Автор Тема: Експеримент  (Прочетена 4011 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Astronomer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Експеримент
« -: Февруари 08, 2010, 17:11:40 pm »
Искам да Ви попитам дали имате представа за следното нещо. Има ли вариант, при който докато съм в състояние на медитация, хипноза или нещо подобно, в смисъл мозъкът да ми е в активно състояние и да е много по-възприемчив, т.е. да е не много ниски вълни (с ниска честота) и ако по време на това си пусна някакъв диск с лекции, които да се четат, след като дойда в нормално състояние, с по-висока честота на мозъчните вълни, ще мога ли до голяма степен да кажа това, което съм чул или поне ако ми зададат някакъв въпрос, дали ще мога да се сетя "интуитивно" за отговора, който съм чул по-рано?

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Експеримент
« Отговор #1 -: Февруари 08, 2010, 20:40:24 pm »
Да, изключително вреден метод за лесно наизустяване на определено количество информация, без обаче да е съпроводено с осмисляне и вникване в наученото.

Неактивен LORA_DANA

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Експеримент
« Отговор #2 -: Февруари 09, 2010, 10:59:49 am »
Бях чувала по-лесен вариант- вечер лягаш и слагаш учебника под възглавницата- на сутринта знаеш уроците. Чух го като студентка, но не го пробвах... все пак най-добре е нещата да са в будно състояние не е необходим на мозъка толкова мързел- всеки орган който не се използва- АТРОФИРА.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Експеримент
« Отговор #3 -: Февруари 09, 2010, 11:11:51 am »
   LORA_DANA, аз съм я пробвал тая 'магия' с учебника или тетрадката. Има ефект особенно ако си чел  до 3.00 ч. и тогава си пъхнеш учебника под възглавката. 98% е самовнушение и самонастройка, а другите 2% са твоят късмет. 

Неактивен Astronomer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Експеримент
« Отговор #4 -: Февруари 09, 2010, 12:22:50 pm »
Да, разбирам че няма да има смисъл за развитие и т.н. Тук говоря чисто технически и хипотетически дали просто ще стане номера. Нямам намерение да го правя. Просто ми е интересен резултатът. Ако има такива провеждани експерименти и ако знаете можете да споделите. Поздрави.

Неактивен %00

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 126
    • organic SEO
Re:Експеримент
« Отговор #5 -: Февруари 09, 2010, 12:50:57 pm »
Обаче, който не знае картите, като преспи над 1 тесте на сутринта става цар на белота.
Така твърдяха експертите, които жулеха всичко коз в почти всеки час на последния чин, включително часовете по физическо.
╟╩╦═╬╧╩╦═╬╧Оrgаnic SEO NinJah╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Експеримент
« Отговор #6 -: Февруари 09, 2010, 13:32:54 pm »
Да, разбирам че няма да има смисъл за развитие и т.н. Тук говоря чисто технически и хипотетически дали просто ще стане номера. Нямам намерение да го правя. Просто ми е интересен резултатът. Ако има такива провеждани експерименти и ако знаете можете да споделите. Поздрави.

Всъщност има. Ако си в дълбока медитация най-вероятно ще се получи. И не е вредно, както някой се изказа.
И така: Нормално повечето хора като четат произнасят думите наум и запаметяват на базата на слуховия си сензор. Когато обаче не четат, а използват активно само този сензор, запаметеното количество информация е по-високо.
Когато медитираш и се фокусираш върх това,което слушаш най-вероятно резултата ще е още по-добър.
Ако си под хипноза - неимоверно повече.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27