, отбор и екип не са думи, които ни описват точно. Така мисля,  не ангажирам другите с моето мнение.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Българите носят прекалено много черни дрехи
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2010, 22:33:59 pm »
Прави ми впечатление от години, че българите масово ходят с черни дрехи. Дали това не е следствие от умопомраченото им съзнание и негативното им отношение към всичко наоколо.
Други мнения?

Значи и аз забелязвам, че поне през последните две години, черният цвят на дрехите е на мода, особено при официални случаи.През пролетта на 2008 г. бяха на абитуриентски бал-тогава и аз се учудих на преобладаващия черен цвят на мъжките и дамските костюми, а са младежи. През пролетта на 2009 г- също бях на бал- в БУргас  8) и тогава вече видях, че цветните костюми бяха поизместили черните.
Според мен, това се е просто мода.

Както е с пуловерите на ромбоиди, които навлязоха преди 1-2 години в модата. Всъщност те са се появили през 70-те години на миналия век. Гледайте сериала "Алф"  ;D .Там Уили Танер често се появява с такива пуловери и фланели-на ромбове.Сякаш днес са взели същите модели.Просто мода.

Но старите хора, по селата наистина често ходят в черно.Просто така са свикнали, а и черното не си набива на очи.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Българите носят прекалено много черни др&#
« Отговор #5 -: Февруари 16, 2010, 22:40:56 pm »
Стига бе хора, каква мода?! Всеки, който е излизал я в Германия, я Англия или друга европейска държава вижда огромната разлика. Хората там са с цветни, светли дрехи. Според мен има голяма връзка, между това какви дрехи носиш и какво ще ти е настроението. Само не знам кое от кое е следствие.
« Последна редакция: Февруари 16, 2010, 22:42:35 pm от sidewinder »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Българите носят прекалено много черни др&#
« Отговор #6 -: Февруари 16, 2010, 22:47:38 pm »
Ема и в БГ има много хора с цветни дрехи-не ги ли виждаш.
Позагледай се ве човек.  ;) Особено като се позатопли времето.Излизай по-често на разходка. :)
А пък лятото-за кви дрехи говорим....
« Последна редакция: Февруари 17, 2010, 07:53:05 am от Mirotvorec »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Българите носят прекалено много черни дрехи
« Отговор #7 -: Февруари 16, 2010, 23:14:48 pm »
marhs, не искам да кажа, че виждам само хората с черно облекло, а че те са преобладаващата част и това е тревожното.

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re:Българите носят прекалено много черни дрехи
« Отговор #8 -: Февруари 17, 2010, 01:22:23 am »
Черни пуловери, черни очила, черни костюми, черни мерцедеси, аудита и кайени.... Как да не познаеш че се намираш в България  :lol:
« Последна редакция: Февруари 17, 2010, 01:23:30 am от sasho90 »
Keep 'em occupied!

Неактивен %00

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 126
    • organic SEO
Re:Българите носят прекалено много черни дрехи
« Отговор #9 -: Февруари 17, 2010, 15:26:37 pm »
Отг: да ( а въпроса е "дали е свързано с мрачномирогледа" )
« Последна редакция: Февруари 17, 2010, 15:28:05 pm от %00 »
╟╩╦═╬╧╩╦═╬╧Оrgаnic SEO NinJah╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:Българите носят прекалено много черни др&#
« Отговор #10 -: Февруари 17, 2010, 15:54:14 pm »
Не знам относно вас какво мислите, но това не е на добре.
Според мен черното привлича много негативна енергия. И този който го е измислил като мода е невероятно "умен".  :unknown:
Аз лично избягвам черното или по-тъмни цветове.
Понякога обличам, но когато моето настроение е много негативно или съм отчаяна.
« Последна редакция: Февруари 17, 2010, 16:51:42 pm от Mirotvorec »
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Българите носят прекалено много черни дрехи
« Отговор #11 -: Февруари 17, 2010, 16:29:24 pm »
  Черното привлича и акумулира, колкото негативната, толкова и позитивната енергия.
Казват, че за да носите този цвят трябва да сте душевно силни. Сиволизира както разкриване на сексуалността в съвременната мода, така и тъгата, скръбта, страданието и съпричастността. Цвят на нощта и обаянието. За някои хора има и тържествен и празничен може и призрачен  ;D характер. Има и някакви защитни функции.
Аз лично не избягвам да нося черно,(това не означава, че съм от горе до долу в черно) защото смятам, че ми отива и не ме интересува дали е модерно или не. Не ми харесва но ми отива(сигорно защото съм българин) това е въпреки, че не е любимият ми цвят и не ми харесва особенно.
Черното е и конкретизиращ, дълбок и неутрален цвят. Интересно е, че се получава при смесването на други цветове. Примерно червено и зелено.
« Последна редакция: Февруари 17, 2010, 16:49:44 pm от fishbone »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Българите носят прекалено много черни дрехи
« Отговор #12 -: Февруари 17, 2010, 23:21:18 pm »
Черното, както и бялото е универсален/неутрален цвят и си върви със всичко.
От край време е приет за официален. Затова и големите лъскави коли са започнали да ги правят черни. (а не обратното).
Да акумулира негативна енергия е абсурд. Междувпрочем не вярвам и не съм чувал цветовете да могат да акумулират енергии. (освен светлинната/слънчевата естествено). Там черното най-добре се справя и най-здраво акумулира. Затова и черните коли трябва задължително да са с климатик.
Сещам се и за Антонио Бандерас и филма "Десперадо". Там облеклото също беше преобладаващо черно. Цвят на война, на чистотата и себеотричането (егоотричането) и прегръщането на една единствена идея - Пътят.

Нека не забравяме, че и черното е
Ин при дуалността -Ин Ян
и при философията на Дао.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BD-%D1%8F%D0%BD

Изобщо, не може да се търси универсална идея и смисъл. И поповете могат да са облечени в черни раса, и курвите могат да са облечени в черни кожени елечета и черни ботушки, но не можем да слагаме всичко под един знаменател.

А това с траура и негативните мисли е напълно субективно. В източните страни - Япония, Китай траурните дрехи са били чисто бели. Траурният цвят е бил белият. А черното се е носело като официално.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Българите носят прекалено много черни др&#
« Отговор #13 -: Февруари 17, 2010, 23:47:23 pm »
"ЦВЕТЪТ НА ДРЕХИТЕ"

Цветът на дрехите ,които носим,е от съществено значение за подобряване или влошаване на излъчването на аурата. Всяка цветна дреха поражда у нас определено настроение.
 
ЧЕРНАТА дреха предизвиква отдръпване от света и аз препоръчвам да не се носи черно, най-вече бельо. Аурата може да заболее от постоянно носене на черни дрехи.

СИВАТА дреха задълбочава безразличието и депресията. Ако сте изпаднали в такова състояние, веднага си облечете нещо по-цветно, по-ярко, по-жизнено.

Дрехи с ЧЕРВЕН цвят се носят, когато имате нужда да повишите жизнения си тонус. Червеното ще ви помогне да наложите себе си. Но този цвят поражда също и гняв и избухливост.

ОРАНЖЕВИЯТ цвят придава смелост и творческа експанзивност.

ЗЛАТНИЯТ е израз на богатство,власт и могъщество.

ЖЪЛТОТО дава сила на ума и на нервната система, а

ЗЕЛЕНОТО хармонизира сърдечната дейност и успокоява.

ТЮРКОАЗЕНИЯТ /синьозелен/ цвят предизвиква чувства на закрила и подкрепа.
 
КОБАЛТОВОСИНЬО настройва към духовност и безпределност,
 
ИНДИГОТО-към размишления, а

ВИОЛЕТОВОТО неутрализира негативната енергия около нас.

СРЕБЪРНИТЕ дрехи ни отдалечават от действителността, но чисто

БЕЛИТЕ ни дават възможност за сливане с най-висшите невидими същества и за изпълване с любов.


Аурата и вазимодействието й с цветовете, които ни обкръжават.

а) Жълтият цвят е цветът, който е в пълен синхрон с аурата и я предпазва от вредните лъчения и радиовълни, които от своя страна могат да окажат смущения в нейната вибрация. Препоръчва се завихрянето на групите аури, най-вече за наранената аура.

б) Червеният цвят е цветът, допринасящ за гъвкавостта на аурата, както и за нейната еластичност. Препоръчва се за хора, заобиколени от машини.

в) Синият цвят е цветът, който пропуска в аурата срещуположната по полюс енергия. Той се препоръчва на безбрачни и вдовици над 25 години.

Начини на обличане в синхрон с основните енергоизточници и  ползването на дрехите за лечение.

а) Всеки човек с помощта на подходящи дрехи дава пълен достъп до изобилната слънчева енергия. Тази енергия човек може да допусне до себе си чрез носенето на памучни дрехи. Единствено това е ключът към улавяне и усвояване.

б) Памучните дрехи, съчетани с цветовете полезни за човека дават достъп до лунната енергия, която е най-необходима за аурата. Полезни цветове са жълт, червен, син, зелен, оранжев, бежов и бял.

в) Тези два начина съчетани в едно дават възможност на човека да се ползва от остатъчната енергия на земята, която, ако не се усвои от хората, се връща към слънцето и засилва ядрения синтез.

Аурата като източник на информация на подсъзнателно ниво и помощните средства за усвояване от човека.

а) Когато човек се храни с храни от жълтата цветова гама, той чрез очите си си отваря необходимия канал за получаване на информация и тогава чрез храносмилателната система се усвоява информацията, носена от храната, заредена и пречупена през жълтия цвят.

б) Когато човек приема вода, тя задължително трябва да е дъждовна, защото тя е заредена с инфрачервени лъчи от слънцето, които от своя страна са единствения начин за предаване на нивото на радиация и дават небоходимата команда на организма за пренастройване. Водата се явява като преносител и трансформатор на тази информация.

в) Когато човек спи, трябва поне три часа от съня  да са през нощта, защото тогава чрез силата на светлината, която е  в синьо, се подава информация на подсъзнателно ниво, която е небходима за подредба на писхиката и мисълта.
« Последна редакция: Февруари 17, 2010, 23:54:46 pm от sidewinder »

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Българите носят прекалено много черни дрехи
« Отговор #14 -: Февруари 18, 2010, 09:48:27 am »
О, sidewinder, сърдечни благодарности за информацията, отговори ми на някои въпроси, които си задавах тия дни :)

Преди време четох в една книга за кабала относно облеклото по време на ритуал. Казваше се, че се носи бяла роба или дреха изобщо, а върху нея задължително се облича черна, която буквално да скрива от погледа бялата, играейки ролята на защитно покривало пред очите на непросветените и символизиращо тайната.
...water can flow, and water can crash...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27